Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при старта на компютъра с 4GB Рам

Препоръчан отговор

Здравейте,

Има проблем свързан със стартирането на компютъра с 4гб рам. 

Едната е: 2GB UNB PC2-6400

Другата е: Kingston 2GB

И двете работят перфектно,двата слота на дъното също са тествани всеки поотделно.Дъното е: Motherboard Name Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 с вградено видео.Не знам какво става на 30 реса един път тръгва с 4ГБ рам. Рестартирах биоса като извадих батерията и пак същия проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/motherboard_memory_ga-m61sme-s2.pdf провери си паметите в този списък ли са. Възможно е да има няаква несъвместимост.

Пробвай и да размениш модулите памет в слотовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също е възможно и слотовете за рам паметите да са замърсени!

Опитай да ги изчистиш с гумичка за молив (това го бях чул тука от по знаещите).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да ги изчистиш с гумичка за молив (това го бях чул тука от по знаещите).

Става и с прегънат лист хартия на две, ако става на въпрос. Обаче не се знае дали проблема не е в това че дъното не иска да запали с двете памети заедно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз, че когато се добави дискретно видео, компютъра тръгва, но показвал сини екрани (това го знам защото Over... е мой близък приятел, но в момента е в София и няма как да му видя компютъра и комуникираме по телефона).
Та мен ме набляга мисълта за някакъв проблем с чипсета, за да не може да ги подкара с вграденото видео. А за сините екрани не знам какви са, защото външното видео показва артефакти и ме съмнява да не са от тях тези BSOD

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли да настроиш таймингите ръчно?  Казал си имената на две памети, но не си написал точния модел. Автоматичните настройки не винаги са най-доброто решение и понякога човек трябва да промени ръчно  таймингите, за да запали системата. Имах навремето подобни проблеми, макар и с DDR  памети. Тогава се наложи при само една различна плочка от останалите 3, да настройвам таймингите ръчно, за да няма рестарти. Ако кажеш точния модел на паметите, мога да дам някакъв по-конкретен съвет относно това, как да се настроят таймингите. Ако не, влизаш в BIOS  и настройваш по най-отпуснатите тайминги. В случая гледам едната памет е CL5,  но другата ми е мъгла - Kingston 2 GB. Какво е това? Има десетки памети Kingston. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става и с прегънат лист хартия на две, ако става на въпрос. Обаче не се знае дали проблема не е в това че дъното не иска да запали с двете памети заедно.

Пръска се със спирт и после се обдухва или преди обдухването се минава с четка вътре. 

А за контактуване и същевременно почивстване се използва познатото на всеки ел. техник WD 40. Продава се навсякъде.

Действа почистващо, създаващо контакт и антикорозионно. С него обикновено само се пръска и се поставя пак паметта, стига да няма някакви големи боклуци вътре. Иначе принципа пак е- пръскане, обдухване и е готово. 

Ако се притеснявате за платката- няма проблеми. WD 40 е диелектрик. А спирта обикновено се използва за промиване на платки в производствения процес... на по-аматьорите. Дестилираната вода също е диелектрик. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване