Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 64 bit RAM Памет

furbus

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си взех този лаптоп http://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_E5_511-acer_aspire_e5511g_NX_MQWEX_011

Досега, на предишния си лаптоп съм ползвал WIndows 7 32 bit, но сега на този му сложих 64 битов, защото четох, че този процесор поддържа само 64 бита. Лаптопът има 4 гб рам, но като сложих Windows-a ми пише, че имам само 1,89 гб използваеми. Искам да попитам това нормално ли е и може ли да се оправи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... Лаптопът има 4 гб рам, но като сложих Windows-a ми пише, че имам само 1,89 гб използваеми. Искам да попитам това нормално ли е и може ли да се оправи?

Това не е нормално. Видеокартата е със собствена памет. Има различни начини да се провери колко памет е инсталирана. Вижда се напр. с AIDA64, Speccy, CCleaner, Recuva, в Диспечера на задачите и т.н. 

Може да погледнете и някои от снимките ТУК , макар че е по друга тема.

Трябва да се виждат използваеми 4GB RAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като дам свойства на Моя Компютър пише Рам 4 гб, използваеми 1,86 гб.

Може ли да приложиш  снимка на това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо сложих Windows 7 32 bit, но отново ми показва използваеми 1,86 гб. Снимката е от 32 битовия Уиндоус, който инсталирах преди малко, но с 64 битовия показваше пак същото използваеми 1,86. Windowsa го имам на диск и съдържа всички версии 32 и 64 битови и 32 битовия който сложих е от същия диск от който бях сложил и 64 битовия. Възможно ли е да е от Уиндоуса? Влязох в биоса и там пишеше Memory 4096 mb.

post-294620-0-20641300-1415353019_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да направиш това:

Check the advanced boot options.
1. Go to Start, in the search bar type msconfig and press enter.
2. System Configuration window will open on the screen.
3. Click on tab named "boot".
4. Click on "Advanced Options" and uncheck the box for "Maximum Memory".

само че на БГ не мога да ти кажа как е преведен :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мене google crome / mozzila взимат много рам ползвай IE или опера те са по лекички и няма да ти забива флаша на игри и на клипове ..Тука има много теми с проблеми с кром как взима много от рам паметта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мене google crome / mozzila взимат много рам ползвай IE или опера те са по лекички и няма да ти забива флаша на игри и на клипове ..Тука има много теми с проблеми с кром как взима много от рам паметта

Според мен тук не говорим за оперативната памет заета от определени приложения - а за това колко памет засича Win-a

furbus може ли да кажеш с какъв чипсет е лаптопа?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само, че това ми го показва на току що преинсталиран Уиндоус без никакви програми без нищо.

Make79 пробвах това, което беше написал, но уви пак си показва, че има 1,89 изпозлваеми. Ще взема да сложа друг Уиндоус, какво ще кажете?

Intel pentium N3530 quad core 2.16-2.58 Ghz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

опитай да инсталираш чипсета

http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Chipset/Chipset_Intel_9.4.4.1006_W81x64_A.zip?acerid=635499742125038982&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20E5-511&OS=ALL&LC=bg&BC=ACER&SC=EMEA_10

и кажи какъв е резултата

PS: на страницата на Acer има драйвери само за win 8.1 :))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще пробвам, но вчера като бях сложил Windows 7 64 bit и бях инсталирал абсолютно всички драйвери и после забелязах, че пише за въпросните 1,89 гб. рам, но сега ще пробвам пак. Между другото какво означава това от снимката Hardware Reserved...

И ако не стане ще трябва да слагам Windows 8 ли? :)

post-294620-0-44966100-1415360966_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и друг win да сложиш пак ще е така... скапан процесор, скапам биос (това важи за всички лаптопи), и вероятно некадърно проектиран мИнтелски контролер за паметта (в скапания процесор)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://support2.microsoft.com/kb/316739

Стартирай конзола ато администратор:
Start->Search в полето напиши cmd и като се появи черната икона, щракни с десен бутон по нея. Избери Run as administrator. Като се появи черният прозорец в него напиши:
bcdedit /set IncreaseUserVa 3072

и натисни Enter.

Рестартирай компютъра.

За изключване на опцията:

bcdedit /deletevalue IncreaseUserVa

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качи 64 битова операционна система.

32 битов Windows 7 чете до 4GB, но това не означава че може да ги ползва всичките! 32 битовите операционни системи използват максимум 3.25GB до 3.5GB. Има и случай в които Windowsa може да използва и под 3GB както при теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах тези команди и няма никаква промяна. И сега в крайна сметка нищо неможе да се направи май..

Предишната беше 64 битова и пак беше същото положение, затова сложих 32 битова просто за проба...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще пробвам, но вчера като бях сложил Windows 7 64 bit и бях инсталирал абсолютно всички драйвери и после забелязах, че пише за въпросните 1,89 гб. рам, но сега ще пробвам пак. Между другото какво означава това от снимката Hardware Reserved...

И ако не стане ще трябва да слагам Windows 8 ли? :)

Можеш да пробваш ,но тия дето ти ги резервира хардуера ще си останат при всички положения!Аз имах подобен случай  с дъно модел на Асус,което с Уиндоус7  64 резервираше 600мб от рама а с ХР 32 показваше максимума!Най-добре си добави още една плочка 4гб РАМ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Развитие има!!!

Инсталирах Windows 7 64 bit от 2014 на английски и сега като дам свойства на  My Computer показва Рам 4 гб (3,89 гб използваеми) пак не са всичките, но е по-добре от 1,89 гб. Да го оставям така какво ще кажете....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Развитие има!!!

Инсталирах Windows 7 64 bit от 2014 на английски и сега като дам свойства на  My Computer показва Рам 4 гб (3,89 гб използваеми) пак не са всичките, но е по-добре от 1,89 гб. Да го оставям така какво ще кажете....

Честито - това е желания резултат според мен - сега си инсталирай драйверите и със здраве да го ползваш :)

забравих - махни старата медия - не я използвай вече :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване