Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Различни сини екрани през определено време!

Препоръчан отговор

Здравейте, хора. Вие сте ми последната надежда.

Сглобих си компютър с моя рам, хард и записвачка срещу 50 лв. в един компютърен сервиз. Още от първото включване, след 20-на минути работа излезе първия син екран. След това продължава наистина ужасно и досадно непрекъснато има няма през 10 минути буквално най-малко 2, най-много 30 мин. Заведох го обратно при човека, уж каза, че го тества и при него не ги изкарва. Излъга ме и или не знае как да го оправи или не може. Не ми го изкарва само като съм през safe mode with internet, даже през него пиша и този пост. Преинсталирах го, проблема не мърда. Не знам от какво е, драйвер (преинсталация, търсене драйвери от нета), рам (изваждане, смяна на местата), хард (изваждане и вкарване на кабелите).

Обаче нещо друго, накоето трябва да се обърне внимание е, че синият екран (те са няколко) и почти винаги е различен от предишния. Наистина е много вбесяващо, това се случва непрекъснато. Направих от едно място,като излезе да не ми рестартира компа и записах за 30 мин. 6 сини екрани с 4 различни кода. Потърсих и в интернет подобни проблеми, но точно като моя няма. Наистина вие сте ми последната надежда.

Ето какво ми изписва:

1. Page fouth in nonpage - 0x00000050

2. ................ - 0x0000008E

3. Memory management 0x0000001A

4, Pfn list corrupt 0x0000004E

Ето малко инфорамция за компютъра:

С windows 7 sp1 32 bit,

CPU Type    DualCore Intel Pentium D, 3000 MHz

Motherboard Name    Acer G945MK
Motherboard Chipset    Intel Lakeport-G i945G/GC/GZ
System Memory    2039 MB
Video Adapter    Intel GMA 950 (256)
Disk Drive    SAMSUNG HD321KJ ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Много, много, много, много ви моля, помогнете! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Достига до повече хора и има по-голяма вероятност за отговор.

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро - да попитам - има ли мини дъмп файлове? И ако да - опитахте ли се да ги видите/прочетете?

0x00000050 - ако не се лъжа - проблем с рам паметта - тествайте рамтта;

0x0000008E - http://support.microsoft.com/kb/315335/bg

0x0000001A - http://support.microsoft.com/kb/929338

0x0000004E- http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-system/blue-error-0x0000004e/09349159-54e5-424e-919c-eafbf9a2f1cc?auth=1

с две думи - рам паметта е проблемнна - опитай с др. плочки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Page fouth in nonpage - 0x00000050 - ето линк

2. ................ - 0x0000008E - ето линк

3. Memory management 0x0000001A - ето линк

4. Pfn list corrupt 0x0000004E - ето линк

Като за начало трябва да се провери РАМ паметта. Тази машина е втора употреба. Може да има и друг проблемен хардуер. Не знам твоя познат какви тестове е правил, но ако за 30 мин ти излизат 6 BSOD може спокойно да стоиш до него докато прави той тестовете и ако и там има същия проблем да си искаш парите обратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро - да попитам - има ли мини дъмп файлове? И ако да - опитахте ли се да ги видите/прочетете?

0x00000050 - ако не се лъжа - проблем с рам паметта - тествайте рамтта;

0x0000008E - http://support.microsoft.com/kb/315335/bg

0x0000001A - http://support.microsoft.com/kb/929338

0x0000004E- http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-system/blue-error-0x0000004e/09349159-54e5-424e-919c-eafbf9a2f1cc?auth=1

с две думи - рам паметта е проблемнна - опитай с др. плочки

Бих ви отговорил, но не знам какво ме питате. Дъмп нещо свързано с дъното ли е? :Д

А, и само да добавя към темата. Компа постоянно си вади сини грешки, но забелязах

преди 3 мин ми излезе един нов екран.

5. Page foult in nonpaged area - 0x00000050

1. Page fouth in nonpage - 0x00000050 - ето линк

2. ................ - 0x0000008E - ето линк

3. Memory management 0x0000001A - ето линк

4. Pfn list corrupt 0x0000004E - ето линк

Като за начало трябва да се провери РАМ паметта. Тази машина е втора употреба. Може да има и друг проблемен хардуер. Не знам твоя познат какви тестове е правил, но ако за 30 мин ти излизат 6 BSOD може спокойно да стоиш до него докато прави той тестовете и ако и там има същия проблем да си искаш парите обратно.

Аз не знам добре английски, но ще обърна внимание по-късно колкото мога да разбера.

Относно до човека, то цялата държава коромпирана, ама.. Аз се отказах да се занимавам

с него, Бог ще се оправя с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Втория линк е на български език. Проблема ти е в някоя от РАМ плочките или в РАМ плочката ако е една. 

Колкото до човека от който си купил компютъра той може и да няма вина. Това е хардуер и винаги може да има проблеми и грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така - човека от който си го взел няма вина - в първия пост - "... Сглобих си компютър с моя рам, хард и записвачка ..."

Брато, имам предвид, че му заносох целия си компютър стария, който имал проблеми само с захранването, което ново струва 40 лв. Та този човек, дадох му 50 лв. за новата конфигурация, и други 25 лв. преинсталация. Излъга майка ми, защото аз не бях в града ми и изпратих нея да го вземе, жената му платила 75 лв и го взе, тоя пишман човек не й даде стария ми компютър. Като отидох да му кажа за проблема със сините екрани и му оставих компа, цяла седмица ме въртя, че даже не го погледна. Другата седмица отидох, и ми каза, че майка ми му дала само 50 лв, не и за преинсталацията. Платих му други 20 лв. и чак на другия ден вечерта го оправи. Не казах какво направи със стария ми компютър, който си работеше, но реших да го сменя. Извади си човека дъно, процесор, охлаждане и т.н. Абе пустиняк от всякъде. Не знам защо такова държание към мен, виждам към други много любезно се държи. Може би се дължи на това, че съм циганин. Аз го оставих на Господ, той си знае работата. Като занесох компютъра, той каза, че е работил с него 3 часа и половина и не му изкарваха никакви сини екрани, че го бил пренатоварил, тествал рам и процесор дъра-бъра. То от обикновено сърфиране в интернет ми излизат.. Така че, мисля, че имам основание да твърдя, че е виновен той. Но както вече казах, Бог си знае най-добре.... Оф, изморих се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

щом е така - както си казал има кой да го .... - сега по проблема - с колко плочки рам ти е компа?

ако си с две - опитай по отделно

- намери в нета хайренс - линк - тествай рам паметта и му я върни на този "майстор" ако има проблеми да ти я подмени

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли документ за този "ремонт"? Или всичко е било на "честна дума"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли документ за този "ремонт"? Или всичко е било на "честна дума"?

Според мен от казаното/написаното е било на "честна дума" :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

щом е така - както си казал има кой да го .... - сега по проблема - с колко плочки рам ти е компа?

ако си с две - опитай по отделно

- намери в нета хайренс - линк - тествай рам паметта и му я върни на този "майстор" ако има проблеми да ти я подмени

Нямам много време, по-късно ще го направя. Плочите са 2, по 1 гб ддр2, но те са мои, няма как да му ги върна да ги подмени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване