Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на вентилатора на захранването

bcityb

Препоръчан отговор

Възможно ли е да се смени перката на захранването с тази от снимката. В магазина ми казаха, че това било перка за захранване, но когато си отворих захранването видях, че не е същата. Новата ми прилича на обикновенна перка за кутия и е с 3 кабелчета (червен, черен, жълт ), а тази в захранването е само с червен и черен (без букса).

Това е новата перка: zko8hy.jpg

А това е захранването със старата: 33yhyxt.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по размер и дебит има ли поне съответствие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по размер и дебит има ли поне съответствие?

Колега - разгледай хубаво снимките! Става въпрос за елементарна перка, че дори новият вентилатор е с определено преимущество!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...че дори новият е с определено преимущество!

и по 'кво позна? По излъчването от снимката? Някъде да видя модел, спецификации(обороти, дебит, шум) Айде малко по-сериозно отношение към изписваното!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и по 'кво позна? По излъчването от снимката? Някъде да видя модел, спецификации(обороти, дебит, шум) Айде малко по-сериозно отношение към изписваното!

Да, трябват данни за софтуер, ram - иронизирам разбира се!!!!

Да кажем, че съм имал "сблъсък" съвсем скоро и сдвата вида вентилатора! Мога да ти изрецитирам данните и на двата, но няма да си губя времето! Чака ме бар след малко!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....червеният и черният проводник, а жълтия изолираш!!!

Сигурен ли си, че червеният е за + ?

В някой случай е жълтият. Трябва да се определи по метода проба-грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Чака ме бар след малко!!!!

Баровете, по принцип ги премахват HJT с adwcleaner, иначе те (баровете) премахват нули в платежните инструменти. (joke)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че червеният е за + ?

В някой случай е жълтият. Трябва да се определи по метода проба-грешка.

Стига бе! Няма такива случай. Може, но ако го е правил някой , който няма елементарни понятия. Още ли не си научил, че навред си има стандарти? Даже и вентилатора да е правен в...Етрополе!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе! Няма такива случай....

Преди няколко месеца смених вентилатора на видеокартата ми. И с изненада разбрах, че стария е с жълта жица за плюс, а новия с червена. И се чудих защо не тръгна с жълтата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца смених вентилатора на видеокартата ми. И с изненада разбрах, че стария е с жълта жица за плюс, а новия с червена. И се чудих защо не тръгна с жълтата.

То вентилатора за видеото едвали да пасне на захранването????

В някои много стари конфигурации се наблюдава наличието на различен цвят проводници. От доста време насам, тези случаи са екзотични изключения - всичко вече е стандартизирано!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Перката вече я смених, но пак бръмчи. Ето това е цялата конфигурация :

2ey9jsx.jpg

Ще я монтирам зад телевизора, като използвам безжична мрежа от флашка, безжична мишка и клавиатура и Флашка за HDD. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами като слагате вентилатори от 2лв, какво искате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютна тишина няма да постигнете! Бръмченето може да идва от вентилатора на процесора, вентилатора на видеото, твърдите дискове. Лоша кутия и разхлабени сглобки също допринасят за повече шум. Непочистени радиатори 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е с вградена видео карта и използвам Флашка вместо хард диск. Вентилатора на процесора е намален на 20% и не издава никакъв шум. Новата перка ми струваше 9 лева от Жар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване