Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

как да излиза сайт на първи позиции

Препоръчан отговор

преди 30 минути, Notize написа:

Има страници в сайта, които са почти еднакви като идея и информация и добре ли ще е ако оптимизацията им е почти същата...?

Разбира се, еднаквите като информация имат една и съща оптимизация.Това са подстраници!Трябва са има функция,коя да се показва от тях.Не е задължително всички подстраници да са видими в резултатите при търсене.На началната страница имаш включена една фраза с грешка „пчека за сауна“..Поправи я на „печка“.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Разбира се, еднаквите като информация имат една и съща оптимизация.На началната страница има включена една фраза с грешка „пчека за сауна“..Поправи я на „печка“/

Дали може да ми сложиш линк, защото аз не намирам печката или можеби не гледам в точната страница...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Notize написа:

Дали може да ми сложиш линк, защото аз не намирам печката или можеби не гледам в точната страница...?

Това е на началната страница.Като кликнеш „Начало“...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Димитър 59 написа:

Това е на началната страница.Като кликнеш „Начало“...

В начало така и не видях тия печки, което ми е мн странно... иначе виждам, 4е изразите са плашещо малко и сега ще добавя още...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Notize написа:

В начало така и не видях тия печки, което ми е мн странно... иначе виждам, 4е изразите са плашещо малко и сега ще добавя още...

Главната,първата страница,преди тези с категориите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, Димитър 59 написа:

Главната,първата страница,преди тези с категориите.

Да, точно главната страница, на нея виждам изразите - "джакузи препарати,аксесоари за сауна,хидромасажна вана цени,intex басейн препарати,поддръжка на басейни" ...не виждам печка баш на началото на страницата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Notize написа:

Да, точно главната страница, на нея виждам изразите - "джакузи препарати,аксесоари за сауна,хидромасажна вана цени,intex басейн препарати,поддръжка на басейни" ...не виждам печка баш на началото на страницата...

Ха...намерих печката, но тя е в "магазин" , сега ще коригирам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Notize написа:

Ха...намерих печката, но тя е в "магазин" , сега ще коригирам...

Как ти се вижда така страницата...с новите ключови думи? ... http://www.poolsoperator.com/#!about1/cr4w и тази http://www.poolsoperator.com/ ?

Редактирано от Notize (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Notize написа:

Как ти се вижда така страницата...с новите ключови думи? ... http://www.poolsoperator.com/#!about1/cr4w и тази http://www.poolsoperator.com/ ?

Добре е всичко.Във този вторият линк,осмата подред фраза,още си стои „пчека за сауна“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Добре е всичко.Във този вторият линк,осмата подред фраза,още си стои „пчека за сауна“!

Благодаря много, но не виждам фразата...пак подробно погледнах и не я виждам...здраве да е ...не искам да те дразня :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Notize написа:

Благодаря много, но не виждам фразата...пак подробно погледнах и не я виждам...здраве да е ...не искам да те дразня :) 

Ето изкопирах всичките ключовите думи ,от въпросната първа страница на сайта,за да ги видиш:“Поддръжка на басейни, аромат сауна, джакузи, лепило за стъклокерамика, нова сауна, плочки за басейн, почистване басейн, пчека за сауна, ремонт парогенератор, робот за басейн, стъклокерамика, фолио за басей, хидромасажна вана ремонт, химия за басейн, части за помпа“ Първата фраза трябва да започва с малка буква,да е както другите.Осмата фраза е печката!Сега видях,че и на дванадесетата си изпуснал последната буква „н“.Така гугъл,няма да разбере смисъла и съответно оптимизацията по тези съчетания.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Ето изкопирах всичките ключовите думи ,от въпросната първа страница на сайта,за да ги видиш:“Поддръжка на басейни, аромат сауна, джакузи, лепило за стъклокерамика, нова сауна, плочки за басейн, почистване басейн, пчека за сауна, ремонт парогенератор, робот за басейн, стъклокерамика, фолио за басей, хидромасажна вана ремонт, химия за басейн, части за помпа“ Първата фраза трябва да започва с малка буква,да е както другите.Осмата фраза е печката!Сеага видях,че и на дванадесетата си изпуснал последната буква „н“.Така гугъл,няма да разбере смисъла и съответно оптимизацията по тези съчетания.

Може ли да ми дадеш линк за да се ориентирам ? да нее на www.aquamarltd.com ?

И да попитам интервала между запетайките и изразите големите букви не важи при "page description" и "page title" , а само при "keywords" , нали ??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Notize написа:

Може ли да ми дадеш линк за да се ориентирам ? да нее на www.aquamarltd.com ?

И да попитам интервала между запетайките и изразите големите букви не важи при "page description" и "page title" , а само при "keywords" , нали ??

Само при "keywords"  не се оставя интервал.Линка е самата първа,начална страница: http://www.poolsoperator.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, напълно съм съгласен... Приключих като цяло за сега със сайтовете...Ето какво съм направил с единия, като се има предвид, че не беше почти пипван -   http://www.poolsoperator.com/    ...като това се отнася и за другия - http://www.aquamarltd.com/ - като при него не съм пипал страниците за проектите...те са по-маловажни и смятам да ги пипам от време на време докато ги довърша и тях...

Та някой ако има някакви препоръки и мнения, нека да пише... Дано сайтовете имат по-добра индексация в гугъл след няколко седмици...

Благодаря Ви !

на 18.01.2016 г. at 18:19, Димитър 59 написа:

Само при "keywords"  не се оставя интервал.Линка е самата първа,начална страница: http://www.poolsoperator.com/

Не оспорвам факта, но аз така и не видях печки... Няма нищо...ако янакой ден ги видя, ще ги махна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Notize написа:

Не оспорвам факта, но аз така и не видях печки... Няма нищо...ако накой ден ги видя, ще ги махна...

Чудно,как да не знаеш,къде си попълнил данните за главната страница на сайта си!Потърси тогава къде си писал това(копирал съм ти ги заедно с грешките):                                                                                                             title:Поддръжка на басейни, препарати за басейн, Intex, оборудване за басейн
keywords:Поддръжка на басейни, аромат сауна, джакузи, лепило за стъклокерамика, нова сауна, плочки за басейн, почистване басейн, пчека за сауна, ремонт парогенератор, робот за басейн, стъклокерамика, фолио за басей, хидромасажна вана ремонт, химия за басейн, части за помпа
description" content:резервни части за басейн, парогенератор, печка за сауна, аксесоари за сауна, аромати за сауна и парна баня, робот за басейн, интекс, кепче,водоустойчиви лампи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Димитър 59 написа:

Чудно,как да не знаеш,къде си попълнил данните за главната страница на сайта си!Потърси тогава къде си писал това(копирал съм ти ги заедно с грешките):                                                                                                             title:Поддръжка на басейни, препарати за басейн, Intex, оборудване за басейн
keywords:Поддръжка на басейни, аромат сауна, джакузи, лепило за стъклокерамика, нова сауна, плочки за басейн, почистване басейн, пчека за сауна, ремонт парогенератор, робот за басейн, стъклокерамика, фолио за басей, хидромасажна вана ремонт, химия за басейн, части за помпа
description" content:резервни части за басейн, парогенератор, печка за сауна, аксесоари за сауна, аромати за сауна и парна баня, робот за басейн, интекс, кепче,водоустойчиви лампи

Не го намирам тов анещо, вероятно някъде другаде трябва да гледам, знам ли...Мога да ти потвърдя, че на мен ми излиза на Page tittle: Poolsoperator - Магазин за басейни, сауна, джакузи, парни бани, спа ;    за Page descriptoion: Магазин за сглобяеми и надуваеми басейни intex, джакузи (хидромасажна вана), сауна, парна баня, стъклокерамика, гранитогрес, препарати части и аксесоари в София ;   и за keywords: басейни intex,сглобяеми и надуваеми басейни цени,магазин за басейни софия,части и аксесоари за басейни софия,препарати за басейни,джакузи цена софия,сауна цена софия,спа оборудване,стиропор цени,облицовки,плочки,стъклокерамика цени ...Ето това съм описал на самата начална страница. http://www.poolsoperator.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Notize написа:

Не го намирам това нещо, вероятно някъде другаде трябва да гледам, знам ли...

Или си пропуснал да потвърдиш(с ОК) промените,за да влязат в сила или още Гугъл не се обновили корекциите в самия сайт.Но си стои същото това,което копирах горе и в този момент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Или си пропуснал да потвърдиш(с ОК) промените,за да влязат в сила или още Гугъл не се обновили корекциите в самия сайт.Но си стои същото това,което копирах горе и в този момент.

...Възможно е... "ок" със сигурност му е даден... странно.. Иначе да попитам, понеже в http://www.poolsoperator.com/ има доста препоръкии съветии за мн неща, описани и в тия текстове добре ли ще се отрази на оптимизацията на страниците на сайта ако ги слагам като хиперлинкове...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, Notize написа:

... Иначе да попитам, понеже в http://www.poolsoperator.com/ има доста препоръки съвети за мнoго неща, описани и в тия текстове добре ли ще се отрази на оптимизацията на страниците на сайта ако ги слагам като хиперлинкове...?

За оптимизацията на сайта едва ли се отразява.Не бих залагал на такива хиперлинкове,защото това не е сайт за обучение,а за дадени услуги.Пък и по добре,клиентът да си разглежда сайта,от колкото да го пращаш на други страници.От друга страна пък ,ако водят до някакво пояснение,свързано с дейноста,може да помогнат минимално.Всичко е толкова относително,че не може да се твърди със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Димитър 59 написа:

За оптимизацията на сайта едва ли се отразява.Не бих залагал на такива хиперлинкове,защото това не е сайт за обучение,а за дадени услуги.Пък и по добре,клиентът да си разглежда сайта,от колкото да го пращаш на други страници.От друга страна пък ,ако водят до някакво пояснение,свързано с дейноста,може да помогнат минимално.Всичко е толкова относително,че не може да се твърди със сигурност.

До колкото знам качествените линкове (тези които не са "no follow" ) влиаят добре върху позиционирането на един сайт в търсачките...Искаш да кажеш, че линковете, които слагам на собствения сайт вероятно няма да помогнат, освен ако не е на друг може би ?...Забелязвам, че тук в kaldata.com също линковете са "no follow" както можеби и почти на всякъде... Дали знаеш къде би могло да е добре да се слагат качествени линкове, или става само ако си платиш...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа,че никой не може да каже със сигурност,кое ще помогне и с колко,за една добра сео оптимизация.Със сигурност обаче може да се каже,че най-много помагат ключовите думи,описанието на сайта и заглавието.По тях се индексира и класира всеки сайт на съответната позиция.

Разбира се не се изключва и дизайнът на самия сайт,който може да помогне,с подходящи текстове и картини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.01.2016 г. at 10:03, Notize написа:

Не го намирам тов анещо, вероятно някъде другаде трябва да гледам, знам ли...Мога да ти потвърдя, че на мен ми излиза на Page tittle: Poolsoperator - Магазин за басейни, сауна, джакузи, парни бани, спа ;    за Page descriptoion: Магазин за сглобяеми и надуваеми басейни intex, джакузи (хидромасажна вана), сауна, парна баня, стъклокерамика, гранитогрес, препарати части и аксесоари в София ;   и за keywords: басейни intex,сглобяеми и надуваеми басейни цени,магазин за басейни софия,части и аксесоари за басейни софия,препарати за басейни,джакузи цена софия,сауна цена софия,спа оборудване,стиропор цени,облицовки,плочки,стъклокерамика цени ...Ето това съм описал на самата начална страница. http://www.poolsoperator.com/

Всъщност май намерих къде е трябвало да коригирам описанията и, които ми казваше... я кажи сега дали е махната тая печка...направих сериозни корекции на това място, което аз до сега не съм влизал... http://www.poolsoperator.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...А има ли смисъл от това да си инсталирам приложения, които са за генериране на допълнителен трафик на сайта...? Имам предвит дали това влиае положително на оптимизацията на сайта, щото ми е ясно, че тия приложения носят случайни клиенти и то чуждениц, които не са нужни за моя сайт....???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, Notize написа:

... я кажи сега дали е махната тая печка...направих сериозни корекции на това място, което аз до сега не съм влизал... http://www.poolsoperator.com/

Махната е печката вече.Това място,на което си правил корекциите е първоначалната,най-важна страница от сайта!Точно тук,трябва да има над 20 ключови думи,защото всъщност тук е основното лице на целият сайт.

преди 10 минути, Notize написа:

...А има ли смисъл от това да си инсталирам приложения, които са за генериране на допълнителен трафик на сайта...? Имам предвид дали това влияе положително на оптимизацията на сайта, щото ми е ясно, че тия приложения носят случайни клиенти и то чужденци, които не са нужни за моя сайт....???

Може би да има смисъл,защото гугъл засича трафика и предполагам по тази причина,би помогнало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
на ‎27‎.‎01‎.‎2016‎ г. at 13:21, Notize написа:

...А има ли смисъл от това да си инсталирам приложения, които са за генериране на допълнителен трафик на сайта...? Имам предвит дали това влиае положително на оптимизацията на сайта, щото ми е ясно, че тия приложения носят случайни клиенти и то чуждениц, които не са нужни за моя сайт....???

Кои са тези "приложения", че ми е интересно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване