Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Благодаря !
Изпълних ги в този ред, както ми пишеш и както съм отбелязал на снимката.
Отговорът се вижда. Неудовлетворена или неудовлетворима зависимост. ))
Снимка на екрана_2017-02-28_22-41-40.png

Добре, а този отговор не значи ли,
че проблемът е точно във версия 3,20 
и знаците >= показват, трябва да е < (по-малка)
Дали ще се оправи, ако заменя версията с по-стара с по-малък номер ?

..........
Опитах с 2,20. Не стана. На втората снимка се вижда отговорът.
Пак незадоволима зависимост, с друго обяснение.

Снимка на екрана_2017-02-28_22-54-28.png

Опитах и с версия 1,80
Дава друго обяснение : cupsys
Снимка на екрана_2017-02-28_22-58-44.png

Редактирано от Недко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Недко написа:

Благодаря !
Изпълних ги в този ред, както ми пишеш и както съм отбелязал на снимката.
Отговорът се вижда. Неудовлетворена или неудовлетворима зависимост. ))

Снимка на екрана_2017-02-28_22-41-40.png

Добре, а този отговор не значи ли,
че проблемът е точно във версия 3,20 
и знаците >= показват, трябва да е < (по-малка)
Дали ще се оправи, ако заменя версията с по-стара с по-малък номер ?

Не знам, къде е точно проблема, защото зависимостите бяха към 15бр. и от всеки може да възникне проблем. Да уточня, че тествах 64 битовата версия на конкретно издание (16.04) на Ubuntu. И, преди да стартирам инсталация с GDebi, промених правата на двата пакета от "Четене" на "Четене и запис".

Лека нощ, че вече не мога да понасям екрана и изключвам компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте !

Ключодържателят Unlock Keyring в Минт 18 стана прекалено досаден.
Никога не съм го ползвал и не съм му давал парола. Искам да спре да се показва.

До преди два дни изскачаше по веднъж само на първите два таба на Chromium, които отворя.
Потърсих инфо как да го спра, и не се спрях на нищо конкретно. Може и да съм пробвал нещо, но не докрай, забравих.
Сега сякаш пощуря. Вместо по веднъж, се показва от 3 до 5 пъти, понякога.
На отваряне и на затваряне на прозорците в браузъра.
Винаги му щракам на бутона Cancel.

Вече няколко сайта, в които си влизах автоматично, ме питат за парола,
и след като я напиша, Хромиум ме пита дали да я запомни.

Моля за съвет или за линк с инфо за спирането му, без да се изтриват паролите, запаметени в браузъра.
Срещнах и такова решение, тук под № 15 :
https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/tips#TOC-Disable-the-keyring-password-on-your-computer

Предварително ви благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Недко написа:

Здравейте !

Ключодържателят Unlock Keyring в Минт 18 стана прекалено досаден.
Никога не съм го ползвал и не съм му давал парола. Искам да спре да се показва.

Предварително ви благодаря !

Паролите от ключодържателя, нямат нищо общо с тези в браузъра. Вече сме коментирали, как да бъде избягнато това досадно неудобство (проблем е силно казано). Просто задаваш празен ключодържател (не пишеш нищо в полетата).

Преди това е здравословно да изтриеш, ако имаш някакви създадени ключодържатели в папка /local/share/keyrings на потребителската директория.

Ако искаш, можеш и да премахнеш gnome-keyring, но, само него, защото библиотеките му се ползват от network-manager-gnome.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, velislavvasilev написа:

Та, искам да си поиграя с бекъпи и прочее, отделно ще ъпдейтвам кърнела, ако се омаже нещо, ми трябва Live USB-то.

Нещо не мога да си преведа това изречение. Правиш запазващ файл (или дял), но... има ограничения. Едно от които е, че не можеш да обновяваш ядрото (не може да минаваш през рестарт). И въобще, това със запазването е ... чуплива работа. Имаше и някакво ограничение за размера ако е файл. Това ми е останало като спомен.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, cybercop написа:

Паролите от ключодържателя, нямат нищо общо с тези в браузъра. Вече сме коментирали, как да бъде избягнато това досадно неудобство (проблем е силно казано). Просто задаваш празен ключодържател (не пишеш нищо в полетата).

Преди това е здравословно да изтриеш, ако имаш някакви създадени ключодържатели в папка /local/share/keyrings на потребителската директория.

Ако искаш, можеш и да премахнеш gnome-keyring, но, само него, защото библиотеките му се ползват от network-manager-gnome.

Благодаря !
Само махнах gnome-keyring и след рестарт на компютъра вече я няма досадната екстра.

.....................................................
В usr/lokal/share няма даже папка keyrings ... Превключих и на скрити файлове, но не се вижда такава папка.

И още се чудя как се задава празен ключодържател.
Не, че ми трябва, а е по-сложно решение за такива като мен.
Потърсих в менютата, но не видях такова име.
Има едно приложение Passwords and Keys, но не открих в него някаква връзка с Unlock Keyring.
Както и да е. Изскачащият прозорец не се появява повече.

Когато съм инсталирал Минт, със сигурност не съм се занимавал да търся ключодържателя и да пиша каквото и да е в него,
Само ще ми бави стартирането и ще иска да го надзиравам и да му слугувам, вместо да си уплътня времето с други дейности. 

В Уиндоус за беля въведох веднъж парола, после я смених на празна,
но софтуерът веднъж събуден, не изчезва, а всеки път иска да му обърна внимание
и да щракна поне един клавиш Enter в негова чест. Което значи няколко минути нищоправене пред компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Недко написа:

И още се чудя как се задава празен ключодържател.

Елементарно. Когато ти предложи да зададеш парола, просто се съгласяваш и следваш стъпките, но не пишеш нищо в полетата. Повече няма да те пита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, cybercop написа:

Елементарно. Когато ти предложи да зададеш парола, просто се съгласяваш и следваш стъпките, но не пишеш нищо в полетата. Повече няма да те пита.

Благодаря !
Аз написах "И още се чудя как се задава празен ключодържател."
по-скоро, за да повторя и да подчертая, че не помня
да съм го виждал да ми иска задаване на парола
докато инсталирах Минт 18.

Освен, ако се е появил веднъж да иска нещо
и аз съм го разкарал, направо от бутона "Х", горе в дясно на прозореца,
защото не мисля да го ползвам.
А при следващите дежурни появи в панелчето му имаше само "Cancel" и  "Enter" (или друг подобен бутон).
Винаги щраках на бутона "Cancel", защото е по-голям от квадратчето "Х"
и се уцелва по-бързо с мишката от движение ))

Също и в смисъл, че не знам как да го намеря, защото не съм го срещал в менюто.

Още веднъж благодаря ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Недко написа:

Благодаря !
Аз написах "И още се чудя как се задава празен ключодържател."
по-скоро, за да повторя и да подчертая, че не помня
да съм го виждал да ми иска задаване на парола
докато инсталирах Минт 18.
Освен, ако се е появил веднъж да иска нещо
и аз съм го разкарал, направо от бутона "Х", горе в дясно на прозореца,
защото не мисля да го ползвам.
А при следващите дежурни появи в панелчето му имаше само "Cancel" и  "Enter" (или друг подобен бутон).
Винаги щраках на бутона "Cancel", защото е по-голям от квадратчето "Х"
и се уцелва по-бързо с мишката от движение ))

Също и в смисъл, че не знам как да го намеря, защото не съм го срещал в менюто.

Още веднъж благодаря ! 

Не знам, как стоят нещата в момента с Gnome Shell, но извън тази графична среда, самия ключодържател - "gnome-keyring" не ти е нужен. Качва се, като "препоръчителен" пакет с някои приложения за Gnome, като network-manager-gnome. Можеш спокойно да го премахнеш, но, само него, защото библиотеките му (libgnome-keyring-xxx) са ключови зависимости на някои приложения. Аз инсталирам повечето приложения с опция (--no-install-recommends) и, ключодържателя, който е само препоръчителен пакет не се инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, cybercop написа:

Не знам, как стоят нещата в момента с Gnome Shell, но извън тази графична среда, самия ключодържател - "gnome-keyring" не ти е нужен. 

Благодаря !
Подсещаш ме, че и за Gnome не успях да те попитам. 
Аз съм с XFCE. Това не е ли друга графична среда, вместо Gnome ?

Бат`Начо ме предупреждаваше, че определен визуализатор, с който бях свикнал от друг Линукс,
ще ми вкара зависимости от Gnome и може да се каже, част от Gnome 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Недко написа:

Аз съм с XFCE. Това не е ли друга графична среда, вместо Gnome ?

Определено е друга графична среда. За да избегнеш качването на незадължителни зависимости, инсталирай приложенията с опция --no-install-recommends от терминала или махни опцията от настройките на Synaptic.

http://s19.postimg.org/5q4gyze5v/2017_03_07_140218_1280x1024_scrot.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли да ми кажете къде се пазят потребителските настройки, че омазах мозилата, но след преинсталация пак се връща на старото положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, velislavvasilev написа:

/home/tvoiat_username/.mozilla/

Проблемът ми е, че нямам такава папка или е скрита и не мога да я видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, velislavvasilev написа:

Скрита е. Не знам с каква дистро си. Аз съм с Мента и в Долфин има опция да сложиш тикче да ти показва скритите файлове. Тази опция я има при всички мениджъри. А можеш и в терминала с ls -al

В смисъл, не знам какво ползваш. А иначе, ако искаш да видиш съдържанието на папка пишеш ls . Така ще видиш само нескритите папки. Ако искаш да видиш и скритите пишеш ls -al  Ама тези команди се пишат, ако си влезнал с терминала в /home/username С pwd можеш да видиш в коя папка си. Може и без да влизаш в папката със ls -al /home/username Пък, без значение къде се намираш, можеш да я изтриеш примерно с rm -r /home/username/.mozilla

Много ти благодаря. Изкарах скритите папки и преименувах старата. След преинсталацията се създаде нова с чисто нов профил. Вече всичко работи както преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, velislavvasilev написа:

Ми, то тази папка би трябвало да ти е първата цел, ако имаш проблеми с Мозилата например. Всички програми си пазят потребителските настройки в /home/username Едно време имаше проблем със Скайп и така се решаваше проблема. Или триеш цялата папка, или по отделно съдържанието в нея. Стига да знаеш кое за какво е. Аз първо изтрих няколко пъти папката .skype, после ми писна все да правя нстройки за нотификации и т.н. и почнах да чопля какво да трия в нея и какво да оставя.

Така е, но просто не можах да я открия иначе вярно, че това първо се пипа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, velislavvasilev написа:

Скрита е. Не знам с каква дистро си. Аз съм с Мента и в Долфин има опция да сложиш тикче да ти показва скритите файлове. Тази опция я има при всички мениджъри. А можеш и в терминала с ls -al

В смисъл, не знам какво ползваш. А иначе, ако искаш да видиш съдържанието на папка пишеш ls . Така ще видиш само нескритите папки. Ако искаш да видиш и скритите пишеш ls -al  Ама тези команди се пишат, ако си влезнал с терминала в /home/username С pwd можеш да видиш в коя папка си. Може и без да влизаш в папката със ls -al /home/username Пък, без значение къде се намираш, можеш да я изтриеш примерно с rm -r /home/username/.mozilla

Показване на скрити файлове и папки с клавишна комбинация Ctrl + H ...... по-лесно е :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, velislavvasilev написа:

Показване на скритите папки с Ctrl + H, при повторно задействане на същата комбинация папките отново се скриват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да деинсталирам vmware защото имам и VM Oracle, но когато потърся vmware във synaptic ми излизат доста пакети.. И не знам кое да махам кое не.. Защото има и някакви файлове за виртуализация които са също за vm oracle и да не прецакам и другата програма..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Mr.n0b0dy написа:

Искам да деинсталирам vmware защото имам и VM Oracle, но когато потърся vmware във synaptic ми излизат доста пакети.. И не знам кое да махам кое не.. Защото има и някакви файлове за виртуализация които са също за vm oracle и да не прецакам и другата програма..

sudo vmware-installer --uninstall-product vmware-workstation

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, реших за проба да си сменя настоящият ми Linux Mint Cinnamon 18.1 64bit с 18.1 KDE. Причината бе да проверя дали и тук във Firefox няма да се появят "танцуващите букви", за които бях пуснал тема. Прехода бе лесен. Срещам само трудност с две приложения: 1) Текста в терминала е ситен като "пищов на студент". Увеличавам си го ръчно с Ctrl++, задавам профил, но с всяко ново влизане си е все така дребен и 2) Qbittorent-а се зарежда автоматично с пускането. В програмката "Автоматично стартиране" не присъства никакво приложение, както и не виждам конкретна настройка в опциите на Qbittorent. Кое ми убягва? Благодаря.

Редактирано от svetliof (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, svetliof написа:

Срещам само трудност с две приложения: 1) Текста в терминала е ситен като "пищов на студент". Увеличавам си го ръчно с Ctrl++, задавам профил, но с всяко ново влизане си е все така дребен и 2) Qbittorent-а се зарежда автоматично с пускането.

dGhXhCd.png

JMWInOI.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, Qbittorent-а вече не се зарежда. Не го знаех това с приложенията в KDE... Терминала се увеличи малко, но колкото и да давам потребителски размер си остава средно голям. Независимо от това, все пак е 2 пъти по-голям от ситният шрифт в началото. Майче се промени към по-голям, когато последвах титуриала на @p4p. "Танцуващите букви" се завърнаха и тук. Нещо с контакта ми става. Благодаря за съветите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно: asrock G41C-VS

Рам: 2GB

Процесор; celeron Е[email protected]

Здравейте!

На гореописаната машина си сложих Убунту 16.04/32-бит и работи идеално, та въпросите са ми два:

1.Имам още една плочка РАМ 2GB (същата като другата), ако я сложа трябва ли да сменя ОС със 64-бита или няма нужда?

2.Намерих и съвместима с дъното графична карта / nvidia geforce 8400gs 512MB /, когато я поставя как да и настроя драйвърите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...