Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

силен шум от кутията при download

Nakeon

Препоръчан отговор

Здравейте ,конфигурацията ми е от една седмица и като че ли от харда( 1тб сата 7600рпм 32мб) шуми доста при сваляне на торенти. Към дъното инсталирах и нещо като бустер за лан картата ,което увеличава скороста при сваляне беше на диска с драйверите за дъното. Нормален ли е този шум при сваляне и мигане на червената лампичка ? последните 20 файла които свалих са исо формат от 20 до 40гб (игри)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи колко паралелно свалящи се/качвани торента има активни в момента. Зависи и от настройките на торент клиента. И си мисля, че тенмата не е за хардуер, а за Софтуер/Торент клиент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

настройките са фабрични ползвам уторент и при свалянето на един файл или пет няма промяна.Шума се усилва и мигането на лампата зачестява с покачване на скороста на сваляне около 11мб/сек

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

настройките са фабрични ползвам уторент и при свалянето на един файл или пет няма промяна.Шума се усилва и мигането на лампата зачестява с покачване на скороста на сваляне около 11мб/сек

отворете кутията и проверете дали диска е закрепен добре за нея. Недобро закрепване може да е причината за шума. Мигането на лампичката е нормално, нали има входни/изходни операции

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

шумът е по скоро като усилване на обороти на вентилаторите из цялата кутия , а не като от недозавити болчета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

шумът е по скоро като усилване на обороти на вентилаторите из цялата кутия , а не като от недозавити болчета

Ами тогава си проверете температурите и охлаждането. Но не пречи да проверите и диска :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при по леки операции кутията е много тиха , но пусна ли торент клиента и д/л или тежка игра шумът е направо на предела си.. довечера ще сваля програма за диагностика на харда и ако мине тестовете спирам да се притеснявам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при по леки операции кутията е много тиха , но пусна ли торент клиента и д/л или тежка игра шумът е направо на предела си.. довечера ще сваля програма за диагностика на харда и ако мине тестовете спирам да се притеснявам

Започнете с винтовете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не искам да отварям кутията преди три дни я купих, също не искам да отварям кутията преди три дни я купих, също мисля да огранича торент задачите и д/л скороста от 11 на 5-6мб това ще облекчи работата на харда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, как очакваш оправиш проблема като дори не искаш да отвориш кутията .. ? Това, че перките вдигат обороти си е съвсем нормално, явно има нещо което го товари (не го знам колко е мощен и може и самия utorrent да го товари). Ако пък толкова те притеснява го занеси на гаранционен сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време чисто нов Toshiba 1TB го смених, защото изпадаше в резонанс с кутията. Но ако ако шума се увеличава от засилване на вентилаторите, значи нещо товари системата. Това се случва със стари машини при слаб процесор и голяма скорост на даунлод. Не си писал какво ти е ПС-то.

По добре го махни тоя бустер и виж дали проблема остава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8 qdren amd fx8370e 4.3ghz 16mb , 8gb ram ddr3 1600 , ati r9 270 2gb ddr5 256bit

темата е широко дискутирана и в чужди форуми има варянт с даунгрейд на уторента към в.2.2.1 както и увеличаване на кеш , но тва не знам къде се пипа

ако може да препоръчате някоя програма за диагностика и подръжка на хард диск ще съм ви благодарен , конфигурацията е от жар техен модел е и изглежда слабото звено в нея е харда тъй като на оценката на конфигурацията на уиндоус ми даде оценка 7.9 по 4 точки , а за харда даде 5.9 , докато правеше оценка инсталирах и свалях може да е оказало влияние

със стария комп свалях с 8мб мах сега минимума е 11мб , а вчера зацикли зверски и започна да сваля с 30мб , ще махна бустера не ми трябва дано не върви заедно с драйвера за лан

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти прпоръчал някое лайв сд или с лайв юсб с Линукс и да видиш как ще се държи с техните торент клиенти(Deluge, qBittorrent, Transmissions). Също и uTorrent под линукс. Има готова българска дистрибуция УСУ

http://learnfree.eu/desktop/download/?lang=bg

Това ако имаш някакъв опит с  Линукс, ако не смени торрент клиента, uTorrent не е единствената алтернатива.

qBittorrent е доста добра алтернатива и сходен по визия, има версия и за Уиндоус:

http://www.qbittorrent.org/download.php

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом не е ссд е нормално.

когато хард диска записва информаця в по-голям размер започва да работи на повече обороти. :) (също е възможно нещо да загрява повече и вентилаторите да започват да въртят на по-големи обороти. :))

П.П.Не прочетох останалите постове защото нямах време. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом не е ссд е нормално.

когато хард диска записва информаця в по-голям размер започва да работи на повече обороти. :) (също е възможно нещо да загрява повече и вентилаторите да започват да въртят на по-големи обороти. :))

П.П.Не прочетох останалите постове защото нямах време. :P

Не стана ясно кое е нормално, и кое загрява системата, или просто ей така да трупаме постове!

Чукча не читатель, чукча писатель!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За целта има диспечер на задачи - като се усили звукът, вижте кой процес товари машината. Имам едни съмнения, че виновникът ще се окаже услугата UPnP Device Host.

Чукча не читатель,

Чукча - словослагател. Повечко четете и вниквайте в това, което ви се пише, отколкото да публикувате неинформиращи разсъждения.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

utorrent товари зверски около 200 000 , останаките процеси са незначителни разни дривери и тн.

това във процес на сваляне ли е ?

и на какво товари на процесора или на диска (ако си на windows 8)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това във процес на сваляне ли е ?

и на какво товари на процесора или на диска (ако си на windows 8

на уиндоус 7 съм 64бит 

оправих шума съвсем нормално е било.. явно, сега въведох настройки на уторента и ограничих скоростите на сваляне и качване и при 6мб доунлоад и 1мб ъплоад работи идеално

сигурно се е напрягал доста хард диска и е въртял на макс обороти ,някъде четох че най големия враг на хард диска е свалянето и качването с големи скорости претоварва го яко

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кешът пуснат ли е? Настройван ли е? И аква е тая стойност 200 000?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване