Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така ли са ти казали ? големи съвети дават аз от там преди 2 години си взех лаптопа беше на линукс но на другия ден си сложих седмица .

За служителите на Техномаркет - "Не стреляйте по пианиста, той толкова може"

За новите лаптопи - на голяма част от новите си е софтуерно ограничено - да може да се инсталира само Win 8 / 8.1. Има цяла тема по въпроса - на  който му трябва ще си я намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За новите лаптопи - на голяма част от новите си е софтуерно ограничено - да може да се инсталира само Win 8 / 8.1. Има цяла тема по въпроса - на  който му трябва ще си я намери.

На мен ми трябва тази тема понеже на я намирам и за съжаление в такива моменти ми се ще да имам права да я преместя директно в кофата, но все пак ще я докладвам ако наистина там пише такова нещо. Ако пък знаете лаптоп на този етап, на който не може да му се инсталира различна от Windows 8/8.1 ОС, много ще се радвам да науча нещо ново.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам сега каква е модата там в техномаркета вече нашите се занимават каквото им трябва  да се оправят.На мене нищо подобно не ми казаха за лаптопа какво мога да слагам и какво не , дори и да бяха ми казали с удоволствие щях да го върна и да си искам парите обратно и да се насоча към друг магазин за пцта.Ще ми казва той какво да слагам и кво не бе я да го д*ха той е видял че си момиче и съм сигурен че сама си го купувала а не с придружител който разбира от пцта и от номерата на техномаркета и за това ти е казал така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има гаранция, но не е при мен, ще я взема другата седмица. Купих го от Технополис или Техномаркет не помня, но бешe без ОС и го дадох на един познат, той му инсталира 8-цата срещу 20 лв. така, че не мога да ти кажа чист ли е какъв е :D

Че чак и пари ти взима

Даже да го дадеш и в сервиз ще ти го инсталират за 10лв. !

П.П.Така аз носих моя компютър (преди свестен лаптоп) към сервиза за да ми го преинсталират защото беше станало адско мазало :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За служителите И на ТехноПОЛИС - "Не стреляйте по пианиста, той толкова може"

Че и трудно си признават...

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че и трудно си признават...

Малко излезнахме от темата, но какво да се прави...

То не е само там ... То с тези заплати, дето им дават, никой специалист не би работил там!

Например аз преди няколко дена отивам в Близу ... и служителката иска да ме убеди, че през Скарт буксата минавал цифров сигнал!

:D  :D  :D  :D  :clown:

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново !

Нямах никакво време вчера да се занимавам с лаптопа и сега си направих диск с УБУНТУ, но не мога да го Boot-на :( Изгледах един клип в youtube, и от стъпките там като влеза в настройките на компютъра трябва да натисна едно Use a Device а аз това въобще го нямам .. Влязох в BIOS и на менюто Boot не знам как се избира да е от СД, защото като натискам Enter и нищо не се случва.................. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай се в буут менюто за инфо с какви клавиши става преместването на стартиращото устройство.

Виж дали не е с някой от F-фовете или пък друга клавишна комбинация. Ако не се ориентираш дай снимка на това меню, да се пробваме да познаем.

п.п. Не е ли зима вече? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осветява се нужното устройство и се натиска Enter->PageUp или Enter->стрелка нагоре. Като застане на място, отново се натиса Enter. и накрая F10

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е софтуерен. Вероятно се дължи на проблемна актуализация. Ако почнете да ги изтривате 1 по 1 ще се омаже цялата ОС. От интел предлагат драйвери за USB 3.0, но само за windows 7. В случая аз бих сложил 7-цата. Лично мое мнение!

Поздрави.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох през УБУНТУ  и  мишката ми работиииииииииииии :) :) :) Сега какво следва ?

Значи проблемОтъ не е хардуерен.

Следва, има ли все още липсващи драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да разбера :(

В диспечер на устройствата има ли удивителни, питанки и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В диспечер на устройствата има ли удивителни, питанки и т.н.

Това намерих аз,, Или тррябва пак да вляза в моята си ОС и от там да видя?

post-354576-0-87930600-1416404194_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това намерих аз,, Или тррябва пак да вляза в моята си ОС и от там да видя?

Да, зареди си windows-a и там да видим. То под Линукс нали си работи мишондъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, зареди си windows-a и там да видим. То под Линукс нали си работи мишондъра.

Тук си е същата работа.. Нито телефона, нито мишка, нито флашка :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук си е същата работа.. Нито телефона, нито мишка, нито флашка :(

Е да де пиленце, нали търсим решение.

Според мен липсва драйвер, за това те питах дали всички драйвери са инсталирани и сега пак те питам?

Ако се чудиш как да провериш, погледни ми пост №65

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пиленце, има !

Погледни ми пост №1 и на снимката ще видиш това, което виждам и аз, само че вече са само 2 неизвестни устройства :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Душко, ето това трябва да е драйверът ти за чипсета, който съдържа USB драйверите ти:
http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/csutil-20131014075907.zip

А това са всички драйвери за лаптопа ти, за Windows 8.1 64 bit:
http://www.toshiba.bg/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=26&service=SE&selCategory=2&selFamily=2&selSeries=312&selProduct=7936&selShortMod=4430&language=45&selOS=46&selType=all&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=65&page=1&prevCl=true

ПП. Сайта на тошиба е ужасен...

Мое мнение:

Най-добрия и подреден сайт е на Accer.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аъъъ ей за това говорех пиленце... :)

Дай сега да отстраним и тази пречка, за да е сигурно, че проблема не идва от липсващи драйвери. Някъде по-напред в темата някой беше дал линкове към липсващите драйвери.

Ей тук в пост №50 за да не ги търси наново ще се доверим на belivakov. Свали ги и инсталирай. Предлагам инсталацията да я направиш като идеш в диспечера на устройствата и кликнеш в/у у-ството с десен бутон и му дадеш ъпдейт драйвер. След това посочи пътя до папката където е той. Предполагам тъчпада работи.

едит: Сега гледам се е появил някакъв пост над моя, може и от него да се възползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аъъъ ей за това говорех пиленце... :)

Дай сега да отстраним и тази пречка, за да е сигурно, че проблема не идва от липсващи драйвери. Някъде по-напред в темата някой беше дал линкове към липсващите драйвери.

Ей тук в пост №50 за да не ги търси наново ще се доверим на belivakov. Свали ги и инсталирай. Предлагам инсталацията да я направиш като идеш в диспечера на устройствата и кликнеш в/у у-ството с десен бутон и му дадеш ъпдейт драйвер. След това посочи пътя до папката където е той. Предполагам тъчпада работи.

едит: Сега гледам се е появил някакъв пост над моя, може и от него да се възползваш.

Това вече го направих около 3 пъти и не се получава ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече го направих около 3 пъти и не се получава ;)

Кое сте направили? Изтеглихте ли това?

Може вече да иамте доста конфликти с драйвери и програми. След толкова опити и инсталации, може да не може да се оправи по простия начин. Ще трябва да преинсталирате наново Windows 8.1.

Лесно е и както виждам, достатъчно сте умна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое сте направили? Изтеглихте ли това?

Може вече да иамте доста конфликти с драйвери и програми. След толкова опити и инсталации, може да не може да се оправи по простия начин. Ще трябва да преинсталирате наново Windows 8.1.

Лесно е и както виждам, достатъчно сте умна.

Да, изтеглих го, инсталирах, рестарт и пак същата работа ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.