Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Борисов-2"

Препоръчан отговор

...#кой свали Орешарски?При положение ,че тогава за 1млрд гражданското общество скачаше,сега къде са същите тези хора с икономически познания?Нещо ми се струват нелогични принципите и вече съм сигурен,че им се е плащало,ако тогава можеше да има съмнения.

Тогава #кой и какви пари им е плащал?

Кабинета на Орешарски беше свален от тези, които искаха да се върнат на власт с цената на всичко.

Те са плащали, но какви пари - не знам.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабинета на Орешарски беше свален от тези, които искаха да се върнат на власт с цената на всичко.

Те са плащали, но какви пари - не знам.

Както и комунистите пратиха агитките от боклуци на Орлов мост.... Хората тогава илязоха заради сметките за тока ,а агентите от ДС яхнаха протестите ,точно както ББ яхна протестите срещу шопара Пеевски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драскачи,обслужващ персонал и подлоги много. Но, мислищи хора почти няма, за това  повечето хора в БГ се намират във вертикална кома......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драскачи,обслужващ персонал и подлоги много. Но, мислищи хора почти няма, за това  повечето хора в БГ се намират във вертикална кома......

Нали формите са за това бре момче :) Ако искаш поясни малко за какво говориш ,иначе тая констатация може да я напишеш във всяка една друга тема със същият успех :) Иначе съм съгласен с тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали формите са за това бре момче :) Ако искаш поясни малко за какво говориш ,иначе тая констатация може да я напишеш във всяка една друга тема със същият успех :) Иначе съм съгласен с тебе.

Няма нужда от конкретика. И да съгласен съм това се отнася до всички. За съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и комунистите пратиха агитките от боклуци на Орлов мост.... Хората тогава илязоха заради сметките за тока ,а агентите от ДС яхнаха протестите ,точно както ББ яхна протестите срещу шопара Пеевски.

Както вече писах,агитките на Орлов мост не свалиха правителството.ББ подаде оставка,за да избегне решение на проблеми,които самия той е създал и да започне това ,което умее най-добре-предизборни лъжи.За мен няма значение кой какво яхвАл и кой на какво се возИл.Народ,който не е взискателен,получава това,което имаме ние в момента.Ето темата е за кабинета Борисов 2,а вие какво обсъждате,правих отчаяни опити да насоча дискусията към конкретни действия на този кабинет,но вие сякаш постовете ми са невидими,продължавате да си дъвчете едно и също.Ако съществуват наистина тия от ДС ,дето толкова ви дразнят,ще ви кажа ,че те искат да сте точно такива,предубедени,нелогични,обезверени,неинформирани и не желаещи познание,дъвчещи непрестанно това,което им се предложи,лесни за манипулиране.Още ви преследват комунисти,петолъчки,КГБ-та,ДС-та,всеки само мрънка,спори...на крива ракета космоса И пречи Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Народ,който не е взискателен,получава това,което имаме ние в момента.Ако съществуват наистина тия от ДС ,дето толкова ви дразнят,ще ви кажа ,че те искат да сте точно такива,предубедени,нелогични,обезверени,неинформирани и не желаещи познание,дъвчещи непрестанно това,което им се предложи,лесни за манипулиране.Още ви преследват комунисти,петолъчки,КГБ-та,ДС-та,всеки само мрънка,спори...на крива ракета космоса И пречи

Взискателен си когато имаш информация ,и знаеш какво търсиш ,и искаш. При положение ,че тоя народ от стотици години му се налага робския манталитет да не задава много въпроси особено през комунизма ,какво очакваш :) Все още има хора които имат страхове да говорят ,заради спомени от комунистическият режим ,и лагерите ,където са избивали елита на предишното управление.

Ето темата е за кабинета Борисов 2,а вие какво обсъждате,правих отчаяни опити да насоча дискусията към конкретни действия на този кабинет,но вие сякаш постовете ми са невидими,продължавате да си дъвчете едно и също

Не е точно така. Постовете ти ги приемам повече като информация ,която аз лично не следя. Освен това ти задълбаваш в детайлите на бюджета ,а за там трябва човек да има познания по икономика ,за да разбере за какво иде реч. За това си мислиш ,че остават незабелязани.

Ако съществуват наистина тия от ДС ,дето толкова ви дразнят,ще ви кажа ,че те искат да сте точно такива,предубедени,нелогични,обезверени,неинформирани и не желаещи познание,дъвчещи непрестанно това,което им се предложи,лесни за манипулиране.Още ви преследват комунисти,петолъчки,КГБ-та,ДС-та,всеки само мрънка,спори...на крива ракета космоса И пречи

Съществуват и още как . Я виж какви разкрития излизат напоследък. Само че сега е най-лесно да кажем "провокатори" ,и да изместим вниманието... Времето ще покаже.

Има доста примери как идва нов строй ,и първото нещо се прави е да се подгонят старите ,дори да избият елита ,както са направили и комунистите. Защо според теб когато преминахме от комунизъм ,към демокрация ,никой никого не подгони ? Нямаше затворени комунисти и т.н... Просто комунистите решиха от сега натам са капиталисти ,които все още си дърпат конците.

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кирчо, ти видял ли си го с очите си въпросния елит, както е дислоциран във въпросните лагери, където са го избивали? Вярвай ми, ако някой е искал да умрат, просто щяха да ги наредят до стената всичките и с картечницата. Щеше да е бързо и евтино, а после за рънъ на прасетата. То елита на БГ от царско, за друго не е ставал. Повечето реално "пострадали", са били шибани предатели, продавали или саморъчно убивали партизани. Нещо от рода на ловците на глави във ФАЩ, ма по-скапан и от тях вариант. Същите маани като сегашните поп-фолк фурии(без да броим няколкото които се преориентираха към изпълнение на почти оригинален фолклор) Ми ти "елит". Имам чувството, че едва ли не всеки 5 годишен, едва ли не има машина на времето в джоба и се е връщал лично във въпросните години, че е ходил и на гости в разните там лагери. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кирчо, ти видял ли си го с очите си въпросния елит, както е дислоциран във въпросните лагери, където са го избивали? Вярвай ми, ако някой е искал да умрат, просто щяха да ги наредят до стената всичките и с картечницата. Щеше да е бързо и евтино, а после за рънъ на прасетата. То елита на БГ от царско, за друго не е ставал. Повечето реално "пострадали", са били шибани предатели, продавали или саморъчно убивали партизани. Нещо от рода на ловците на глави във ФАЩ, ма по-скапан и от тях вариант. Същите маани като сегашните поп-фолк фурии(без да броим няколкото които се преориентираха към изпълнение на почти оригинален фолклор) Ми ти "елит". Имам чувството, че едва ли не всеки 5 годишен, едва ли не има машина на времето в джоба и се е връщал лично във въпросните години, че е ходил и на гости в разните там лагери. 

Бих ти дал едни материали да четеш малко ,но не мисля че има смисъл. Ще отечеш всичко така ,или иначе. А картината която описваш е меко казано смешна. Тук-таме се появяват едни журналисти ,и едни оцелели старци ,и разказват ,че по лагерите е имало певци ,артисти , музиканти от старият елит. Един път заклеймени като "враг на народа" ,край ... никой не е задавал въпроси. Ако имаш желание ,поинтересувай се ,в нета има информация.

Ако ли пък не ти се занимава ,вярвай си в каквото са ти казали баба ,и дядо. Аз спирам с оффтопика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взискателен си когато имаш информация ,и знаеш какво търсиш ,и искаш. При положение ,че тоя народ от стотици години му се налага робския манталитет да не задава много въпроси особено през комунизма ,какво очакваш :) Все още има хора които имат страхове да говорят ,заради спомени от комунистическият режим ,и лагерите ,където са избивали елита на предишното управление.

Не е точно така. Постовете ти ги приемам повече като информация ,която аз лично не следя. Освен това ти задълбаваш в детайлите на бюджета ,а за там трябва човек да има познания по икономика ,за да разбере за какво иде реч. За това си мислиш ,че остават незабелязани.

Съществуват и още как . Я виж какви разкрития излизат напоследък. Само че сега е най-лесно да кажем "провокатори" ,и да изместим вниманието... Времето ще покаже.

Има доста примери как идва нов строй ,и първото нещо се прави е да се подгонят старите ,дори да избият елита ,както са направили и комунистите. Защо според теб когато преминахме от комунизъм ,към демокрация ,никой никого не подгони ? Нямаше затворени комунисти и т.н... Просто комунистите решиха от сега натам са капиталисти ,които все още си дърпат конците.

Ами вече минаха повече от 25г. без "комунизъм" и манталитета става все по-робски.Казваш не се интересуваш от бюджета ,защото нямаш икономически познания.Трябва да си магистър по икономика и публични финанси ли,за да разбереш,че 1,6 е повече от 0,8 и ,че 1<8 и 1<16.Много ли е трудно да се проумее това,че ДД е добре да не превичава 60-70% от БВП,а миналогодишната опозиция плашеха хората,че държавата фалира при стойности 17,3%.Много ли трудна сметката например БВП=50млрд. растеж 2% означава,че нараства с 1млрд,емитиран дълг 1млрд,означава,че процента при горното съотношение нараства с малко.Да повторим сметката с други цифри 50млрд*0,8% и дълг 24млрд.Как ще изглежда съотношението ДД/БВП?Такива сметки не би трябвало да затруднят осмокласник.Не се интересуваш от бюджета,ами нали точно в него е реализацията на голяма част от предизборните обещания,за да разбереш пък останалите обещания дали са изпълнени,трябва да прочетеш пък някой закон,сега пък ще кажеш,че не си юрист.И тогава какво правим?Чакаме месията да ни оправи,ам как да разберем дали е истинския месия като не можем да смятаме,да анализираме и нямаме информация?!Дали имаме залежи на злато?Откъде да знаем,да не сме геолози.През 2015г смятам,че е нелепо да се твърди,че няма информация,просто трябва да я гледаме със собствените си очи,не пречупена през чужди.Аз съм сигурен,че ако пожелаеш и отделиш някой друг час вече няма да ти се струват толкова сложни нещата,а Гугъл и Уикипедия винаги са готови винаги да ти помогнат.Пропуснах в предния пост да спомена и НСИ,а и от чисто любопитство може да прочетете и отчетите на листнатите на борсата компании на сайта на БФБ ,има и възнагражденията на висшия мениджмънт на някои от тях.Според мен трябва компании като НЕК,БЕХ и т.н. да се задължават да публикуват такива публични отчети.Хубаво е да се чете и някой закон от време на време,ей така колкото за обща култура и да си знаем правата.Познанието прави нацията силна и обратното. Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти дал едни материали да четеш малко ,но не мисля че има смисъл. Ще отечеш всичко така ,или иначе. А картината която описваш е меко казано смешна. Тук-таме се появяват едни журналисти ,и едни оцелели старци ,и разказват ,че по лагерите е имало певци ,артисти , музиканти от старият елит. Един път заклеймени като "враг на народа" ,край ... никой не е задавал въпроси. Ако имаш желание ,поинтересувай се ,в нета има информация.

Ако ли пък не ти се занимава ,вярвай си в каквото са ти казали баба ,и дядо. Аз спирам с оффтопика.

Няма нужда да спираш. Сега всеки е свободен да изразява мнението си, доколкото не е против интересите на САЩ, или поне докато не е в достатъчно информативно, че да им навреди наистина, а да не е просто обикновена антипатия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой форуми да, но този отдавна не е сред тях. Явно вие сте от хората които, ако нещо не е излъчено по телевизията за масово затъмняване, няма как да го разберете! Но ако визирате /формите/ те винаги са едни и същи, макар и с различни етикети, ГЕРБ,АТАКА,АБВ..... или лица,подлоги нарекли се ЕЛИТ? Ще Ви предоставя констатация, но дали ще я разберете, зависи само от вашата мисловна дейност....

п.п. Ако трябва Анщайн да напише  формула то тя би изглеждала така: БКП=БСП,СДС,НДСВ,ГЕРБ,АБВ,ДПС,ВМРО,АТАКА,РБ......

Като БКП е формата, а останалото са просто етикети,за наивници.Може би сега по-лесно ще разбереш колко грешно и подвеждащо е заглавието на тази тема.

Редактирано от Myhito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Ако трябва Анщайн да напише  формула то тя би изглеждала така: БКП=БСП,СДС,НДСВ,ГЕРБ,АБВ,ДПС,ВМРО,АТАКА,РБ......

Като БКП е формата, а останалото са просто етикети,за наивници.Може би сега по-лесно ще разбереш колко грешно и подвеждащо е заглавието на тази тема.

И Симеон Втори ли е от БКП?

Ще се изненадаш колко много хора у нас споделят тази формула.

И?

Сега к'во правим?

Проблема излиза ,че е ясен на всички и той се нарича БКП.А решението?

п.п.Добре ,че Айнщайн не е жив,че тези формули ще му вземат здравето

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами българска капиталистическа партия. Аз така чета съвременният вариант на абревиатурата. В наследниците, вече нито грам комунизъм(или социализъм) не е останал. Затова пък са капиталисти и пладнешки обирджии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двамата грешите, те нито са комунисти,нито социалисти, това са само етикети с които си служат за да заблуждават наивните хора. Те са,/безродници/ такива са  каквито задкулистните  господари им заповядат,преди време,-СССР, сега- САЩ,  стига само номера да минава. Какви ще се нарекат това е безначение, само етикет,нищо повече. Колкото до Сакскобургота : - Мислих,че сте схванали основното,че това са само клишета, /комунист-капиталист/ етикети за да разделят и противопоставят хората едни на други, за да им създават фалшиви илюзии, надежди и алтернативи. Пример: Всички от БКП-1989г си легнаха комунисти,на другата сутрин някой се събудиха Социалисти,други Демократи,трети Либерали,Социал Демократи,други Бизнесмени... и така до края на света.Все пак не забравяйте,те са на всеки километър! Аз бих казъл на всеки милиметър. БКП нито за миг не е изспускала властовите лостове в България, -Армията,Финансите,Полицията,Оръжието,Медии..... При това незавидно състояние има само един начин за противопоставяне и това не са стачки и синдикати, те също са в техните ръце и се организират от тях.Може, сам да се досетите имаше някакви там; протестна мрежа, канисе-ибе,путка-рипа.....все подлоги и обслужващ персонал,на единствената партия в България -  БКП и нейните филиали... 

Сега к'во правим?

п.п. Ако наистина Ви бе ясно всичко, както твърдите,щяхте да знаете и решението без да се налага да ви го казвам.Все пак, някой някога го е прилагал?! Но ще ви дам един жокер, нарича се: Пасивна Съпротива! Но затова се изисква,повечето хора да мислят със собствените си глави, а не с Би Ти Ви,Нова ТВ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Сега к'во правим?

п.п. Ако наистина Ви бе ясно всичко, както твърдите,щяхте да знаете и решението без да се налага да ви го казвам.Все пак, някой някога го е прилагал?! Но ще ви дам един жокер, нарича се: Пасивна Съпротива! Но затова се изисква,повечето хора да мислят със собствените си глави, а не с Би Ти Ви,Нова ТВ......

И как работи тая Пасивна Съпротива?Дай ни още един жокер!

За телевизията сме се сетили,но другото ни убягва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно основното й качество на съпротивата - пасивността, яко страда от липсата на себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как работи тая Пасивна Съпротива?Дай ни още един жокер!

За телевизията сме се сетили,но другото ни убягва

Това може би се дължи на вашата възможност за самостоятелно мислине! Някой хора се събуждат от вертикална кома,други продължават да спят. Въпрос на избор и най-вече интелект,който явно на вас Ви липсва. Ако сте се досетили,че това няма да го научите от Би Ти Ви, и ще си останите с незбъднати мечти. Може би ако още малко помислите сам,ще намерите кой, кога е приложил това решение, естественно стига да може да четете и мислите, в което аз дълбоко се съмнявам......

http://vbox7.com/play:29fe9b808f&start=89

п.п. Жокер: Махатма Ганди.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ба, аз си имам мечтите и те определено са за връщане на времената, в които идеалите "струваха" повече от парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може би се дължи на вашата възможност за самостоятелно мислине!

Извинявай,но съвсем се отнесе.Нали щяхме да мъчим да борим комунистите тук на местно ниво,а сега почнахме капиталистите,индустриализацията,финансовата система,световния глад и т.н. Да сложим някакъв ред и да ги караме по него...все пак ние сме една от най-малките нации

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти очевидно не следиш много тази тема :)

Тая формула сме я коментирали стотици пъти тук , и аз съм напълно съгласен с това. Май грешно ме възприемаш :) А заглавието не е грешно. Просто сега е ББ на власт ,и се коментират неговите изпълнения ,иначе сме наясно ,че ако Боко не беше БКП-еец ,нямаше да му дадат да припари до НС.

Решение няма. Ако събитията през 89-та не бяха организирани от БКП ,тогава щяхме да се тюхкаме защо аджеба СДС не избесиха тия БКП-ейци ... Но в днешни дни излизат факти ,като например под абривиатурата СДС са били 2 партии. Едната създадена от ДС ,а другата от малко ентусиасти с демократични идеи. Така че конците на СДС са били дърпани от тези ,които направиха преврата в БКП ,и същите няма как да се самоизбесят :) Това е и причината да дам за пример как комунистите са гонили ,и затваряли елита на предишните ,а след 89-та никой никого не гони ,и затваря по лагери. Щото са си същите .

А решението според мен ,е да се завъртят поне още 3-4 поколения ,и тогава ще има другото мислене ,всичко ще се случи по естествен път ,а ние сме безсилни да направиме каквото и да било на тоя етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А решението според мен ,е да се завъртят поне още 3-4 поколения ,и тогава ще има другото мислене ,всичко ще се случи по естествен път ,а ние сме безсилни да направиме каквото и да било на тоя етап.

По-малкото зло,Пасивна Съпротива,да се завъртят 3-4 поколения...Благодаря за прекрасните съвети!Сега вече гледам по-оптимистично ;)

Да изчакаме 3-4поколения,за да си изчезнем по естествен път.Да дадем на Борисов още 3 мандата,няма да ги мислим тия дългове,той е мъдър,знае какво прави,с радост оставям съдбата на децата в Негови ръце...даже не...друга още по-гениална идея-защо въобще да има избори,като ще ги спечели производна на БКП и ДС?Да направим петиция до НС да не се харчат повече пари за избори,да се санира още некой блок с тия пари.

Айде лек ден!Отивам да се прощавам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-малкото зло,Пасивна Съпротива,да се завъртят 3-4 поколения...Благодаря за прекрасните съвети!Сега вече гледам по-оптимистично ;)

Да изчакаме 3-4поколения,за да си изчезнем по естествен път.Да дадем на Борисов още 3 мандата,няма да ги мислим тия дългове,той е мъдър,знае какво прави,с радост оставям съдбата на децата в Негови ръце...даже не...друга още по-гениална идея-защо въобще да има избори,като ще ги спечели производна на БКП и ДС?Да направим петиция до НС да не се харчат повече пари за избори,да се санира още некой блок с тия пари.

Айде лек ден!Отивам да се прощавам

Еми аз друго решение не виждам. До колкото ти прочетох предишният пост ,ти също не виждаш. Докато такова се намери ,остава въртележката на поколенията.

П.П. Между другото има около 2.5 милиона българи ,които са намерили решение  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз друго решение не виждам. До колкото ти прочетох предишният пост ,ти също не виждаш. Докато такова се намери ,остава въртележката на поколенията.

П.П. Между другото има около 2.5 милиона българи ,които са намерили решение  :)

Ами ти често рекламираш емиграцията,но аз не съм съгласен.Не искам да го приемеш като заяждане ,но четейки написаното от теб досега по темата си правя един извод,че доста хора като теб ни докараха и Костов,и Царя,и Станишев, и Бойко,и направиха Доган фактор в политиката,след което казват "ами не става" хващат си куфарите и да ги няма.И Ботев,и Левски,и Паисий и всички други достойни българи дали живота си са могли да емигрират и да спасят себе си,имали са повече интелект от сънародниците си и са могли да се оправят за себе си,но не са го направили.Не се ли срамувате в дните около 19-ти февруари да ги споделяте такива гениални идеи,представете си ,ако тези хора можеха да видят настоящата България и четяха тези неща вместо мен,не само тук,а във всеки форум и всяка тема,ако виждаха как се джавкаме като "столични" улични псета,какви "демократи и европейци" се навъдиха,да посетят едно светско събитие организирано от лорд Минчев и Денди,идеалите за младите момичета Алисия,златките и Николета,да видят как сме се разделили на големи "демократи" поклонили се пред Америка и Англия,да видят как даваме коридори да се бомбардират славяни.Срам ме е от всички и всичко,но пак не мисля да емигрирам.Ще дразня,ще провокирам,ще мъча по всякакви начини да събудя останалото някъде под тоновете помия в подсъзнанието чувство за чест,достойнство,човечност,българщина и няма да предам България на мутри и гъзолизци.

Казвате няма начин.Има десетки начини,но инициативата трябва да поемем ние,а не да я оставяме на предателите.За регистрация на ЮЛНЦ в обществена полза ,каквото е например "Отворено общество","Америка за България" и хилядите други са нужни учредително събрание от 7човека,протокол от него и съдебни такси до 300лв.Сега при възможностите за комуникация идеите могат да се разпространяват светкавично и безплатно.Когато идеите добият популярност са нужни 5000 подписа и учредително събрание,за да се учреди ПП.Митингуването без да се занимава човек с политика е лесно,просто трябва да се разпространи идеята и да се уведоми общината.Идеите са много,но българина отдава прекалено голямо знчение на тази да се обесят кралите го досега,т.е. един нов крадец,ако обеси предишните крадци ,ще получи доверието на народа ,за да стриже наново.Аз гледам само това ,което може да ми помогне в бъдеще,миналото ме интересува толкова,колкото да се поуча от грешките си.А ето добри според мен идеи:

-Електромерите,както ги сменят в интерес на доставчика,да ги подменят наново,като новите да спират да отчитат,когато няма качествена услуга,като например по-ниско от 220в напрежение и др.

-Водомерите за топла вода да не отчитат вода с температура под определени градуси

-Гражданската отговорност да е поименна (както в някои държави) и дисциплинираните водачи на МПС,които с години нямат произшествия да плащат в пъти по-ниска цена(това ще има и други добри ефекти)

-Строг контрол върху банковата система и тезе,чиито кредити са добре обезпечени ,например ипотеки на имот,който е по-скъп от стойността на кредита,да плащат много по-ниски лихви,защото малко е глупаво потребителски (обезпечен с превод на тр.възнаграждение на д.карта) да е с лихва 8%,а ипотека за 70000лв. на имот с пазарна цена 100000лв. да е с лихва 7,2%.Това ще стимулира и строителство,и пазара на имоти,а ще направи и младите по-самостоятелни,защото сега има мъже на 30г,които не са ходили в казарма,защото няма такава,нямат семейство и живеят при мама и тате и заплатата им е джобни,дори да е по-голяма от на тате,и не са толкова малко

-Условията по договорите на концесионерите на национални богатства да се публикуват преди да се попишат,гледах в раздела "концесии" на сайта на Държавен вестник,само дребни глупави коцесиики се споменават,другите явно защитават търговската тайна,за малко пари няма тайна,за много има

Може да се мисли още много,но някой модератор ще каже ,че не е по темата и затова спирам,за да не ме е яд като изтрие поста

Редактирано от Андрей Георгиев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам ,че няма начин ,защото неможеш да събудиш този ,който не иска да бъде събуден. Точно това са осъзнали емигрантите. Нямаш право да обвиняваш хората ,защото не са искали да си пропилеят годините ,през които трябва да си осигурят бъдещето. И не си мисли ,че е толкова лесно да живееш далече от семейство и роднини ,и на коледа да се гледате през Скайп...

А за българите още не е опрял ножа до кокала. Щом си трайкат ,значи още може.

Идеите са много,но българина отдава прекалено голямо знчение на тази да се обесят кралите го досега,т.е. един нов крадец,ако обеси предишните крадци ,ще получи доверието на народа ,за да стриже наново.Аз гледам само това ,което може да ми помогне в бъдеще,миналото ме интересува толкова,колкото да се поуча от грешките си.А ето добри според мен идеи:
-Електромерите,както ги сменят в интерес на доставчика,да ги подменят наново,като новите да спират да отчитат,когато няма качествена услуга,като например по-ниско от 220в напрежение и др.
-Водомерите за топла вода да не отчитат вода с температура под определени градуси
-Гражданската отговорност да е поименна (както в някои държави) и дисциплинираните водачи на МПС,които с години нямат произшествия да плащат в пъти по-ниска цена(това ще има и други добри ефекти)
-Строг контрол върху банковата система и тезе,чиито кредити са добре обезпечени ,например ипотеки на имот,който е по-скъп от стойността на кредита,да плащат много по-ниски лихви,защото малко е глупаво потребителски (обезпечен с превод на тр.възнаграждение на д.карта) да е с лихва 8%,а ипотека за 70000лв. на имот с пазарна цена 100000лв. да е с лихва 7,2%.Това ще стимулира и строителство,и пазара на имоти,а ще направи и младите по-самостоятелни,защото сега има мъже на 30г,които не са ходили в казарма,защото няма такава,нямат семейство и живеят при мама и тате и заплатата им е джобни,дори да е по-голяма от на тате,и не са толкова малко
-Условията по договорите на концесионерите на национални богатства да се публикуват преди да се попишат,гледах в раздела "концесии" на сайта на Държавен вестник,само дребни глупави коцесиики се споменават,другите явно защитават търговската тайна,за малко пари няма тайна,за много има

Може да се мисли още много,но някой модератор ще каже ,че не е по темата и затова спирам,за да не ме е яд като изтрие поста

Идеите са абослютно безсмислени при положение ,че някъде по веригата има някой ,който си пълни гушката ,и има власт ,та точно там ще се прекъсне реализацията на каквото и да било. А бесилката не е чактолко лош вариант. Така следващите ще знаят какво ги чака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...