Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

https://www.4kdownload.com/products/product-videodownloader

Работи безотказно,освен това сваля и видео от фейсбук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Реших да създам тази тема, защото явно съвсем начинаещите се чудят къде да попитат. Идеята на темата е тук да бъдат събрани всички "лаишки" въпроси, като отговорите да бъдат максимално user friendly  

Публикувани изображения

Леле мале, дажмджийте налазиха Линукс форума!
ВъзмУтен и огОрчен съм, но мога единствено да констатирам, че джамджийското безхаберие се настани и тук, май необратимо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.12.2018 г. в 19:25, vmonev написа:

Ако инсталираш от флашка, може проблемът да е при създаването на живата флашка. Има голямо значение с коя програма запишваш iso-образа върху флашката. При Убунту и производните (Минт и т.н.) има един много неприятен бъг, грешно записан ред в grub разбутва връзката между таймера и биос-а и се получава "увисване". Грешният запис се получава от програмата за запис на образ върху флашка. Алтернативно може да опиташ инсталация през "жив" диск, ако имаш четец за DVD. В краен случай опитай с друга дистрибуция. Успех!

Здравейте,на 19 канела кде къде да да потърся настройка на бутона за прехвърляне от латиница на кирилица?Трябва да направя десен КТРЛ за тази цел.

IMG_4045.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, batipej4o написа:

Здравейте,на 19 канела кде къде да да потърся настройка на бутона за прехвърляне от латиница на кирилица?Трябва да направя десен КТРЛ за тази цел.

IMG_4045.JPG

Screenshot from 2018-12-13 03-18-39.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На последната снимка премести мишката в дясно и скролирай още надолу до желаната комбинация. Вероятно ако беше светла темата щеше да се забележи по-лесно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 2 - инсталираш firefox-esr и махаш firefox (което си има предимства и недостатъци).

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/ppa -y
sudo apt update
sudo apt install firefox-esr firefox-esr-locale-bg firefox-esr-locale-en
sudo apt remove --purge firefox firefox-locale-bg firefox-locale-en

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, бат'начо написа:

Вариант 2 - инсталираш firefox-esr и махаш firefox (което си има предимства и недостатъци).

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/ppa -y
sudo apt update
sudo apt install firefox-esr firefox-esr-locale-bg firefox-esr-locale-en
sudo apt remove --purge firefox firefox-locale-bg firefox-locale-en

Е защо? Не става ли от настройките на ФФ да си промени началната страница?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А живи отметки в новия Лисик имаш ли (ако ползваш)? Е, до октомври 2019 ще е само, но е по-добре от нищо, с firefox-esr.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ползваш разширения към FF, не би трябвало да имаш проблеми

"After considering the maintenance, performance and security costs of the feed preview and subscription features in Firefox, we’ve concluded that it is no longer sustainable to keep feed support in the core of the product"

https://www.bleepingcomputer.com/news/software/mozilla-removing-live-bookmarks-and-rss-feed-subscriptions-in-firefox-64/

При мен 64 ги ескпортна вчера в OPML файл, но пък аз вече не ползвам RSS във FF.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, с КДЕ съм (Неон). От две-три седмици започна безпричинно да ме ръчка да се вписвам в ключодържателя. Каква може да е причината?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам спомени, че в KDE, ключодържателят са наричаше "портфейл" и се изключваше с махането на една отметка в контролния център.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, cybercop написа:

Имам спомени, че в KDE, ключодържателят са наричаше "портфейл" и се изключваше с махането на една отметка в контролния център.

Да, благодаря, но се чудих защо безпричинно ме ръчка? Преди не го е правил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мальчик Бананан написа:

Да, благодаря, но се чудих защо безпричинно ме ръчка? Преди не го е правил.

Явно някоя програма го извиква. Може би имаш заключен диск, мрежа или пък новите браузъри, които редовно досаждат. Съмнява ме директно от логина да ти иска, но пък е напълно възможно да са възприели и тази концепция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно е защото преди не ми го правеше... Иначе единствено Вивалди и Скайп ме ръчкат за това при старт (вписване за Скайп). Вероятно просто ще го деактивирам. А има ли лог портфейла да видя кое приложение е искало достъп до него?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Мальчик Бананан написа:

А има ли лог портфейла да видя кое приложение е искало достъп до него?

Нямам представа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мальчик Бананан написа:

Странно е защото преди не ми го правеше... Иначе единствено Вивалди и Скайп ме ръчкат за това при старт (вписване за Скайп). Вероятно просто ще го деактивирам. А има ли лог портфейла да видя кое приложение е искало достъп до него?

Проблемът ти се решава елементарно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Mozo написа:

Наистина е много елементарно.С Арч линукс имах този проблем при стартирането на Google Chrome.Всеки път ми искаше парола.Знаех номера как се оправя това,но нямах инсталирана програмата "Password and keys",по точно не знаех,че това е "Seahorse".Инсталирах я, и всичко вече е точно.:yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Mozo написа:

Стига да иска да го решава по този начин. Така, напрактика, прескачаш мярка за безопасност. Иначе браво за статията, тези работни бележки са много полезни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти. Изпълних нещата. Пак ме сръчка днес, докато просто си браузвах с Файърфокс. А за Скайп, два пъти стана (автоматично да ме впише), на третия път пак ме пита. Утре най-после ще му правя ъпгрейд. Белким нещо се промени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ. Пак си счупих инсталацията (КДЕ неон). Май само десктопа. Не знам какво обърках. Ма явно е нещо здраво... Уж го ъпгрейднах, ма го омазах. Трея ми се измести до старт менюто, лентата с инструменти ми изчезна, десктопа изчезна, когато натисна старт менюто ми излиза

Error loading QML file: file:///usr/share/plasma/plasmoids/org.kde.plasma.kicker/contents/ui/main.qml:27:1: module "org.kde.plasma.private.kicker" is not installed

Иначе ъпгрейднал съм до 18.04. Всичко си върви ок, нищо не цикли...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване