Премини към съдържанието
Collins

Възможно ли е да се инсталира WIndows на Android таблет?

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дена гледах едно видео, в което показваха как се инсталира Windows 8 на андроид таблет, чрез програма (няма да изпадам в подробности защо не опитах с нея). Та въпроса ми е възможно ли е това нещо и как би трябвало да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди няколко дена гледах едно видео, в което показваха как се инсталира Windows 8 на андроид таблет, чрез програма (няма да изпадам в подробности защо не опитах с нея). Та въпроса ми е възможно ли е това нещо и как би трябвало да се направи?

СТандартна или RT версия на Windows 8? Защото има голяма разлика между двете версии и те са несъвместими една с друга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е ама и доооста трудно. Какъв е таблета ? Ако е китаец се откажи, ако е нещо марково също няма гаранция, че ще има Windows 8 със драйвери за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СТандартна или RT версия на Windows 8? Защото има голяма разлика между двете версии и те са несъвместими една с друга

Четох в друг форум, че на таблети със ARM базирани процесори, може да се инсталира RT версия на уиндоус, така че предполагам RT версия.

Възможно е ама и доооста трудно. Какъв е таблета ? Ако е китаец се откажи, ако е нещо марково също няма гаранция, че ще има Windows 8 със драйвери за него.

Acer Iconia A1 810, за този четох, че не може да се инсталира уиндоус, но въпроса ми е за обща култура... естествено ако има някакъв начин да инсталирам на този таб уиндоус, ще експериментирам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох в друг форум, че на таблети със ARM базирани процесори, може да се инсталира RT версия на уиндоус, така че предполагам RT версия.

Acer Iconia A1 810, за този четох, че не може да се инсталира уиндоус, но въпроса ми е за обща култура... естествено ако има някакъв начин да инсталирам на този таб уиндоус, ще експериментирам ;)

Човек, повярвай ми, не си заслужава

какво ще искаш да правиш чак на този windows 8 ?

ако е за игри се откажи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, повярвай ми, не си заслужава

какво ще искаш да правиш чак на този windows 8 ?

ако е за игри се откажи 

Казах, че питам за обща култура и защото ми се иска да експериментирам, за игри дори не си го мисля :D имам си и компютър и конзола за тази работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Темата е стара, но все пак нека да отговоря.

Да напълно е възможно да се инсталира Windows или каквато и да е ОС на Андроид таблет. Има разбира се няколко въпросителни: Ще има ли драйвъри за таблета? ; Имам  ли достатъчно добра (бърза) карта памет? ; Имам ли достатъчно рам за да върви добре новата ОС?

Ако отговорите на тези въпроси са - "да" то инсталирането е фасулска работа:

1. Записвате CD/DVD диск с желаната от вас  ОС (при таблет с по-малко рам памет препоръчвам да се търси орязана версия на съответната ОС)

2. След записване на диска, свързвате таблета към компютъра с USB  и от опциите на таблета избирате "свързване като медийно устройство"

3. Поставяте диска в компютъра и рестартирате. Буутвате през CD-ROM.

4. При Windows 7/8/8.1 при стартиране на инсталационната програма ще ви попита къде да се инсталира ОС. Ще ви излязат няколко опции: C:/ - HD на компютъра, други дялове на HD (ако има такива), картата памет на таблета и собствената памет на таблета (имената би трибвало да са съответно ~microSD и името на "таблета - модела на таблета".

5. Тук има две възможности: а) Да изберем вътрешната памет на таблета и да се отървем от Андроид и b) Да инсталираме на картата памет.

6. Избираме съответния дял, ФОРМАТИРАМЕ ГО и изчакваме да се инсталира.

Ако сме избрали да се инсталира на картата памет е необходимо таблета да се рестартира и да се влезе в неговия BIOS (при повечето таблети се влиза когато натиснеш бутона за заключване и този за намаляне на звука едновременно) от там в настройките за boot пренареждаш дадените редове така че "microSD" да е на първа позиция. Рестартираш и си готов. 

Изпробвано е на Lenovo A3000 :)

Редактирано от Драго Драганов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е стара, но все пак нека да отговоря.

...

Стандартна х86 ОС на ARM процесор? Я си помислете пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартна х86 ОС на ARM процесор? Я си помислете пак

Когато си играх да инсталирам Win 8.1 бях използвал една испанска МНОГО орязана версия (iso беше 600мб, а инсталацията около 1gb) наложи се тъй като нямах достатъчно бърза карта памет и инсталирах на вътрешната памет на таблета. Не обърнах внимание дали е 64 или 86 битова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си играх да инсталирам Win 8.1 бях използвал една испанска МНОГО орязана версия (iso беше 600мб, а инсталацията около 1gb) наложи се тъй като нямах достатъчно бърза карта памет и инсталирах на вътрешната памет на таблета. Не обърнах внимание дали е 64 или 86 битова. 

Вие прочетохте ли какво ви написах? Осмислихте ли го?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, не е зле и да кажеш на какъв таблет си инсталирал. Освен това, версията на windows за таблети в повечето случаи е Windows RT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Година и половина никой нищо не казва по темата, Има ли някакво развитие във възможностите за преинсталиране примерно  на ето този таблет със windows 10. Би било доста добре, ама . . . . . 

http://www.ebay.com/itm/9-7-Inch-Tablet-Octa-Core-2560X1600-IPS-Bluetooth-RAM-4GB-ROM-64GB-8-0MP-3G-Sim/222096239964?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41375%26meid%3D99b4a8123f91424594a61b73b7565192%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D262777859878

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дядото написа:

Година и половина никой нищо не казва по темата, Има ли някакво развитие във възможностите за преинсталиране примерно  на ето този таблет със windows 10. Би било доста добре, ама . . . . . 

http://www.ebay.com/itm/9-7-Inch-Tablet-Octa-Core-2560X1600-IPS-Bluetooth-RAM-4GB-ROM-64GB-8-0MP-3G-Sim/222096239964?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41375%26meid%3D99b4a8123f91424594a61b73b7565192%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D12%26sd%3D262777859878

АКо имате развойната версия на 10 RT може и да успеете след много борба и настройки на модули и драйвери. И вероятно ще се наложи вие да си пишете драйвери. И няма да можете да инсталирате приложения с които работите в десктоп версията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Възможностите ми като програмист са далече под нулата. Казано по простико "мисията невъзможна" за изпълнение от мен :(. За сега оставам умерен оптимист, че може би има и нещо по лесно като вариант за мераците. 

Редактирано от дядото (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превод с чичкото:

Да, можете да инсталирате Windows върху таблета си с Android. Но предупредителната дума за това ще анулира гаранцията за таблета ви! Ще ви е необходим компютър, за да инсталирате Windows върху таблета си с Android, това не е нещо, което можете да направите чрез microSDCard. Ще се нуждаете и от високоскоростна интернет връзка, тъй като ще изтегляте и инсталирате драйверите от мрежата върху таблета си с Android. Ще трябва да изтеглите и инсталирате Change My Software 8 ( http://changemysoftware.org/cms8edition.php ) на вашия компютър. След това свържете таблета си с Android към компютъра си ( уверете се, че андроидният ви таблет остава свързан към компютъра оттук нататък) !!!) и отворете Chance My Software 8. Изберете Android -> Windows в Change My Software 8 и продължете. Изберете желания език, когато бъдете подканени към и следващия. Сега чакайте необходимите драйвери да се изтеглят върху таблета ви с Android. След като направите това, натиснете инсталирайте, а ако искате да зареждате Android и Windows на Android, не проверявайте полето "Remove Android *. * *"! Сега чакайте инсталирането на Windows върху таблета ви с Android. След като инсталацията приключи, вашият Android таблет ще се рестартира или в екрана "Изберете операционна система" или директно в Windows, в зависимост от това дали сте избрали да инсталирате Windows като операционна система с двойна зареждане на вашия Android таблет. Първият път, когато влезете в Windows 8, ще отнеме известно време. 

Ако искате да инсталирате Windows 7 или XP върху таблета си с Android.
Променете софтуера си 7 ( http://changemysoftware.org/cms7edition.php ) 
или 
Промяна на софтуера XP ( http://changemysoftware.org/CMSxpEdition ) 

и следвайте същите указания като Промяна на софтуера 8, за да ги инсталирате на вашия Android таблет .
Източник :
https://www.androidauthority.com/community/threads/how-to-install-windows-on-android-tablet.29852/
Тука има още :
https://downloadchangemysoftware.org/

Редактирано от Януш Павлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма как да стане. Може да се подкара Windows с емулатор най-много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за оня виц, дето попитали радио Ереван ,може ли от Швейцария да стане социалистическа държава, и то отговорило-може, но  язък за държавата. И тук-андроида е сто(100) пъти за предпочитане. Преди време имах смартфон с уиндоус 10, скъса ми нервите с непрактичните си функции за всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между мобилната и десктоп версията на Windows няма нищо общо, освен само името. Става въпрос за нормална версия на Windows, но за момента няма как да стане, освен ако таблета не поддържа или с емулатор - има таблети с Windows и Android - dual boot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите имам следдният въпрос притежавам асус зенефон 3 мога ли да му инсталирам уиндоус и как трябва да стане това  мога да ви дам и имейла си за ппдробна инфо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане, може да го подкараш през емулатор, но няма да върви както трябва и ще е много бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Няма как да стане, може да го подкараш през емулатор, но няма да върви както трябва и ще е много бавно.

някаква подробна инфи какви точно проблеми ще прави .

мишетеми ма уатсап ако имате 00351 914931465 илина v.i.mitanov@gmail.computer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бях чел че руснаците са направели нещо подобно на андроид но  с блокировка на всичко от гоогле не да ват достъп на реклами и приложения да сканират телефона някои имали инфо по този въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.06.2018 г. в 18:45, asdrsd написа:

някаква подробна инфи какви точно проблеми ще прави

Проблемът е, че Windows за момента е правен да работи върху CISC архитектура, а не върху RISC. Чакаме скоро версия и за RISC, която ще е коренно различна от Windows RT и от Майкрософт обещават "amazing battery life".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Simona Simeonova
      Здравейте, имам следния проблем с инсталацията на Windows 10. Някой може ли да ми предложи решение? 
      Благодаря, 

• от Ramiram
      Здравейте интересувам се дали някой има таблета Lenovo Tab P10 и какво му е мнението
    • от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Freem@n
      Здравейте, намерих това, но като го инсталирах не работи на Windows 10:
      broken-e/DragDropConfirm: A simple shell extension for Windows to stop accidental drag and drop moves of folders.
      Все пак, който е с Windows 7 - може да си го инсталира. Там работи.
      Изтегля се от зеления бутон Clone or download, след което Download ZIP. Инсталира се от папка Installer , след което се отваря DragDropConfirm_installer.exe
      Мисля че няма никакъв допълнителен графичен потребителски интерфейс и настройки  - просто работи при опит за преместване на елемент.

При провлачване на папка(и) или файл(ове) към дадено място без задържането на Ctrl, изкарва съобщение/диалогов прозорец с ОК и Отмяна, питащ на Английски език:
      Сигурни ли сте че искате да преместите файла(файловете) или папката(папките) до следното местоположение:
      X:\XX\XX... 

DragDropInterceptor - Google Search
      prevent accidental move by drag and drop - Google Search

Моля, ако някой може да напише работещ скрипт или нещо подобно (програмка) за Windows 10 - да заповяда. Може би на AHK (Auto Hot Key) ?
      Намирам го това за много полезно. Вярно е че има десен бутон и "Отмени преместване", ама все пак ...
    • от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване