Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Пропуснах да спомена,че тази команда

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

я изпълних,резултата е същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава инсталирай VLC, идва с цял набор декодери

sudo snap install vlc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, имах инсталирано VLC от софтуерния мениджър премахнах го от там и след което го инсталирах в терминал с посочената команда.

Работи както трябва.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, blagomil написа:

Благодаря, имах инсталирано VLC от софтуерния мениджър премахнах го от там и след което го инсталирах в терминал с посочената команда.

Работи както трябва.

Благодаря!

Сложете на @Topper един лайк "харесва ми" - за положените усилия.

Ако желаете разбира се. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Topper написа:

Тогава инсталирай VLC, идва с цял набор декодери

sudo snap install vlc

Не става ли без снап?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, petie1 написа:

Не става ли без снап?

Тц, не става! Да го кажем така, вече за да имаш някакви благинки при „безплатният“ софт трябва да се примериш със някой условности за които никои не споменава ,а те са свързани със някой жертви от страна на потребителя.

Като например ей тука имаш всичко необходимо за гледане на мултимедия ама лекинко ти вкарваме еди копач ,не че ще ти пречи ама ей така да си го имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, malosi написа:

Тц, не става! Да го кажем така, вече за да имаш някакви благинки при „безплатният“ софт трябва да се примериш със някой условности за които никои не споменава ,а те са свързани със някой жертви от страна на потребителя.

Като например ей тука имаш всичко необходимо за гледане на мултимедия ама лекинко ти вкарваме еди копач ,не че ще ти пречи ама ей така да си го имаш.

Добре че съм си с Дебиан та не се налага да ползвам снап...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Добре че съм си с Дебиан та не се налага да ползвам снап...

А има си го и за дебианци снап пакети ...

Вярно не са във основните  хранилища, но ги има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има си го и за дебианци снап пакети ...

Знам ма аз не ги ползвам:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, petie1 написа:

Знам ма аз не ги ползвам:lol6:

Спъваш световният добив на крипто  не те ли е срам  поне малко ? 😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спъваш световният добив на крипто  не те ли е срам  поне малко ? 😎

Не, който иска да копа ей му търнокопа да отива да сади картошки и ела в празнитте приказки да не спамим тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А без snap ако има съвсем случайно инсталирано gstreamer1.0-libav ... няма ли да стане, но не с vlc, а с parole, totem, xplayer ? И дали случайно, пак, "някой" не е искал да му се инсталират препоръчителните пакети на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с GST библиотека става, но толкова бъгаво нещо.... отдавна не бях виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gstreamer не е виновен за лайняният формат, който е патентен и т.н. корпоративна гняс. Сваляйте си отворени формати, да не се налага да ползвате reverse engineered кодеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мощен сиренясъл рук за бунту и всичките му уродливи изчадия и разновидности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ивайло Димов написа:

Мощен сиренясъл рук за бунту и всичките му уродливи изчадия и разновидности

Нека са два сиренясъли рука за Каноникал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.10.2019 г. в 15:47, blagomil написа:

Работи както трябва.

Благодаря!

А дали има разлика дали се инстaлира vlc от софтуерния мениджър или от терминал.

Като snap го е имало пак във същия мениджър, но ползата от терминала се вижда когато "ножа опре до кокал".

И един съвет, snap-пакет го инсталирай винаги от терминал без sudo отпред. Ако е читав пакет - ще ти поиска сам паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах през мениджъра - същите зависимости като в терминал се инсталират  за vlc.

Много странен и много нов кодек във av-видео-файл, който може да се възпроизведе единствено от vlc,  инсталирано по нова технология от snap... Или много затлачена система, което е възможно да е станало още по време на инсталирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.10.2019 г. в 19:26, бат'начо написа:

Много странен и много нов кодек във av-видео-файл, който може да се възпроизведе единствено от vlc

В Бозата може и да е така, но в линукс - не ми се вярва. То и YTS кодека уж беше само за VLC, ама MPV си го възпроизвежда без никакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте професионалисти, любители и фенове на Линукс. Аз съм един обикновен Линукс ползвател на десктоп среда, защото съм привърженик на "отворения код", но не разбирам от сървъри. По скалата на линуксарите съм един "цъкач", но това не ми пречи да си го ползвам като заместител на Мсофт. Много лирическо отклонение направих :mark: преди да си задам въпроса. А той е:

Получих неочакван "дар' - една работна станция (секънд хенд) със следните параметри:

Шестядрен процесор Intel  Xeon E5645 2.40GHz
24 GB RAM DDR3 ECC
NVIDIA QUADRO 2000 1GB

Интересува ме подръжката на Куадро като модел на видео карти ? По-различна ли е (по-добра ) от другите модели на Nvidia? Трябва ли да ползвам несвободните драйвери и те различават ли се от другите несвободни на Nvidia?

Благодаря предварително на конкретно отговорилите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Пешеходецът написа:

Здравейте професионалисти, любители и фенове на Линукс. Аз съм един обикновен Линукс ползвател на десктоп среда, защото съм привърженик на "отворения код", но не разбирам от сървъри. По скалата на линуксарите съм един "цъкач", но това не ми пречи да си го ползвам като заместител на Мсофт. Много лирическо отклонение направих :mark: преди да си задам въпроса. А той е:

Получих неочакван "дар' - една работна станция (секънд хенд) със следните параметри:

Шестядрен процесор Intel  Xeon E5645 2.40GHz
24 GB RAM DDR3 ECC
NVIDIA QUADRO 2000 1GB

Интересува ме подръжката на Куадро като модел на видео карти ? По-различна ли е (по-добра ) от другите модели на Nvidia? Трябва ли да ползвам несвободните драйвери и те различават ли се от другите несвободни на Nvidia?

Благодаря предварително на конкретно отговорилите !

При Nvidia е най-добре да ползваш closed source драйвера от nvidia - като цяло nouveau е голяма скърб. Иначе драйвера е идин и същ за quadro картите, като според модела ползваш последния или legacy драйвера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Пешеходецът написа:

Аз съм един обикновен Линукс ползвател на десктоп среда, защото съм привърженик на "отворения код", но не разбирам от сървъри.

Не бих ти препоръчал затвореният драйвер, сложи си Нуво и изчакай 5.4, очакват се доста фиксове , ако картата е неизползваема с отвореният драйвер така или иначе няма да имаш избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, borovaka написа:

При Nvidia е най-добре да ползваш closed source драйвера от nvidia

преди 20 минути, bvbfan написа:

Не бих ти препоръчал затвореният драйвер, сложи си Нуво и изчакай 5.4, очакват се доста фиксове

Благодаря и на двамата. Може да сте на различни мнения, но важни са съветите и съдействието. Ще пробвам и двата варианта. Бъдете здрави и все така отзивчиви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

Как да направя така че да не ми изписва че иска потребител и парола при влизане в системата. Когато оставя компютъра и не се прави нищо на него след известно време го показва това, а е дразнещо всеки път да въвеждам парола.

На Линукс Минт Хфсе Тина съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой предпазител на екрана ползваш ? Ako e  light-locker, отвори light-locker-settings и погледни за опция за премахване заключването на предпазителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...