Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Работещ компютър, но без картина.

Rejaxx

Препоръчан отговор

Здравейте,

Проблемът е малко сложен ( поне за мен ) . Вчера съседът ми ме повика защото както е работел компютърът е забил , изчакал е известно време , но не се е оправил и го е рестартирал. Съответно се стига до черният екран с белите надписи на процесора и другите неща  и до там, нито се рестартира нито продължава напред. Направил е няколко пъти ръчно рестарт , при които един път му е изписало  "Error loading operation system", но само веднъж, при последващ рестарт пак до горепосоченият черен екран . Вземайки компютъра го отворих и видях , че е изключително замърсен . Та свалих радиатора и вентилатора на процесора , старателно ги почистих , подмених термалната паста поставих ги обратно . Проверих всички кабели дали няма някой изваден , кондензатори няма надути , извадих Рам плочката ( тя е само една ) и я поставих обратно . Пробвам пак компютърът да видя какво е положението , но няма никаква картина , опитах с два различни монитора , но уви никакъв ефект . Какъв може да е проблемът , тъй като предният ден имаше картина, но не зареждаше операционната система диодът на процесора не светеше , а в момента си свети и преди почистването с едно кратко натискане на стартовия бутон компютърът изгасваше , а в момента е нужно да се задържи за да се изключи , което ме навежда на мисълта , че е заредило до известна степен операционната система ( поправете ме ако греша ).

Дъно : ASROCKAM2NF6G-VSTA, s,AM2

Процесор : Sempron 3200+, AM2, BOX 

За видео картата не мога да ви дам много информация понеже в документацията няма нищо за нея , по спомени само мога да кажа че е на GeForce вградена някакъв модел nForce , ако това е модел изобщо . 

Благодаря предварително за помощта .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Проблемът е малко сложен ( поне за мен ) . Вчера съседът ми ме повика защото както е работел компютърът е забил , изчакал е известно време , но не се е оправил и го е рестартирал. Съответно се стига до черният екран с белите надписи на процесора и другите неща  и до там, нито се рестартира нито продължава напред. Направил е няколко пъти ръчно рестарт , при които един път му е изписало  "Error loading operation system", но само веднъж, при последващ рестарт пак до горепосоченият черен екран . Вземайки компютъра го отворих и видях , че е изключително замърсен . Та свалих радиатора и вентилатора на процесора , старателно ги почистих , подмених термалната паста поставих ги обратно . Проверих всички кабели дали няма някой изваден , кондензатори няма надути , извадих Рам плочката ( тя е само една ) и я поставих обратно . Пробвам пак компютърът да видя какво е положението , но няма никаква картина , опитах с два различни монитора , но уви никакъв ефект . Какъв може да е проблемът , тъй като предният ден имаше картина, но не зареждаше операционната система диодът на процесора не светеше , а в момента си свети и преди почистването с едно кратко натискане на стартовия бутон компютърът изгасваше , а в момента е нужно да се задържи за да се изключи , което ме навежда на мисълта , че е заредило до известна степен операционната система ( поправете ме ако греша ).

Дъно : ASROCKAM2NF6G-VSTA, s,AM2

Процесор : Sempron 3200+, AM2, BOX 

За видео картата не мога да ви дам много информация понеже в документацията няма нищо за нея , по спомени само мога да кажа че е на GeForce вградена някакъв модел nForce , ако това е модел изобщо . 

Благодаря предварително за помощта .

Да не сте забравили да сложите захранващият кабел за процесора към дъното (4 пинов е). Пищялка има ли? Ако има извадете рамта и видеото и вижте дали ще запищи. Ресет на биос пробвахте ли? Забиването и замръзването на поста ми говори за проблем с хард диска. А хард диска какъв е? Пригответе си LiveCD, за да направите тест на хард диска като се покаже картината. Също така проверете дали сте поставили хубаво процесора, ако сте го вадили може да сте изкривили някой пин. Варианти много... Решавайте от къде да започнете, но ви предлагам от кабела за процесора, ресет и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен горе споменатите от колегата предложения, аз бих опитал и с друга видео карта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен горе споменатите от колегата предложения, аз бих опитал и с друга видео карта :)

Няма как да е видеото... Освен ако не е изгоряло при почистването, което е малко вероятно. Щом е работило преди почистването шанса да е тя е 1 към 100 може би.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеото е вградено няма как да го вадя , няма пищялка и всички кабели съм ги проверил по три пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е видеото... Освен ако не е изгоряло при почистването, което е малко вероятно. Щом е работило преди почистването шанса да е тя е 1 към 100 може би.

Всичко е възможно ;) аз имам компютър, който в сервиз ми казаха, че харда и процесора са му заминали и отказаха да се занимават с него, след което реших и аз да го погледна, и се оказа, че проблема е от вграденото видео - изгоряло, бутнах му едно, което прашлясваше само и в момента компютъра си върви повече от добре (за годините си).

Видеото е вградено няма как да го вадя , няма пищялка и всички кабели съм ги проверил по три пъти.

Ясно ми е, че няма как да извадиш вграденото, сложи една външна ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете на вашия съсед да го занесе на сервиз. Как по-точно да ви се помогне по жицата? Виждам, че сте от Плевен. Ако бяхте от София да го погледна, ако бяхте от Перник колегата Just human щеше да го погледне. Можете ли въобще да влезете в BIOS? Пробвахте ли? Направихте ли рисет както по-горе са ви препоръчали? Имате ли идея какво правите? Проверихте ли монтажа на процесора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друга плочка рам - случвало ми се е да не дава картина точно заради рам-та. 

пп. Такова нещо като "диод на процесора" мисля че няма. Освен зеления диод,на кутията има и червен(може да е обратно) - единия мига,другия не. Мигащият показва дейността на хард диска,а другия,че е включен компютъра като цяло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,......

Преди вашата намеса проблема е бил с диска както по-горе е споменато, а след намесата ви вече варианти доста.

За да не го пиша наново виж това

....... и се оказа, че проблема е от вграденото видео - изгоряло, бутнах му едно, което прашлясваше.......

Вграденото видео в случая е част от чипсета и ако е умряло то и дъното е заминало. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До момента каквото съм правил ми е ясно , не един път съм го правил. Нямам друга видео карта под ръка . Въпросът ми беше точно да ми кажете възможни причини защо всеки път трябва да идва някой сърдитко да ми се прави на философ , аз ако знаех тези неща, които изброихте нямаше да питам нищо, Ресет  на биоса не съм правил до сега , само трябва да извадя батерията и да изчакам или има и други тънкости?
  Хард диска е : Samsung 200GB ATA .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До момента каквото съм правил ми е ясно , не един път съм го правил. Нямам друга видео карта под ръка . Въпросът ми беше точно да ми кажете възможни причини защо всеки път трябва да идва някой сърдитко да ми се прави на философ , аз ако знаех тези неща, които изброихте нямаше да питам нищо, Ресет  на биоса не съм правил до сега , само трябва да извадя батерията и да изчакам или има и други тънкости?

Хард диска е : Samsung 200GB ATA .

Вадиш батерията за 3-5 минути. Връщаш я по същият начин както си я махнал (следиш за "+" и "-" кое на къде е). И опитваш да пуснеш компютъра. Не казахте при махането на радиатора дали процесора си е останал в сокета. Защото така един приятел ми се обади, че с майка му чистили компютъра и после не искал да тръгне. Отидох провери кабели, рам всичко наред. И като го питах дали е пипал охладителя за процесора и той каза, че го е махал. Откачих го от щипките и го вдигнах без грам усилие в резултат на което имаше няколко изкривени пинчета, изправих ги и и компютъра си тръгна.

А вие на вашият компютър имате ли пищялка. ако имате сложете за 1 проба :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намясто съм го сложил процесора всяка година му сменям пастата на съседа, затова казах че знам какво съм правил. Колкото до пищялката , нямам понеже ползвам лаптоп. Утре ще пробвам ресета на биоса , дано помогне. Мерси за помощта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

..................... Въпросът ми беше точно да ми кажете възможни причини защо всеки път трябва да идва някой сърдитко да ми се прави на философ , аз ако знаех тези неща, които изброихте нямаше да питам нищо, ................

А вие направихте ли си труда да прочетете поста който съм дал линк?

И да знаете не само на сърдитковците дет философстват не им е приятно да ринат миризливи купчинки сътворени от някой дето не знае какво прави. А вие понеже не сте философ затова сте докарали РСто до не тръгващо положение. Предполагам, че като ви заболи зъб не отивате да пускате тото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Занесете ПС на сервиз. Ако сте от Плевен мога да предложа къде.  

По какъв начин е почистен компютъра? Според мен някой хардуер не контактува добре или има проблем с някой елемент. Това, че няма подут кондензатор, не значи че може да има някой, който не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по точно съм го докарал до нетръгващо  състояние , казах че компютъра тръгва , но без картина . И това , което съм направил съм го правил от 2006 година досега всяка година нищо освен процесора не съм пипал . Не ме съдете преди да си имате представа какво е положението. Коментара ми относно "сърдитковците" беше отправен към "Xecutioner" , с изказването си  "Как по-точно да ви се помогне по жицата?" , ами с написаните препоръки какво да правя ми се помага не с подобни коментари да ми обяснявате колко не разбирам , това и сам го знам. Прочел съм всичко ,което сте написали , когато пробвам рестарт на биоса ще напиша какво е станало , ако изобщо някой го интересува. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане с ресет на биос. Отново ще попитам как сте почистили компютъра от прах?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как по точно съм го докарал до нетръгващо  състояние , .........

Развъртането на вентилаторите не е тръгване на РСто както и това че чистачките на една кола работят не означава че върви.

Понеже явно не сте прочели каквото трябва, ше взема да се цитирам какво съм писал в другата тема.

Какво се прави в такива случаи.

1. Откачаш всичко което е свързано с дъното - твърд диск, СД, видео карта, всякакви други карти, вадиш паметта, откачаш вентилатори ако има закачени допълнителни. Оставяш само дъното със закачено захранване към него и процесора с включен вентилатора и СПИКЪР/ПИЩЯЛКА

В този случай при опит за включване трябва да пищи за да сигнализира за липсата на рам.

Ако пищи е добре значи процесора и дъното са здрави до някаква степен ако не лошо най-вероятно дъното е умряло и тогава освен да пробваш ресет отново на биоса не остават много възможности да не кажа никакви. Варианта проблема да е в процесора е под 1%, но не е невъзможен.

2.  Ако дъното е сигнализирало за липсваща памет закачи я само едната ако имаш повече плочки. Тогава сигнала трябва да се промени и да сигнализира за липсващо видео. Ако не се промени или изчезне опитай с друга плочка памет или почисти на същата конекторите с гумичка за молив.

3. Ако звука се е променил тогава сложи и видеото и пак запали тогава ако всичко е наред ще се чуе вероятно единичен сигнал, че системата е ок. Сигнала може и да е различен някой дъна отчетат липсата на закачен монитор. Ако няма никакъв сигнал лошо за видеото.

4. Закачи монитор и виж дали ще излезе нещо на дисплея

5. Ако нещата се получат до тук продължаваш да връщаш едно по едно устройствата като след всяко закачено палиш за да се открие кое е проблемното. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно и вие не сте прочели какво съм написал , нямам под ръка пищялка. 

Как съм направил почистването :

Свалих радиатора с вентилатора. Разделих ги , почистих вентилатора с памучни тампони леко навлажнени , радиатора го издухах със струя въздух изчаках да засъхне хубаво вентилатора и го закачих отново за радиатора. Изчистих старата термална паста от радиатора , вдигнах лостчето на процесора нагоре , извадих го внимателно и го почистих от пастата с мека невлакниста кърпа , нанесох нова термална паста равномерно с помощта на нещо подобно на шпатула , което идва заедно със пастата . Поставих обратно процесора закачих лостчето на захвата , сложих радиатора със вентилатора , закачих кабела изчаках 5-10 мин и пуснах компютърът . Другото , което казах по-горе че съм правил е , че извадих плочката с рам паметта и я сложих обратно , проверих дали е добре влязла в гнездото . Това е .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

................ нямам под ръка пищялка...............

След като нямате пищялка а компютъра който сте осакатили, как очаквате оттук нататък да ви помогнем. Остава ви варианта с онези киселяци по сервизите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продължавате да твърдите , че съм го осакатил без да посочвате как точно е станало това , това е несериозно твърдение за мен . След като съм правил тази процедура доста пъти не виждам как съм му повлиял зле , не твърдя че съм прав , но поне ми посочете какво съм направил та да съм го "осакатил". Написал съм стъпка по стъпка какво съм правил .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем при мен,Проверете захранването задължително или го сменете с друго. Следващата стъпка е избили кондензатори по дъното, два пъти съм имал проблема и двата пъти беше свързано с токове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А вие направихте ли си труда да прочетете поста който съм дал линк?

И да знаете не само на сърдитковците дет философстват не им е приятно да ринат миризливи купчинки сътворени от някой дето не знае какво прави. А вие понеже не сте философ затова сте докарали РСто до не тръгващо положение. Предполагам, че като ви заболи зъб не отивате да пускате тото.

Спокойно, човека си говореше спокойно, докато няколко човека не му се нахвърлиха, дето не е занесъл PC-то при вас, та да го одерете някой лев :) Ако за всяко нестартиране на системата носехме компютрите си на сервиз, трябваше да си осигурим допълнителни спонсори, освен работодателя. 

Иначе ето конкретно на въпроса. Възможни причина за липса на сигнал. След като харда явно е причина, то вече е вероятно причината да е да кажем и някоя външна лан карта, поставена в някои слот. Затова откачаш всичко и закачаш само най-необходимото. Харда го махаш, защото той е виновник номер едно. Целта ти е да се появи сигнал на монитора.  И другия път като нещо не зарежда, гледаш най-напред светодиода на хард диска.  Има вариант да поставиш твоя хард диск и да пробваш с него, но преди това разкачи повредения хард диск. Или още по-прост вариант - закачаш набедения за повреден хард диск на твоя компютър и гледаш какво ще стане. 

Продължавате да твърдите , че съм го осакатил без да посочвате как точно е станало това , това е несериозно твърдение за мен . След като съм правил тази процедура доста пъти не виждам как съм му повлиял зле , не твърдя че съм прав , но поне ми посочете какво съм направил та да съм го "осакатил". Написал съм стъпка по стъпка какво съм правил .

Как е станало не е ясно, скоро имах подобен случай. Причина за липса на сигнал се оказа точно лан картата, дори след като разкачих повредения хард. Нулирането на BIOS  дори ускори нещата преди това и сигнала тотално изчезна като при теб. След намиране на причината за липса на сигнал, която може да не е самата видеокарта, то нещата стават лесни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако машината не е чистена дълго време самата прах от топлината става черна и полепва по хардуера. При разглобяване и продухване се случва точно този проблем подобен на твоя. Необходим е и спрей за почистване, който ще махне прахта и мръсотията и ще даде възможност на всеки хардуер да контактува добре. Не се ли направи това нещо, за да е сигурно че хардуера е почистен и контактува компютъра ще ти прави най-различни въртели.

Съвета, който съм го дал за сервиза не е даден просто така. Нямате необходим друг работещ хардуер да тествате. Една диагностика в сервиза ще струва 20-30 лева, но ще се види точно откъде е проблема. А и като не е направена необходимата профилактика и ПС е докарано до това състояние всичко може да се очаква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако машината не е чистена дълго време самата прах от топлината става черна и полепва по хардуера. При разглобяване и продухване се случва точно този проблем подобен на твоя. Необходим е и спрей за почистване, който ще махне прахта и мръсотията и ще даде възможност на всеки хардуер да контактува добре. Не се ли направи това нещо, за да е сигурно че хардуера е почистен и контактува компютъра ще ти прави най-различни въртели.

Съвета, който съм го дал за сервиза не е даден просто така. Нямате необходим друг работещ хардуер да тествате. Една диагностика в сервиза ще струва 20-30 лева, но ще се види точно откъде е проблема. А и като не е направена необходимата профилактика и ПС е докарано до това състояние всичко може да се очаква.

Има логика, но човека ми се струва ще загуби репутацията си пред комшията. Аз не разбрах от какъв компютър пише той, но ако е от настолен, не виждам причина да не може да се извърши някой тест с размяна на хард дисковете и установяване, дали хард диска е повреден или причината е другаде.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване