Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно SSD диск за Dell Optiplex

Препоръчан отговор

Здрасти на всички :)

тъй като знам само че моят харддиск е със Serial ATA, та въпроса ми е мога ли да свържа SSD диск на моя Dell Optiplex GX620 DT

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Свързвате на сата 3 ако разполага със такъв порт!

Друг въпрос е за какво ви е ?

май порта ми е такъв щото моя харддиск е с такива кабели - клик 

казаха ми че са по бързи затова искам да пробвам на компа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото виждам от снимката, кабела е SATA2, SATA3 е разделен на две (вървят два снопа кабели)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото виждам от снимката, кабела е SATA2, SATA3 е разделен на две (вървят два снопа кабели)

моя харддиск е с такива кабели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие знаете ли каква е разликата между sata2/3 ?

Едва ли е в кабелите!

Ето малко инфо... 

http://www.maximumpc.com/article/features/your_sata_cable_slowing_down_your_data_transfers_max_pc_investigates

И:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/SATA-cables-Is-there-a-difference-97/

И още колкото искате, стига да ви се търси.

Здрасти на всички :)

тъй като знам само че моят харддиск е със Serial ATA, та въпроса ми е мога ли да свържа SSD диск на моя Dell Optiplex GX620 DT

Можете! Абсолютно никакъв проблем! SATA 1/2/3 - все тая.

Не са по-бързи! 

Тук има значение най-вече само дъното, диска и качеството на кабела.

Има значение от какъв материал са проводниците, колко им е съпротивлението и колко добре са  изолирани и ако са с позлатен накрайници- още по-добре. А разликата в трансфера ще е около 0,1%.

По-дебелият проводник и по-късия = по-ниско съпротивление = по-малко време за комуникация = по-малка латентност= по-бързи скорости.

Среброто има най-добри показатели, след това е медта и златото. Често в кабелите не се слага 100% мед, а е с примеси за твърдост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е в кабелите!

Ето малко инфо... 

http://www.maximumpc.com/article/features/your_sata_cable_slowing_down_your_data_transfers_max_pc_investigates

И:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/SATA-cables-Is-there-a-difference-97/

И още колкото искате, стига да ви се търси.

Можете! Абсолютно никакъв проблем! SATA 1/2/3 - все тая.

Не са по-бързи! 

Тук има значение най-вече само дъното, диска и качеството на кабела.

Има значение от какъв материал са проводниците, колко им е съпротивлението и колко добре са  изолирани и ако са с позлатен накрайници- още по-добре. А разликата в трансфера ще е около 0,1%.

По-дебелият проводник и по-късия = по-ниско съпротивление = по-малко време за комуникация = по-малка латентност= по-бързи скорости.

Среброто има най-добри показатели, след това е медта и златото. Често в кабелите не се слага 100% мед, а е с примеси за твърдост.

мерси за отзива :) 

тъй като съм със старо дънно май няма да усетя някаква разлика в производителността така че ще си остана на харддиска :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отзива :)

тъй като съм със старо дънно май няма да усетя някаква разлика в производителността така че ще си остана на харддиска :)

Ще усетиш разлика. Едно, че хаби доста по-малко ток и друго, че тук има и време на достъп, освен бързината на четене и запис.

Зареждането на операционни системи зависи много от времето на достъп. 

Издържат и на сътресения, удари, които при нормален хард ще се окажат може би фатални. 

SSD-тата имат дълъг живот, особено ако са SLC(които са и доста по-скъпи).

Засичат се по-бързо от дъното... абе има голям смисъл от SSD.

Сложих тук на един умрял лаптоп, изглеждаше доста бавен. Зареждаше операционните си системи за около 2мин, а сега зарежда за 15сек. Всичко е много по-бързо. Все едно съм му сменил всичкото. Готино е, наистина.

На бавна система, разликата е голяма. Но на бърза система, разликата е около 50% по-бърза система. 

Очакваме сега да навлезнат по-добре SSD-тата на PCI-E слота или още по-добре, направо на RAM слота. 

Тогава вече ще е голямата бързина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще усетиш разлика. Едно, че хаби доста по-малко ток и друго, че тук има и време на достъп, освен бързината на четене и запис.

Зареждането на операционни системи зависи много от времето на достъп. 

Издържат и на сътресения, удари, които при нормален хард ще се окажат може би фатални. 

SSD-тата имат дълъг живот, особено ако са SLC(които са и доста по-скъпи).

Засичат се по-бързо от дъното... абе има голям смисъл от SSD.

Сложих тук на един умрял лаптоп, изглеждаше доста бавен. Зареждаше операционните си системи за около 2мин, а сега зарежда за 15сек. Всичко е много по-бързо. Все едно съм му сменил всичкото. Готино е, наистина.

На бавна система, разликата е голяма. Но на бърза система, разликата е около 50% по-бърза система. 

Очакваме сега да навлезнат по-добре SSD-тата на PCI-E слота или още по-добре, направо на RAM слота. 

Тогава вече ще е голямата бързина.

така чух и аз, но все още мисля по въпроса

основно ще го ползвам като С дял ако си купя ,но тия дни мисля и да инсталирам 2 операционни системи: windows и ubuntu. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

така чух и аз, но все още мисля по въпроса

основно ще го ползвам като С дял ако си купя ,но тия дни мисля и да инсталирам 2 операционни системи: windows и ubuntu. 

Никога не се използва само като C:

Само C: е за операционната система, а другите дялове са за други неща.

А и няма да е загуба, да имаш SSD, след тази система, ще го сложиш на друга.

Преимуществото на SATA SSD-тата е, че се поддържат от всички операционни без проблеми.

Няма какво да го мислиш. 120Гб са 120лв евтините.

Може да вземеш 2 х 120гб, единия за бозата, другия за линукс. Сега гледам са промоциите в емага. Гледай Kingston-a.

Много са добри и са евтини. Само диска пристига в пакета, но за тези пари- толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е в кабелите!

Аз ли дали знам?

Има разлика и в кабелите. По-точно в състава им и в начина на оплитане. За това е хубаво да се закупуват такива СЕРТИФИЦИРАНИ за SATA 3. За това всички такива кабели които съм закупувал са разделени напречно на два снопа. Ето като този примерно.

П.П. Не съм тествал разликата между "стари" и "нови" кабели за да цитирам някакви конкретни резултати. Предполагам, че разликата в производителността не е кой знае каква, но разлика има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пишете СЕРТИФИЦИРАНИ ГЛУПОСТИ, но щом искате, давайте си парите.

Ставате за зомби :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пишете СЕРТИФИЦИРАНИ ГЛУПОСТИ, но щом искате, давайте си парите.

Ставате за зомби :)

Според мен, при положение, че си дал минимум 120 лева за SSD не е голям разход още 2-3 лева за един такъв кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се придържаме към сертификациите, това е важно, колега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване