Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видео ефекти - софтуер за симулиране на движеща се камера

BenSherman

Препоръчан отговор

Здравейте,

пиша ви във връка с един въпрос относно видеообработка. Гледайки едно клипче във Фейсбук страницата Tennis Channel (за момента е последното с изпълненията на Григор от Стокхолм), се зачудих как се правят ефектите от видеото. Не мога да го сваля и да го постна тук, можете да го намерите на FB страницата, но ще се опитам да го опиша за всеки случай:

- видеото спира на опрелен frame

- камерата зад играча се "движи" леко встрани, но това почти 100% е симулиран ефект, защото тя е статична, а и при движението на фокуса публиката се замъглява, което потвърждава, че е ефект

- след като минава този ефект с движението, имаме zoom + "paint" подобни ефекти

- на този корт няма hawk's-eye, отпада варианта това да се постига с него

-> според мен нещата стават с някакъв софтуер

Имате ли представа как се казва дадената програта или как може да се дублират такива ефекти, най-вече със симулираното движение на камерата.

Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Най-добре дай линк към клипче (за предпочитане youtube, защото не всички имат FB), което показва това, за да се види нагледно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Най-добре дай линк към клипче (за предпочитане youtube, защото не всички имат FB), което показва това, за да се види нагледно ;)

Здрасти, прикачвам видеото тук, интересната част започва след 15-тата секунда :)

http://www58.zippyshare.com/v/28515826/file.html

Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересната част или тази, за която говориш, защото аз нищо интересно не виждам ?

Това са опциите на камерата, а самото приближаване и въртене става с всеки фото едитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Интересната част или тази, за която говориш, защото аз нищо интересно не виждам ?

Това са опциите на камерата, а самото приближаване и въртене става с всеки фото едитор.

Здравей,

можеш ли дадеш пример как можем да постигнем ефектът от видеото, защото аз не мисля, че това са някакви опции на камерата - тя е статична, според мен. По-долу ще напиша защо мисля така. Имаме следното:

- спиране на интересна част/frame -> Pause!

- симулирано преместване на камерата леко вляво/вдясно - това със сигурност не идва от самата камерата, а от някакъв софтуерен ефект, защото тя е статична. Ако това не беше ефект, нямаше при лекото преместване на камерата публиката, заедно с други части от картината да се замъгляват. Не мислите ли така?

- кой едитор може да ни позволи максимално лесно zoom-ването и едитирането, да бъде подобно, както е в клипа, тоест с Paint-подобни елементи/инструменти; кои фото едитори визираш :) ?

Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Y Yordanov
      Здравейте, дойде време и аз да потърся нещо качествено, което да ми свърши работа в моите проекти. От доста време преглеждам мрежата в търсене на подходящ лаптоп, който да използвам при запис и миксиране на музикални инструменти, вокали и за видеообработка. Разполагам с бюджет от ок. 1700 лв. Спрял съм се на опции с i5/i7, 5400-7200 rpm, RAM: 8GB, HDD: 1T.Имам колебания относно това дали ми трябва въобще SSD към лаптопа или не – не знам до каква степен такъв драйв би ми бил полезен с нещо при самия запис на музика и обработката на файловете (в случай, че инсталирам ОС и програмите на SSD и записвам всички файлове на HDD), или по-добре да използвам само HDD диск. Програмите, с които работя, са Reaper, Pro tools 10, Sony Vegas, EZ drums и др. Като цяло съм се спрял на следните два варианта:

1.
      http://megamag.bg/134797/laptopi/asus-k550jx-dm013d-intel-core-i7-4720hq-up-to-3-60ghz-6mb-15-6-fullhd-1920x1080-led  

цена: ок. 1500 лв.  (+120/128 GB SSD= 1650-1690)

При този вариант единствения възможен начин за инсталиране на SSD (ако въобще ми е нужно) е смяна на оптичното у-во с HDD и поставяне на SSD на мястото на HDD.

2.
      http://www.speedcomputers.biz/laptop-asus-gl552jx-cn029d-i5-4200h-gtx-950m/

цена: ок. 1500 лв.  (+120/128 GB SSD= 1650-1690)

По-слаб процесор, но 7200 rpm, както и слот M.2 за SSD.

Ще бъда благодарен ако ми дадете съвет дали подобни конфигурации биха ми свършили работа, кой според вас е по-удачния вариант и дали SSD би ми бил от полза. 
    • от genatraikova
      Здравейте,по някога ми трябват изгледи,но не JPEG формат ,а AVI или MPEG2 от град който е далече от мен-може и сурови кадри или обработени/стига качеството да е що годе добро.Ако някой разполага ,моля да помогне.Благодаря предварително. Търся видео с изгледи от София,изгледи от забележителности в града.Ако някой разполага с такива моля да ми изпрати линк за сваляне,не ми трябва да е дълго самото видео-най много 3-4 минути. Ако Ви затруднява с линк може на скайп - vodoleia2. Благодаря отново/в случай ,че има отзовали се/
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване