Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с програмта Xampp

Препоръчан отговор

Здравейте драги съфорумци! Наскоро реших да си пусна някое друго сайтче през xampp. Инсталирах го, нагласих си файловете в hotdocs, но когато напиша IP адреса си, не ми го отваря. Apache e включено, а преди това skype e изключен. С рутер съм, IP-то е реално. Понякога като включа компютъра и опитам се получава и ми отваря сайта, но след като го рестартирам отново не миго отваря. Всеки път различно, на какво се дължи това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте драги съфорумци! Наскоро реших да си пусна някое друго сайтче през xampp. Инсталирах го, нагласих си файловете в hotdocs, но когато напиша IP адреса си, не ми го отваря. Apache e включено, а преди това skype e изключен. С рутер съм, IP-то е реално. Понякога като включа компютъра и опитам се получава и ми отваря сайта, но след като го рестартирам отново не миго отваря. Всеки път различно, на какво се дължи това?

1. Koe IP се опитвате да достъпите. публичното или частното?

2. Имате ли пренасочване на порта в маршрутизатора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Koe IP се опитвате да достъпите. публичното или частното?

2. Имате ли пренасочване на порта в маршрутизатора?

1. oт whatismyip си гледам адреса.

2. Какъв маршрутизатор? Не съм пренасочвал нищо. В xampp си пише че Apache работи и ползва порт 80 /443

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. http://94.156.18.55/ - от whatismyip си гледам адреса.

2. Какъв маршрутизатор? Не съм пренасочвал нищо. В xampp си пише че Apache работи и ползва порт 80 /443

1. КОгато сте зад маршрутизатор можете да достъпвате само вътрешния адрес, примерно през localhost

2. Ами като не сте пренасочил порта как очаквате да е видим отвън?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. КОгато сте зад маршрутизатор можете да достъпвате само вътрешния адрес, примерно през localhost

2. Ами като не сте пренасочил порта как очаквате да е видим отвън?

Проблема е там, че понякога като го пусна хората го виждат. И понякога не. Как да пренасоча точно този порт? Рутера е TP-Link, от Forwards предполагам? Но не знам точно как да въведа порта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понякога като включа компютъра и опитам се получава и ми отваря сайта, но след като го рестартирам отново не миго отваря. Всеки път различно, на какво се дължи това?

Проследи си IP адреса,дали ти е същия всеки път,най-вероятно всеки път ти се променя,независимо,че си с реален IP адрес и аз бях така! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е там, че понякога като го пусна хората го виждат. И понякога не. Как да пренасоча точно този порт? Рутера е TP-Link, от Forwards предполагам? Но не знам точно как да въведа порта.

Ами в документацията го пише. Прочетохте ли я? И да, нещо като forward трябва да е. Пишете вътрешното ИП на вашата машина (добре е да го направите статично) и порт 80 (ако ползвате SSL/TLS трябва да е 443)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в документацията го пише. Прочетохте ли я? И да, нещо като forward трябва да е. Пишете вътрешното ИП на вашата машина (добре е да го направите статично) и порт 80 (ако ползвате SSL/TLS трябва да е 443)

IP- то не се променя. В какъв смисъл вътрешен IP адрес? И как да го направя " статично " ако може малко по-подробно да ми го обясните като на първолаче, благодаря предварително!

Между другото мисля че стана! Моя вътрешен адрес бе 192.168.0.104  отворих порта през Forwards и сега ми отавря сайта, благодаря ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IP- то не се променя. В какъв смисъл вътрешен IP адрес? И как да го направя " статично " ако може малко по-подробно да ми го обясните като на първолаче, благодаря предварително!

Между другото мисля че стана! Моя вътрешен адрес бе 192.168.0.104  отворих порта през Forwards и сега ми отавря сайта, благодаря ви!

щом ползвате маршрутизатор то сте видим за света през ИП адреса, който е на WAN интерфейса на маршрутизатора (този, който сте написал по-горе)

Вътрешното ИП е това, което е на машината ви, То трябва да е настроено да е статично. Ако например вътрешния ви адрес е нещо от рода на 192.168.1.102 то трябва да го настроите да е постоянен (не автоматичен) на нещо от рода на 192.168.1.50. Потърсете в гугъл как става за вашата ОС.

И после в маршрутизатора трябва да ползвате този адрес за пренасочване на порта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако само твоята машина е зад рутер, сайта ще се отваря и на външен достъп (освен ако няма допълнителни маршрутизиращи настройки). Обаче когато към мрежата на рутера има повече устройства, вероятно ще трябва да се зададе Port Forwarding от менюто на рутера за съответното вътрешно IP. Чрез port forwarding указваш на рутера коя машина (кое вътрешно IP)  да търси когато някой опита външен достъп през даден порт.

http://puu.sh/cYbfr/5443513ecf.png--> Private IP-тата са вътрешните IPта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване