Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ще загубя ли гаранцията ако си преинсталирам лаптопа?

monster951

Препоръчан отговор

Колеги имам едно въпросче имам лаптоп Леново G500 чисто нов и в гаранция.Но от скоро време забелязвам че без да пускам програми или игри рам паметта ми стои на 70-80%.Та затова мисля да го преинсталирам с надеждата че ще се оправи.Въпроса ми е дали ще ми се прецака гаранцията ако го преинстална?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да го ресторнеш от фабричния бекъп имаш предвид предполагам ?

Не няма да се загуби гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да го ресторнеш от фабричния бекъп имаш предвид предполагам ?

Не няма да се загуби гаранцията.

не не чиста преинсталация съм намислил да правя. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип при инсталацият - ако не истриете рекавари дяла няма да има проблем. Ако се наложи от него бързо може да върнете оргиналната инсталация. Но защо прибягвате към тази "крайна" мярка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип при инсталацият - ако не истриете рекавари дяла няма да има проблем. Ако се наложи от него бързо може да върнете оргиналната инсталация. Но защо прибягвате към тази "крайна" мярка?

Защото търсих къде ли не,чистих го от програмки които вече не ползвам,правил съм му дефраг на хард диска,правил съм чекове за проблемни регистри, но нищо не помогна.Това го прави когато си пожелае(РАМ паметта се запълва до към 80%) и почва да мисли адцки бавно.С удоволствие приемам и други опции за решаване на проблема. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само една малка скоба, но ми се струва, че е важна... 

Не прави много често дефрагментация на харда, че иначе бързо ще си отиде... А, да не говорим какви боклуци слагат в бюджетните модели!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само една малка скоба, но ми се струва, че е важна... 

Не прави много често дефрагментация на харда, че иначе бързо ще си отиде... А, да не говорим какви боклуци слагат в бюджетните модели!

Мерси много за инфото :)

А проверихте ли за злораден софтуер?

Тествахте ли хард диска и оперативната памет?

За зловреден софтуер си имам антивирусна смисъл такъв че веднага ще измяука ако засече нещо. :)

А Lenovo Solution Center-a ми показва че хардуера ми е в добро състояние. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за инфото :)

За зловреден софтуер си имам антивирусна смисъл такъв че веднага ще измяука ако засече нещо. :)

А Lenovo Solution Center-a ми показва че хардуера ми е в добро състояние. :)

Направи бекъп който ;аптопа си има когато си го закупил (по горе го казаха)

Иначе и ако тогава нещо не помогне преинсталираш като не форматираш/изтриваш дяла с бекъпа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не не чиста преинсталация съм намислил да правя. :)

Занимаваш се с глупости и си отваряш излишна работа. Дай му да ти възстанови от фабричния рековери дял и след това почисти ОС от допълнително инсталираните програми който няма да ти трябват. После може да си направиш и един бекъп с алтернативен софтуер на вече почистената ОС и си готов за бъдеще.

А сега ще търсиш пиратка и драйвери !!! Това е простотия просто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли е трудно да се погледне кой процес лапа рам? И от кога лаптопите се преинсталират?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И от кога лаптопите се преинсталират?

Това пък какво беше ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Занимаваш се с глупости и си отваряш излишна работа. Дай му да ти възстанови от фабричния рековери дял и след това почисти ОС от допълнително инсталираните програми който няма да ти трябват. После може да си направиш и един бекъп с алтернативен софтуер на вече почистената ОС и си готов за бъдеще.

А сега ще търсиш пиратка и драйвери !!! Това е простотия просто.

Лаптопите нямат ли ОЕМ лиценз ?

Толкова ли е трудно да се погледне кой процес лапа рам? И от кога лаптопите се преинсталират?

от както съществуват. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мерси много за инфото колеги ще му тегла един бекъп пък ако не се получи здраве да е. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я дайте повече информация за лаптопа, чрез тази програма. Правите снимка на точно този прозорец, забележете, че трябва да се скролне малко, че иначе не се вижда целият. Също така качете снимка и от Task manager, като отново ще трябва да скролнете малко за да се видят всички процеси. Очаквам информацията в следващият ви пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преинсталацията няма да реши проблема най - добре е щом още е в гаранция да се закара в сервиз за да видят как е рамта да не би нещо вътре да се е преместило и да се почисти , смяна на термопаста и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно а колко рам памет имате инсталирана? Не си личи от скрийншотовете, защото AIDA e пробна версия. По моите сметки имате само 2 гигабайта. Това може да се провери като дадете дясно копче на My Computer и изберете Properties.

Пак от там може да проверите колко битов е Windows-а - 32 бита или 64 бита.

Вече имам подозрения накъде отиват нещата, но ще се нуждая и от тази информация :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля... А и гледам, че са по-нови компоненти,а те работят по-добре под Win8, но в случая май трябва да се инсталира 32-битова версия! :)

Иначе има купища програми, които махат гадният Метро интерфейс... И пак ще има стария и добър Start Menu! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно а колко рам памет имате инсталирана? Не си личи от скрийншотовете, защото AIDA e пробна версия. По моите сметки имате само 2 гигабайта. Това може да се провери като дадете дясно копче на My Computer и изберете Properties.

Пак от там може да проверите колко битов е Windows-а - 32 бита или 64 бита.

Вече имам подозрения накъде отиват нещата, но ще се нуждая и от тази информация :)

имам 4 гигабайта DDR3 рам работеща на 800Mhz и 64 битова версия на Уиндоус. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две плочки рам памет ли сте или с една?

Питам защото заетата памет според таск мениджър е около 1гб или както пише там 50%, което ще рече че 100% са 2гб. Т.е. възможно ли е компютъра ви да разпознава само 2гб рам памет по някаква причина?

Когато усетите забавяне отворете таск мениджър и подредете процесите по заеманата от тях памет, като натиснете на заглавието на колонката "меморъ". Вижте кой процес заема най-много памет. А какво количество памет вижда Уин-а може да видите с дясно копче върху My Computer >>> Properties

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С две плочки рам памет ли сте или с една?

Питам защото заетата памет според таск мениджър е около 1гб или както пише там 50%, което ще рече че 100% са 2гб. Т.е. възможно ли е компютъра ви да разпознава само 2гб рам памет по някаква причина?

Когато усетите забавяне отворете таск мениджър и подредете процесите по заеманата от тях памет, като натиснете на заглавието на колонката "меморъ". Вижте кой процес заема най-много памет. А какво количество памет вижда Уин-а може да видите с дясно копче върху My Computer >>> Properties

компютъра ми отчита 4 гигабайта памет.А Леново Солюшън центъра отчита че е една плоча 4 гигабайта.Окей ще следя когато почне пак да забавя ще проверя даже ще направя скрииншот и ще го постна във темата. :)

П.С таск мениджъра в момента отчита 50% който се равняват на 2 гигабайта. :)post-351919-0-73808800-1416165527_thumb.post-351919-0-87479600-1416165529_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Firefox навремето имаше някакъв бъг, при който пълнеше почти целият рам. Беше нещо свързано с флаш плейъра.

Имах някакви предположения, но инфото за количеството рам памет, ме опроверга :Д Не мога да ви помогна повече за момента, освен да ви кажа да хвърлято по едно око и като се забави системата отново да видите, кой точно процес заема най-много памет, след като вече казах как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля... А и гледам, че са по-нови компоненти,а те работят по-добре под Win8, но в случая май трябва да се инсталира 32-битова версия! :)

Иначе има купища програми, които махат гадният Метро интерфейс... И пак ще има стария и добър Start Menu! :)

На мен лично донякъде ми харесва метро интерфейса :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване