Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

USB Проблеми

Препоръчан отговор

Първо, извинявам се, ако темата не е там, където трябва.

Второ, искам да кажа, че преди да публикувам темата тук, съм убила сигурно по 5 часа в продължение на 3 дни в търсене на решения на моят проблем, който е :

- АБСОЛЮТНО НИКАКВИ USB УСТРОЙСТВА НЕ МИ РАЗПОЗНАВА ЛАПТОПА ( TOSHIBA SATELLITE C-55 A-1NU ), като имам предвид мишка, флашка, usb кабел от телефон(зарежда телефона, но все едно не е свързан).

Какво правих аз:

1. Рестартирах компютъра, защото понякога се е случвало да забие мишката, рестартирам и всичко се оправяше.

2. Търсих в Майкрософт за решения на проблема / трих всички драйвъри, рестарт, влизам в мениджъра и пак са си там така с удивителен знак /

3. Теглих драйвери от сайта на Тошиба и от още някакви места, но не се получи

4. Опитвах се да актуализирам драйверите от контролен панел направо, но не намирало решения отново.

5. Щях да правя някакво възстановяване на системата, но там пък програмата не намери НОСИТЕЛ ..

МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ КАК  ДА СИ ВЪРНА МИШКАТА :help wanted4: :help wanted4:

post-354576-0-42772400-1416224407_thumb.

Редактирано от Viktoriya Dimitrova (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 115
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Май месец е инсталирана, но се актуализира преди около 2 седмици и ми се струва, че от там дойде проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Което означава, чееее .................. ?

...липсват драйвъри!От тук ли пробва:http://www.toshiba.bg/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=SE&LNG=26

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...липсват драйвъри!От тук ли пробва:http://www.toshiba.bg/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=SE&LNG=26

Тук няма за USB , търсих вече там.

Пробвай да инсталираш някой от тези драйвъри.

Това иска да му платя 40 долара ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да изтриеш от Device Manager всички USB-та. Рестартирай системата и виж дали ще има промяна. Няма да е лошо да се инсталират и липсващите драйвери. Цъкни с десен бутон на първото "Неизвестно Устройство"=>Properties(свойства)=>Details(Детайли)=>От падащото меню избери Hardware Ids. Копирай най-дългия ред и го постави тук. Повтори стъпките и за второто "Неизвестно Устройство".

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Опитай с този пакет - Driver Pack Solution той, ще открие кои са липсващите драйвъри и кои искат ъпдейт.... Опитай с нея да инсталираш на ново драйвърите си, дано да постигнеш успех. Ако ли не както ти споменаха по-горе може и да имаш повреден usb контролер при, което трябва да посетиш сервиз. И най-дбре си ползвай Уиндоус 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да задам едно въпросче:

- Проверено ли е в BIOS дали USB портовете са разрешени или забранени?

Ето тук малко информация, като стъпките може да са по-различни за твоята версия на BIOS:

ЛИНК

p.s.

Много хубаво описан проблем и добре изложен. Поздравления.

Само темата ще преместя в по-подходящ раздел!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да изтриеш от Device Manager всички USB-та. Рестартирай системата и виж дали ще има промяна. Няма да е лошо да се инсталират и липсващите драйвери. Цъкни с десен бутон на първото "Неизвестно Устройство"=>Properties(свойства)=>Details(Детайли)=>От падащото меню избери Hardware Ids. Копирай най-дългия ред и го постави тук. Повтори стъпките и за второто "Неизвестно Устройство".

USB\VID_0930&PID_0220&REV_0001

PCI\VEN_8086&DEV_8C3A&SUBSYS_FA301179&REV_04

USB\ROOT_HUB30&VID8086&PID8C31&REV0004

P.S. И по този начин ги търсих в нета и от където можах изтеглих, после давам да актуализира от папка и тогава пък не го намираше :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силно не препоръчително е да се използват автоматични програми, които намират и инсталират драйверите! 

За Simple PCI Controler.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Опитай с този пакет - Driver Pack Solution той, ще открие кои са липсващите драйвъри и кои искат ъпдейт.... Опитай с нея да инсталираш на ново драйвърите си, дано да постигнеш успех. Ако ли не както ти споменаха по-горе може и да имаш повреден usb контролер при, което трябва да посетиш сервиз. И най-дбре си ползвай Уиндоус 7.

Ако можеше, щях дасъм с 7-цата, но от Техномаркет казаха, че трябва да е 8 :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силно не препоръчително е да се използват автоматични програми, които намират и инсталират драйверите! 

За Simple PCI Controler.

Защо, аз съм много доволен от тази програма! Никога не ми е правила проблем свързан с драйвърите и последвалата им работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драйверите се търсят в официалните сайтове и се теглят от там! НИКОГА няма да се доверя на такава програма. Нито знам дали базата данни, от която ги тегли е сигурна, нито драйверите дали са читави и няма да ми правят проблем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Simple PCI Controler.

БЛАГОДАРЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ !!! ВЕЧЕ ГО НЯМА С ЗНАК ВНИМАНИЕЕ :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма за USB , търсих вече там.

Това иска да му платя 40 долара ;)

Доколкото виждам проблема не е в драйвърите за USB. Потърси из нета free pci simple communications drivers.

Също така забелязах,че уиндоуса не е активиран. Не че от там е проблема, но съвсем скоро системата ще престане да работи. Ако си с оригинален уиндоус, активирай го с ключа от диска!

Редактирано от sameone (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето другите драйвери:

Тук и тук.

Един от драйверите е за USB 3.0. Ако след инсталирането му не проработят пак. Пробвай това което казах по-горе:

Пробвай да изтриеш от Device Manager всички USB-та. Рестартирай системата и виж дали ще има промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето другите драйвери:

Тук и тук.

Един от драйверите е за USB 3.0. Ако след инсталирането му не проработят пак. Пробвай това което казах по-горе:

post-354576-0-88591300-1416232237_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хм... Има някакъв проблем със съвместимостта с операционната система. Пробвай да го стартираш в друг режим на съвместимост. Десен бутон на иконата => Properties(Свойства) => Compatibillity(съвместимост)=> сложи отметка на: Run this program in compatibility mode: от падащото меню избери Windows 7.

Виж дали ще тръгне инсталацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.......

Обикновено подобно съобщение се появява когато не е инсталиран драйвера за чипсета. При тошиба си подвизава като чипсет ютилити.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хм... Има някакъв проблем със съвместимостта с операционната система. Пробвай да го стартираш в друг режим на съвместимост. Десен бутон на иконата => Properties(Свойства) => Compatibillity(съвместимост)=> сложи отметка на: Run this program in compatibility mode: от падащото меню избери Windows 7.

Виж дали ще тръгне инсталацията.

Пак същата грешка ми изписва. :( :( :(

Обикновено подобно съобщение се появява когато не е инсталиран драйвера за чипсета. При тошиба си подвизава като чипсет ютилити.

И него инсталирах сега и пак не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да задам едно въпросче:

- Проверено ли е в BIOS дали USB портовете са разрешени или забранени?

Ето тук малко информация, като стъпките може да са по-различни за твоята версия на BIOS:

ЛИНК

p.s.

Много хубаво описан проблем и добре изложен. Поздравления.

Само темата ще преместя в по-подходящ раздел!

След като около 1 час се мъчих да влеза в БИОС успях и това "

Step 5

Select "USB Controller." Press "+" or "-" to change the setting to "Enabled.""

ГО НЯМА ТАМ ! Има нещо друго с USB свързано, но то си беше Enabled.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като около 1 час се мъчих да влеза в БИОС успях и това "

Step 5

Select "USB Controller." Press "+" or "-" to change the setting to "Enabled.""

ГО НЯМА ТАМ ! Има нещо друго с USB свързано, но то си беше Enabled.

Да, BIOS-ите са различни. Значи не е това проблема.

Искаш ли да изключим хардуерен проблем и да знаем вече дали във софтуера да търсим или в хардуера? Може да ти отнеме още около 1 час...

Да заредиш от диск "жива" система.

Това е операционна система, която се зарежда, без да засяга основната, със собствени драйвъри си е, та ако там тръгнат USB портовете - значи е софтуерен рпоблема, ако ли пък не, значи най-вероятно е контролера (хардуерен проблем).

Как си с английския?

How to burn a DVD on Windows

Ето и на български: Записване на УСУ върху DVD

p.s.

Може и от флашка, но ако проблема е хардуерен - няма да стане. За това ти препоръчвам DVD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване