Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

.dat файл

JackSparroww

Препоръчан отговор

Има ли трик, с който може да се прочете съдържанието на един такъв файл? А програма?

Има. Зависи що за файл е това. Може да е всичко, от обикновен текстови файл до дейтафайл на база данни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Аз знам следния начин.

1. Правите копие на файла

2. След това го отваряте с нодпад

2.1. В първите редове на файла пише какъв е - дали pdf, doc email ...

след като видите това - го отваряте със съответния софтуер :) ( adobe, word аутлук ... )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има. Зависи що за файл е това. Може да е всичко, от обикновен текстови файл до дейтафайл на база данни

За база данни става въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За база данни става въпрос.

На каква база?

...

2.1. В първите редове на файла пише какъв е - дали pdf, doc email ...

след като видите това - го отваряте със съответния софтуер :) ( adobe, word аутлук ... )

ТОва рядко е вярно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТОва рядко е вярно!

На мен винаги ми е помагало това - но не говоря за база от данни, а за файл получен при email ...

Каква е базата от данни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен винаги ми е помагало това - но не говоря за база от данни, а за файл получен при email ...

ТИпа на файла не зависи от начина по който е пренесен до вашия компютър. Но има разумна идея във вашата идея. Само че тя е че първите няколко байта обикновено показват вида на файла (в повечето случаи). И не е задължително да е текст, може да е последователност от байтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така се е случило, че си отварял файлове съдържащи описание в началото си.

Не винаги е така. Най-простият пример - текстов файл, който с някаква цел е записан като тип .dat няма да има такова описание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Релационна база данни.

Вие искате ли да ви се помогне или не? С ченгел ли трябва да вадим информацията от устата ви? Има стотици ако не и хиляди софтуери за релационни бази данни!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре. По-лесно. Става въпрос за текствов документ. И по-конкретно скайп хронология съхранявана в база данни.

Като е толкова лесно защо не си го отвориш сам ?

Нали за да стигнеш до текстовия документ, трябва да отвориш базата данни.

Мисля, че данните на Skype са в DB файлове, а не в DAT.

Чат историята можела да се преглежда с SkypeLogView.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отварям я. Но да не ми излизат йероглифи. Искам да проверя изтрито съобщение., което като отворя  базата данни main.db, на мястото на изтритото съобщение има празни редове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отварям я. Но да не ми излизат йероглифи. Искам да проверя изтрито съобщение., което като отворя  базата данни main.db, на мястото на изтритото съобщение има празни редове.

Настройте кодирането. И няма как да не ви излизат странни символи, записите в базата обикновено са в двоичен вид

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още по-объркано стана.

Отначало беше DAT сега вече е DB файл.

Хем излизат йероглифи, хем редовете са празни.

Щом и базата данни редовете са празни, откъде ще извадиш липсващата информация ?

Мисля, че няма да успееш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Йерофлифите излизат като отворя .ДАТ файл с нотепад. Иначе съобщенията си ги чета от мейн.дб. Но конкретно изтритото съобщения ми трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Йерофлифите излизат като отворя .ДАТ файл с нотепад. Иначе съобщенията си ги чета от мейн.дб. Но конкретно изтритото съобщения ми трябва.

Това започва да става детска история. Щом някой е изтрил съобщението когато си е говорим с вас значи не иска то да бъде прочетено!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това започва да става детска история. Щом някой е изтрил съобщението когато си е говорим с вас значи не иска то да бъде прочетено!

Оставете детската игра. Става въпрос за четене на такъв тип файл, разбрахте ме. И честно казано повече ме зариби това да намеря НАЧИН да прочета това изтрито съобщение, пред това ДА ГО ПРОЧЕТА. Надявам се ме разбрахте, има разлика!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оставете детската игра. Става въпрос за четене на такъв тип файл, разбрахте ме. И честно казано повече ме зариби това да намеря НАЧИН да прочета това изтрито съобщение, пред това ДА ГО ПРОЧЕТА. Надявам се ме разбрахте, има разлика!

По-малко ревност - по-спокоен живот. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Скайп използва SQLite за водене на хронология. 

2. Ако толкова искате да видите данните в базата, съществува SQLite DB Browser

3. Преди да решите, че така ще намерите изтрите данни, нека припомня, че все пак това е локална база, която се синхронизира с базите на всички участници в дискусията. След като въпросния човек е изтрил съобщението, в момента, когато при Вас се е отразило в чата, базата вече е промена. Записа за съобщението си стои, но самите данни, вече ги няма - полето за content е празно.

И няма как да е иначе. Все пак трябва да се мисли и за security в цялата работа, нали ? Именно от тази гледна точка, изтрия запис от чата НЕ пази данните за съобщението - просто отразява, че има запис, който е изтрит. 

Ако има проблем, обадете се и го изговорете с човека - смисъл да се правите на хакер няма.

Поздрави !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам достъп до неговия main.db файл. Същото ли си остава? Тоест изтритото е безвъзвратно загубено? (изтритото е пратено и изтрито от него)

По-малко ревност - по-спокоен живот. ;)

Спам!  :D  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам достъп до неговия main.db файл. Същото ли си остава? Тоест изтритото е безвъзвратно загубено? (изтритото е пратено и изтрито от него)

... това е локална база, която се синхронизира с базите на всички участници в дискусията. След като въпросния човек е изтрил съобщението, в момента, когато при Вас се е отразило в чата, базата вече е промена. 

И какво означава "имам достъп до неговия main.db файл " ? С негово разрешение и знание ли сте го взели или просто "се сдобихте" ... ? 

Ето защо Ви казах, че хората, които са писали логиката за хронология са мислили и за защита на информацията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С негово, да. Благодаря все пак. Понеже четох някакви измислени начини са писали хората, реших, че може и да е възможно прочитането на изтрити съобщения.  :clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С негово, да.

Това и ти не си го вярваш.  :lol6:

Извинявам се за спама, но отново не издържах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване