Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 22 минути, Белгиеца написа:

А таралеж базиран на арч скоро време нямам намерение

Твоя загуба. Щото Арч е idiot proof, тоест е за такива като теб, които непрекъснато мажат нещо. При ментата нон-стоп пищеше за счупени пакети, докато при Арч отдавна забравих какво е това счупен пакет, понеже такива няма тук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Много ми е интересно защо разни Уиндоус зомбита са се запънали да пишат в Линукс раздела, за да обясняват кое ставало и кое не. Нали вие сте щастливи и лесно ползвате всичко, що мислите едни 2%, които

Публикувани изображения

преди 4 минути, Валсо написа:

Твоя загуба. Щото Арч е idiot proof, тоест е за такива като теб, които непрекъснато мажат нещо. При ментата нон-стоп пищеше за счупени пакети, докато при Арч отдавна забравих какво е това счупен пакет, понеже такива няма тук.

Ама много лъже тоя Джокер бре а уж помагал на начинаещите да бе а аз съм космонавт...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помага на баба му хвърчилото. Той няма и една тема в този или в другия раздел (Уиндоус), която да е за нещо в помощ на някого, независимо дали новак или напреднал. То не че аз съм много напреднал, де, ама като открия (или компилирам) нещо полезно, го споделям. И в сравнение с него сигурно съм експерт. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Белгиеца написа:

Ако може някой добър човек да ми обясни какво се пита в това изречение, ще съм много благодарен.
Коя е другата ОС ?
Кое е истинското ѝ име ? 
Кой тук го ползва ?
И кой получава интелектуален оргазъм като каже на Андроид че е Андроид ?

Не знам коя и „тази“ и коя „другата“!

Примери за популярни съвременни ОС са: AIX, Android, BlackBerry, BSD, Chrome OS, iOS, Linux, OS X, QNX, Microsoft Windows, SteamOS,[3] Windows Phone и z/OS. Първите девет имат общ произход, свързан с UNIX. Други популярни ОС в реално време са FreeRTOS, Micrium и VxWorks.

Колкото до Андроид - ще кажа само:

Цитат

Android е операционна система на Google Inc. за мобилни устройства, базирана на ядрото на Linux.

Тоест - Андроид е вид Линукс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Hot Bastard написа:

https://neon.kde.org/download

Тва чудо пробвал ли си го? Всичко което тръгва на убунту тръгва и на него.

След като kubuntu не издържа теста за стабилност ми дойде на акъла да го пробвам, но след като прочетох на сайта им че е на база ubuntu core което било съставено от независими snap пакети, за да не се трошело и се отказах и не го свалих.

преди 2 часа, Валсо написа:

Помага на баба му хвърчилото. Той няма и една тема в този или в другия раздел (Уиндоус), която да е за нещо в помощ на някого, независимо дали новак или напреднал. 

Абе смешник, ти що писа в моята тема от 2017г където обяснявах как тогава се инсталираше acestream на незнаещите ?
Страдаш от раздвоение на личността ли ?
Едната вещица Валсо не знае къде пише другата вещица Радо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Абе смешник, ти що писа в моята тема от 2017г където обяснявах как тогава се инстарилаше acestream на незнаещите ?

Явно и от амнезия страдаш, защото си забравил, че те питах за какъв чеп ти е ейсстрийм, като има VLC. Не съм те питал как се инсталира. Ако ми потрябва, ще си го инсталирам както аз си знам, а не по метода на Бангиеца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пак да питам вий рабута немате ли ,че се занимавате с Белжо :) Тая карантина ви побЪрка ве

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Валсо написа:

Явно и от амнезия страдаш, защото си забравил, че те питах за какъв чеп ти е ейсстрийм, като има VLC. Не съм те питал как се инсталира. Ако ми потрябва, ще си го инсталирам както аз си знам, а не по метода на Бангиеца.

Гледам Арч си имат готовва играчката на Джокера дет орева форума с нея вече пуснал нелегалната тв и голяма работа станала ред хвалби

преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Аз пак да питам вий рабута немате ли ,че се занимавате с Белжо :) Тая карантина ви побЪрка ве

Аха лоша карантина по опасна от короната излезе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе той Белжо си олигофрен и отпреди короната :) ама вий нещо сте се сдухали да се водите по акъла му и да одите подир слабоумните му постове :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

Абе той Белжо си олигофрен и отпреди короната :) ама вий нещо сте се сдухали да се водите по акъла му и да одите подир слабоумните му постове :)

Ами нали ти казвам карантината ни изпи акъла... Ама Джокера така отблъсваа новаците от Линукс а не терминала

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те новаците ако имат акъл ЩЕ ПРОЧЕТАТ МЕН ...........МИЛИ НОВАЦИ ПОВЕЧЕТО ДИСТРИБУЦИИ СА ТАКА НАПРАВЕНИ ,ЧЕ НИКОГА АМА НИКОГА МОЖЕ ДА НЕ ВИ СЕ НАЛОЖИ ДА ОТВАРЯТЕ "КУТИЯТА НА ПАНДОРА " ИЛИ ТАКА НАРЕЧЕНИЯ ТЕРМИНАЛ  :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Ивайло Димов написа:

Не си прав!

Работа имам, довечера съм „нощна“ - просто в момента разпускам.

А побъркването не е отсега - не приписвайте всичко на горкия вирус!

преди 20 минути, Ивайло Димов написа:

Те новаците ако имат акъл ЩЕ ПРОЧЕТАТ МЕН ...........

МИЛИ НОВАЦИ ПОВЕЧЕТО ДИСТРИБУЦИИ СА ТАКА НАПРАВЕНИ ,ЧЕ НИКОГА АМА НИКОГА МОЖЕ ДА НЕ ВИ СЕ НАЛОЖИ ДА ОТВАРЯТЕ "КУТИЯТА НА ПАНДОРА " ИЛИ ТАКА НАРЕЧЕНИЯ ТЕРМИНАЛ  :)

Това вече е приказка!
Подписвам се с всички ръце, крака и други израстъци!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат Жоре чест и почитания ,драго ми е да те видя !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Подписвам се с всички ръце, крака и други израстъци!

И аз и аз и аз :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да инсталирам по стара версия на графична среда. Имам предвид, в Арч линукс, да инсталирам версия на канелата 3.6.7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Валсо написа:

1. Твърдиш че не съм бил полезен в никоя тема, после пишеш в моя тема доказваща обратно.
2. Дори не знаеш за какво служи acestream но си убеден, че нямало нужда от него.

преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Те новаците ако имат акъл ЩЕ ПРОЧЕТАТ МЕН ...........МИЛИ НОВАЦИ ПОВЕЧЕТО ДИСТРИБУЦИИ СА ТАКА НАПРАВЕНИ ,ЧЕ НИКОГА АМА НИКОГА МОЖЕ ДА НЕ ВИ СЕ НАЛОЖИ ДА ОТВАРЯТЕ "КУТИЯТА НА ПАНДОРА " ИЛИ ТАКА НАРЕЧЕНИЯ ТЕРМИНАЛ  :)

Те новаците само веднъж ако те видят като си свършил парите и няма с какво да си купиш поредната доза бяло прахче за смъркане, как поемаш френетично в ноздрите ти барут и в какво променено състояние на съзнанието изпадаш след 3 минути, ще бягат далече от тебе.

А ти си просто един неквалифициран долнопробен лъжец манипулатор.
В xubuntu 20.04 никой начинаещ не може да ползва прехваленото Wine без да е съгласен да си цапа очите в терминал да гледат фекалии от рода на :
winecfg
wine uninstaller

Тебе никой няма никога да те слуша, щото те е наказал дедо боже като те е лишил от дар слово. Ти не ставаш даже и за проповедник в собствената ти пингвинска секта, където на всички мозъците им са вече отдавна промити и са изгубили връзка с реалността.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ползва wine от начинаещите ве амсалак :) И за какво им е да ползват wine  след като всичко което им е нужно за видео,клипове ,филми и браузване им идва инсталирано .Ей тъпанар,а да си вземеш почивка от форумите ............като гледам нямаш много фенове :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, veneslav написа:

Как да инсталирам по стара версия на графична среда. Имам предвид, в Арч линукс, да инсталирам версия на канелата 3.6.7.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Downgrading_packages

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ползва wine от начинаещите ве амсалак :) И за какво им е да ползват wine  …

Аз бре! Ползвам и Red Wine, и White Wine, че и Розе!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям ,с тънко мезенце за разкош :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
Не отказвам и с по-дебело - мидиъм реър. И црвено сухо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Гошко21 написа:

Ето различни алтернативи. Ако Ви устройват разбира се.

преди 21 часа, malosi написа:

konky manager  

преди 21 часа, petie1 написа:

Конки не става ли?

conky

Благодаря за предложенията. Разгледах ги, но това ми допадна най-много wingpanel system monitor . Обаче закъсах на този ред и гледам като индианец - летяща чиния:

Run meson to configure the build environment and then ninja to build

meson build --prefix=/usr
cd build
ninja

To install, use ninja install

sudo ninja install
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

Кой ползва wine от начинаещите ве амсалак :) И за какво им е да ползват wine  след като всичко което им е нужно за видео,клипове ,филми и браузване им идва инсталирано .Ей тъпанар,а да си вземеш почивка от форумите ............като гледам нямаш много фенове :)

Той форума ще умре ако изгоните белгиеца. Ще стане като темите за опенсусе, центос и федора - един човек ще си пише сам.

Евала белжо, праскай там русите белгийки и им eби мaмата на хейтърите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, manjaro написа:

Благодаря за предложенията. Разгледах ги, но това ми допадна най-много wingpanel system monitor . Обаче закъсах на този ред и гледам като индианец - летяща чиния:

Run meson to configure the build environment and then ninja to build

meson build --prefix=/usr
cd build
ninja

To install, use ninja install

sudo ninja install

Под каква ОС се опитваш да инсталираш това ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, manjaro написа:

Разгледах ги, но това ми допадна най-много wingpanel system monitor .

Да, добра е добавката, но е за Pantheon:

https://i.imgur.com/55tPzi2.png

Аз се справих без помощта на нинджите:

https://download.opensuse.org/repositories/X11:/Pantheon:/Branch/openSUSE_Leap_15.2/

преди 42 минути, Hot Bastard написа:

Той форума ще умре ако изгоните белгиеца. Ще стане като темите за опенсусе, центос и федора - един човек ще си пише сам.

Да, победихте. Признавам го.

Вашата тролска група, закриляна от @DarkEdge, осра почти целия раздел и изгони над дузина сериозни потребители, а други почнаха да пишат много рядко. Не знам само дали това е цялостна политика на  kaldata.com или само на групичката ви. Не се спазват основни правила на форума, за липсата на елементарни норми на поведение въобще няма да споменавам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване