Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем, BIOS, батерия или...?

Препоръчан отговор

Здравейте от известно време имам проблем с компютъра. Беше забил няколко пъти и след опит за рестарт го нямаше онзи звук пиукащия. Чудих се какво е, накрая се сетих за батерията, извадих я, сложих я тръгна след време пак същия проблем забива компа и след рестарт няма нищо нито биос нито уиндоус.. Само перките се чуват. Та днес пак така стана вчера също  - имаше духална върху кутията и я бутнах без да искам и падна до компютъра и точно тогава заби.. Пак си тръгна след ваденето и поставянето на батерията, но започна да забива на по-често и след рестарт тоя път си тръгва всичко.. и незнам дали е от батерията да е за смяна или нещо друго.

Ето снимка на темперетурите ..

http://store.picbg.net/pubpic/0B/22/52017ac53f8b0b22.png

Дъно: ASRock M3A770DE

Процесор: DualCore AMD Athlon II X2 265, 3300 MHz (16.5 x 200)

Рам: Kingston 9905403-196.A00LF x2

Видео:ATI Radeon HD 5770 (Juniper)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да направите Repair и пишете а може и да  е от вирус скоро сканирван ли е пуснете тема с логове в форума системата ми е инфектирана за да ви обърнат там внимание .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да направите Repair и пишете а може и да  е от вирус скоро сканирван ли е пуснете тема с логове в форума системата ми е инфектирана за да ви обърнат там внимание .

Не съм сканирал за вируси, мисля, че е нещо по хардуера. Даже като забие се чува един много неприятен шум електронен от слушалки/колони.

Ето какво излиза от Event Viewer

http://store.picbg.net/pubpic/F7/A7/859ec8c58f2ef7a7.png

ЕДИТ: Вчера махнах всички платки почистих ги също и дъното и кутията измуках прахта и по дъното слотовете и всичко останало. И няма забиване от тогава :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от известно време имам проблем с компютъра. Беше забил няколко пъти и след опит за рестарт го нямаше онзи звук пиукащия. Чудих се какво е, накрая се сетих за батерията, извадих я, сложих я тръгна след време пак същия проблем забива компа и след рестарт няма нищо нито биос нито уиндоус.. Само перките се чуват. Та днес пак така стана вчера също  - имаше духална върху кутията и я бутнах без да искам и падна до компютъра и точно тогава заби.. Пак си тръгна след ваденето и поставянето на батерията, но започна да забива на по-често и след рестарт тоя път си тръгва всичко.. и незнам дали е от батерията да е за смяна или нещо друго.

Ето снимка на темперетурите ..

http://store.picbg.net/pubpic/0B/22/52017ac53f8b0b22.png

Дъно: ASRock M3A770DE

Процесор: DualCore AMD Athlon II X2 265, 3300 MHz (16.5 x 200)

Рам: Kingston 9905403-196.A00LF x2

Видео:ATI Radeon HD 5770 (Juniper)

Така става, когато биоса не може да разпознае някоя част на дъното/хардуера. 

Но като гледам от лога ти, пише, че захранването е прекъснато. 

Явно захранването ти губи волтаж по някоя линия, пада под минимума.

Има си тестери за захранвания, но теста трябва да се провежда под товар, а тези тестери, като гледам само мерят напреженията на празен ход. Намри от някъде едно друго захранване и пробвай. Ако не е от него, ще трябва да сменяш компонент по компонент, докато разбереш от кое е, или да видиш един Post тест с платка за тест. Хубавите дъна имат вграден post test.

Не съм сканирал за вируси, мисля, че е нещо по хардуера. Даже като забие се чува един много неприятен шум електронен от слушалки/колони.

Ето какво излиза от Event Viewer

http://store.picbg.net/pubpic/F7/A7/859ec8c58f2ef7a7.png

ЕДИТ: Вчера махнах всички платки почистих ги също и дъното и кутията измуках прахта и по дъното слотовете и всичко останало. И няма забиване от тогава :)

Няма да е от това. Може да е бил също и недобър контакт на някой кабел. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А като махнеш и сложиш батерията, влизаш ли в BIOS и зареждаш ли Optimized Defaults или Defaults?

Edit: Като гледам Eventvwr тоя Windows плаче за сериозен ремонт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване