Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Да, изтеглих го, инсталирах, рестарт и пак същата работа ..

Т.е. опитите да се сложи драйвери са неуспешни и пак си лисват?

Това вече го направих около 3 пъти и не се получава ;)

А по метода, който ти описах, когато посочиш пътя на папката какво се случва? Може да са грешните  драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, изтеглих го, инсталирах, рестарт и пак същата работа ..

Значи имате конфликт с други инсталирани драйвери на същото място. Ще трябва да ги изчистите, но не знам дали ще се изчистят.

Трябва да деинсталирате всички драйвери, които засягат USB порта и да ги почистите от регистрите.

Има една програма, казва се CC Cleaner. Мисле, че може да деинсталира и почиства регистри от стари драйвери и всякакви глупости..

След почистване от всичко старо, тогава пробвайте с тези драйвери, или ги изтеглете всичките от сайта на Тошиба и ги инсталирайте.

Защото и без това не съм сигурен, дали USB драйверите се съдържат в този линк, който съм дал по-горе, но погледнах във файловете в него и има някакви inf файлове за USB. А и не знам изобщо дали ги има тези драйвери, които ви трябват в сайта на Тошиба. Понякога различните производители на компютри, разчитат на това, някои драйвери на устройства, да са вградени в Windows, и затова препоръчват еди каква си операционна система. И затова.. може и Windows-а вече да е омазан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дайте ми съвет тогава кой Windows да тегля и от къде да видя как да преинсталирам :D XP съм преинсталирала, но 8 - никога :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дайте ми съвет тогава кой Windows да тегля и от къде да видя как да преинсталирам :D XP съм преинсталирала, но 8 - никога :(

Абе ей, компирче стига глупости... :)

За едни драйвери, цяла преинсталация. Сега ако искаш преинсталиране за спорта ок, но не мисля, че се налага. Не ми отговори на предния въпрос, а вече имам нов? Колко битов е този windows? Проверява се с десен бутон в/у Computer  и после properties

п.п. А и тука във форума има правила, заради които няма как да ти дадем линк към пиратско съдържание.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом сте инсталирала Windows XP, значи Windows 8.1 ще инсталирате със затворени очи.

Просто форматирайте дяла на Windows и после стартирате инсталацията и следвате стъпките, а те ще са на български или английски, в завсимост какъв Windows изтеглите.

Теглете Windows 8.1 Enterprice 64 bit. А вече дали ще го кравкате или купите лиценза.. си е ваша работа. :)

Запишете на 8Гб или по-голяма флашка, или на DVD диск.

Знаете как се записва ISO образ нали?

Абе ей, компирче стига глупости... :)

За едни драйвери, цяла преинсталация. Сега ако искаш преинсталиране за спорта ок, но не мисля, че се налага. Не ми отговори на предния въпрос, а вече имам нов? Колко битов е този windows? Проверява се с десен бутон в/у Computer  и после properties

Ами колега, така ще стане, когато има инсталирани 100 неща на едно място. Вие знаете ли как се инсталира програма/драйвер?

Прочетете упътванията, за да ви стане ясно.

А специално Windos 8.1 се инсталира супер бързо, така, че не виждам проблеми.

За 10-15мин и проблемите по драйверите ще се решат, или поне ще се види от кое е.

Слага си нов Windows, и проверява дали работят портовете, и ако трябва инсталира драйвери от сайта на Тошиба. Ако и това не стане, сменя на Windows XP/Vista/7/8, докато всичко заработи. Ако трябва и на Линукс ще мине. Ако не играе много на игри, значи няма смисъл да се занимава с боклучавите Windows-и на чичо Били.

Редактирано от deathxxx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Като му дам да инсталира от компютъра като посоча от къде и ми изписва, че според Уиндоус драйверът за това устройство е актуален.

2. 64 бит. система

3. А ако искам да си инсталирам Уиндоус 7 каква е процедурата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колега, така ще стане, когато има инсталирани 100 неща на едно място. Вие знаете ли как се инсталира програма/драйвер?

Прочетете упътванията, за да ви стане ясно.

Айде поредния, който иска да ми бъде даскал. Не знам с магнит ли ви привличам братче...

Недей разваля положителното ми впечатление до този момент, защото си много зелен още. Отделно не съм сигурен, че сме колеги! Ако искаш да бъдеш полезен, недей да даваш безсмислени съвети. Ако за всяка дреболия се преинсталираше... Ама не се учудвам вие сте си класика преинстал на всеки 6 месеца и това е решението... Ако няма какво да предложиш най-добре замълчи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...стига глупости...

За едни драйвери, цяла преинсталация.

VikyDim, изтегли ли драйвърите, за които дадох пътища? И ги инсталира? И няма коректно разпознати устройства? Щракай с десен бутон по устройствата с ! и избери Uninstall. Рестартирай. Инсталирай изтеглените драйвъри.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още една опция. Можете да видите дали няма по-нов BIOS за лаптопа ви.

Може и той да прави някакъв проблем с този Windows.

Айде поредния, който иска да ми бъде даскал. Не знам с магнит ли ви привличам братче...

Недей разваля положителното ми впечатление до този момент, защото си много зелен още. Отделно не съм сигурен, че сме колеги! Ако искаш да бъдеш полезен, недей да даваш безсмислени съвети. Ако за всяка дреболия се преинсталираше... Ама не се учудвам вие сте си класика преинстал на всеки 6 месеца и това е решението... Ако няма какво да предложиш най-добре замълчи.

Добре колега, доста съм зелен наистина :)))

Но вие сам се издавате, колко сте узрял с тези постове. Моля ви, ограмотете се, а не само да пишете на изуст.

Не се заяждайте, а се опитайте да помогнете. До сега не виждам да имате напредък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за един начин... ако си спомняш, точно в кой момент всичко беше ок и ако имаш запазени Restore точки, можеш да възстановиш C:/ в момента, в който всичко си е било ОК...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Като му дам да инсталира от компютъра като посоча от къде и ми изписва, че според Уиндоус драйверът за това устройство е актуален.

2. 64 бит. система

Уточни последно какво искаш да направиш, защото взеха да се появяват доста неадекватни и опасно съвети и за това ще те помоля да ги игнорираш просто! Ако ще преинсталираш разбирам и отиваш в тая посока и спираме да търсим решение, ако ще търсиш решение на текущи проблем да продължим. Имай предвид, че с новоинсталираната система пак много вероятно да си в същото положение. Реши си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнявам се да е била активна тази опция...

Или поне да е бил направен рестор поинт след чиста инсталация.

Това отнема време, много се съмнавам да е направено.

Може да опита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се сещам за един начин... ако си спомняш, точно в кой момент всичко беше ок и ако имаш запазени Restore точки, можеш да възстановиш C:/ в момента, в който всичко си е било ОК...

И съществува огромна вероятно направо да се запъти към преинсталация.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колежке, Виктория, ако не стане с рестор поинта, ви съветвам да не си губите времето, а да пробвате с чисти инсталации на Windows.

Няма смисъл да си блъскате главата и да се чудите кое, какво, къде, как, защо, как се оправя и т.н.

Колега, exwol, решението на проблема не е само по начина, по който вие искате, така, че преинсталация на операционна система е една от най-важните стъпки за решението. Моля ви, спрете с тези безсмислици.

Вие знаете ли, онзи, който е инсталирал операционната ситема, какво е правил?? Съветвам ви да спрете до тук.

И съществува огромна вероятно направо да се запъти към преинсталация.

Всички много ги е страх от тази преинсталация :)))

Все едно колежката трябва да взима решение дали да ражда или не :)

2. 64 бит. система

Windows Vista/7/8 се инсталират все по един и същ начин. Поради факта, че всичките са изградени въз основата на Windows Vista.

А Windows, не може да разбере дали драйвера на кое да е устройство, наистина работи правилно и дали наистина и актуален. Просто гледа в някои файлове, които му "казват" това, и той го съобщава на вас същото.

Много често се случва това, че драйвер за различно устойство, или различен модел на същото, се инсталира без проблем и после се разпознава като това различното устройство, и показва, че всичко е правилно и работи, но всъщност се е объркал и устройството изобщо не работи, поради несъвместимост с драйвера и модела на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колежке, Виктория, ако не стане с рестор поинта, ви съветвам да не си губите времето, а да пробвате с чисти инсталации на Windows.

Бравооо, много умно. И с какво ще й помогне това, при положение, че няма драйвъри или поне не се знае кои устройства нямат драйвъри?

Всички много ги е страх от тази преинсталация :)))

Все едно колежката трябва да взима решение дали да ражда или не :)

Какво пък трябва да значи всички? Инсталация се започва с подготовка - ОС и драйвъри за наличния хардуер задължително. Или поне за чипсет и мрежова(и) карта(и)

Мога труд да напиша за различните начини на инсталиране на Windows OS'es...

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега за пореден път изтрих тези с ! знак които са : Единия е за блутут-а, а другия ROOT HUB 30. Рестартирах лаптопа и влизам в мениджъра и те пак са с ! знак и пак давам да актуализира от папка и ми изписва, че Уиндоус не намира драйвери съвместими дъра-бъра.

За блутут-а му дадох да търси в цялата папка даунлоудс и ми изписа, че намира драйвъра и " В инсталационния файл на драйвера за това устр-во липсва един от необходимите елементи. Това може да е, защото файлът ИНФ е написан за Уиндоус 95 или по-нова версия. "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един последен въшрос:
Имате ли нещо важно на този лаптоп?

Ако нямате нищо важно, спокойно форматирайте диска и нсталирайте/пробвайте на воля. Тъкмо сега е момента да се научите и да спрете да давате пари за нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, exwol, решението на проблема не е само по начина, по който вие искате, така, че преинсталация на операционна система е една от най-важните стъпки за решението. Моля ви, спрете с тези безсмислици.

Вие знаете ли, онзи, който е инсталирал операционната ситема, какво е правил?? Съветвам ви да спрете до тук.

Пичаго айде вече да се спреш да бълваш глупости, защото ставаш смешен.

Не ми се цитират твоите постове, а още по-малко ми се обяснява на теб. За това както кажеш съгласен съм с теб, какво и да мислиш по мой адрес, само спри да продължаваш и да пречиш да помогнем на авторката на темата.

И пак ти казвам. Не съм сигурен, че сме колеги!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега за пореден път изтрих тези с ! знак които са : Единия е за блутут-а, а другия ROOT HUB 30. Рестартирах лаптопа и влизам в мениджъра и те пак са с ! знак и пак давам да актуализира от папка и ми изписва, че Уиндоус не намира драйвери съвместими дъра-бъра.

За блутут-а му дадох да търси в цялата папка даунлоудс и ми изписа, че намира драйвъра и " В инсталационния файл на драйвера за това устр-во липсва един от необходимите елементи. Това може да е, защото файлът ИНФ е написан за Уиндоус 95 или по-нова версия. "

Не можете да изтриете драйверите просто така. Когато ги изтриете или деинсталирате, всъщност се трият/деинсталират само последно инсталираните драйвери, а другите, които са инсталирани преди това, остават.

Има още един начин да не преинсталиране Windows. А той е, като инсталирате наново всеки драйвер, който се инсталирали за това устроуство и след това го деинсталирате. Един по един. Инсталирате/деинсталирате. И накрая ще инсталирате истинските драйвери от сайта на Тошиба.

Пичаго айде вече да се спреш да бълваш глупости, защото ставаш смешен.

Не ми се цитират твоите постове, а още по-малко ми се обяснява на теб. За това както кажеш съгласен съм с теб, какво и да мислиш по мой адрес, само спри да продължаваш и да пречиш да помогнем на авторката на темата.

И пак ти казвам. Не съм сигурен, че сме колеги!!!

Ще се намери ли кой да ни освободи от този нервен колега?

След толкова постове, не видях как помогнахте на колежката, а само удължавате темата до безкрай.

Само QuickJO видях да направи нещо радикално, като успя да изолира проблема с драйвери/Операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само един последен въшрос:

Имате ли нещо важно на този лаптоп?

Ако нямате нищо важно, спокойно форматирайте диска и нсталирайте/пробвайте на воля. Тъкмо сега е момента да се научите и да спрете да давате пари за нищо.

Важните ми неща са в D:\ и това са снимки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще внимавате да избирате само C: за форматиране.

Ако имате някакви съмнения, че не сте сигурна какво правите и какво ще стане, най-добре ги копирайте някъде на флашка или ги качете някъде в интернет.

Когато искате да изтриете както трябва C:, трябва да изберете, пълно форматиране, а не бързо форматиране. При пълното започва процент по процент да трие докато стигне 100%.

Но според мен и бързото ще свърши работата.

Значи, като зареди зареждащата програма на Windows, ще изберете да изтрие дял C:, после ще създадете нов дял от свободното място, останало след триенето и новият дял ще стане пак C: предполагам, и ще му дадете да се инсталира върху него. Вече Windows-а ще си го форматира преди да инсталира.

Windows 8.1 има доста драйвери вкарани в себе си по подразбиране, и би трябвало всичко да тръгне веднага след преинсталация, без да е нужно да слагате драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава си инсталирай virtualbox и там на воля можеш да се упражняваш да инсталираш Windows и като придобиеш смелост, можеш да пробваш на лаптопа си! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се намери ли кой да ни освободи от този нервен колега?

След толкова постове, не видях как помогнахте на колежката, а само удължавате темата до безкрай.

Само QuickJO видях да направи нещо радикално, като успя да изолира проблема с драйвери/Операционна система.

Ама ти най-нагло продължаваш да мислиш колко си запознат.

Не разбираш ли, че не си в час бе! Все съм виждал ******** ама такова чудо...

На преинсталация ли се спираш последно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

exwol, това беше за последно. Постовете ти вече ще са невидими за мен.

Сам се сети защо. Заядливци не ни трябват тук! Спри да пускаш заядливи и безсмислени постове и се съсредоточи върху проблема!

Не виждам Аз с какво ти преча? След като не разбирам, какъв ти е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Не е ли зима вече? :ph34r:

Ти затова ли си с шапка ??

Да, пиленце, има !

Погледни ми пост №1 и на снимката ще видиш това, което виждам и аз, само че вече са само 2 неизвестни устройства :)

Той гледа другата снимка.

п.п. А и тука във форума има правила, заради които няма как да ти дадем линк към пиратско съдържание.

Което не значи, че не може да се дават линкове към редовни сайтове. Тегли се директно от Майкрософт

примерно - от тук http://www.techverse.net/download-windows-7-iso-x86-x64-microsofts-official-servers/

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.