Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna

Препоръчан отговор

Дай да почнеме от началото .

1. Версия на Минт ?

2. Какви зависимости ти иска при инсталацията  и ако може снимки ?

3. Кое хранилище  си  импортнал ?

За Минт 17.3   ще трябва да си играеш много повече ако искаш да ползваш версия 3.16  защото   там се изисква да имаш инсталиран пакета chromecast   който е  многоооо труден за намиране и зависещ от още 3 пакета . За Минт 18   е много по лесно  да инсталнеш  версия 3.16.  За Минт 17.3   е елементарна инсталацията от  Компизмания защото там всичко е  налично но  пък версията е малко стара  и  не съпортва HLS  и вградено прокси. Ако искаш да гледаш  торент  каналите  на телевизор  чрез неговия плеар  старата версия не е най удачна защото ще ти е необходимо и това https://github.com/pepsik-kiev/aceproxy  .

Торент ТВ  преминават от Ацестреам към Noxbit   и до 1-2 месеца  инсталираното сега  ще можеш да го ползваш  само за торенти от тракерите и нищо повече. Сайта  super-pomoyka  най вероятно ще бъде спрян или със  ограничена функциоанолност по думи на неговия създател

Важное объявление
Torrent-tv.ru в скором времени прекращает поддержку acestream. Сделано это было потому, что с помощью AceStream они не могут контролировать кто смотрит их трансляции и платит ли за них, а вовсе не по причине улучшенной надежности и качества, как они пишут. AceSteam создавался как аналог торрентов, а торренты, как известно, птица вольная. Кто хочет, тот качает. Noxbit позволяет авторизовывать использование трансляций, поэтому распространение плейлистов смысла не имеет или имеет лишь ограниченный смысл. Будут работать только открытые трансляции. Так что приготовьтесь к вероятному закрытию супер помойки или резкому уменьшению ее функциональности. Пока что можете сами установить noxbit без ввода userid, скачать плейлист noxbit и посмотреть что к чему. Включите Trace в трее и посмотрите STM-log.log. Увидите на многих каналах "403 forbidden". Это потому что вы не купили доступ :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 19 минути, ZeroG написа:

Този пакет ли ти липсва: libdvbpsi7 ?

Инсталирах и пак не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, AlkatrazBG написа:

Дай да почнеме от началото .

1. Версия на Минт ?

2. Какви зависимости ти иска при инсталацията  и ако може снимки ?

3. Кое хранилище  си  импортнал ?

За Минт 17.3   ще трябва да си играеш много повече ако искаш да ползваш версия 3.16  защото   там се изисква да имаш инсталиран пакета chromecast   който е  многоооо труден за намиране и зависещ от още 3 пакета . За Минт 18   е много по лесно  да инсталнеш  версия 3.16.  За Минт 17.3   е елементарна инсталацията от  Компизмания защото там всичко е  налично но  пък версията е малко стара  и  не съпортва HLS  и вградено прокси. Ако искаш да гледаш  торент  каналите  на телевизор  чрез неговия плеар  старата версия не е най удачна защото ще ти е необходимо и това https://github.com/pepsik-kiev/aceproxy 

Трябвами само за да гледам Формула1.

Снимка от 2017-03-25 15-29-35.png

Снимка от 2017-03-25 15-30-46.png

Снимка от 2017-03-25 15-33-18.png

Снимка от 2017-03-25 15-33-54.png

Редактирано от ДзВяРа! (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Реших да сложа работна среда Mate на Убунту 16.04, като следвах тези инструкции, но нещо ми подсказва, че не трябва да изглежда така..

Цитат
$ sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-mate-dev/xenial-mate
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get install mate 

58d81384efc9e_Screenshotat2017-03-2622-13-56.thumb.png.bf6379004b993adab2293e0e98ad844f.png

Ще съм благодарен, ако някой ми помогне Убунтото да изглежда по подобен начин ubuntu-mate-1604-desktop-screenshot.thumb.jpeg.4d9acad5274471e0a8037fc6d12bdc88.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да минеш и без PPA.  В момента МАТЕ е подложена на доста сериозна разработка. Инсталирай ubuntu-mate-themes и виж, дали тази тема не е налична. Здравословно е да инсталираш и adwaita-icon-theme/full, както и gnome-themes-standard. Настройките на външния вид се отварят, като дадеш десен бутон на мишката върху десктопа.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пишеш в терминала: sudo apt-get install ubuntu-mate-desktop

sudo apt-get update

sudo apt-get full-upgrade

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get update

Рестартираш

и след рестартирането отиваш горе в дясно на работният плот и от иконка кръг с триъгълниче избираш иконка кръг с три триъгълничета.

След това влизаш в терминала и пишеш:

sudo apt-get remove ibus

sudo apt-get autoremove

Това е.

Ibus  ти премахва старата иконка за клавиатурната подредба. Добавяш нова клавиатура за кирилицата.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3/26/2017 в 22:12, kalansuv написа:

sudo apt-get update

sudo apt-get update

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get update

Рестартираш

и след рестартирането отиваш горе в дясно на работният плот и от иконка кръг с триъгълниче избираш иконка кръг с три триъгълничета.

sudo apt-get remove ibus

sudo apt-get autoremove

Това е.

Ibus  ти премахва старата иконка за клавиатурната подредба. Добавяш нова клавиатура за кирилицата.

булшит .... зашо да ъпдейтва до не ЛТС версия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 3/26/2017 в 23:12, kalansuv написа:

sudo apt-get update

sudo apt-get update

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

sudo apt-get update

Рестартираш

sudo apt-get remove ibus

sudo apt-get autoremove

Това е.

Не съм сигурен дали си сериозен?

Ако искаш да ъпдейтнеш пишеш:

sudo apt update && sudo apt full-upgrade

Как ги измисли тия 100 реда, не знам...

И като триеш по-добре използвай purge, вместо remove, защото иначе ще ти остави конфиг. файловете. Също и autoremove --purge поради същата причина.

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Бях решил да пусна нова тема, но тази ми се струва подходяща за това, което искам да попитам.

Възможно ли е следното:

Линукс, инсталиран на флашка. Не Live CD, а истинска инсталация, която мога да използвам навсякъде. Отивам някъде, решавам, че трябва да правя нещо по даден компютър(или пък нямам доверие на ОС-а, използван на същия компютър), рестартирам, зареждам си Линукс от флашката и правя каквото ми е необходимо.

- ще трябва да се разпознава поне мрежовата карта, за да има достъп до интернет. До сега съм ползвал само Ubuntu Live CD и където и да съм стартирал Убунту, то винаги си е намирало мрежовата карта и е имало интернет.

- да може да се инсталира и обновява софтуер, който да си остава инсталиран, и при следващо използване на флашката да работи правилно. Wine по възможност, защото има софтуер, който работи само в Уиндоус среда.

- ако реша да използвам същата флашка, за да прехвърля някаква информация, без да зареждам от нея Линукс, то това да е възможно. Включвам я в компютър, на който има Уиндоус, прехвърлям файлове, изключвам флашката. Но това да не пречи на работата на Линукс като ОС, т.е. рестартирам компютъра, зареждам Линукс и имам достъп до прехвърлените файлове.

- Не знам как Линукс работи с твърдия диск и каква информация се записва/трие постоянно. Имам предвид да се запази флашката възможно най-дълго време работеща, а не циклите на запис да свършат за нула време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Desdinova написа:

Защо да се ограничавам до спецификациите на този стик, след като има възможност да се използва истински компютър. Лаптоп не е алтернатива най-вече заради размерите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвал Puppy Linux и Porteus на различни лаптопи (не много – два, три... четири) и проблеми не съм имал. Ама ти докато не ги пробваш, мисля че няма как да разбереш дали ще станат. Wine само дето не съм пробвал как върви.
Мисля, че на официалните им сайтове имаше инструкции за употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно е да се инсталира Linux на външен твърд диск. Би трябвало да може и на флашка. Но може би твърдият диск е по-доброто решение. Драйверите не би трябвало да са проблем. Повечето съвремени дистрибуции имат generic kernel с драйвери за почти всичко.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Портеус-а е идеална за целта ,вече има и нова версия със новите ядра .Може и GParted  също има нови издания 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пълна сигурност никога няма. В повече случаи няма да има проблеми. Ако ще се занимаваш със стари компютри ти трябва по-стар Linux, но това увеличава шанса да има някакви проблеми с нов хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кои са тез машини ?Вероятно от преди 20 години ,щото аз пиша в момента от една дето е на 12 и боотва от флашка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. До колкото знам Уиндоус 8 Enterprise може да се инсталира на флашка -  Windows To Go. Не знам обаче как стои въпроса с драйверите. А и причината да искам Линукс да работи по подобен начин е за да си спестя разни зарази, прехвърлящи се от един Уиндоус на друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Porteus е за теб или GParted .Точка по въпроса :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, A.com написа:

Възможно ли е следното:

Линукс, инсталиран на флашка. Не Live CD, а истинска инсталация, която мога да използвам навсякъде.

Възможно е. Желателно е някое от "джобните" дистра, защото са оптимизирани за работа от флашка. Убунту може, да, но ако не се откажеш докато го инсталираш, ще го направиш по-късно докато се опитваш да го ползваш. Защото скороста на пренос на данните от/към флашката е строго ограничена до възможностите на технологоите към днешна дата и възможностите на компа/флашката, а тя, скороста е в пъти по-малка от тази на реален вързан хард на компа. Същото е и с външен хард.

slitaz според мен е отличен избор, плюс това може да си го "сготвиш" по твой вкус.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Иво Димов написа:

Porteus е за теб или GParted .Точка по въпроса :) 

Ще видя какво мога да направя по въпрос, заедно с slitaz.

преди 57 минути, бат'начо написа:

Възможно е. Желателно е някое от "джобните" дистра, защото са оптимизирани за работа от флашка. Убунту може, да, но ако не се откажеш докато го инсталираш, ще го направиш по-късно докато се опитваш да го ползваш. Защото скороста на пренос на данните от/към флашката е строго ограничена до възможностите на технологоите към днешна дата и възможностите на компа/флашката, а тя, скороста е в пъти по-малка от тази на реален вързан хард на компа. Същото е и с външен хард.

slitaz според мен е отличен избор, плюс това може да си го "сготвиш" по твой вкус.

Скоростта на пренос на данни е много по-малка от тази на твъд диск, но е по-голяма от тази на CD/DVD. Знам, че това е ограничение, но ще го преживея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, A.com написа:

Знам, че това е ограничение, но ще го преживея.

Ами тогава не питай, ами го направи ... и сподели преживяното. На мен ми отне около час и отгоре да инсталирам Лубунту на флашка (естествено, пробвал съм, за да не съветвам такова ползване).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване