Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna

Препоръчан отговор

Какво става на десктопа?

Сложих я в папка "Изображения" и всичко е ок. 

Изписва ми пък тук "използваш неразрешено изображение"...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Имам предвид писа, че работи на нетбук-а, но на десктоп-а не. Кое не работи добре на десктоп машината?

А не, не, то това беше офтопик. Убунтуту ми е грижа на десктопа, но аз се отказах опитите да го слагам там. Благодаря, че пита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изписва ми пък тук "използваш неразрешено изображение"...

Какъв е форматът на изображението ? Ако е необходимо с онлайн конвертор го преформатирайте в jpg или png.

В някои графични среди е необходимо наличието на tumbler, но вече не помня, дали служеше само за създаването на миниатюри или за обвързването на формат с действие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е форматът на изображението ? Ако е необходимо с онлайн конвертор го преформатирайте в jpg или png.

В някои графични среди е необходимо наличието на tumbler, но вече не помня, дали служеше само за създаването на миниатюри или за обвързването на формат с действие.

По-скоро нещо временно форума се шегува. Опитах и през Опера, и през Лисо, и джипег, и пиенджи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А не, не, то това беше офтопик. Убунтуту ми е грижа на десктопа, но аз се отказах опитите да го слагам там. Благодаря, че пита.

Кажи какво те затруднява, или не можеш да подкараш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажи какво те затруднява, или не можеш да подкараш?

Ами просто съм ги занимавал толкова много хорицата тук с това... Ми не само с дуалбут, а и разположен на целия диск, забива при старт, замръзва по два-три пъти. Напълно не функционира. Просто хардуера ми е куц. Взех си възможно най-евтиното дъно - няма абсолютно нищо общо с представянето на нетбукчето, което съвсем не е първа младост. Може да е от това. Не е грижа.

ppp.jpg

А, стана. Смених просто услугата за качване :)

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че стандартният десктоп на Ubuntu (ubuntu-desktop), който е изграден върху Unity е един от най - тежките. Ако е слаб хардуера, избери дистрибуция с Lxde/Xfce/МАТЕ. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е хардуера? Когато "замръзне" натискаш alt+ctrl+F1 и се логваш, пишеш dmesg и поставяш изхода тук. При Линукс е лесно да се диагностицират проблеми, alt+ctrl+F1 е виртуална конзола, която няма нищо с графиката, която може би "замръзва" от лош драйвер. Но всичко е поправимо и аз не вярвам да не го подкарам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам. Просто нещо не стана, а компютъра ми трябва... То мойта е някаква комедия. Няма такъв балък като мен. След това и флашка почна да не разпознава дъното при старт на системата. Сложно е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

Здравейте!

Долу-горе съм запознат с някои Линукс системи,пробвал съм ги и ми харесват,но все още,заради някои програми,които ползвам при XP/VISTA/W7 се възпирам!

Може ли да ми предложите алтернативи,които да ги заместят,за да премина изцяло на Линукс?!

Програмите са :

|

IDM

|

Snagit

|

Subtitle Workshop

|

AutoGK

|

Format Factory

|

AVIAddXSubs

|

DVD Decrypter

|

MagicISO

|

µTorrent
|

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид ползваните програми - диска би трябвало да е достатъчно голям да побере дуал-буут с некви (примерно) 25 гига за втората ОС.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Долу-горе съм запознат с някои Линукс системи,пробвал съм ги и ми харесват,но все още,заради някои програми,които ползвам при XP/VISTA/W7 се възпирам!

Може ли да ми предложите алтернативи,които да ги заместят,за да премина изцяло на Линукс?!

Програмите са :

| IDM

| Snagit

| Subtitle Workshop

| AutoGK

| Format Factory

| AVIAddXSubs

| DVD Decrypter

| MagicISO

| µTorrent

IDM - ако става дума за Internet Download Manager, то слагате на Firefox-а един FlashGot и инсталирате axel. Казвате на FlashGot да ползва axel и сте вие, макар че кой ползва такива неща още ...

Snagit - това нищо не ми говори. Ако става дума за https://www.techsmith.com/snagit.html, то screenshot-чета можете да си правите с натискането на PrtSc. Ако искате screencast, то ползвайте например istanbul, kazam, recordmydesktop, SimpleScreenRecorder и т.н

Subtitle Workshop - Subtitle Editor, Gnome Subtitles, Aegisub, Gaupol, Subtitle Composer и още и още ...

AutoGK - това не му знам целта в живота, но не прилича на нещо, което ffmpeg/libav не може

Format Factory - същото като по-горе - ffmpeg/libav, ако искате gstreamer ...

AVIAddXSubs - то даже си пише, че ползва ffmpeg :)

DVD Decrypter - тука пише какво ви трябва - https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats/RippingDVDs

MagicISO - не знам за какво го ползвате, но ... какво му е лошото на mount -o loop test.iso /mnt/cdrom :D

µTorrent - милион и едно приложения ... аз лично полвам transmission, ако се поровите в темите ще намерите сигурно поне още десетина торент клиента

Пробвайте, както се казва .. от проба глава не боли. И не забравяйте, че Linux не е Windows и програмите изглеждат и работят различно.

P.S. онова прозорче за писането в него не хапе ... ползвайте го, защото е много по-лесно от цъкането ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Програмите са :

IDM

Snagit

Subtitle Workshop

AutoGK

Format Factory

AVIAddXSubs

DVD Decrypter

MagicISO

µTorrent|

Малко предложения и от мен:

IDM - Не знам каква е тази програма/не съм я чувал

Snagit - simpleScreenRecorder или recordMyDesktop

Subtitle Workshop - Aegisub или Subtitle Editor

AutoGK - HandBrake, MediaCoder

Format Factory - FFmpeg според мен е добро за целта

AVIAddXSubs - Aegisub

DVD Decrypter - MakeMKV

MagicISO - Iso Master

µTorrent - Имаш си инсталиран торент клиент в почти всяко дистро - Transmission, но може да ползваш примерно и qBittorrent

Редактирано от exwol (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Програмите са :

|

IDM

|

Snagit

|

Subtitle Workshop

|

AutoGK

|

Format Factory

|

AVIAddXSubs

|

DVD Decrypter

|

MagicISO

|

µTorrent

Човече по-скапани програми не можа ли да намериш, постът ти показва само колко заблудени са Виндовс юзерите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човече по-скапани програми не можа ли да намериш, постът ти показва само колко заблудени са Виндовс юзерите.

И що тъй? Аз да видиш кви програми ползвам...

А иначе - предлагам две системи, хем да се посвикне, хем да се намери точната програма, примерно ми харесва gaupol , а на друг - аegisub... ( :)  Всъщност не е "примерно", аз нея си ползвам).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Благодаря за препоръката ще пробвам част от пограмите,но нека да поясня относно някои от програмите,за които споменах,за да не бъда разбран погрешно :

Snagit - Ползвам,не само за screenshot-и и screenrecorder,но и за да давам пояснения върху самата картинка/снимка.

Тоест има различни инструменти,които ти позволяват да пишеш,триеш,режеш,има стрелки,квадратчета,кръгчета и т.н. да не изброявам всичко.

AutoGK - По принцип си рипвам DVD-та с него,но щом има Handbrake и Transmageddon,всичко е на шест!

Format Factory - По принцип с нея си вграждам субтитри във видео файл.

AVIAddXSubs - Тая програма ми е много важна,не случайно я и подчертах,тъй като с нея си прикачвам субтитрите на филма,който ще гледам на декодерчето,всичко това става за около минута.

П.П.

Онова прозорче съм го ползвал на Ubuntu и Kubuntu.

IDM - Не знам каква е тази програма/не съм я чувал

Благодаря за предложенията! :handshake:

А относно IDM,или Internet Download Manager,виж тук :

Internet Download Manager (IDM) е един от най-добрите download manager-и. Той може да тегли едновременно няколко файла или файлови сегменти, поддържа resume, pause и най-важното - ускорява връзката повече от своите събратя. Независимо какъв браузър ползвате, Internet Download Manager (IDM) смъква файлове от всякакъв тип и се интегрира във всички браузъри. Работи с HTTPS, може да преглежда файлове с различни разширения, преди да ги свалите и т.н.

Освен че ускорява изтеглянето на файлове чрез разделянето им на сегменти, Internet Download Manager (IDM) има функция за възстановяване от грешки при изтеглянето на файлове, преглед на zip файлове, HTTPS поддръкжа, възможност за изтегляне на клипчета от YouTube, Google Video, MySpace и други.

С Internet Download Manager при прекъсване на свалянето, поради лоша връзка, мрежови проблеми или изключване на компютъра, ще можете впоследствие да продължите процеса оттам, докъдето е стигнал. Благодарение на изчистения графичен интерфейс, работата с приложението е лесна и интуитивна.

Internet Download Manager поддържа прокси сървъри, ftp и http протоколи. Приложението се интегрира в Microsoft Internet Explorer, Netscape, Opera, Mozilla Firefox, AvantBrowser, MyIE2 и други популярни браузъри и автоматично обработва сваляните файлове.

Програмата има още куп възможности, сред които изключване на компютъра при завършване на свалянето, влачене и пускане на файлове, звуково уведомяване при различни събития и много други.

Не знам колко са "скапани програмите",които съм "намерил",но определено се вижда колко си ограничен като човек,мисленето ти го показва!

Както споменах по - горе (но явно не четеш) запознат съм с някои Линукс системи,пробвал съм ги и ми харесват.

Досега съм пробвал Ubuntu,Kubuntu,Debian,Linux Mint,Vector Linux,OpenSuse и още някое Линукс дистро,което в момента не се сещам,така че запази коректния тон и не се прави на интересен! ;)

П.П.

И запомни,не се пише "Виндовс",а Уиндоус! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и да сгреша нещо, но вграждането на субтитри се случва с простото:

ffmpeg -i movie.avi -vf subtitles=subs.srt movie_with_subs.avi

Мисля, че всичко можете да постигнете стига да има желание да попрочете нещичко и да не се плащите от клавитаурата си. Тя не хапе :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и да сгреша нещо, но вграждането на субтитри се случва с простото:

ffmpeg -i movie.avi -vf subtitles=subs.srt movie_with_subs.avi

Мисля, че всичко можете да постигнете стига да има желание да попрочете нещичко и да не се плащите от клавитаурата си. Тя не хапе :)

Разбира се,човек може да постигне всичко,стига да има желание! :)

Не съм от плашливите,няма от какво да се плаша,използвам клавиатурата достатъчно добре,просто ми трябваше малко инфо,относно програмите,които могат да ми свършат работа,а другото ще дойде в последствие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А,програма,която да замести AVIAddXSubs?

Програмата ми е удобна,защото всичко става бързо и лесно,за около минутка ми прикачва субтитрите към филма (*avi файла).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване