Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 1 час, дръндю написа:

не става въпрос за подмяна на ОС, а за избор на телефон
например аз бих си взел телефон с Андроид, а не с Уиндос

тъй де, аз съм обикновения потребител, дето викат, "кликач"

Ти и да искаш с уиндоус не можеш освен някой стар и вече без поддръжка, изборите са два за този момент андроид и iOS поне докато не пуснат най-накрая Librem 5 с PureOS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Реших да създам тази тема, защото явно съвсем начинаещите се чудят къде да попитат. Идеята на темата е тук да бъдат събрани всички "лаишки" въпроси, като отговорите да бъдат максимално user friendly  

Публикувани изображения

преди 2 часа, ДиоиД написа:

:offtopic_s:

Проблема на Линукс дистрибуциите е в качествените приложения, а не в ядрото ....

Я да чуем 3 качествени приложения за Windows, които нямат аналог в Linux :) Аз знам 2, заради които държа Win7, но те са толкова строго специализирани, че надали сте ги и чували ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приложения за управление/комуникация със специализиран външен интерфейс - някои производители не пишат за друга среда, освен за XP/7.
Продуктите на Autodesk.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Mozo написа:

Така е, особено ми е комична ситуацията, в която аз играя стари Windows игри абсолютно безпроблемно, а Windows зомбитата вече не могат да ги играят и тихо подсмърчат :D

Две игри, които си вървят на ЛинуксМинт 19.1 - Silent Hunter 3 и Panzer General 2. Първата е от 2005 г., "генералът" е от 1997 г. и е 16 битов. На "седмица" и 10 тръгва по един ужасен начин, изисква специална библиотека и режим на съвместимост. На Линукс си тръгва просто така, без ослушване.

Screenshot from 2019-01-29 09-11-59.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Приложения за управление/комуникация със специализиран външен интерфейс - някои производители не пишат за друга среда, освен за XP/7.
Продуктите на Autodesk.

Казах аналози, не неща правени за Windows да се пускат на Linux....а тези дето пишат за XP/7 да минат в следващият век ;)
Аналог на AutoCAD (ако може въобще да се каже аналог, защото е CAD/CAM/CAE) е Siemens NX. А, и още 4-5 безплатни CAD софтуера.

ПП:А на Белгиеца му трябва много комуникация с външен интерфейс за acestreamer-а :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Topper написа:

Казах аналози

Нали идеята не е мерене на ..., а какво е в реалния живот и за да свършиш някаква работа, си ти трябва конкретен инструмент.
И само с брадва можеш да си издялаш купе на кола, но го правят роботи, нали? Има една приказка - козата си сака пръч.

преди 20 минути, Topper написа:

тези дето пишат за XP/7 да минат в следващият век ;)

Да, но за съжаление летвата не я слагаме ние...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това казах, че държа Win7 заради 2 програми. Но са строго специализирани. За друго всичко има аналог ! Или начин, за пример - emby media server, teamviewer и т.н. са правени за Win, но си работят пълноценно за Linux.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Белгиеца написа:

Еми зомбитата надушили безплатна пингвинска мържа и гледат и те да се присламчат да плюскат за без пари, те за това е зора.
Опитват се зомбитата да ви научат да сте културни, да ядете с нож и вилица, а не с пръсти да ровите у канчето.
 Искаме постиженията на цивилизацията да стигнат до гениалните пингвини. Искаме да ви освободим от оковите на терминалното ви мислене. Да станете като нас мързеливите и да кликате само веднъж с мишока и да се инсталира сам софтуера свален от неговия сайт. Искаме да ви научим че потребителят е цар и на него трябва да му се угажда до безкрай, иначе не можеш да му продадеш дори и уж безплатен софтуер.

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в дадена област да речем. Към празни приказки и маниакални бръщолевици няма как да бъда културен и особено към хора, на които очите и ръцете им са заврени в корпоративния з*дник на M$. Т.е елементарна справка можеш да си направиш дори от тоя форум, в който съм съм се отнасял достатъчно културно с бая народ и съм помогнал да си решат даден проблем, споделил съм знания, решения и т.н. колкото са ми били по силите, за разлика теб, защото не съм видял на никой с нищо да си помогнал. Ако съм изпуснал двамата, които са ти благодарили за дадена информация, моля да ме извиниш, но обикновено точно теб те подминавам, защото не ми се четат чаршафите ти от безсмислици. Що си се загрижил за тия, които се мъчим с Линукс и пишем разни заклинания в терминала? Какво искаш да ни учиш като казваш, че потребителя е цар? Ако ти си радетел на посредствеността ОК, ама аз не съм и няма да толерирам мозъчно осакатяване, само защото трябвало да се подхожда към потребителя, като към цар. Живеем в технологичен век и всеки, който има желание да е технологично модерен, ще трябва да полага усилия, а не да претендира и да изказва мнения кое става и кое не, независимо от това, че няма никаква представа от технологията срещу, която се изказва. Това е правото на избор и ако не иска даден човек да е технологично развит, ще се развива в своята си област, а за технологичните решения ще проявява максимална възприемчивост, ако иска да му е безплатно или ще си плаща, ако иска готово смляно решение. Предвид последното, най-малко ти си човека, който разбира какъв трябва да е подхода, защото той в момента е закономерно такъв, какъвто трябва да е . Тия 2% дял в десктопа са напълно достатъчни, за да се развива технологията в останалите направления, защото с десктопа не се изчерпва всичко. Демек разбирай, че никой на никого не иска да продава софтуерни решения за десктопа, това е философия, достатъчна да се правят милиарди от другите направления. Справка - компаниите, които предлагат основно решения базирани на отворения код. 

преди 8 часа, дръндю написа:

прав си за всичко в твоя пост, ама и аз ще ти задам един въпрос
като уиндоса е за зомбита, защо всички предпочитат Андроид на телефоните си?
това Андроид зомбита ли са или истината е в удобствата предложени на потребителите
крайно време е,  разработчиците на дистрибуции, да се вземат в ръце и да създадат удобства за масовия потребител (кликачите)

Недей да ме перифразираш, защото никъде не съм казал, че Уиндоус е за зомбита! Написах "Уиндоус зомбита", което е съвсем различно. Това, което имах предвид, е че не одобрявам хора, които не познават грам дадена среда или в случая Линукс, да се изказват категорично кое става и кое не . Справям се достатъчно добре и с Уиндоус, и с Линукс. Познавам що-годе двете ОС, убеден съм даже много по-добре от теб, ползвам ги за много повече неща от теб, но съм преценил, че Линукс ми дава повече. По-удобен е за нуждите, които имам, по-лесен, по-гъвкав и ми предлага много повече решения, които ме устройват - с две думи прави ми живота по-лесен. В отговора отгоре загатнах, но крайно време е вие да разберете, че това е право на избор. Аз питам след като вие сте толкова щастливи от Уиндоус и ви устройва напълно, като покрива нуждите, които имате, защо сте се загрижили за Линукс и копаете критично? Какво ви засяга, след като нищо не ви липсва в вашата среда и всичко е еднорози и цветна дъга? Аз например не съм застанал в Уиндоус раздела, за да обяснявам врели-некипели. Знаеш ли защо, ами много е просто - защото ползвайки Линукс нищо не ми липсва. Винаги ме е учудвала активността на типичния Уиндоус потребител, как с неистови напъни почти до това да се опусне в гащите, се опитва да критикува нещо, което не познава достатъчно добре. Явно при вас се разиграва приказката подобна на гроздето е кисело.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, exwol написа:

Явно при вас се разиграва приказката подобна на гроздето е кисело.

да, така е
изказвам мнение от гледната точка на уиндос зомби или кликач
а че се справяш с линукс, не се съмнявам, все пак съм попрочел, тук там, нещо в сайта ти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Нали идеята не е мерене на ..., а какво е в реалния живот и за да свършиш някаква работа, си ти трябва конкретен инструмент.
И само с брадва можеш да си издялаш купе на кола, но го правят роботи, нали? Има една приказка - козата си сака пръч.

Да, но за съжаление летвата не я слагаме ние...

Като каза купе, та се сетих - 80% от дизайна на колите е правен на Linux и това ти го казвам от първа ръка :)
Може би заради това AutoDesk са се ориентирали да си портнат продуктите, като Maya например ?
Само един жокер https://www.blender.org/features/ да не отварям дума за CGI и филмите :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Topper написа:

Я да чуем 3 качествени приложения за Windows, които нямат аналог в Linux :) Аз знам 2, заради които държа Win7, но те са толкова строго специализирани, че надали сте ги и чували ;)

МС Офис, Солидуъркс, Фотошоп.

Не, не ми споменавай Либре офис, Гимп или някой безплатен КАД боклук, защото това не са алтернативи, а аматьорски изпълнения в сравнение с горните 3 ;) отиди в някоя сериозна фирма и им кажи да махнат МС Офиса за сметка на Либре и ще те изхвърлят като мръсно коте. Кажи на някой инженер да си смени Солида с безплатен Линукс боклук и ще се случи същото. В Мюнхен нали се пробваха да минат на Линукс - що се върнаха на Уиндоус?

Отделно, приложенията които уж ги има често са орязани, например Хром и Файърфокс - нямат хардуерно ускорение, нещо абсурдно за ОС от 2019 година, но това е Линукс, ко да са прай, виж конзолни браузъри има много :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ха ха, слез на земята - мога да ти кажа много фирми, аз не живея във форуми, отвън реалността е много по-различно. Пример от 260 РС-та, 10 са с MS Office, защото са неспособни служители  (от онези на 30г стаж и не знаят ctrl+C, ctrl+V). Заповядай да видиш, някои мениджъри са прозряли истината.

Не знам хардуерното ускорение за какво ми е, но в момента на Core2Duo съм отворил 120 таба с Хром, отделно работи Опера да стриймва 24 камери. Или да постна скрийншот :) И с натоварването ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, exwol написа:

Живеем в технологичен век и всеки, който има желание да е технологично модерен, ще трябва да полага усилия, а не да претендира и да изказва мнения кое става и кое не, независимо от това, че няма никаква представа от технологията срещу, която се изказва. 

Твоят проблем е, че аз познах че вашият проект ще умре една година преди да си го признаете.

ето мъничка извадка:

"А вие потребителите ще се мъчите да я ползвате, ще им помагате без да ви плащат те да си постигнат техните цели и в един бъдещ момент, ще установите че няма да има вече стотинка."

Стана ли точно така както го предрекох ?
Станааааа !!!

Е , ти оттогава си ме намразил яко разбира се, щото съм ти подлял вода.

Да бе, аз много познавам, надушвам отдалече кои какви мисли има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Твоят проблем е, че аз познах че вашият проект ще умре една година преди да си го признаете.

ето мъничка извадка:

"А вие потребителите ще се мъчите да я ползвате, ще им помагате без да ви плащат те да си постигнат техните цели и в един бъдещ момент, ще установите че няма да има вече стотинка."

Стана ли точно така както го предрекох ?
Станааааа !!!

Е , ти оттогава си ме намразил яко разбира се, щото съм ти подлял вода.

Да бе, аз много познавам, надушвам отдалече кои какви мисли има.

Хахахаха, ех колко си объркан. Какво общо има проекта ни, който спряхме с разговора тук и изобщо с нещата, които ти казвам? Сега ще ти кажа, няма нищо общо! Дори не си го спомням този разговор и какво си предричал ти. Незначителен си с коментарите си за мен, не защото сме си говорили за проекта, а поради простата причина, че коментарите ти не са съдържателни и технически издържани в 100% от случаите. Принципно много рядко подхождам към хората с недоверие и винаги смятам, че има какво да се научи от някого, защото не съм вездесъщ и не знам всичко, но от теб специално няма какво да се научи. Та, чел съм те няколко пъти и във всичките ти постовете не намирам нищо полезно, това е единствената причина да те подминавам, а не че нещо някога си ми бил казал. Ако мислиш, че обръщам внимание на такива неща, много се лъжеш. Карал съм се и спорил доста по-хард с други хора тук, както и по други места, а когато са били прави или са казвали нещо смислено, съм го оценявал подобаващо, ще се повторя справка форума, че е най-лесно. 

Колкото до проекта, нищо не си предрекъл. Просто съвпадение на събития. Изобщо не изпитвам никакво чувство на угризения, не го смятам за грешка още по-малко за провал. Развивахме го близо 4 години и причините да бъде спрян, бяха съвсем други. Липсата на време при основното ядро на екипа беше главната причина. Работата стана изключително много като обем и сложност, с месеци подготвяхме издания и разни такива неща, а също така и още куп други съпътстващи работи, които и да ти кажа, няма да разбереш. Та не, не си врачка, нито пък разбираш от тая работа. Когато постигнеш и 1/3 от това, което ние постигнахме с този проект, тогава ще ми говориш, защото сега си само един празнодумец, който много удобно хвърля някакви обвинения, но какво стои зад теб, щи кажа - нищо. И още нещо, ние никога не сме лансирали проекта и не сме си поставяли за цел да го правим бизнес, да го правим голям или съществен, или каквото и да било, просто се опитахме да създадем приятелска общност и да помогнем на хората да навлязат в Линукс по-лесно и това сме го завявали не веднъж. В тоя ред на мисли, никого не сме подвели, а тъкмо обратното помогнахме на много хора и получихме оценка, именно затова смятам проекта за успешен през цикъла му на живот. Заявявали сме последното не веднъж, дори в интервюта за специализирани сайтове като PCWorld България. Форума също е още жив, не ме карай да извадя именно тези заявления, че още повече ще станеш за смях.

Та до тук какво разбрах. В безсилието ти да защитиш тезата ти със знания, направи жалък опит да ме уязвиш. Евала, много достойно. Е, до сега ако те подминавах, защото просто не виждах нищо смислено в постовете ти, сега ще те подминавам, защото си ми ясен какво достойнство имаш. Успех драги!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Topper написа:

Казах аналози, не неща правени за Windows да се пускат на Linux....а тези дето пишат за XP/7 да минат в следващият век ;)

Какво точно означава "да минат в следващия век"? - Ако ""минаването в следващия век" представлява добавяне на телеметрия, бъркотия с непремислени ъпдейти и блокиране на работата на куп програми, съобразени за нормална работа с 8.1 или 7 (такива в България и по света има ужасно много, примерно МОН са подкарали електронния си дневник или регистър със 7 - "оптимизирано за МС Уиндоус 7" - и 10ката те изхвърля през 5 минути от системата) + непрекъснат натиск за все по-мощни конфигурации, които трябва да вършат горе-долу същите задачи, тогава не желая да преминавам в "следващия век". Линукс си има предостатъчно достойнства. М$ ли измислиха работа с няколко десктопа, наличието на всякакъв софтуер, при това най-често свободен, още с инсталирането на операционната система. Чак сега се усетиха, че досега са предлагали "голи" системи, и почнаха с 10ката да притискат потребителите да ползват собствения софтуер на М$. Или непрекъснатия натиск да си качваш нещата в техния "облак". Как за толкова десетилетия не намериха начин да се справят с досадното дефрагментиране? Или огромният провал с уиндоуса за мобилни устройства? Въобще не е случайно, че търсят интеграция с Линукс, макар че имат огромни ресурси и възможности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Topper написа:

Ха ха ха, слез на земята - мога да ти кажа много фирми, аз не живея във форуми, отвън реалността е много по-различно. Пример от 260 РС-та, 10 са с MS Office, защото са неспособни служители  (от онези на 30г стаж и не знаят ctrl+C, ctrl+V). Заповядай да видиш, някои мениджъри са прозряли истината.

Не знам хардуерното ускорение за какво ми е, но в момента на Core2Duo съм отворил 120 таба с Хром, отделно работи Опера да стриймва 24 камери. Или да постна скрийншот :) И с натоварването ;)

Мениджъра прозрял истината и сложил Линукс за десктоп...кой пък е тоз мениджър? Наясно ли си, че дори шефа на Линукс фондацията ползва Мак? :lol6::lol6::lol6:

https://itsfoss.com/linux-foundation-head-uses-macos/

Мога да ти покажа и други Линукс сбирки където си пускат слайдовете на МС Офис, не на либре, докато обясняват колко са зле Майкрософт.

А любимия ви лаф на линуксчетата, че нещо като го няма за Линукс и веднага "не знаеш какво е" съм го чувал 1000 пъти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, exwol написа:

Явно при вас се разиграва приказката подобна на гроздето е кисело.

Всеки, непознаващ вкуса на гроздето, но със самочувствие на ясновидец, твърди, че то е кисело.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Белгиеца написа:

Това дето го показваш, в Линус Минт 18 Соня просто не е възможно в Синаптик, поради простата пингвинска причина че последната налична версия на Лисицата е 57.

Прясно инсталиран и настроен Linux Mint Sara, специално с френска локализация:

29-01-201913-14-13.png

И, о, чудо, без да правя абсолютно нищо, без да отварям терминал, само с една актуализация на системата по графичен път, имам последна версия на Firefox. Няма нужда да обвиняваш ОС за бездарието си. Ама той не можел - е, ние не сме ти виновни, че си индианец и знаеш само да плюеш ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Всеки, непознаващ вкуса на гроздето, но със самочувствие на ясновидец, твърди, че то е кисело.

Да именно, а аз се дразня основно на крайните изказвания кое ставало и кое не. Всеки сам избира средата си, няма лошо, но е неадекватно меко казано да се определя заключително кое става, без да се познава технологията срещу, която се изказват. За едни е едно, за други друго. И щом има достатъчно хора, които се справят с едната или другата среда, значи нещо в разбиранията на ония, които така се изказват не е наред. Факт, е че дори основните софтуерни гиганти не си го позволяват така рязко, въпреки ресурса и пазарния си дял, а тъкмо обратното, стремят се дори да интегрират конкуренти решения в услугите си, което само по себе си говори, че отдават значимото.  

Ако се върна към темата с киселото грозде - друг факт е, че към Линукс има значителен интерес, нищо че някои тук вият като гладни вълци, че бил шит. Дори да направим едно елементарно сравнение в подобните темите от форума. Например темата "Windows 10 Впечатления и проблеми" я следват 144 души към този момент срещу 128, които следват тази тема "Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук", това е разлика от малко над 11% в полза на Уиндоус, което не е толкова съществено, що се отнася до интереса имайки предвид пазарните дялове в десктопа по официални статистки. А сега някой да ми обясни, що аджеба това, което питах няколко пъти е на лице и тия които твърдят, че са така щастливи, се натискат така целеустремено.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, exwol написа:

Та не, не си врачка, нито пък разбираш от тая работа. 

А дали е така ?

Ами ако са ми платили за да ви потопя ?
Що ми е да разбирам от писане на код ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

А дали е така ?

Ами ако са ми платили за да ви потопя ?
Що ми е да разбирам от писане на код ?

Така е и съм убеден на 1000%. Знаеш ли защо, защото не теб лично, никой не би ти платил и цент, за да правиш подобно нещо, понеже хората не са малоумни. Т.е. не третирай масата като чак толкова глупава, кой би ти взел мненията сериозно, след като са меко казано празни приказки. Демек не тежиш с нищо ценно, за да повлияеш на масата, това може да го направи човек, на кого мнението му е издържано, а с теб могат да се забавляват. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mozo написа:

Прясно инсталиран и настроен Linux Mint Sara, специално с френска локализация:

29-01-201913-14-13.png

И, о, чудо, без да правя абсолютно нищо, без да отварям терминал, само с една актуализация на системата по графичен път, имам последна версия на Firefox. Няма нужда да обвиняваш ОС за бездарието си. Ама той не можел - е, ние не сме ти виновни, че си индианец и знаеш само да плюеш ;)

А така, сега как да направим така че ти по чудо да проумееш най-накрая, че аз ползвам Соня 18.2, а ?
Кажи ми на Соня как ще падне от небето сам Firefox 64 без писане в терминала и ще те черпя една белгийска специална бира.
На три компютъра все Соня, на последния инсталиран този месец, нищо че има по-нова версия. Не искам нова версия на Минт всяка година я. Техните бизнес цели са техна работа, аз съм само потребител авантаджия.

Абе няма да излезнеш на глава с мене да го знаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИлезНеш? Що за дума е това, така ли говорите в Белгия?

Сега, да обясним на неразбралите - господинът по-горе иска да ни обясни как в Mint 18 има Firefox 64, но в по-новите я няма, ахаха :D :D :D Спри се, достатъчно се изложи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Белжо, кумире мой безценен. Я им покажи на тия Ора една снимка на гугутка, или на мома с красива...прическа. Да видят, че и ти разбираш от нещо. Пък те нека си се хвалят с терминали, термити, или квото е там.
Само ако ша показваш мома гледай да не е много разголена, че Каракочев не дава да са качва порно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Mozo написа:

ИлезНеш? Що за дума е това, така ли говорите в Белгия?

Сега, да обясним на неразбралите - господинът по-горе иска да ни обясни как в Mint 18 има Firefox 64, но в по-новите я няма, ахаха :D :D :D Спри се, достатъчно се изложи.

В разговорният северозападен език си има излезни.

Сега ще им обясним на читателите едно практическо упражнение по пингвистика.
Свалят си Минт Соня и си правят с него буутваща флашка.
Инсталират си Минт Соня  на някой стар диск или на друга флашка, кой както иска. Отварят Синаптик и търсят коя версия на Firefox  могат да си заредят от него, без да отварят терминала. Аз казвам че по-нова от 57 няма да могат да инсталират чрез Синаптик. Ето, всеки може да пробва, най-вече точно тези новобранци които се колебаят дали да слагат Линукс Минт. Така ще се убедят, че като си сложат сега последната версия на Минт, след 18 месеца няма да могат да си зареждат тогавашната последна версия на Firefox посредством Синаптик. А това няма кой от Минт да им го каже предварително, трябва някой като мен, който го е преживял да го изклюкари.

Що ти трябавше да си разгонваш потенциалните клиенти на твоя форум ?
Ти така усърдно си го рекламираш тука, пък сега дали ще четят там, след като пробват това което аз им казвам , а ? Май ще се откажат преждевременно от Линукс. А тамън са се били почти навили хорицата, ама язък, некакъв си от далече издава тайните от кухнята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване