Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да свържа два хард диска на настолен компютър

Препоръчан отговор

Моля помогнете,искам да сложа харда от лаптопа на настолния заедно с неговия си,обаче не става.Дъното е asus a8v deluxe,единият хард е ST316082,а другия е ST950032AS от подписа ми.На самото дъно има 4 SATA II порта отделени по две двойки.При едната двойка портовете са означени с SATA2,a при другата - SATA_RAID1 и SATA_RAID2.Как трябва да ги вържа и трябва ли да се донастройват в BIOS?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

свържи ги и погледни в device manager-а дали излиза като Unlocated space или му сложи буква

ама как?!Ако ги вържа и двата към sata2 портовете,ми излиза грешка,че не е намерен хард диск.Ако основния е на sata 2,а от лаптопа е на sata_raid1,тръгва и намира само основния,който е с ОС и в device manager-а не излиза изобщо..Имам удивителна на raid controller

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А в BIOS -а как е положението - виждат ли се?

В единия случай - не,в другия само основния.Да кажа,че и двата са 100% изправни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли различни комбинации за портовете? 

Вържи само проблемния на различни портове и пак виж в БИОС - а.

Нали лаптопският не лежи върху десктоп - харда? Защото неодимовия магнит на големия може да му види сметката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли различни комбинации за портовете? 

Вържи само проблемния на различни портове и пак виж в БИОС - а.

Нали лаптопският не лежи върху десктоп - харда? Защото неодимовия магнит на големия може да му види сметката.

Всички възможни комбинации пробвах.Не не лежи  върху него,завил съм го с винт на последния слот за cd-rom

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемни кабели? Може би. Размени или сложи нови. Имал съм същите проблеми с тези САТА - кабели / за данните /.

Има ли файлова система на проблемния?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемни кабели? Може би. Размени или сложи нови. Имал съм същите проблеми с тези САТА - кабели / за данните /.

Има ли файлова система на проблемния?

Има файлова система,даже инсталиран Windows 7.Както и да е с много ръчкане и двата ги вързах на raid1 и raid2 и промених в биоса от raid към IDE.То хубаво де,смениха ми се малко началните post екрани,намери и двата харда,дадох му да буутва от този дето си е на настолния ама..т*шак.Накрая син екран.То така ставаше на лаптопа като му сменях от AHCI на IDE.Даже и в safe mode не тръгва.Повтарям- буутвам от настолния хард ОС,не от на лаптопа и единственото нещо за което се сещам до сега е преинстал,има ли други варианти,че не ми се занимава...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване