Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички имам въпрос относно рам

значи днес компютъра ми беше бавен и цъкнах на моят компютър свойства нали знаете там пише рам-4gb преди ми пишеше 4gb (3.75 използваеми)сега ми пише че имам 2gb и нещо използваеми как да я върна до 3.75 защото така е доста бавен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяташ ли, че е станало без да е имало някаква намеса от твоя страна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет - първо за настолен или за лаптоп говорим?

да сте го чистили наскоро?

да е местен/удрян наскоро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква, прочее, е цялата конфигурация?

С твърдението за видими "2 ГБ и нещо" не ни помагате особено. Два и колко? Или точно 2? Или малко под 2? - Да речем, около 1,75?

Възможно е едната платка памет да се е размърдала и да не прави контакт. Вадите я, избърсвате пиновете внимателно със суха микрофибърна кърпа (без спирт и други почистващи средства, защото ще видите сметката на модулчето), след което с дозиран натиск монтирате отново, докато прилегне добре в слота.

Също така може да е променен размерът на паметта, която споделяте с видеото - от това, че при 4 ГБ инсталирана памет като системна се ползват 3,75 съдя, че явно видеото споделя част от системната памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква, прочее, е цялата конфигурация?

С твърдението за видими "2 ГБ и нещо" не ни помагате особено. Два и колко? Или точно 2? Или малко под 2? - Да речем, около 1,75?

Възможно е едната платка памет да се е размърдала и да не прави контакт. Вадите я, избърсвате пиновете внимателно със суха микрофибърна кърпа (без спирт и други почистващи средства, защото ще видите сметката на модулчето), след което с дозиран натиск монтирате отново, докато прилегне добре в слота.

Също така може да е променен размерът на паметта, която споделяте с видеото - от това, че при 4 ГБ инсталирана памет като системна се ползват 3,75 съдя, че явно видеото споделя част от системната памет.

2.75 цялата рам е 4ГБ за лаптоп говорим процесор AMD Atholn X2 64 видео Mobility Radeon HD4250

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай това - run->msconfig->boot->advanced options->чекни maximum memory->ok и рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай това - run->msconfig->boot->advanced options->чекни maximum memory->ok и рестарт.

направил съм го няма разлика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Refoll
      В момента лаптопа ми е с 10-ка и има ли вариант да добавя и 7-ца без да скапя всичко понеже гледам и чета, че първо се инсталира по-старата версия и след това по-новата ?
    • от rabotlivko
      Здравейте приятели, 
       С преинсталиран уиндоус съм и машината ми работеше перфектно, но уви... Последните два дни забелязвам, че машината става бавна. Отворих таск мениджъра и видях. че explorer.exe ми взима 6гб от рамта?
      Някой да се е сблъсквал със такъв проблем? 

Предварително Ви благодаря!
    • от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване