Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как да излиза сайт на първи позиции

Препоръчан отговор

"gledai filmi" и "гледай филми" са много много рядко търсене в търсачката! И без "оптимизация" десетката е гарантирана. Не са нужни и 3лв. за да се постигне това.

Помисли малко ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е добре да прочетеш за оптимизацията на сайтове, както и индексирането им в Google, Yahoo и Bing. 

Ето една статийка блог за SEO: http://ganbox.com/blog/и още полезни материали/ресурси

http://max1net.com/seo-uslugi/- на руски.

http://max1net.com/knigi-po-seo-vse-my-nachinali-s-nulya/

http://www.sitershow.com/seo-book/на български

http://www.sitershow.com/seo-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/10-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8-seo-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/- на български

http://www.sitershow.com/google-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/google-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/за наказанията от Google.

http://it-ebooks.info/search/?q=seo&type=titleкниги за SEO на английски. 

Ако знаеш писмено и говоримо английски, там в гореспомената последна връзка. в този сайт ще намериш полезна литература.

позволяват ти да ги купуваш или сваляш свободно.

Пример: http://it-ebooks.info/book/1879/SEO Bible

Надявам се да можеш на спокойство да разгледаш полезните връзки.

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

От изключителна важност е правилният подбор на думи за оптимизация, една фирма може да общава и да постигне топ 5 примерно по наглед "хубави" думи, но реално да няма търсене за тях. Думите трябва да се избират според търсения и конкуренция, и спрямо това да се определи разумната цена за инвестиция в оптимизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От изключителна важност е правилният подбор на думи за оптимизация, една фирма може да общава и да постигне топ 5 примерно по наглед "хубави" думи, но реално да няма търсене за тях. Думите трябва да се избират според търсения и конкуренция, и спрямо това да се определи разумната цена за инвестиция в оптимизация.

Разбира се. А оня сладур по-горе се учудваше че от раз е влязъл в ТОП5 с "gledai filmi" ..... и ме убеждаваше, че е похарчил добре парите си. :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 8 месеца по-късно...

Здравейте,

Ако коригирам някои изрази на сайта http://www.aquamarltd.com/  дали ще повлиае положително на оптимизирането му Гугъл? Тоест началната му страница има изрази на английски и искам да ги коригирам със същите, но на български, защото всъщност бизнеса е обърнат към българската аудитория... Това дали ще е по-добре ? Нали няма да крие лоши рискове ?

Благодаря Ви предварително!

Редактирано от Notize (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Notize написа:

Здравейте,

Ако коригирам някои изрази на сайта http://www.aquamarltd.com/  дали ще повлиае положително на оптимизирането му Гугъл? Тоест началната му страница има изрази на английски и искам да ги коригирам със същите, но на български, защото всъщност бизнеса е обърнат към българската аудитория... Това дали ще е по-добре ? Нали няма да крие лоши рискове ?

Благодаря Ви предварително!

То има само едно изречение в долната лента(Aquamarltd Spa Pool and Wellness Sofia),което едва ли ще повлияе за оптимизацията.За да се оптимизира откриването на сайта от България,трябва да вмъкнеш тук: <meta name="keywords" content="bathroom, engineering pool, engineering sauna, engineering spa, pool, sauna, spa, steam bath"/> ,при тези осемте английски съчетания още,но на български.Английските ги остави както са(да си бъдат отначало),но след всяка запетайка не се оставя интервал!Трябва да обмислиш точно какви съчетания(думи или изрази на български),би използвал,потенциален клиент,за да търси в мрежата такава услуга(сайта).Нужни са поне още 20-тина такива съчетания на български,за да ги добавиш след сегашните,по същия начин отделени със запетайка.Подреди ги първо да са по-важните,а на края останалите.Като направиш това допълнение,ще е нужно чакане около месец,за да разбереш резултатите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Димитър 59 написа:

То има само едно изречение в долната лента(Aquamarltd Spa Pool and Wellness Sofia),което едва ли ще повлияе за оптимизацията.За да се оптимизира откриването на сайта от България,трябва да вмъкнеш тук: <meta name="keywords" content="bathroom, engineering pool, engineering sauna, engineering spa, pool, sauna, spa, steam bath"/> ,при тези осемте английски съчетания още,но на български.Английските ги остави както са(да си бъдат отначало),но след всяка запетайка не се оставя интервал!Трябва да обмислиш точно какви съчетания(думи или изрази на български),би използвал,потенциален клиент,за да търси в мрежата такава услуга(сайта).Нужни са поне още 20-тина такива съчетания на български,за да ги добавиш след сегашните,по същия начин отделени със запетайка.Подреди ги първо да са по-важните,а на края останалите.Като направиш това допълнение,ще е нужно чакане около месец,за да разбереш резултатите.

Извинявам се за въпроса, но изразите на английски, които ти ми описа виждам, че има интервал след всяка запетайка, а ти казваш, че не трябва да има или аз нещо не разбирам...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, но изразите на английски, които ти ми описа виждам, че има интервал след всяка запетайка, а ти казваш, че не трябва да има или аз нещо не разбирам...?

Не съм ги описвал изразите,а направо го изкопирах този таг,от изходния код на страницата(от сайта ти !),за да видиш,че имаш оставен интервал!Tова са ключовите думи,по които да се открива сайта ти, в интернет пространството.Правилното е да няма интервал,нито пред,нито след запетайката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Димитър 59 написа:

Не съм ги описвал изразите,а направо го изкопирах този таг,от изходния код на страницата(от сайта ти !),за да видиш,че имаш оставен интервал!Tова са ключовите думи,по които да се открива сайта ти, в интернет пространството.Правилното е да няма интервал,нито пред,нито след запетайката.

Ясно... Ами страшно много благодаря !!! В такъв случай ще махна интервала при английските и след тях ще добавя и българските.

Мноого много благодаря...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Notize написа:

Ясно... Ами страшно много благодаря !!! В такъв случай ще махна интервала при английските и след тях ще добавя и българските.

Мноого много благодаря...

Ти си имаш готови повечето думи и съчетания в самия сайт!Преписваш всичките тези съчетания,обаче задължително само с малки букви!Отделяш ги със запетайка и ги добавяш.Гаранция,че до един месец,този сайт ще излезе на предни позиции.    

Басейни:(това трябва да е първата ключова дума)

Облицовки за басейн
Поддръжка на басейни
Икономия от басейн
Раззимяване на басейни
Зазимяване на басейни
Препарати за басейни
Резервни части за басейни
Аксесоари за басейни
Роботи за басейн
Галерия облицовки за басейн
Сауни (втора ключова дума)

Панелни сауни
Абонаментна поддръжка (тук стават четири съчетания,като добавиш първите ключови думи на края)
Реновиране на сауни
Аксесоари за сауна
Аромати и препарати за сауна
Модулни (сглобяеми) сауни (скоби не се допускат,затова става:модулни сауни,сглобяеми сауни)
Резервни части за сауна
Печки за сауна
Инфрачервени сауни
Галерия сауни
Парни бани (трета ключова дума)

Аксесоари за парни бани
Аромати за парни бани
Резервни части за парни бани
Оборудване за парни бани
Парогенератори
Омекотителни системи
Джакузи*(четвърта ключова дума)

Хидромасажни вани
Аксесоари за джакузи
Аромати за джакузи
Препарати за джакузи
Резервни части за джакузи

СПА:

Масажни легла
Стъклокерамика
Плочки и флоргрес
Интекс

Басейни с надувем ринг по борда
Басейни с конструкция
Аксесоари за Интекс
Препарати за Интекс
Резервни части за ИНТЕКС

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам всички тези изрази, които ми написа трябва да ги вмъкна в съответните категории на сайта, нали ?

Иначе Безкрайно Ти Благодаря... Чак съм изненадан от вниманието, което получавам...Вероятно си забелязал, че съм много зле и ти е станало жал колко много не знам... А пари в момента нямам да отделя за частни уроци...

Успешна седмица!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е

преди 3 минути, Notize написа:

Искам да попитам всички тези изрази, които ми написа трябва да ги вмъкна в съответните категории на сайта, нали ?

Иначе Безкрайно Ти Благодаря... Чак съм изненадан от вниманието, което получавам...Вероятно си забелязал, че съм много зле и ти е станало жал колко много не знам... А пари в момента нямам да отделя за частни уроци...

Успешна седмица!

Не знам по какъв начин си направил сайта.Ако е с програма,там където си задал първите осем на английски,ще допълниш всичките без изключение!Програмата предполагам че има възможност,да се вмъкнат ключови думи и по категории,което пренасочва потенциалния клиент на страницата от сайта,която го интересува..Ако е така,в съответните категории ,ще допълниш(само на български)думите,които отговарят за самата категория.Там може дори да се вмъкнат и други съчетания,които ги няма в общите,но да са свързани само със самата категория,което е в още един плюс за общата СЕО оптимизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър 59 написа:

е

Не знам по какъв начин си направил сайта.Ако е с програма,там където си задал първите осем на английски,ще допълниш всичките без изключение!Програмата предполагам че има възможност,да се вмъкнат ключови думи и по категории,което пренасочва потенциалния клиент на страницата от сайта,която го интересува..Ако е така,в съответните категории ,ще допълниш(само на български)думите,които отговарят за самата категория.Там може дори да се вмъкнат и други съчетания,които ги няма в общите,но да са свързани само със самата категория,което е в още един плюс за общата СЕО оптимизация.

Да точно по категории е и сега ще ги вмъкна... То пише че е добре да не са повече от 10 думи на категория... Гледам, че са вмъкнати думи на английски език в българската версия и сега всичко ще коригирам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Notize написа:

То пише че е добре да не са повече от 10 думи на категория...

В категориите остави само български думи.Първите 10 да са по-важните,но ако са малко повече,не вреди нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Димитър 59 написа:

В категориите остави само български думи.Първите 10 да са по-важните,но ако са малко повече,не вреди нищо.

А след последната дума на всяка страница, запетайка трябва ли пак да има ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Notize написа:

А след последната дума на всяка страница, запетайка трябва ли пак да има ?

Не е запетайка,а кавички,както си е в тага:  <metaname="keywords" content="тук е мястото,където се се допълват"/>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е запетайка,а кавички,както си е в тага:  <metaname="keywords" content="тук е мястото,където се се допълват"/>

Не... Имам предвид защото ми писа по-горе да вмъквам изразите и след всеки един да има запетайка без интервал между думите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Notize написа:

Не... Имам предвид защото ми писа по-горе да вмъквам изразите и след всеки един да има запетайка без интервал между думите...

Кавичките са в началото и края,а запетайките между думите!За да не объркаш,ето пример от три думи(но ти ще сложиш повече),които са правилно поставени:  <metaname="keywords" content="басейни,сауни,парни вани"/>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кавичките са в началото и края,а запетайките между думите!За да не объркаш,ето пример от три думи(но ти ще сложиш повече),които са правилно поставени:  <metaname="keywords" content="басейни,сауни,парни вани"/>

Ахааа сега вече разбрах...Сега ще добавя и кавичките... Безкрайни благодарности ! Сега по подобен начин трябва да съживя и този сайт : http://www.poolsoperator.com/ , като при предния нямаше никакви изрази за оптимизацията във всичките му странички, и сега добавих тези които ти ми каза... Ако имаш някакъв коментар или препоръки към този сайт също, пиши.. Бих желал да те черпя нещо...Наистина страшно много съм ти благодарен и се чувствам задължен !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Notize написа:

Сега по подобен начин трябва да съживя и този сайт : http://www.poolsoperator.com/ , като при предния нямаше никакви изрази за оптимизацията във всичките му странички, и сега добавих тези които ти ми каза... 

Този сайт е на същата тематика,като предишния!Той си е бил по-добре оптимизиран от първия.Всичко написано за първия,можеш вече да го приложиш и там.

преди 14 минути, Notize написа:

Бих желал да те черпя нещо...Наистина страшно много съм ти благодарен и се чувствам задължен !

Просто,след месец,когато се получат резултатите,се включи пак тук,за да благодариш тогава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадено, ще пиша със сигурност. Ето как съм пипнал сайта сега, както началната му страница, така и другите му странички - http://www.aquamarltd.com/  Той беше напълно празен откъм изрази за търсачките... 

Лека и успешна седмица!

Хиляди благодарности!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадено, ще пиша със сигурност. Ето как съм пипнал сайта сега, както началната му страница, така и другите му странички - http://www.aquamarltd.com/  Той беше напълно празен откъм изрази за търсачките... 

Лека и успешна седмица!

Хиляди благодарности!

А дали нее добра идея да вкарвам в английската версия из между изразите и "Sofia", например "construction of pools in sofia bulgaria" и други подобни... ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как съм пипнал сайта сега, както началната му страница, така и другите му странички - http://www.aquamarltd.com/  Той беше напълно празен откъм изрази за търсачките...

Само седем съчетания си вмъкнал на главната страница,което е под средна оптимизация!Това „ изграждане на spa welness центрове“ е смесено с български и латиница,затова нищо няма да върши.Даже си го сложил първо!Виж горе в онзи пост,където копирах от сайта ти таблицата с дейности,съм ти отбелязал,кое е по-добре,да бъде за 1,2,3,4 -та ключова дума и не се чуди да вмъкнеш другите всичките!Защото никога не се знае,евентуалният потребител,какво ще му хрумне в главата да напише в гугъл,за да търси подобна услуга.Колко повече ,по-голяма вероятност да попадне на този сайт.Аз имам сайтове с по около 40 ключови думи и фрази общо?Единия,както и да се потърси,е винаги пръв в резултатите от първата страница.        

преди 23 минути, Notize написа:

А дали нее добра идея да вкарвам в английската версия из между изразите и "Sofia" ?

Добра идея е,защото оптимизацията се насочва към района на София.Добре е също да има вмъкнато София и сред Българските съчетания.Но ти защо си премахнал английските ключови думи от първата страница?Гугъл знаят по-добре английски,затова ти казах да ги оставиш както си бяха преди.Просто трябваше да сложиш запетайката след тях и да продължиш с българските...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще направя корекцията и ще добавя думите на английски, но идеята е, че сега добавям тия думи на английски но в английската му версия... И искам да разбера в такъв случай да не би да бъркам, но нали колкото повече са изразите толкова по-слабо гугъл ще ги хваща...? Това не би ли представлявало проблем...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване