Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

компютъра не стартира след смяна на батерия

Препоръчан отговор

Здравейте, смених си батерията на компютъра и сега като го включих ми излиза този екран и не продължава да се стартира стои само в това положение.

монитора стои в този екран и не мръдва

post-316274-0-71436800-1416318621_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смених ти заглавието на темата, за да се ориентираш как да процедираш за други теми:

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Във форума има доста теми и твоята трябва да е насочена точно по проблема.

Така като гледам след смяна на батерията биос се е ресетнал и се опитва да зареди от DVD устройството, но там няма BootDisk. Влез в настройките на биос и избери като First Boot Device да ти е хард диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз се чудех че написах друго а се появи това. Ще имам предвид.

може ли да ми кажете как да вляза в настройките

Влез в настройките на биос и избери като First Boot Device да ти е хард диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво е дъното

Обикновено за да влезеш в биоса натискаш F8 или F12, или път както е при мен натискаш DEL за да влезеш в биос-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво е дъното

Обикновено за да влезеш в биоса натискаш F8 или F12, или път както е при мен натискаш DEL за да влезеш в биос-а.

GB GA - M61SME-SZ

SEMPRON 64 3000+BOX

2GB DDRS 667S.T

250GB SEAGATE

VP TO 512MB

LITE-onDVD-RW

400w kutiq

случайно натиснах ентер и ми излезе този прозорец

post-316274-0-09043400-1416323756_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко хард диска има забодени,
и на какъв интерфейс са?

по подразбиране в биоса май е изключен SATA контолера или е в RAID режим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието отворих го и наистина имаше вътре откачен кабел.

Я ако искаш снимай кабела за да ти кажем от какво е.

Защото си мисля че е бил от кабелите на захранването които не се използват. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бяха дълго около 1,5см най-много 2см и тясно бяха вкарани много тънки кабели малко приличаше на четка и влизаше в нещо като плочка мисля че то е харт диска пишеше Hitachi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тц, SATA кабелаците са били :)

бяха дълго около 1,5см най-много 2см и тясно бяха вкарани много тънки кабели малко приличаше на четка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване