Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как да излиза сайт на първи позиции

Препоръчан отговор

Това е нашият сайт big-watches.net

Кажете ми какво да подобря и какво да прибавим към него него?

Редактирано от Àtåñâs Ãtãñàsøv (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Comic sans-а в widget-тите от страни.Иска ли питане? Също така логото, заема много пространство нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Comic sans-а в widget-тите от страни.Иска ли питане? Също така логото, заема много пространство нагоре.

Да логото ще го намалим , и ще оправим шрифта

А предложения за фон отзад или нещо с , което да се отличава

Редактирано от Àtåñâs Ãtãñàsøv (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет това е сайта ни big-watches.net ще може ли да ми мажете на какво да наблегна за да се таргитира по-добре, какво да направя как и др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ? 

Да речем, че не е от най-добрите платформи и трябва да кихаш доста кинти, за да ти се преправи нещо, което не е кой знае калко сложно.

Но пък моето мнение не пречи да си я харесваш. ;)

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да добавиш или подобриш изгледа на сайта,няма да помогне с нищо,по въпроса от заглавието ти!За да излиза един сайт на по предни позиции в търсачките,е необходима СЕО оптимизация.Ако е скоро направен сайта,трябва да мине период поне 2 седмици до 1 месец,за да се открива по лесно.Важно е ключовите фрази за търсене,да са програмирани от СЕО специалист и добавени към проекта на сайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се потрудиш доста ако искаш да изкочиш нагоре. Освен това както е описал Димитър 59, това няма как да стане моментално. На пръв прочит това, че е summer cart поставя също някой ограничения в предвид, че все пак си се ориентирал към онлайн търговоята. Въпреки това, недостатъците могат да бъдат компенсирани. Като за начало може да започнеш със снимките. Веднага се забелязва, че са теглени от Интернет и не са обработвани преди да са качвани. Личат си различията в мащаба на продуктите, особенно като са в грид меню. При корекцията на снимките е добре да се добавят мета данни в самите изображения. Не говоря за мета данните, които имаш в сайта, а за тези, които притежава всяка една снимка. Самите мета данни в сайта трябва да се прегледат има сериозни пропуски в самия код. Не са настроени h- таговете. Например, на началната страница на h1 е качен надписа Разширено търсене, h2 е логото,  всякакви други h тагове липсват - УЖАС! Всички продукти е хубаво да имат подробни описания, търсачката е хубаво да се откроява повече (мое мниение). На всяка страница с категория трябва да се добавят филтри, за може клиента да си сортира, както си пожелае. Освен това поставянето на марките, като категории е малко неправилно. Помисли върху функционалностите на страницата. Да направиш работещ онлайн магазин не е толкова лесно. Няма нищо уникално, от към удобство, което да ме накара да поръчам нещо. Ако искам да дам 400 - 600 лв. за часовник от онлайн магазин, съгласи се, че първо трябва да се впечатля от нещо. Може да разгледаш тук или тук - обърни внимание на това как изглеждат снимките и как са направени категориите и филтрите към тях. Като цяло, добре е да си намериш СЕО специалист, които да помага при подготвянето на целия проект. След като всичко е готово трябва време, реклама и воля... :)

Редактирано от Петър Василев (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ключовите думи,които са зададени,към твоят сайт:<meta name="keywords" content="часовници, часовник, часовници casio, маркови часовници, дамски часовници, часовници касио,  магазин за часовници, chasovnici, 4asovnici, часовници дамски, часовници онлайн магазин, часовници online, касио, мъжки часовници, дамски часовници" /> Грешките са следните.Единични думи не вършат работа.Такова изписване също:chasovnici, 4asovnici.От всичките фрази само една отговаря най-точно на описанието на сайта:часовници онлайн магазин,която трябвало да е първа по ред.Фразите са общо 15 ,а трябва да са над 20 и повече!Сядаш един ден и започваш да търсиш сам фрази за търсене в браузъра,които отговарят на дейноста ти.Когато пишеш нещо в браузъра, ти излизат готови фрази,точно те са популярните.Избираш само тези с които искаш при търсене, да се открива сайта ти.Хареса ли ти някоя фраза(не дума) ,копираш  и си я запазваш с notepad,без да я променяш.Като се съберат достатъчно,допълваш сегашните ,като подреждаш първите да са по-предпочитаните.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ключовите думи,които са зададени,към твоят сайт:<meta name="keywords" content="часовници, часовник, часовници casio, маркови часовници, дамски часовници, часовници касио,  магазин за часовници, chasovnici, 4asovnici, часовници дамски, часовници онлайн магазин, часовници online, касио, мъжки часовници, дамски часовници" /> Грешките са следните.Единични думи не вършат работа.Такова изписване също:chasovnici, 4asovnici.От всичките фрази само една отговаря най-точно на описанието на сайта:часовници онлайн магазин,която трябвало да е първа по ред.Фразите са общо 15 ,а трябва да са над 20 и повече!Сядаш един ден и започваш да търсиш сам фрази за търсене в браузъра,които отговарят на дейноста ти.Когато пишеш нещо в браузъра, ти излизат готови фрази,точно те са популярните.Избираш само тези с които искаш при търсене, да се открива сайта ти.Хареса ли ти някоя фраза(не дума) ,копираш  и си я запазваш с notepad,без да я променяш.Като се съберат достатъчно,допълваш сегашните ,като подреждаш първите да са по-предпочитаните.

часовници, часовник, часовници онлайн магазин, часовници casio, часовници кандино , часовници tissot, часовници festina, мъжки часовници, дамски часовници , онлайн магазин за часовници , швейцарски часовници, дамски часовници, мъжки часовници онлайн,  маркови часовници, часовници online , часовници дамски, спортни часовници,  

Като тези ли 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Оправи си първите няколко снимки на слайда, размазани са, което значи, че качеството е кофти. Не е добра реклама!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Пич, недей се опитва да си правиш сам оптимизация на сайта, защто може да получиш наказание. По-добре намери някой SEO експерт и му се довери да свърши работата професионално. Това е моя съвет, защото са нужни години опит и експерименти, за да знаеш основните неща в SEO и да не си докараш наказания и проблеми с Google. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Ами така на пръв поглед, имаш дублирано съдържание снимките не са направени правилно, имаш и линкове за пренасочване. Както прочетох по горе, най добре да се обърнеш кум SEO специалист за тези неща. Предполагам, че ще излязат и други неща. Видях, че и Title не е както трябва. Абе като цяло, има какво да се желае. Относно това кога ще се класира... от доста неща зависи. От SEO, от конкуренция, и разни други неща. Намери си правилния SEO  специалист и не жали пари за оптимизация.. Ще ти се върнат ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

часовници, часовник, часовници онлайн магазин, часовници casio, часовници кандино , часовници tissot, часовници festina, мъжки часовници, дамски часовници , онлайн магазин за часовници , швейцарски часовници, дамски часовници, мъжки часовници онлайн,  маркови часовници, часовници online , часовници дамски, спортни часовници,  

Като тези ли 

Трябва да се съсредоточиш върху кои и колко на брой ключови думи искаш да оптимизираш за Гугъл. За горните 25-30 броя ми се вижда невъзможно за всичките да излиза в ТОП10. За моя сайт и аз съм вкарал в keywords 20-ина броя, но в Гугъл успях да го вкарам в десетката само за две търсения. За щастие - най-нужните! И вече имам приходи.

Търговските сайтове и в частност този, са много конкурентна ниша. В момента го виждам някъде на около 103 място, демек 11 страница на Гугъл. От тук до към 30-40 място сигурно ще се вдига баааавно - години. А нагоре - надали, понеже конкуренцията хем се е наместила вече там, хем вече е похарчила доста за СЕО специалисти.

Има горе долу три възможности - със собствени усилия бавно изплуване до 3 - 4 страница плюс собствени оптимизации. Или доста пари за СЕО  специалист, но това не е еднократен разход защото след време пак ще има нужда от още оптимизация. И последно е най-доброто според мен решение - малко пари за реклама в Гугъл плюс някаква оптимизация със собствени сили или от друг. Рекламата в Гугъл гарантира 1- 2 - 3 място ВЕДНАГА и от там приходи ВЕДНАГА. Е, ако стоката е качествена, разбира се. Един добър СЕО специалист или фирма, биха поискали хиляди лева за оптимизацията, която няма да е вечна и сайта все някога има вероятност пак да тръгне надолу. А хиляда лева реклама в Гугъл биха държали сайта в ТОП 3 сигурно цяла година! Дори и питащия да стои с ръцете в джобовете, той пак ще си върне тези пари само от няколко продажби стига стоката да е читава. А ако положи малко усилия и като се съберат и кликовете от рекламата върху сайта му, това само ще е от полза и сайта му с всеки ден ще изплува нагоре. Докато плаща на Гугъл и събира кликове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Чак хиляди левове няма да му искат за СЕО. Може да си намериш и кадърен човек който да ти взима към 300 лева и за няколко месеца да си в топ 10. Това ти го казвам от личен опит. Имам сайт за филми онлайн а там конкуренцията е жестока. За месец и половина съм в топ 10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак хиляди левове няма да му искат за СЕО. Може да си намериш и кадърен човек който да ти взима към 300 лева и за няколко месеца да си в топ 10. Това ти го казвам от личен опит. Имам сайт за филми онлайн а там конкуренцията е жестока. За месец и половина съм в топ 10.

Изключено!

Но все пак - дай един такъв "кадърен", аз до края на деня ще нарисувам един сайт - да ми го качи за 300 кинта в ТОП10 до 06.05.2015г. !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключено!

Но все пак - дай един такъв "кадърен", аз до края на деня ще нарисувам един сайт - да ми го качи за 300 кинта в ТОП10 до 06.05.2015г. !

Май не четеш добре,написах няколко месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не четеш добре,написах няколко месеца.

Колко месеца? На моя сайт му трябваха към пет години и почти толкова - реклама в Гугъл.

Дай го тоя специалист за 300 лв. да ми качи сайта в ТОП10 ... хайде - за три месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко месеца? На моя сайт му трябваха към пет години и почти толкова - реклама в Гугъл.

Дай го тоя специалист за 300 лв. да ми качи сайта в ТОП10 ... хайде - за три месеца.

Пиши ми на лични и ще те свържа с човека,няма никакъв проблем. Така ще ти дам един пример преди да ти си говорил с него: Този сайт е на месец и вече по най важните думи е в топ 10 а пича работи по него от два месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ми на лични и ще те свържа с човека,няма никакъв проблем. Така ще ти дам един пример преди да ти си говорил с него: Този сайт е на месец и вече по най важните думи е в топ 10 а пича работи по него от два месеца.

В ТОП10 за какво търсене ? Нишата коя е?

Сайтове за "online филми" в българския нет я има я нема и 10 бройки...! Затова е лесно да вкараш и магаре в ТОП10. А я опитай със сайт за мебели или компютри! Като моя сайт , де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че нишата за online filmi е слаба?

Точно това казах ... колко оптимизирани сайта за онлайн филми има?

За кое търсене излиза в ТОП 10? На мен ми излиза на 17 място.

Редактирано от serviz_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж като е нов сайта го върти от време на време докато му намери правилното място. А относно това колко сайта има оптимизирани мисля че има доста. Защо не направиш един и да видим докъде ще го докараш. Но не ми се спори с хора като теб. Само ще ти кажа едно не можеш да искаш да си в топ 10 без да имаш добра оптимизация.035189730.jpg?r=0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.......... Само ще ти кажа едно не можеш да искаш да си в топ 10 без да имаш добра оптимизация.

С това твърдение съм съгласен на 100%. Аз казах друго - ако нишата е конкурентна - ще ти трябват години да го изтикаш до ТОП10. А в нишата "мебели" дори - няма и да можеш без няколко хилядарки/годишно.

Не успях да видя на дребната снимка за какво търсене става дума - ако искаш - напиши ми го тук на ръка.

ПС. Не сме тук да спорим хей така , колкото да изразходваме адреналина. Тук сме да обменяме мнения. Макар и да се занимавам със СЕО малко любителски, имам един сайт в ТОП5 и един сега около 10-11 място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване