Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna

Препоръчан отговор

Okular-а може да се оправи, ако ти се занимава. Мисля, че ти липсва poppler или libspectre.

Благодаря ти, но май ще си остана на Калибрито. Четох и аз, че нещо липсвало при този тип грешки, друг разправяше как влизал в някакви папки, триел някакви неща, рестартвал... Аз съм си Л.А.И.К. или айде n00b. И съм мързелив плюс това... Търсех много уърдпад алтернатива също. Не се оправих. Исках да пренася автоматично на следващия ред думите, да мога да си болдвам и такива неща... Оправих се чрез Wine. Пак по мързеливата. Сега без грижи (абе крашна веднъж, ма няма проблем - на 100 пъти ведниж, че крашнало) си драскам с него в ментата. А пък програма, за която не знаех, и която я открих чрез ментата (и софт центъра) мисля да я инстална на Уин-а - minitube. Нали, отворил съм пет-шест таба, Youtube скрибучи - гадно. А така гледам с с добро качество без запечка! 

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Знам, че поста ми ще прозвучи, като: "Тоя па откри топлата вода", ма...

Супер се ядосвах, че не мога да открия табулиран PDF-четец, който да запомня историята. Еми, не и не. Версията на Фоксит няма общо с тази за Уин. Както и да е, намерих... не помня как се казваше: "екс... нещо си".  Та... ако някой се чуди като мен... Calibre! Пууу, 100 часа прекарах да търся пдф=четец с горните условия, а то решението било толкова лесно. Иначе странно наистина. Когато търсих в Гугъл именно това - табулиран пдф-четец с възможност за помнене на историята (не споменавам и букмарки, че много ще стане), се оказа, че аз не съм единственият. Бая постове в нета има с подобно питане. И не знам защо никой не казва - нема! Е, този, който намерих, но и той не е най-удобния.

За табове/подпрозорци не знам, но стандартния PDF четец за Gnome - Evince, поддържа отметки и възстановява предишната сесия, докъдето си стигнал. Можеш и да търсиш в текста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За табове/подпрозорци не знам, но стандартния PDF четец за Gnome - Evince, поддържа отметки и възстановява предишната сесия, докъдето си стигнал. Можеш и да търсиш в текста.

Опс. Има ли разлика между Evince в Минт и Убунту? Или аз съм се омотал нещо? Понеже не сменях Убунтуту няколко месеца и помня, че се бях ядосал с пидиефите, че не ги помни... Сега като го каза това (не знам откога не бях отварял документ с Evince - от есента да речем или по-отдавна), гледам, че си помни историята...  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам няколко въпроса относно Linux. С Ubuntu съм и имам въпрос как да си изтегля програми като - за теглене на торенти, плейър и т.н. И искам да попитам как се влиза в тази конзола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам няколко въпроса относно Linux. С Ubuntu съм и имам въпрос как да си изтегля програми като - за теглене на торенти, плейър и т.н. И искам да попитам как се влиза в тази конзола.

Освен клавишната комбинация, конзолата обикновено се казва Терминал, или нещо свързано с тази дума. Би трябвало да го имаш като иконка в менюто. А за стандартния набор програми - отиваш в Софтуерния център, преглеждаш програмите - там имаш копче, на което пише - инсталирай. Натискаш го и чакаш, докато се свърши работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конзолата се казва терминал. Вероятно в Ubuntu e gnome-terminal. Инсталацията на приложения става по- лесно от софтуерният център, особено, ако не знаеш името на приложението. В Ubuntu има инсталиран по подразбиране торент клиент - transmission. Добри приложения за тази цел са qbittorrent и flush.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да оправих се със всичко. Искам да си инсталирам сървъра ( цялото нещо заради, което се прехвърлих на Linux ), но описанието как се подкарва е такова - https://wiki.sa-mp.com/wiki/Linux_Server почти нищо не разбирам и ако може помощ ще съм много, много благодарен!

Редактирано от Archy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да оправих се със всичко. Искам да си инсталирам сървъра ( цялото нещо заради, което се прехвърлих на Linux ), но описанието как се подкарва е такова - https://wiki.sa-mp.com/wiki/Linux_Server почти нищо не разбирам и ако може помощ ще съм много, много благодарен!

Вероятно имаш предвид linux virtual server. Казва се ipvsadm.

Следователно или пишеш това в търсачката на софт. мениджъра (software center или както се казва там на български), другият вариант, без да използваш конзола е да си намериш как се стартира пакетният мениджър Synaptic - там забиваш ipvsadm в търсачката, кликваш с десен бутон, маркираш го за инсталация и после даваш apply changes, или както е на български. Може да се направи и през конзолата.

Лирическо отклонение - всъщност и софтуерният център, и пакетният мениджър, са просто различни дрешки на едно и също. Не могат да работят едновременно - или едното, или другото, или през терминала през apt-get. Засега те съветвам да използваш графичните версии, не че през терминала няма да стане, но ако не познаваш синтаксиса, ще си просто като папагал, дето повтаря нещо написано. После ще видиш, че през терминала често е по-удобно (и по-универсално), но засега и за това приложение не е необходимо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант едно - навиваш някой да ти го инсталира.

Вариант две - започваш да го правиш и питаш като стигнеш до нещо, което не разбираш.

Вероятно имаш предвид linux virtual server. Казва се ipvsadm.

Аз си мисля, че пита за нещо различно. Някакъв игрови сървър..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следвах всичко от този видеоклип - https://www.youtube.com/watch?v=eFbvLLGZ2Aw. Стигнах до края където се пише "/samp03$ ./samp03svr" , но сървъра не се стартира както на видеоклипа, а просто ми излиза друг ред за писане. И искам да попитам без тези тегления и т.н. как да локализирам моя сървър, който съм правил, а не изтеглен от сайта?

Редактирано от Archy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следвах всичко от този видеоклип - https://www.youtube.com/watch?v=eFbvLLGZ2Aw. Стигнах до края където се пише "/samp03$ ./samp03svr" , но сървъра не се стартира както на видеоклипа, а просто ми излиза друг ред за писане. И искам да попитам без тези тегления и т.н. как да локализирам моя сървър, който съм правил, а не изтеглен от сайта?

Като отидеш в директорията, постни изхода от тези команди:

pwd
ls -la
./samp03svr
Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми помогнеш, Melmak?

Добре, ще се опитам. Инсталирай Team Viewer в Linux-a. Прати ми лично съобщение с твоя номер към 22 часа днес. Но не мога да гарантирам, че ще съм на линия.

https://www.teamviewer.com/en/index.aspx

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще се опитам. Инсталирай Team Viewer в Linux-a. Прати ми лично съобщение с твоя номер към 22 часа днес. Но не мога да гарантирам, че ще съм на линия.

https://www.teamviewer.com/en/index.aspx

По друг начин не може ли да стане?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По друг начин не може ли да стане?

Сигурно може, прати ми лично съобщение от профила във форума.

Пиши кога евентуално можем да го правим, защото трябва да се засечем, а аз не се занимавам само с това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинете ме, но искам да ви питам. За първи път от години влизам в streetview на google. Работи уж, но е пълно с мъртви пискели. Така, за да е по ясен проблемът - имам 2 машинки - стационарна и лаптоп. Стационарната се води по-мощна, макар че мощна е силно казано - картата е GMA 3000, нищо особено, но би трябвало да се справя. В същото време лаптопът си дава идеално стрийтвю. И двете машинки са с Минт 17.1 Мате, като единствената разлика е, че на стационарния е 64-битова версия, а на преносимия - 32-битова. Чуденката ми е, дали това е някакъв бъг на 64-битовата версия (било на Минта, било на стрийтвю-то), или може би трябва да сложа проперитарен драйвър. (С последното не ми се експериментира, тъй като освен с въпросното приложение други проблеми досега със свободния драйвър не съм имал). Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Въпросче. Чудил съм се нещо - сигурно е просто за отговор, но аз не намирам в нета. Един общ въпрос: защо Xfce Ментата ми е толкова лека, а Уина - не, като ползвам общо взето едни приложения и на двете системи. За Уин без антивир говоря. Не е нужно да ми се отговаря подробно, а с линк - на английски, руски или български. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинете ме, но искам да ви питам. За първи път от години влизам в streetview на google. Работи уж, но е пълно с мъртви пискели. Така, за да е по ясен проблемът - имам 2 машинки - стационарна и лаптоп. Стационарната се води по-мощна, макар че мощна е силно казано - картата е GMA 3000, нищо особено, но би трябвало да се справя. В същото време лаптопът си дава идеално стрийтвю. И двете машинки са с Минт 17.1 Мате, като единствената разлика е, че на стационарния е 64-битова версия, а на преносимия - 32-битова. Чуденката ми е, дали това е някакъв бъг на 64-битовата версия (било на Минта, било на стрийтвю-то), или може би трябва да сложа проперитарен драйвър. (С последното не ми се експериментира, тъй като освен с въпросното приложение други проблеми досега със свободния драйвър не съм имал). Поздрави!

Част от обяснението е тук - http://www.webupd8.org/2014/04/install-google-earth-in-ubuntu-1404.html

Google Earth е с патерица, ако мога така да се изразя метафорично, за да илюстрирам ситуацията.

Аз ползвам Google Earth, и Street View в Ubuntu 12.04.5LTS, и също наблюдавам това явление.

Не се занимаваѝте с проперитарните драйвъри, освен ако не сте геѝмър, за да не гледате черен джам.

А явно, си има значение и желязото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Част от обяснението е тук - http://www.webupd8.org/2014/04/install-google-earth-in-ubuntu-1404.html

Google Earth е с патерица, ако мога така да се изразя метафорично, за да илюстрирам ситуацията.

Аз ползвам Google Earth, и Street View в Ubuntu 12.04.5LTS, и също наблюдавам това явление.

Не се занимаваѝте с проперитарните драйвъри, освен ако не сте геѝмър, за да не гледате черен джам.

А явно, си има значение и желязото.

Благодаря, явно, поне мри мен, тук е ключът от бараката. А че желязото има значение - има, но на същата машинка имам едно инсталирано 32-битово Кубунту, където стрийтвю си върви без проблем, така че явно случаят не е този.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване