Премини към съдържанието
korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Тодор Андреев написа:

Скорост на четене и скорост на писане. Само да вметна по същата причина копирам файлове на флашката (FAT32) за единица време (20 мин), а ги копирам на новата машина за 40 мин. За проверката, тръгвам да ги хвърлям там, от където съм ги взел (старата щайга) и пак ми е 20 мин. 

Флашката ми е Микро СД на Самсунг със скорост на четене 95, на писане 90, клас 10 У3, хич да не е струва си парите- 140лв.

Не не не

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Topper написа:

А защо ти е FAT32?

Изпратено от моят HUAWEI GRA-L09 с помощта на Tapatalk

Защото ми казахте да не е NTFC. Аз копирам от Уин на Линукс

Не усетих огромна разлика при хвърлянето на Линукс машината от ФАТ32 и НТФС, да не кажа и никаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, хващам бас, че тук всички са разбрали, че трансфера с дисковете ти е малък първо и че диска ти е в NTFS!
Изказвай се точно. Флашка и SD card също са различни неща!

NTFC е стандарт за видеосигнал, между другото, а този с ейсстриймъра дори не забеляза, а уж му е работата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, Micro SD Samsung Evo вкарана в Card reader USB 3.0, up to max 512

Много съм уморен, главата ми е с всякакви определени интеграли и прави токове, схеми Грец, Ланграж, Коши, и только даие. Благодаря на всички за съдействието, но утре отново ще ми пълнят кухата кратуна с информация, а вече имам чувството, че драйверите на манерката ми са се скапали и имам бели зони в харда, който не е дефрагментиран поне 35г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А такааа, а порта на лаптопа ти USB 3.0 ли е, че май не видях такова нещо. И едно устройство супер странно USB ти правеше проблем при инициализацията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Topper написа:

А такааа, а порта на лаптопа ти USB 3.0 ли е, че май не видях такова нещо. И едно устройство супер странно USB ти правеше проблем при инициализацията

Порта ми е 3.0 на лаптопа, интересното е, че когато за проба го натиках в 2. нещо си, скоростта не падна.

Tooper, виждам че Сте от Панагюрище. Тази година пак ще има възстановка там, и може да се видим да Ви черпя една бира. До тогава трябва да съм станал специалист с ъпдейт 1.1 (сега съм 1.0 (кръгла НУЛА)) по знания за Линукс.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, whitepixel написа:

Па четете ги тия коментари, бе товарищи...

Хардуерът му е НОВ, и е напълно възможно да няма все още драйвери за някои чарколяци.
Препоръката ти за посочената дистрибуция е АБСОЛЮТНО ВРЕДНА!
Стара, 32-битова, от криминален пиратски тракер и без собствен сайт, нафукана с кой знае какви троянски гадории вътре.
Лично ВЕЛИКИЯТ Й СЪЗДАТЕЛ е прекратил поддръжката в началото на 2017 година, и го е казал изрично в коментарите към края.

Достатъчно е човек да има една капка акъл, за да не я употребява.

Ако си прочел форума под програмата ,които е много дълъг /56 стр/ ще разбереш ,колко много е работено върху нея и накрая след всичките редакции/7 на брой/ .самият автор ,след като го питат, защо е престанал да редактира с-мата  , той казва- сваля се от много хора ,а те не поставят проблеми!И при мен няма НИКАКВИ проблеми след като я ползвам!Дори и банкирам от начало/близо 2 години/с нея!Какви гадории ще има след като я разглеждат и коментират стотици хора,  някой от които  добре запознати с ЛИНУКС?

Добре , щом е с нов комп да ползва :

https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5405154

От същия ВЕЛИК СЪЗДАТЕЛ!   И какво му е пиратското на този сайт. То не всички  ,които пият ром са пирати .Пират ще станеш ,ако се определяш като такъв ,но не и ако  имаш антипиратски спирачки.  В крайна сметка ВСЕКИ си прави своя избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bigiadri написа:

В крайна сметка ВСЕКИ си прави своя избор!

Правилно.

И благодаря за прозрението, което косвено ме озари защо в източно-азиатските култури никога не се притичват на помощ на удавник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау, велик създател! :D Който по никакъв лесен начин не иска да се легитимира, че е Альоша, Серьога или Василий (не, не Шукшин, той е истинската боза, тази е леко тричава). Като торент, магнит и други варианти може да намериш различни дистра, но те си имат и човек, който има дупе. От същия "създател" има и други сборки. Т.е. човекът е прекалено зает да сбира, не да направи нещо и после да го полира, лъска и т.н. То просто работи - да, но дали заслугата е негова или въпреки неговите усилия (и не, има проблеми, аз знам  как се решават, но за редови ползвател са си проблеми). Ползвало се от много руснаци - тука ме уби, да, има много кадърни, но има и много (болшинството, като навсякъде) дето не стават и за чеп за зеле. И тая сборка, тя и на тях им идва трудна за преглъщане.

Освен това, когато кажеш, че Дебиан е за всеки и визираш въпросната сборка - не, това не е Дебиан, той си има десктоп с XFCE, има страница където са описани дериватите и т.н. А да кажеш, че нещо неофициално е по-добро от официално - не мисля. То е добро на парче, за твоите нужди, не е добро за всичките нужди. Направено било за всякакви случки в живота, дали, има прекалено много, но няма каквото на мен ми трябва - е, това не покрива всекидневни нужди. Т.е. рекламата в стил "нашенски тракер" е точно за "нашенски потребител" и предлага "нашенски софт" вътре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм - начинаещия руснак подхожда по-зле и от българския към Линукс (не, нямам преки наблюдения, съдя само по писаното във форуми и начинът по който са зададени въпросите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Topper написа:

А защо ти е FAT32?

Само предположение, може да е слагал диск съдържащ партишъни за линукс към дъно с инсталиран Уиндоус като система и да не може да ги види , търсейки ги в уиндоуса. Та да го шубе нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

Пропуснал съм - начинаещия руснак подхожда по-зле и от българския към Линукс (не, нямам преки наблюдения, съдя само по писаното във форуми и начинът по който са зададени въпросите).

Ами вие като сте само едни никове ,какво да кажа ? Да ви се доверявам или не? Честно да си кажа , ако вие ми предложите нещо ,ще го подложа на много по-голямо съмнение. Нито някой величая , нито някой омаловажавам. За мен са важни резултатите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много точно и правилно, и вярно. Защо ли пък тия, дето правят някое дистро, имат форум. Там ако питаш, дали да им се вярва, аз мисля - да. И къде на "Серьогата" му е форума, където ще се отзове...

Може да прекрасна самоделка, но си остава самоделка. Няма тежест, авторитет. А използването на ОС с неизяснен произход не мисля, че трябва да се подкрепя, само защото някой го мързи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Само предположение, може да е слагал диск съдържащ партишъни за линукс към дъно с инсталиран Уиндоус като система и да не може да ги види , търсейки ги в уиндоуса. Та да го шубе нещо такова.

Престани да се излагаш. Глей си ейсстрийма и се охлаждай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Topper написа:

А ако се окаже довечера че съм познал ?

ace не е ice = няма сладолед

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WINE

sudo dpkg --add-architecture i386

wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/Release.key

sudo apt-key add Release.key

sudo apt-add-repository https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/

sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

sudo apt-get update

sudo apt-get install --install-recommends winehq-devel

DXVK

sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt-get update

Това трябва да са за видео картата         

преди 16 минути, Тодор Андреев написа:

Изписа ми това:

Xlib:  extension "NV-GLX" missing on display ":0".
err:   DxvkInstance::createInstance: Failed to create Vulkan instance

Явно иска Vulkane, което аз нямам!

Някой би ли ми пратил за вулканчето командата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно неговия код копирах и всичко си инсталирах.

Чудя се как да си проверя драйверите на видеокартата (gеforce) какви са? Имам спомен, че при инсталацията си ги ъпдейтна, но все пак, бих желал да видя с очите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Тодор Андреев написа:

sudo apt-add-repository https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/

Бе таз команда кажи от къде я копира/измисли. Щото ще питаш пак май за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, бат'начо написа:

Бе таз команда кажи от къде я копира/измисли. Щото ще питаш пак май за нещо.

Грешно го копирах

Има ли как да ми показва проценти на разархивирането, както е при Бозата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го кажем така - ако в играта има "морски свинчета", няма значение какво ползваш, пак "ставаш пиян".

И като идея - създай си акаунт без права (обикновен потребител) и го ползвай само за wine-игри. Не джуркай в нета с него акунт, не прави нищо друго, само за тези игри да се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Topper написа:

Тоя Белгиец ме събори от хилене

преди 2 часа, Тодор Андреев написа:

Грешно го копирах

Има ли как да ми показва проценти на разархивирането, както е при Бозата?

Да има зависи от архиватора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Тоя Белгиец ме събори от хилене

Тоя Белгиец се справя успешно, чете на 4 езика и гледа да не пита по форуми, първо сам търси дали не е писано някъде.

А линукса си е тъпня отвсякъде, ама нали е без пари, ще го ползвам. Даже дълго време ще го ползвам.

Най-големата простотия при линуксите е, че постоянно изкарват нови версии и за старите в Синаптик нема Firefox 64 например, животът е спрял на 57. А лисицата ми вика че ми е стара версията. Е хубаво, ама от тъпия ѝ сайт не дават .deb да си я исталираш лесно. Искат да се мъчиш като пингвин команди да пишеш.
Нищо де, аз питах на английски и на френски в гугъл и видях как се инсталира. Ама можеше и да не са такиви олигофрени.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Белгиеца написа:

Тоя Белгиец се справя успешно, чете на 4 езика и гледа да не пита по форуми, първо сам търси дали не е писано някъде.

А линукса си е тъпня отвсякъде, ама нали е без пари, ще го ползвам. Даже дълго време ще го ползвам.

Най-големата простотия при линуксите е, че постоянно изкарват нови версии и за старите в Синаптик нема Firefox 64 например, животът е спрял на 57. А лисицата ми вика че ми е стара версията. Е хубаво, ама от тъпия ѝ сайт не дават .deb да си я исталираш лесно. Искат да се мъчиш като пингвин команди да пишеш.
Нищо де, аз питах на английски и на френски в гугъл и видях как се инсталира. Ама можеше и да не са такиви олигофрени.

Айде пак ме събори от смех,теб трябва да ти титла Джокера на форума, та викаш Линукс е *омно ама е без паре и ще го ручам?  Не това е целта на Линукс ама ти нема го разбереш,ко нямало за Firefox викаш? https://packages.debian.org/sid/firefox

Ето ти упътване как се прави връзка или пряк път в  Линукс минт без терминала

Та гусин Белгиец с 4 езика четете и и дерзайте

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих топлата вода - Камината!

Добър е сайта, че и форумчето. Само, че продължавам да имам проблем с игрите. Имам една дълга лента от горната и лявата страна, и много, ама много ми сече на игри, които на Бозата ги играя без проблем с щайата от 2009г.

Явно има още хитри настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.