Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

• Отговори 8,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Реших да създам тази тема, защото явно съвсем начинаещите се чудят къде да попитат. Идеята на темата е тук да бъдат събрани всички "лаишки" въпроси, като отговорите да бъдат максимално user friendly  

Публикувани изображения

преди 7 часа, karlsons написа:

Никъде не прочетох конкретно че убунту става ролингрелийз.Това е фалшива новина.

https://www.distrowatch.com/ubuntu

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, karlsons написа:

Никъде не прочетох конкретно че убунту става ролингрелийз.Това е фалшива новина.

:D Аз пък никъде не видях къде си го прочел, това фалшивото. Покажи къде е. Имаше питане какво е това "ролинг".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, karlsons написа:

Потребител "аджамията" го твърди малко по нагоре а в мнението преди твоето се опитва и да го докаже :tease:

Release Model Rolling Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Release Model

Това е част от страницата за  Убунту  в  Distrowatch. com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срещу 18.04 пише Fixed.Ролинг пише срещу 18.10 но то тези издания с кратък живот от по 9 месеца винаги са били "търкалящи се".Сега имаме ли споразумение :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, аджамията написа:
Release Model Rolling Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed Release Model

Това е част от страницата за  Убунту  в  Distrowatch. com

Имай предвид, че това може и най- вероятно означава, че версията е в процес на разработка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от както помня винаги срещу последното неизлязло още издание така пише, особенно срещу тези с кратък срок.Те винаги са търкалящи се - когато излезнат потребителите винаги ги търкулват обратно на Каноникъл - ползвайте си ги вие :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндю и конзола..................майко мила  :) дръж се земльо македонска

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, karlsons написа:

Аз от както помня винаги срещу последното неизлязло още издание така пише, особенно срещу тези с кратък срок.Те винаги са търкалящи се - когато излезнат потребителите винаги ги търкулват обратно на Каноникъл - ползвайте си ги вие :lol6:

Наистина е смешно, но не хуморът в поста, а самият пост. Такава простотия няма да се роди в главата на нито един разработчик или човек, допринасящ по друг начин за свободния код, защото знае, колко труд е вложен във всяка една базова дистрибуция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Срещу 18.04 пише Fixed.Ролинг пише срещу 18.10 но то тези издания с кратък живот от по 9 месеца винаги са били "търкалящи се".Сега имаме ли споразумение
Амииии, не е точно така.
По дефиниция, LTS релийзите са с дълъг срок на поддръжка, а другите - с къс. Но и двата вида си получават финални версии на ъпдейтите.
При ролинг-релийза все едно ставаш бета-тестер.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти утрепа всички "търкалящи" (без Ролинг Стоунс) с тоз комент.

Изпуснах ли ги???

Мик Джагър трябва да почерпи!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам изпълниха ли договора със "Сони" за 4 албума. В първия от тях имаше няколко жестоки парчета и след това ... загубих интереса към музиката и не знам какво е станало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен спор за rolling рилийзите. Е аз напоследък ползвам такава (Manjaro) и нямам и не съм имал никакви проблеми. Страшно стабилна. Това схващане, че ролинг рилийзите били бета тестове е пълна глупост. Най много проблеми съм имал с LTS версиите на *buntu. Там ако не е ъпдейтвано няколко месеца, се чупи в 90% от случаите, та кой каза - стабилно и тествано и с по-малко проблеми. Може и ъпдейт менажера и пакетната им система да е такава, но е несериозно едно полузамразяване да се счита за голяма стабилност и пак да се чупи за норматив и да няма съвместимост между пакети от различни (под)версии. А при Arch/Manjaro - никакви ядове. И през няколко месеца да ъпдейтвам, най много pamac/octopi да изгърми, едно pacman -Syuu и всичко заспива, а системата е желязна. Та ролинг били бета, дрън-дрън, бета е когато твърдиш, че нещо е стабилно, защото си фрийзнал няколко пакета, а то като кула от карти. 100% стабилно е OpenWrt - замразени са всички пакети на една версия в датата на излизане на даден рилийз, всичко е тествано предварително и няма чупене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RagnerBG написа:

Най много проблеми съм имал с LTS версиите на *buntu.

Коя точно версия (графична среда и номер), че ми стана интересно? И кажи, че си го ползвал без добавено нито едно хранилище , иначе - това не е LTS, или каквото се подразбира под трибуквеното съкращение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, бат'начо написа:

Коя точно версия (графична среда и номер), че ми стана интересно?

Оригиналното Ubuntu със сигурност ми го е правело поне 2 пъти. Трябва да е било 14 версия, на служебен комп, който наследих и не беше пипан известно време. После съм имал такива премеждия и на мой комп, който ползвам по-рядко, с някои от дериватите - Lubuntu, или Xubuntu. Поне на чистото убунту, със сигурност не е имало нито хранилища (най много мултимедийните и non-free), нито proprietary драйвери. Направи си екперимент, зарежи някое бунту за няколко месеца и после пусни пълен ъпдейт. Гаранция 90% за трошене. Толкова за стабилността на LTS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RagnerBG написа:

Интересен спор за rolling рилийзите. Е аз напоследък ползвам такава (Manjaro) и нямам и не съм имал никакви проблеми. Страшно стабилна. Това схващане, че ролинг рилийзите били бета тестове е пълна глупост. Най много проблеми съм имал с LTS версиите на *buntu. Там ако не е ъпдейтвано няколко месеца, се чупи в 90% от случаите, та кой каза - стабилно и тествано и с по-малко проблеми. Може и ъпдейт менажера и пакетната им система да е такава, но е несериозно едно полузамразяване да се счита за голяма стабилност и пак да се чупи за норматив и да няма съвместимост между пакети от различни (под)версии. А при Arch/Manjaro - никакви ядове. И през няколко месеца да ъпдейтвам, най много pamac/octopi да изгърми, едно pacman -Yuu и всичко заспива, а системата е желязна. Та ролинг били бета, дрън-дрън, бета е когато твърдиш, че нещо е стабилно, защото си фрийзнал няколко пакета, а то като кула от карти. 100% стабилно е OpenWrt - замразени са всички пакети на една версия в датата на излизане на даден рилийз, всичко е тествано предварително и няма чупене.

Две забележки - по принцип.

Не смесвай „бета тестовете“ със стабилността. Възможен е и най-добрия вариант - релийза да е стабилен още от раз!

Уж си ползвал, а не знаеш, че не е *bumtu, а *Ubuntu. Тоест - дистрибуцията е УБУНТУ,  а дали ще е Убунту, Кубунту, Хубунту или Лубунту - разликата е в графичната среда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, whitepixel написа:

Ти па! Е па те, ако оставят Убунту настрани неколко месеца, па те нема да се върнат повеке към Убунто, бе!  :lol6: Вече ще са прогледнали с друго нормално дистро.

Майтапа на страна, обаче и при мен така се получи. Всички казваха - убунту, та убунту, най доброто, най юзър френдли, стабилното LTS и т.н. А аз трябваше да зарежа убунту екосистемата заради проблеми с драйверите на AMD и като потествах малко дистрота, вече не ми се връща на убунту, това е голяма стъпка назад за мен. Виж Debian си важи, уважавам трудът на истинските гурута, а не маркетингови, таргет чалготеки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митове и легенди колко е зъл ролинг.

Не разбрах само - къде прочете „ЗЪЛ”??
Или смяташ, че … „бета-тестер” е синоним?

… Виж Debian си важи, уважавам трудът, на истинските гурута, а не маркетингови, таргет чалготеки.

Не е по темата, ама …
Много хора ги мързи, да ползват пълен член - ти си се престарал! Сега излиза, че трудЪТ уважава теб!
Уважавай трудА!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, jhoro написа:

Не е по темата, ама …
Много хора ги мързи, да ползват пълен член - ти си се престарал! Сега излиза, че трудЪТ уважава теб!
Уважавай трудА!

Приемам забележката, тя дори не е първата... Знам правилата за пълен и кратък член, обаче много често като пиша бързо, по някаква странна логика, все го слагам пустия член където не трябва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RagnerBG написа:

Приемам забележката, тя дори не е първата... Знам правилата за пълен и кратък член, обаче много често като пиша бързо, по някаква странна логика, все го слагам пустия член където не трябва.

То .. даже не беше забележка - беше просто намигване.

А „пустия Член“ - все пак внимавай къде го слагаш. Получават се ... непредвидени усложнения!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване