Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Реших да си зглобя конфигурация до 350-400 лв. ще играя само cs и battlefields heroes които са доста леки искам да е с външна видео карта рам памет имам унас 3 плочки по един гб и кутия и захранване имам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали конфигурация с APU няма да е по-удачна и за бюджета и за целите ви ? Според мен не е наложителна покупката и на дискретна видеокарта.

ПС: Предполагам колегите ще се включат след малко с предложения, така че изчакайте и техните мнения.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
3 плочки по един гб и кутия и захранване имам

По-точно какви (DDR3?) и повече информация за захранването!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта, процесор и дъно.

Ако нямаш хард (sata) бюджета ще стане твърде малък не че и сега не малее. 

Дъна има и по-евтини но щом имаш три плочки такова с два слота не ти върши работа.

пс. Мда Daredevil_666 хубаво се е сетил. Ако паметта не е DDR3 все едно нямаш. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

паммета е ддр3 кутията върви със захранване. делух черна за 46 лева виж в емаг щото ся съм от тела и немога да ти дам линк хард диск нямам у нас...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом няма хард падаме на Селерон и 240 GD5. Захранването е опасно за живота на компонентите.

Освен това ще може да ползваш само две от плочките рам понеже за тия пари дъната са с 2 слота.

Количка

Най-добре потърси втора ръка подобно бюджетно дъно за 50 лв. както и Пентиум.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво му има на захранването?

рамта ми е три плочки ддр3 а това дъно асрок има само 2 слота за рам

търсих втора ръка нищо не намерих...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко за което се сетиш. Спестените защити са най-големия проблем от който може да страдаш в бъдеще.

Другият момент е че реално сигурно има-няма 200W но това всъщност не те бърка понеже нямаш пари за нормална видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що годе качествени захранвания, които не изгарят при първото спиране на тока и имат вградена защита, която пази компонентите от токови удари струват доста повече от 50лв. При вас кутията и захранването струват общо 46лв, което значи 2 неща:

1/ Единственото достойнство на кутията е че не е направена от касетка за домати и има място на което да се закачи дъното.

2/ Захранването е направено от некачествени кондензатори, платки, вентилатори и т.н. и когато изгори, с него може да изгори и всеки един компонент на тая машина.

Не е проблем да си ги вземеш това захранване и тази кутия, но човек трябва да знае какво купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил това + кутията с Делукса на първо време докато не съберете за едно читаво захранване поне. Другия вариант е да се добави ето този Фортрон като се ползва кутията на Делукса за да не давате пари за нова кутия. за външна карта е абсурд да се мисли, поне ако имахте твърд диск другояче щеше да бъде. Дори и да се сложи 500 GB пак не влизаме в бюджета, да не говорим че за разлика от 10-15 лв. не си заслужава да взимате по-малкия диск. Игрите които играете ще вървят кажи речи по същия начин, както и с дискретна карта в ниския клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намерих твърди дискове два единия е 79.9 гб а другия 32 гб обаче нз сата ли са ата ли са кви са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да Ви кажа,че в момента g3258 и 860k,в повечето игри изобщо не са равни...Стоков g3258 бие почти навсякъдe 860k,а на 4.7 гигахерца с доста...Ако мислиш,че ще ти стигнат 100 гигабайта,ако дисковете са съвместими ги ползвай,иначе нов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS H81M-C /1150
G3258 3.2GHZ/3M/BOX/1150
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
PSU FORTRON FSP400-60APN 85+

Обща стойност - 372.65 лв. с ДДС

Това е моето виждане. Може да се вземе 1 ТБ хард за 10 лв повече. И по-добре захранване вместо видео - на първо време ще караш на вградено видео. Провери дали рамта е ДДР3 и дали хардовете са SATA /ако са сата, на тях ще пише serial ata/.Ако намериш хард, може да се добави видео. Иначе, ако рамта и хардовете са твои и не ти вършат работа, може да ги продадеш и да добавиш парите към бюджета:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ram 3 плочи ддр3 дисковете са сата видях ги и ще ми стигнат пък после ще сложа 1 тера когато събера пари сега да добавим видео карта и най-важно дъното да е с 4 слота за рам ддр3

да минем към i3 с хубава вградена видео карта за 221.64лв. и дънна платка с 4 слота за рам и кутия и захранване, видео карта и повече рам в бъдеще ще купя

Редактирано от stusimmonds (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай A8 са по-слаби от 860к,а той е по-слаб от g3258...Ето още едни тестове,за да можеш да си направиш представа за карта...

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве пич нали хората ти казаха да не подвеждаш хората. Не виждаш ли че апу то е с r7 графика. Ти да не си някакъв агент на никем само техни конфигурации предлагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еее стига сте се карали препоръчайте някаква конфигурация и да се свършва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве пич нали хората ти казаха да не подвеждаш хората. Не виждаш ли че апу то е с r7 графика. Ти да не си някакъв агент на никем само техни конфигурации предлагаш.

Предлагам техни,защото не съм в нас...За 40 лева отгоре се взима g3258+r7 240 1GD5...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.