Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

избор на UPS

ogogin

Препоръчан отговор

Здравейте, за нормалната работа на компютъра, монитор и телевизор съм принуден да взема UPS, мислех с приятели какъв и колко мощен, спрях се на два модела този: AEG PROTECT ALPHA 800, и този: FORTRON EP1000 SP UPS. Какво е вашето мнение за тях, кой от двата е по надежден? Може да препоръчате също така в този ценови диапазон. Монитора е 40 вата, захранването е 450 вата и телевизора е LED Филипс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5-10 мин. максимално, идеята ми е, че в района, в който живея доста често тока изгасва за секунда и идва веднага, което много ме притеснява да не изгори нещо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за пик ниско напрежение когато мига крушката това не е проблем при нормално захранване.

Разбирай че не само няма да изгори но и няма да се рестартира. Предвидени са подобни проблеми.

Виж ако искаш нещо което да ти спасява работата при истинско спиране на тока е друг въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да така е, когато премигне крушката компютъра не се гаси, но доста често тока спира за секунда и пак идва, през което време компа се изгасил както монитора и телевизора. Искам да взема мерки, за да не ме боли глава после :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам това. След две години употреба смених батерия. Батерията е сменяема, 7 Ah струва 30 лв., 9 Ah - 36 лв. Ако не се натоварва много (пример: отворен браузър, речник и Word), кара двадесетина минути - повече от достатъчно да довършиш и запазиш каквото си започнал. Към него са свързани монитор с мощност 27 вата, самият компютър със захранване макс. 450 W (което не означава, че гълта толкова; към компютъра е свързан и скенер, който се захранва от USB-то), рутер ZyXel NBG 416 N с максимална мощност 4 W  и устройството на Bulsatcom (което не вярвам да е повече от 2-3 W). При токов удар се активира за няколко секунди, без да се изключва нищо. Минус: пищи на умряло, когато спре токът. Има три фази - пищялка, пищялка, придружена с бръмчене, и пищялка на всеки 2 секунди (в последните 30 секунди от възможностите на акумулатора).

ПП. Ето го и тук - с повече данни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам всички имат звукови сигнали при намаляване на заряда на батерията, ориентирам се към фортрона, тъй като играя доста често игри, а и с оглед на бъдещ ъпгрейд на компа! Благодаря много за мненията и препоръките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване