Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гост

VoodooShield - солидна защита от вируси!

Препоръчан отговор

Здравейте, Съфорумци!

Мисля, че най-после намерих това, което винаги съм търсил - нещо, което да заключи системата на макс и да не позволява никакви инсталации, както и да се правят, каквито и да било промени по браузърите.

Браузърите днес са най-уязвими - постоянно изкачащи реклами, с какво ли не съдържание (с малко дете сме, което цъка на всичко, което буди любопитството му и искам да го предпазя от рекламите с голите каки, както и да си предпазя системата от вирусясване )

Значи замисълът ми е да си преинстална ОС на чисто, да си инсталирам програмите, с които работим вкъщи и повече никакви инсталации!!!

Със същото по важност значение за мен е и  да не може да си пипа по браузърите...нито ъпдейти, нито инсталването на добавки и всякакви по браузъра приложения.

Какъвто си го инсталирам браузърът - такъв да си остане!

Сега въпроса е ще мога ли да избягам напълно най-сетне от спъващите антивирусни пакети за защита, защото ми омръзна антивирусната постоянно да ми спъва браузването и скоростта на ъп и даунлоуд на торент клиента ми.

Другия въпрос е, как ще се справа с опазването от неоторизиран достъп до машината ми...или не може без защитна стена?Не искам машината ми да е с отворена врата към света :no-no: .

Как стои въпроса с ъпдейтите за Уйнодоуса, защото искам да си инсталирам ъпдейтите?

Предполагам, че тази програма позволява все пак, ако искам да ъпдейтна някоя програма примерно браузер, торент клиент...видео плеър ?

Тази програма може ли да се заключи с парола?

И ако все пак ми се наложи на по-късен етап да инстална някоя програма, как стои въпроса т.е. да си я инстална и пак да си заключа машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не направиш ограничен акаунт, на компютъра. С този акаунт, ще влиза детето. Има и един друг начин, да работи само с виртуалния плот на Комодо. Но за целта, трябва ти всеки път да му го стартираш. 

Колкото до програма, ползвал съм я. Ъпдейтите на Уиндоус си работят. Но при мен, не спираше инсталирането на добавки към браузъра. Може вече да е променено, колегите ще кажат. Иначе, хлапето няма как да инсталира програма, освен ако не се научи как да минава в обучаващ режим.  :D  Мисля че имаше опция, да сложиш парола, но това е ставаше на безплатната версия.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не направиш ограничен акаунт, на компютъра. С този акаунт, ще влиза детето. Има и един друг начин, да работи само с виртуалния плот на Комодо. Но за целта, трябва ти всеки път да му го стартираш. 

Защото ограничения акаунт не заключва напълно системата и другото ми желание е да се освободя безопасно до колкото е възможно от всеки софтуер, който ми спъва скоростта на браузване и работата на торент клиента.

Точно ограничен акаунт щях да създам, докато не видях тази тема.Чакам да видя колегата ти URIEL как ще отговори на въпросите ми, и ако ми гарантира, че тази програма отговаря на всичките ми въпроси, ще прибягна до нея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Има възможност за заключване с парола.Можеш да си заключиш комютъра. Можеш да заключиш и всяка папка която искаш.Тази функция е подобрена в новата бета.Нищо няма да може да се инсталира без знанието на паролата.Предпазва от експлойти, но за добавките няма да ти помогне.Трябва да се пипнат и някои настройки за максимална сигурност.

Да при ъпдейт на софтуер програмата ще те пита дали  искаш да го разрешиш и ти щи можеш само със знанието на паролата.

Но ти трябва платената версия.Аз мога да ти дам ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става, ако стартирам браузъра и кликна върху някоя от многото изскачащи реклами, която иска да си инсталира шпионче?

Заключва ли тази програма напълно браузара до степен да не може външен източник да прави инсталации и промени по браузъра?

За добавките разбрах.

С тази програма нужна ли ми е защитна стена, която да ме предпазва от хак на машината?

За антивирусната разбрах, че може и без нея, но въпроса ми е за защитната стена!

Редактирано от C.O.M.O.D.O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какво става, ако стартирам браузъра и кликна върху някоя от многото изскачащи реклами, която иска да си инсталира шпионче?

Заключва ли тази програма напълно браузара до степен да не може външен източник да прави инсталации и промени по браузъра?

За добавките разбрах.

С тази програма нужна ли ми е защитна стена, която да ме предпазва от хак на машината?

За антивирусната разбрах, че може и без нея, но въпроса ми е за защитната стена!

Нищо няма да може да се инсталира без твое знание.

Ако ти езаключен компютъра не виждам как ще те хакнат.Аз ползвам само стената на уиндоус и рутер и не съм имал проблеми, но разбира се всички уязвими приложения трябва да са включени в Web Apps.

Ако не са се изключва една опция в програмата.

От доста време дават награда за хакването на програмата и още никой не я е спечелил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, кажете защо като затворя браузъра програмата минава в OFF режим, и като искам да инстална някоя програма нито в ON нито в OFF режим ме уведомява и не позволява на нищо да се инсталира и в двата режима!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито и на мен ми се случи това! Аман с това заключване и син екран след заключване с Secure Aplus и преинсталирах и вече само интерактивен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Момчета, кажете защо като затворя браузъра програмата минава в OFF режим, и като искам да инстална някоя програма нито в ON нито в OFF режим ме уведомява и не позволява на нищо да се инсталира и в двата режима!

Ако браузера ти е в Web Apps е нормално като го стартираш или като го затвориш да си променя режима.То показва че е off ама всъщност е в smart.Това се проверява с мишката в трея.

Относно другото ако е наистина в OFF режим нищо няма да ти блокира.

В ON режем се появява едно малко известие.За да те уведомява с бутон трябва да се махне отметката на deny by default.По късно ще видя да пусна снимки с настройки!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих същите настройки, но пак същото - махнах Мотцилата от там и пак ме кара да си стартирам браузъра, за да премине в активен режим.

Като е стартиран браузъра е в активен и с цъкане по иконката се сменя безпроблемно режима, но браузъра изключен ли е, колкото и да цъкам по иконата - нищо не се променя.

Сложих и отметка за балона да ме известява, но при опит да инстална програма не извежда нищо...при стартиране на ехе файла се появява колелцето и върти, докато в един момент спре и нищо не се инсталира.

При всеки рестарт ме подканя да активирам програмата, понеже срокът е изтекъл, дали пък тук не е проблемът?!

Има ли друга програма, като тази, макар че желанието ми е с тази програма да работя, но нещо много бъгва при мен с 7 Ентърпрайз съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Изключил ли си UAC?

Коя версия ползваш?

Трябва ми  Developer Log,който се намира в C:\Program Data\VooDooShield...

Пробва ли с преинсталация на програмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е този UAC ?

Ползвам стабилната версия и нямам нито ткава папка, нито Developer Log.

Пробвах няколко преинсталации, но стана по-лошото - загубих си активацията. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За UAC тук

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/turn-user-account-control-on-off#1TC=windows-7

Как така си изгуби активацията?

Това което съм ти дал е до 10 компютъра.Само 4 гледам са активирани.Не би трябвало да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UAC ми е изключен.

За активацията - като рестартирам или си пусна компа Вудуто ми излиза з прозорец, че активацията е изтекла и ме подканя да я подновя.

Може тук да се крие проблема - прие ми активацията, но след всяко включване на компа ми изписва, че е изтекла и ме пита, дали желая да я подновя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

UAC ми е изключен.

За активацията - като рестартирам или си пусна компа Вудуто ми излиза з прозорец, че активацията е изтекла и ме подканя да я подновя.

Може тук да се крие проблема - прие ми активацията, но след всяко включване на компа ми изписва, че е изтекла и ме пита, дали желая да я подновя.

Сигурно, но не ми е ясно защо ти показва това за активацията.

Трябва ми  Developer Log,който се намира в C:\Program Data\VooDooShield...

Направи да се видят скритите файлове и папки и провери пак за този лог.

След това я деинсталирай с някой деинсталатор като преди да рестартираш изтрий всичко което е намерил и инсталирай наново.

Изтегли си Revo платената версия и давай.Направи си и точка за възстановяване.

И като последен опит ако не стане пробвай последната бета!

Друга защита ползваш ли?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нова бета, която се оказва и последна за втора версия.

https://voodooshield.com/Download/beta/InstallVoodooShieldbeta.exe

Третата версия ще бъде с подобрен интерфейс нови приложения добавени към Web Apps(Cyberfox, Yandex Browser, Waterfox и pdf xchange viewer) и доста подобрения като цяло.

Малко снимки от третата версия:

http://voodooshield.com/artwork/nd.png

http://voodooshield.com/artwork/fp.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нова бета:

VoodooShield 3.03

Какво ново:

• Fix Norton Toolbar issue
  • Fix Syncproc (WSA) issue
  • Fix duplicated whitelist entries
  • Fix empty SHA in whitelist
  • Fix not sending network files to VirusTotal
  • Some performance improvements
  • Little code fixes

Линк за сваляне:

https://voodooshield.com/Download/beta3/InstallVoodooShield.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова Бета 3.05  https://voodooshield.com/Download/beta3/InstallVoodooShield.exe

Release notes:
- Fix for the updating from the GUI
- Command line prompt fix
- Custom folders enablement
- Remove allow windows store option

Заснемане.PNG

Редактирано от georgievdg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да разбера този SMART MODE...

Когато включа интернет браузър, или флашка се включва - това е ясно... Но когато е изключен, отново блокира изпълнение на програми...

Каква е разликата тогава с ALLWAYS ON.

С последната стабилна безплатна версия съм на VS - 2.75

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 18.11.2015 г.,, viperdick написа:

Нещо не мога да разбера този SMART MODE...

Когато включа интернет браузър, или флашка се включва - това е ясно... Но когато е изключен, отново блокира изпълнение на програми...

Каква е разликата тогава с ALLWAYS ON.

С последната стабилна безплатна версия съм на VS - 2.75

Сложи последната бета.Тя е стабилна.Има повече опции.Мога да ти дам и лиценз и ще можеш да си я настройваш.

Цитат
  • Smart Mode: VoodooShield is still off but will protect your computer against programs run from the user space (under /user/username automatically.
  • Always On: The program is on and blocks any program from running that is not whitelisted or in the Windows folder or installed software.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...