Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lenovo Y50 проблем с интернет

Voxa

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро закупих въпросния лаптоп и установих, че имам следния проблем. Като се свържа към WiFI Връзка интернета на всички, които са свързани към нея спира включително и моя и не тръгва, докато не рестартирам рутера. (Случва се навскъде( вкъщи, в университета, в общежитието)) Пробвах да преинсталирам драйвъра, но без успех. Моля ви за помощ.
Мрежов адаптер: Intel® Dual Band Wireless AC7260. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли ненастроен торент клиент или друга програма, която генерира голям трафик. В  общежитието и университета свободния интернет е с ограничена скорост. Щом се вържеш към дадена мрежа и започнеш да генерираш голям трафик в повечето случаи се получава точно това нещо. Даденото устройство блокира понеже не може да обработи трафика и е необходим рестарт. Разбира се в момента стрелям на сляпо, но поне по мой наблюдения една от причините може да е тази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори когато съм единствения човек свързан към рутера пак прекъсва, работи нчколко минути и прекъсва.В момента отговарчм от друг лаптоп защото ако включа моя лаптоп рутера прекъсва. Възможно ли е някак си лаптопа да влияе на абсолютно всеки рутер и да го кара да прекъсва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори когато съм единствения човек свързан към рутера пак прекъсва, работи нчколко минути и прекъсва.В момента отговарчм от друг лаптоп защото ако включа моя лаптоп рутера прекъсва. Възможно ли е някак си лаптопа да влияе на абсолютно всеки рутер и да го кара да прекъсва

Провери ли това, което ти казах -  за програма, която да генерира голям трафик.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли това, което ти казах -  за програма, която да генерира голям трафик.

Няма нищо включено дори браузър просто както се свържа към мрежата интернета на всички спира. Докато мен ме няма всичко работи перфектно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм попадал на такъв проблем като твоя, но нека да попитам нещо друго.

С каква ОС си? Откъде си инсталира драйверите на лаптопа - от сайта на производителя, от инсталационен диск даден ти със закупуването на лаптопа или си използвал програма, която сваля и инсталира драйверите сама?

Макар, че казваш че проблема е само когато се закачиш безжично, дали си тествал как се държи интернета ако се закачиш с кабел към дадено устройство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм попадал на такъв проблем като твоя, но нека да попитам нещо друго.

С каква ОС си? Откъде си инсталира драйверите на лаптопа - от сайта на производителя, от инсталационен диск даден ти със закупуването на лаптопа или си използвал програма, която сваля и инсталира драйверите сама?

Макар, че казваш че проблема е само когато се закачиш безжично, дали си тествал как се държи интернета ако се закачиш с кабел към дадено устройство.

Windows 8.1, Драйвърите са от диска, но този го ъпдейтнах с последната версия от сайта на леново, интересното е, че доста хора имаме този проблем :D

PS: Жично не съм пробвал, но имам приятели със същия проблем, които използват кабелна връзка, за да не спират интернета на останалите/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 8.1, Драйвърите са от диска, но този го ъпдейтнах с последната версия от сайта на леново, интересното е, че доста хора имаме този проблем :D

Как доста хора имате този проблем?

Ето и линк с подобен проблем на твоя.

Ако е проблем с безжичния адаптер, може да поискаш рекламация.

Другия вариант е да си вземеш външен USB Wirepess Adapter.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как доста хора имате този проблем?

Ето и линк с подобен проблем на твоя.

Ако е проблем с безжичния адаптер, може да поискаш рекламация.

Другия вариант е да си вземеш външен USB Wirepess Adapter.

Еми ще го мъча дано тръгне и ще следя темата дано някой сблъсквал се с този проблем да сподели своя опит ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми ще го мъча дано тръгне и ще следя темата дано някой сблъсквал се с този проблем да сподели своя опит ;)

Ако някой твой познат има външен Wi-fi адаптер просто го вземи за тест. То ще си покаже. Така като гледам май проблема си е в интелската безжична карта. Май взеха много дефектни да ги правят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на майка ми лаптопа е със същата Wifi карта и да, имаше проблем с Wifi-то... Спира и идваше връзката постоянно!

И се оказа, че причината не е в лаптопа, а в рутера!

Извикахме хората от Близу и го смениха този рутер и всичко е ок!

Но майка ми, в интерес на истината, все още има проблем, но не толкова често - в седмица веднъж поне, се бъгва и съм й казал просто да си рестартира компа и всичко след това е ок!

Така че виж да не би да е проблема в рутера! Ако рутера е на доставчика ти на интернет, му звънни  да го смени, но ако твой, си поиграй малко с него или пробвай с друг(поискай от някой твой познат да пробваш с няколко рутера)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли сте със старият драйвер (от диска)? Ако и така не става, може да се наложи да изчакате нов драйвер от производителя. От личен опит също мога да споделя, че съм имал проблем с Интелска безжична карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли сте със старият драйвер (от диска)? Ако и така не става, може да се наложи да изчакате нов драйвер от производителя. От личен опит също мога да споделя, че съм имал проблем с Интелска безжична карта.

Опитах се да  изтрия новия драйвър и да го заменя със по - стар но не става. Деинсталирам го, рестартирам компютъра и той пак си е там :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината не мога да обясня точно, но като цяло върнах се на най - стария драйвър, изключих Bluethooth-a(Когато е включен пак създава проблеми). И чакам от интел  началото на декември да пуснат нов драйвър, който да работи без грешка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Честита нова година!

Проблема явно е в картата , щото и при мен го има, без значение рутера или доставчика.

Пробвал съм го на различни рутери, различни градове, различни държави.

Държи се по един и същи начин, интернета го няма. Дава, че има връзка с рутера, но няма интернет връзка.

След резтарт на рутера се оправя за известно време. С уин7 съм с последни драйвери от леново.

С рестарт на уиндоуса при мен не помага. С програмка гледах когато се загуби нет дали нещо не бърка

айпи адреса, но той си стои постоянно на едни и същи числа. Май трябва да се пише на леново за проблема.

С кабел няма никакъв проблем. Оставих го за проба на сина ми и игрите му не забиха нито веднаж.

Ще чакаме някой да помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рекламация направи!!!!Ако ти се занимава си направи една флашка с Linux Netruner  ,сложи лаптопа да ботва от USB .Линукс-а ще разпознае хардуера на машината и може да се ползва без да се инсталира.Опитай да видиш дали пак ще е същото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване