Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на видеокарти - AMD Radeon R7 240 2 Gb or NVIDIA GeFoce GT 730 2GB

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да Ви попитам,коя от 2-те видеокарти е подходяща за компютъра ми:

Видео карта Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA - (Multimedia)

или;-

Видео карта Gigabyte AMD Radeon R7 240, 2048MB, DDR3, 128 bit, DVI, HDMI, VGA - (Gaming)

Мисля да си направя коледно upgrade-vane тази година на видеокарата ми,но се нуждая от вашето мнение?
Решил съм вече,че е време ,защото сега съм с 512Мб видеокарта,и видимо започна да ми насичат клиповете от youtube,когато съм по това време във face-a или някои сайт със с много елементи на flash-файлове или просто сайт пълен със фотографски снимки и видимо ми сечат клиповете в youtube или vbox7,както и процесите ми на работа подлежат на много по-дълго чакане,макар и обесмислено,но това няма значение.
Целата ми за смяна на видеокартата е не да играя игри,а по-добра производителност...

Ето и малко характеристика за машината ми:

Win7
2 GB RAM
procesor:AMD [sempron LE-1200] - 2.1GHz
захранване 350W

post-295784-0-16655300-1415131052_thumb.

post-295784-0-50221000-1415131068_thumb.

post-295784-0-45743500-1415131081_thumb.

post-295784-0-47520600-1415131093_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бюджета колко е?

Картите са са със старата памет,и изобщо не си заслужава да ги купува човек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете карти са слаби до безобразие за игри. Щом идеята ти е да я позлваш за обща употреба, без претенции към игрите, защо не погледнеш ТОЗИ модел? С бързата GDDR5 видеорам е, по-евтина е от модела на гигабайт, а е по-бърза във всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ги гледам прикачените картинки сегашното видео е вградено nvidia 6100 и каквато и външна карта да се вземе ще вървят клипчета по-добре. Избраните карти са около 120лв нови. За 170лв може да се намери GT740 с 1GB DDR5.

Тук може да се види разликата между GT740 DDR3 и GT740 с DDR5: http://www.overclockers.ua/video/evga-geforce-gt740-ftw-palit-geforce-gt740/4/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ги гледам прикачените картинки сегашното видео е вградено nvidia 6100 и каквато и външна карта да се вземе ще вървят клипчета по-добре. Избраните карти са около 120лв нови. За 170лв може да се намери GT740 с 1GB DDR5.

Тук може да се види разликата между GT740 DDR3 и GT740 с DDR5: http://www.overclockers.ua/video/evga-geforce-gt740-ftw-palit-geforce-gt740/4/

За 153лв св взема MSI R7 260 с 1GB GDDR5... Ама нали се сещаш, че с тоя процесор... А и тук говорим за видео около 110-120лв. Човека иска да си гледа клипчетата в ютуб без да му забиват...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за хардуерно ускорение HD5450 за 60 лв. му е достатъчна и няма смисъл да дава повече пари.

Без смяна на процесора обаче няма да мине номера при онлайн гледане та най-добре първо за процесор да помисли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от nedqlkow
      Здравейте,
      най-сбито, дойде моментът да помисля за комфортния си и пълноценен сън и смятам, че първата стъпка е покупката на достатъчно качествени легло и матрак, които да ми помогнат да започна да спя повече и да не се събуждам по-уморен отколкото съм си легнал. Проблемът обаче е, че до момента никога не съм правил такава покупка, ползвал съм си старото легло, което не е с матрак, тъй като до момента сънят ми беше нещо между другото и с две думи ситуацията ми е "тъмна Индия". Изборът на пазара е меко казано голям, но ми се иска да чуя мнения на хора, които вече са го играли този мач.
      Нямам някакви особени изисквания относно цветове, външен вид и дизайн. Общо взето ми е все тая как изглежда леглото, стига да е качествено и да ми е удобно. Това, което ми се иска е следното:
      1. Наклонена табла. Бил съм по командировки в хотели с легла с абсолютно права рамка и както и да се наглася, все не ми е удобно. Затова и много държа таблата да има някакъв наклон, който да позволява по-малко напрежение във врата при гледане на телевизия, четене на книга и т.н
      2. Размер 140/160 на 200, тоест не търся единично легло.
      За да не съм голословен, прилагам линкове на това, което съм гледал до момента, пък да видим дали съм се ориентирал правилно.
      Вариант 1 - Легло с ламелна скара Неапол - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 2 - Легло с подматрачна рамка Лаура - 339 лв - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 3 - Спален комплект Лаура 160/200, Лаура, 160/200, дъб сонома + антрацит гланц | Мебели Виденов (videnov.bg) - като промоцията му изтича в 12 нощес, та нямам много време за умуване.
      Отделно идва и въпросът с матраците. Не държа да е двулицев, но и не искам да е прекалено мек. По-скоро бих се ориентирал към нещо умерено, със сигурност не бих купил матрак, в който потъваш. Какво бихте препоръчали?

• от Annn
      Здравейте,
      Търся съвети за избор на лаптоп с бюджет до около 3500лв  Ще се използва за графичен дизайн, логотип...рисуване с графичен таблет.     Последно гледах Леново Легион, но с по-новите компоненти излизам от бюджета. Трудно ми е да преценя дали ако сложа 64рам, вместо 32 ще е толкова по-значимо в сравнение с това дали графичната карта е Nivida Rtx s 6 или  8 памет... Или предходните на RТХ, също са достатъчно силни.. И колко е осезаема разликата между процесорите Intel i7 10750H/9750H....     *Отделно за екрана не знам какво точно да гледам , освен да е IPS изглежда че и те са с различно качество. На първо време няма да има допълнително монитор.   *Смятам да ползвам Windows 10, и се зачудих дали има съществена разлика между pro/ home освен че pro е по-добре за групови задачи, офиси...
    • от Sorse
      Здравейте, от доста време се канех и накрая се реших да си ъпгрейдна компютъра. Тъй като нямам възможност изцяло да го обновя съм решил, части по части да ги заменям, докато не му върна живота от преди 5 години. В момента машината е с : 
      CPU: Intel Core i5 2320 @ 3.00GHz
      RAM: 8,00GB Dual-Channel 2x4
      Motherboard: ASRock H77 Pro4-M 
      Video Card: AMD HD7870 GHZ END 2G GD5
      Захранване: Cooler Master Elite Power Plus 600W (RS600-ACAB-M2)
      HDD 1tb seagate sata 6g/7200/64m
      Монитор: Philips 1680x1050
      Машината е с  7ца, но ще му слагам 10. Главно ще се използва за игри. За момента мисля да сменям видео картата, дъното и едно ссд поне 1т да сложа да живне малко. За видео карта съм се спрял на тази http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-N1660OCC-6GD/ ,  но за дъното и ссд не мога да избера. За това моля за помощ да ми препоръчате. И евентуално, да кажете дали има и други неща за смяна, тъй като искам целия да го обновя или поне наложимите части. Отделно и си търся някакъв нов кейс, който да може лесно да се бърка за почистване. Бюджета е да е не е мега скъпо ама да не и нещо евтино, да не нещо средно или поне да е такава цена, че следващите 5-7 години да върви на макс и без проблем. Благодаря предварително.
    • от Vasil Donchev
      Здравейте днес при слагането на новите ми части забелязах че видео картата ми не позволява да се изтегли драйвера.. Уиндолса ми е намира като gtx1060 но при тегленето на драйвера от сайта на nvidia дава грешка също пробвах и с driver max и със druver boost и пак не може да се изтегли драйвера.. Попронцип съм мушнал видео картата ми към монитора и показва картина но не съм изтеглил драйвера.. Понеже съм със амд процесор който няма видео карта пак имам картина като видя настройките ми показва споделена памет 4 гб и също така изписва nvidia моля за помощ
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване