Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За или против. Upgrade на компютърна конфигурация

Slid3r

Препоръчан отговор

Колеги конфигурацията ми е:

Intel Core 2 Duo E7300 2.66GHz

3Gb Ram ddr2

Видеото ми е със чипсет на Nvidia Geforce 9500GT

Дъното е asrock g31m-gs r2.0

Та да попитам има ли смисъл да взема още 1 или 2gb ram памет.

Един  4 ядрен процесор от olx за 50/60лева. socket775

И след месец да взема някой ново видео за 200/250лева.

Та въпроса ми е струва ли си защото не разполагам с много пари, който да стигнат за нова конфигурация.

И компютъра дали ще стане осезаемо по-бърз в работата и в игрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи коя е работата и кои са игрите.

Процесора ви не е никак слаб.И ще може още доста да върши работа,Можете да пробвате леко да го клокнете,ако захранването ви е добро.

Видеокартата обаче е старичка.

По принцип,най-добре ще е да минете на нова и съвременна конфигурация.Посъберете още малко пари,продайте старият компютър и вземайте нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има смисъл ако намериш някой процесор от Core 2 Quad серията на сносна цена, макар и като производителност вече да е далче от новите архитектури. Видеокартата ще е оправдано да я замениш, ако в бъдеще планираш да минеш на по-нова платформа - поне ще я имаш налична. Захранването също не е споменато, но предполагам и то ще е за смяна. Рам паметите - продаваш единичните пръчки от по 1GB и взимаш едно китче за дуъл ченъла. Общо взето е трудно да се прецени, но може и да се ъпгрейдне да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми примерно ако подам едната плочка рам (защото имам 1gb и 2gb) да заменя единея гигабайт и да направя канфигурацията 4gb. (ще се оправдае ли покупката)

И щом казвате че процесора е добър за конфигурацията е добра, парите за проца да ги добавя към парите за видео и да взема по добро видео от рода на 

Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730 или Asus AMD Radeon R7 250X или Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 650 OC.

Захранването ми е  asus 400W. Охлаждането ми е стандартно box на intel. + 2 вентилатолатора в кутията отпред и отзад 80mm.

Компютъра ми е за игри, еми игри колкото да не ми лагват като някой assasin някой cod. Сега играя без проблем combat arms и minecraft.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложете ми някоя добра видеокарта до 250лева. Която да е съвместива с моята конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел ми предложи ( http://www.emag.bg/video-karta-msi-nvidia-geforce-gtx-650-oc-1024mb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-vga-n650-1gd5-ocv1/pd/ED3RKBBBM )

за тези пари добре ли е картата??? има ли нещо по-добро от същия ценови клас, и как ще се отрази тари карта на конфигурацията ми.

Според вас кой игри ще поддържам със конфигурацията ми и тази видео карта. ??????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Palit GTX 740 GD5 - 167 лв.

Общо взето една и съща карта но "новата" е по-евтина. Разлики може да има в зависимост от фабричния клок.

Истината е че с тоя процесор няма значение какво ще вземеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Събери около 300-350лв и вземи една r9 290 с гаранция на старо, стига захранването да ти е поне истински 400 вата или нагоре. Може и малко рам още. 

Другото е за хвърляне за след време. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Gigabyte NVIDIA GeForce GT 730 или Asus AMD Radeon R7 250X или Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 650 OC.

Или това - http://www.emag.bg/video-karta-msi-nvidia-geforce-gtx-750-ti-oc-2048mb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-vga-n750ti-2gd5-ocv1/pd/DF0LQBBBM/?ref=autosuggest , много повече подхожда на четириядрен процесор ,  от GTX 650 OC и спокойно можеш да си ползваш захранването.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой от вас случайно да е пробвал GTX 750Ti  или GTX 650 OC с Core2Duo?  GTX750 Ti е около 3 пъти по-бърза от 8800GT, която на практика бе максимума за тия двуядрени процесори. Четириядрените за LGA775  може да са малко по-добри, но в никакъв случай не са подходящи нито за GTX750Ti,  нито за GTX650OC. като някакво дежаву са тия теми в съзнанието ми, спомняйки си 3-те години мъка с клокнат E6750  и GTX460. Писна ми да го повтарям, но гледам все едно и също се пише в тоя форум относно процесорите C2Duo. Тук имаме един колега по форум, който е с подобен процесор и...r7 265. Питайте го как са му игрите. Само ще вметна, че моята бивша GTX750Ti, която е равностойна с r7 265  вадеше 3 пъти повече кадри при Team Fortress 2. И не средните кадри бяха важни, а минималните. Ако ще се ъпгрейдва тая конфигурация с малко пари, има смисъл да се вземе четириядрен на старо за не повече от 50-60 лева, ако има такива, някаква видеокарта от рода на 8800/9800GT, GTS250, GTS450, GTX740 или HD6670, HD7730 максимум HD5770. RAM памет винаги е необходима, но DDR 2  е и неизгодна.  А когато се взема карта, трябва да се внимава и със захранването. 

За клока на процесора...добра идея, ама на хартия. Съмнява ме това дъно да има кой знае какви опции за клок, ако изобщо има. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...........

За клока на процесора...добра идея, ама на хартия. Съмнява ме това дъно да има кой знае какви опции за клок, ако изобщо има. 

Да, невероятно, но има някакви. Имам  такова дъно  - в подписа ми е. Но е дъно - инвалид, даже е мултиинвалид. За тези стар платформи или ъпгрейд за малко пари или нова платформа. Успех и лек ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъно Asus A88XM-PLUS 
Процесор AMD A4-6300 
Охладител Arctic Cooling Freezer 13
Памет 2x2GB Kingston Hyper-X Blue DDR3 1600Mhz
Захранване Corsair CX500
Кутия Daotech X9 

Тази конфигурация добра ли е за 250лева. Коклко по добра е от мойта??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този процесор ми хареса (AMD FX X6 6300и някое хубаво дъно на гигабайт със 4порта за рам, да ми препоръчате.

ПС. Процесора бива ли, или да ми предложите нещо до 200лева?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от deandimov
      Здравейте.На компютъра си имам инсталирани 2 плочки по 4 gb ddr3 1333Mhz рам памет.След няколко дена ще ми дойде още една плочка от 4 gb ddr3 1333Mhz.Въпроса ми е ще работи ли коректно компютъра с 12 gb ram памет или трябва да взимам още една 4 gb ddr3 плочка и да стане с 16 gb рам общо.Ще се използва за Фотошоп и Лайтрум за не много тежки проекти и обработки.Защото доколкото четох в други форуми, няма да работи окей с 12 gb компа, както и фотошопа, защото не всичката рам е в двуканален режим.И още нещо, има ли опасност дъното да не разпознае новата рам и да се налага да ъпдейтвам биоса.Компютъра е Dell Optiplex 990,Процесор i5 2500 3.3Ghz, видео карта GT610 1gb,8gb ram ddr3, 120 gb ssd диск.   Цитирай       Меню за навигация Процесори, памети, охлаждания, захранвания, оувърклок Най-горе   « Prime95 и LinX - минимум за стабилна работа и методи за тестване? Форум Хардуер Процесори, памети, охлаждания, захранвания, оувърклок Въпрос относно рам памет за настолен компютър Правила за публикуване
      Вие не можете да създадете нова тема Вие не можете да пускате отговор Вие не можете да слагате прикачени файлове Вие не можете да редактирате вашите съобщения   BB кодовете са разрешени Емотиконите са разрешени IMG кодовете са разрешени VIDEO кодовете са разрешени HTML кодовете са забранени Правила на Форума
      Реклама   HardwareBG във Facebook   Най-новите теми Въпрос относно рам памет за...
      Публикувано от deandimov (0 отговора)
      14.05.21 г., 18:43 in Процесори, памети, охлаждания, захранвания, оувърклок  
    • от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• от ivo23
      Имам проблем при връзката на компютърът с ресийвъра. Свтрзани са чрез HDMI, но след около 2-3 часа работа рейсъвара изключва. Сменях кабели, портове, същата работа. Реших да включа лаптоп и в продължение на 12 часа, докато бее включен, проблем нямаше. Излезе предположение, че контактът няма заземяване и го смених с такъв със заземяване (сградната инсталация има заземяване, но самият контакт беше без и го смених и свързах към жълто-зеленият кабел). Проблемът остана. Като добавка мога да кажа, че и компютърът, и ресийвъра, и приставката на телевизията, и адаптора на рутера са вързани към един разклонител, който си е най-обикновен. Електротехник ме посъветва да включа компютърът и ресийвъра в различни контакти, в различни токови кръгове, защото се получават хармонични трптения които задействат защитата на ресийвъра. Това хубаво, но идва доста неудобно с кабели през цялата стая. Така или иначе в момента съм в процес на тестване на тази система и за сега след около 5 часа ресийвъра не е изключвал. Ако се окаже наистина това проблемът, бих ли могъл да ги вържа отново в един разклонител, но със защита и каква защита трябва да има?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване