Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със захранване Turbo X 650W

Препоръчан отговор

Здравейте.Взех си захранване Turbo X 650W Value Series II (http://plesio.bg/zahranvane-c-69977705/turbo-x-650w-value-series-ii-p-297742.html) за моя кош,но има един проблем.Вентилатора за охлаждане на захранването шуми като някой трактор,доста дразнещо.

Въпроса ми е : Възможно ли е да се смени вентилатора/както някой казват перка/ на захранването(това че ще наруша гаранцията не ми пука)

Можете ли да ми препоръчате вентилатор 120mm достатъчно добра,тиха и с доста обороти за да охлажда захранването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш първо да го разкачиш от тока и да го смажеш като му капнеш малко масълце, ама да не го удавиш все пак. И ако не се получи да намалее шума, тогава вариант да търсиш по-тихо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много внимавай какъв вентилатор взимаш  защото тези на захранванията са с големи обороти . Да не подпалиш къщата  без да искаш  със някой бавно оборотен. И понеже съм го  брал тоя хал веднага ти казвам да не взимаш  предложения  от Пунта мара защото първо е за кутия  и второ  е 1350 оборота а на теб ти трябва  със обороти в диапазона 1700 - 1900 rpm  според  характеристиките на захранването ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купил си бръкмяно захранване и сега ще му сърбаш попарата.

Перката и да я смениш нищо няма да се промени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купил си бръкмяно захранване и сега ще му сърбаш попарата.

Перката и да я смениш нищо няма да се промени.

Че се набутах със това захранване,пределно ми е ясно.Питам дали ще може и дали има перка която да е тиха и да се смени с тази която е сега.Охлаждането на видеокартата и CPU-то са тихи,но на захранването е ужас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
    • от Simona Simova
      Здравейте на всички! 
      Моля да ме внедрите в сферата на аудио техниката! Препоръчайте ми озвучителна система, която да мога да свържа чрез bluetooth с лаптоп или телефон. Ще се ползва за нормална по сила музика в спокойна обстановка. Пробвах някаква система 2.1 на Fenda, но когато намаля звука се чува постоянно "свистене/пръщене". На ясно съм, че качеството се губи заради безжичната bluetooth връзка, но въпреки това мисля, че е възможно и да съществуват по-сполучливи безжични системи?
      Слушала съм добри отзиви за колоните на Logitech, но не съм видяла добра композиция Субуфер + тонколони, които да имат Bluetooth. 
      Запознати ли сте дали има разлика, ако добавя Bluetooth адаптер към системата, в случай, че няма фабрично?

Благодаря! 
    • от Белгиеца
      Ето как се справих с един свищящ твърд диск.
      Виси сега на зидарски конец, за да не предава вибрациите на кутията, която иначе усилва шума както кутия на китара усилва звука от струните. Кутията е от времето когато имаше и четец за дискети, от някаква доста тънка ламарина и капаци свалящи се и от двете страни. Та е много песнопойна горката, па и има доста дупки отстрани.
      Сега само вентилатора на процесора ръмжи.  В захранването няма вентилатор.

• от milva0720 M
      Здравейте,
      От няколко дни от телефона ми LG H440N Spirit LTE се чува допълнителен шум при възпроизвеждане на звук. Например, когато звъни алармата, когато звъни телефона, когато получавам нотификация се чува пращене тип радиостанция от говорителчето. След приключване на оригиналния звук, пращенето продължава около 1-2 секунди и спира. Понякога изведнъж по време на издаването на звука пращенето спира и всичко става нормално, а понякога се оправя след няколко часа. Не е изпускан във вода, не са влизали пръски от каквато и да е течност в говорителя. Не е бил на влажно място. Не е в гаранция. Android 6.0 Marshmallow. Имате ли идея от какво може да се е получило това нещо и как бих могъл да го оправя, без да го водя на сервиз.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване