Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте опитвам се да реша една задача но нещо не ми се получава задачата е :трябва да се направи програма която да може да изпраща инфо от openfiledialog демек селектирания файл и да го изпрати до form 2 след което в form 2 да се покаже неговата директория но уловката е в това че ако потребителя или в случая даскала иска да отвори още един файл без да затваря form 2 da otvori да отвори отново openfiledialog Form form 1  да избере някой файл и да зареди  неговата директория v form2 и след това да има бутон за напред и назад с който да мога да се връщам на предишната директория и да отивам на предната ....

моля някакви предложения

с това пробвах но не се получи

Dim PathList As New List(Of PathInfo )()

Public Class PathInfo

Public Sub New(ByVal sPath As String)
        Path = sPath

End Sub

Public Path As String

End Class
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Franko_BG
      Купих си от новите NVMe дискове и стария ми лаптоп потръгна. Наскоро обаче прочетох, че на ССД дисковете има лимит на запис и триене. Опитах да преместя системните папки temp bin на втория диск, но под Windows 10 не намерих тази опция. И дали изобщо NVMe и M.2 дисковете имат този проблем, както първите ССД-та? Ще бъда благодарен ако някой помогне със съвет. Благодаря!
    • от Марио Проданов
      Здравей, колеги! Днес съседа ми докара лаптоп Asus SonicMaster и моето задължение е да му го преинсталирам на Windows 7. Понеже лаптопа няма външно устройство за DVD, защото общо взето моите инсталационни дискове са на Windows -  реших да си улесня нещата като си записах USB бутваща флашка с помощта на Windows 7 USB/DVD Tool. Всичко е ок. 
      BIOS - първо бутваща у-во на USB и запазих промените и напред. До тук добре. След като зареди надписа "Windows is loading files", когато зареди напълно сивата лентичка ми излиза синия екран, който ще видите на снимката. И до там. Пробвах всичко:
      - изключих всякаква защита на BIOS.
      -проверих бутващата флашка и на моите машини - всичко е точно 
      -опитах да въвеждам най-различни команди от advanced options в command prompt. 
      Лаптопът не е отварян. В момента има инсталирана ОС на Windows 10.
      Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.
      Моля Ви за помощ!
      Ако съм забравил нещо да добавя - моля да ме извините!
      Благодаря Ви за вниманието! 

• от Deyan Draganov
      Привет на всички.
      Помните ли IRC УниБГ и т.н. ? Тази мрежа както много от Вас знаят вече е в миналото.
      Има мрежа която функционира от повече от 2 години набрала много потребители (700-800) - BGIRC Network 
      Не е целта да спамя, а да покажа на всички, които страдахме от пристрастяване към този вид на комуникация, че все още съществува и набира пълни сили. 
      Начините за връзка към нас са много, като някои от тях са следните: 
      1. През IRC клиент irc.realchat.eu като обикновения порт е 6667, а SSL 6697. (всички сървъри могат да бъдат видяни в сайна на мрежата BGIRC NETWORK) (mirc, xchat, kvirc и др.)
      2. Уеб чат ТУК - kiwi (freenode product)
      Всички IP са хашнати и няма начин да бъдат декрипнати. Това е най-сигурната IRC мрежа създавана някога в България. 
      Никът ми там е Draganov. Ще се радвам да помогна на всеки, нуждаещ се от помощ! 
      Канал #Help - за помощ
      Канал #Bulgaria - общ чат 
      /list - всички регистрирани канали в мрежата
      Канал #Kaldata - го запазвам за Вас потребителите на този сайт. Всеки администратор на сайта да се чуства поканен за да му бъдат предоставени права в канала.
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
    • от KiNGSTON97
      Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...
      Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.
      Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.
      Ето снимки на нещата.
      Поздрави.

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване