Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с процесора

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам дали това е правилния отдел, ако не е ме извинете.

Имам проблем с процесора грее intel Е8400 всичко е почистено сменена темопаста прегледан е обстойно

от нормални 32 градуса които ги държеше без натоварване сега в покой са 40. Забелязах че градусите се оправиха но след няколко мин пак станаха 40 и над 40 даже. Въпроса ми е дали самия процесор е тръгнал да заминава защото цели 3 пъти отварям компютъра и други пъти съм сменял пастата, но сега какво му стана не знам. Ще съм ви благодарен ако ми дадете накой съвет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

40 градуса не са чак толкова много.

Сигурен ли сте,че правилно поставяте термопастата и вентилатора?

Какви приложения работят в момента?

Други промени по кутията да сте правил?

За всеки случай тествайте и с друга програма какви са температурите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направете стрес тест с АИДА 64, ако тогава са високи температурите (и комютъра изключи) то тогава имате проблем. 40 градуса, не е кой знае колко. Прикачете снимка след това. Теста да продължи няколко минути

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В спокойно състояние никога не е държал тази температура направен е тест точно с тази програма. 3 пъти свалях радиатора гледах всичко многократно. Всичко това стана изведнъж както си работеше компютъра и почна да вдига градусите. В момента вече стои на 53 при отворена кутия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверете си вентилатора на бокса дали върти нормално. Ако под товар е 53 градуса, то е съвсем нормална температура и няма от какво да се притеснявате! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с боксово охлаждане прегледайте пластмасовите пуш-пинчета с които се закрепва.При често сваляне и качване се деформират.Погледнете отзад дъното и вижте дали са закрепени всички добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване