Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с импорт на контакти в Outlook от pst файл

Препоръчан отговор

Здравейте. Сблъсках се с много неприятен проблем след последната преинсталация на Office пакета. Имам MS Office Standard 2013, който си сложих преди месец. Успешно си мигрирах старите контакти с pst файл. Импортирам ги през Options > Advanced > Export, където има и опция "Import from another program or file".

Вчера обаче преинсталирах и Windows 7 заради нов хардуер и съответно инсталирах отново Office пакета. Забравих да си експортна контактите, но така или иначе от предходната инсталация не съм въвеждал нови, а за щастие си пазя стария pst файл. След импортирането обаче старите подпапки на Contacts не се появяват! Опитах какво ли не от опциите на импортирането, но ги няма в списъка.

Чудя се дали не се импортират, но да са скрити по някакъв начин и аз да не зная как да ги включа в списъка.

Прикачвам и скрийншот, където се вижда, че само основната папка е видима в списъка контакти. Лошото е, че в нея имам само 8 контакта. Всички останали са ми разхвърляни по тематичните подпапки, които не се виждат.

Когато импортирам файла, папките се виждат в превюто, където трябва да избера от коя към коя папка искам импорт. Но предния път като избрах основната и чекнах опцията Include subfolders просто се появиха всичките. Сега не се получава. Някой има ли идея защо?

Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Установих, че проблемът, изглежда, не е с импортирането. Явно подпапките се импортират коректно, но просто не се виждат - скрити са по някакъв начин и по някаква причина. Установих това след като опитах да създам нова подпапка в сегашните "Contacts (This computer only)" с десен бутон > New folder...

Създадох новата папка, но нищо просто не се появи като подпапка на контактите. Явно това е проблемът, но не зная от къде идва и как се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, спомена че имаш старо pst файлче - опитай се да го закачиш към аутлука ... След това би трябвало да излезнат и контактите - от там лесно може да ги копираш в сегашната папка на аутлука :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, спомена че имаш старо pst файлче - опитай се да го закачиш към аутлука ... След това би трябвало да излезнат и контактите - от там лесно може да ги копираш в сегашната папка на аутлука :)

Много добра идея. Само че копие на файла, не оригиналния :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добра идея. Само че копие на файла, не оригиналния :)

Да - благодаря за допълването - направи копие на pst файла и опитай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, спомена че имаш старо pst файлче - опитай се да го закачиш към аутлука ... 

Какво значи да го "закача"? Опитах въпросния файл както да го импортирам, така и да го отворя с File > Open & Export > Open Outlook Data File. Отваря се без проблем и във Folders папките се виждат:

Clipboard02.png

В момента, в който превключа към Contacts:

Clipboard03.png

както виждате подпапките ги няма. :) Не зная каква е тази магия. Чудя се, дали не е прецакано нещо в самата нова инсталация на Office 2013...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да го "закача"? Опитах въпросния файл както да го импортирам, така и да го отворя с File > Open & Export > Open Outlook Data File. Отваря се без проблем и във Folders папките се виждат:

В момента, в който превключа към Contacts:

както виждате подпапките ги няма. :) Не зная каква е тази магия. Чудя се, дали не е прецакано нещо в самата нова инсталация на Office 2013...

Или някаква "скрита" възможност на версията :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Под "закача" имах предвид - https://support.office.com/client/Open-Outlook-Data-Files-pst-381b776d-7511-45a0-953a-0935c79d24f2 -

в следствие на това - ще ти се появи още една директория с контакти - ако това не помогне

На резервното копие на pst-то направи поправка

Outlook 2013 32-bit Windows C:\Program Files\Microsoft Office\Office15 64-bit Windows C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office15 64-bit Outlook C:\Program Files\Microsoft Office\Office15

scanpst.exe - търсиш това екзе стартираш го - посочваш копието на pst файла и следваш стъпките - след това пак опитай да го "закачиш"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Под "закача" имах предвид - https://support.office.com/client/Open-Outlook-Data-Files-pst-381b776d-7511-45a0-953a-0935c79d24f2 -

в следствие на това - ще ти се появи още една директория с контакти - ако това не помогне

Да, правих го това. Все по-малко мисля, че проблемът е в pst файлът. Проблемът се появява и при опит да се създават НОВИ подпапки. Успешно създадох три и прехвърлих на ръка контактите от отворения pst файл в новите подпапки на Contacts. На четвъртата нещо се случи - неясно какво - и Outlook не я създаде с иконка на подпапка с контакти, а с иконка на обикновена папка. Вижде скрийншота:

Clipboard04.png

И четирите папки създадох през модула Contacts с десен бутон New folder. Това в скрийншота се вижда през модула Folders. Защо четвъртото се създаде като различно от другите - нямам идея. Но е факт, че иконката му във Folders е различна и че в Contacts не се визуализира като папка. Съответно съдържанието му не се включва в Address book и контактите в него не са достъпни, когято пиша ново писмо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен - в момента нямам офис 2013 за да опитам но - първите три опита сте ги направили като сте дали десен бутон на -Contacts- а последното на - My Contacts -

първия вариант прави контакт със всичките му екстри

втория  вариант прави папка/група за контакти и там няма опции

Моля да проверите дали е така или аз бъркам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен - в момента нямам офис 2013 за да опитам но - първите три опита сте ги направили като сте дали десен бутон на -Contacts- а последното на - My Contacts

Не. И четирите създавам през Contacts с десен бутон върху папката тук:

Clipboard05.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление - както казах нямам 2013 под ръка за да опитам :( и да кажа от къде може да е проблема

опитахте ли със scanpst.exe ?

Др. възможно решение - поправка или преинсталация на офис пакета ...

за сега е това от мен :( съжалявам - довечера мога да се опитам да помогна - ако до тогава не е разрешен проблема де- успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

опитахте ли със scanpst.exe ?

Опитах. Не стана. Аз открих как мога да "излъжа" Outlook - създаване на подпапка на вече създадена подпапка прави "правилния" вид подпапка. :D И така на ръка създадох подпапки със същите имена и ръчно прехвърлих контактите от PST-то. Но този "фокус" също беше до едно време. Имам, примерно, 15-тина подпапки. На седмата или осмата номера спря да работи и Outlook започна да създава дори подпапките на подпапките по "грешния" начин. Изключително досаден проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Галин Тенев
      Здравейте, колеги, имам следния проблем. Стария телефон умря (Sony xperia z3), [наду се отвътре, батерията отказва да се зарежда, общо взето 5г. Телефон дал си е живота вече] за моя лична заблуда и съжаление всички контакти са били в устройството. В момента съм с (Sony xperia xa2 ultra), та има ли някакъв вариант да успея да прехвърля контактите, да ги сваля, копирам, снимам или по някакъв начин да ги прехвърля. Примерно като го включа към PC, Да намеря някакъв файл, който да съдържа информацията с контактите. Благодаря 
    • от mar_tin
      Здравейте.
      Как най-лесно мога да си прехвърля контактите от паметта на стария телефон/LG K8/ на новия /HTC Desire 12/?
      Става ли чрез блутут или с кабел през настолния компютър? Сим картата ми е пълна на МАКС и не ми се играе да я поставям на новия телефон да прехвърля номерата от СИМ на новия телефон, след което да ги изтрия от СИМ картата да я върна на стария телефон и да копирам номерата от паметта на стария телефон върху СИМ-а след което да си я поставя на новия телефон. Струва ми се доста "първобитен" начин в света на технологиите :)
      Благодаря предварително, надявам се добре да съм обяснил за какво става въпрос
    • от Iveta Georgieva
      Винаги досега в лентата за чат вдясно, на компютърната версия на сайта, най-отгоре бяха подредени хората, с които си пиша най-много и дори да не са на линия пак си стояха най-отгоре и си изписваше кога последно са били на линия. Днес обаче в лентата са наредени хора, с които дори никога не съм си писала и никой от хората, на които всъщност пиша. Просто излиза всеки, който е онлайн, защо изведнъж стана така?? И как мога да го върна, както беше преди?
    • от The Piper
      Притежавам телефон Redmi 3S, Miui 9,Android 6.0.1 който е с две сим карти.Искам определен контакт от тел.указател да мога да го избирам и да говоря с него от едната симкарта,а други номера с другата сим карта.В момента когато тръгна да избирам някой от тел.указател ме пита с коя сим карта да го избера.
    • от dem0_
      Здравейте! Има ли начин да си възстановя контактите от сим карта която вече не се поддръжа от оператор? Контактите не са изтрити, те са на нея, обаче когато я поставя в телефона си, той не я разпознава, не иска дори въвеждане на пин код и не ми показва контактите. Ситуацията ми е следната: Реших да се прехвърля от един мобилен оператор към друг и съответно новия оператор ми дадоха нова сим карта, която трябва да я сложа когато стане смяната на оператори. И днеска старата сим карта стана неактивна и аз я махнах въобще без да се замислям, слагам новата и гледам контактите ми ги няма. Слагам обратно старата обаче телефона дори не разпознава, че има сим карта... Давайте съвети, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване