Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Така трябва да стане ! В терминала.

cnmod + x rpcs3-v0.0.10-10345-bd61347b_linux64.AppImage 

./ rpcs3-v0.0.10-10345-bd61347b_linux64.AppImage

След всеки ред потвърждаваш със ентер. Вторият ред е за стартиране.

Редактирано от malosi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 8,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

+1 За темата.   Нека си я има, пък ще се види, какво толкоз? Заглавието е добро, и ще грабне окото на всеки начинаещ, така ще се ориентират по лесно, защото има доста които не знаят дори кое дистро

Културен мога да бъда само към хора, които отвръщат със същото, проявяват уважение, влагат старание да вникнат в даден казус, мислят логично и са възприемчиви, независимо от това, че са начинаещи в да

Реших да създам тази тема, защото явно съвсем начинаещите се чудят къде да попитат. Идеята на темата е тук да бъдат събрани всички "лаишки" въпроси, като отговорите да бъдат максимално user friendly  

Публикувани изображения

@petie1 след изпълнение и инсталиране всичко си тръгна при стартиране без да изпълнявам дрги излишни команди в терминала...........Благодаря ти!И на всички отзовали се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, malosi написа:

Така трябва да стане ! В терминала.

cnmod + x rpcs3-v0.0.10-10345-bd61347b_linux64.AppImage 

./ rpcs3-v0.0.10-10345-bd61347b_linux64.AppImage

След всеки ред потвърждаваш със ентер. Вторият ред е за стартиране.

Искаш да кажеш chmod. Не знам да има cnmod.

И освен това на втория ред не трябва да има интервал между наклонената черта и името на файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Николай Пильов написа:

@petie1 след изпълнение и инсталиране всичко си тръгна при стартиране без да изпълнявам дрги излишни команди в терминала...........Благодаря ти!И на всички отзовали се!

За нищо пак заповядайте :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен в Замунда, в кои торенти още има качени игри за линукс?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях Ви отговора, но много посрно при тези руснаци. Не ми казвайте, че Замунда е най- богатия торент тракер за игри за Линукс.

Отделно имам малко странен проблем. При актуализация на системата (Линукс Минт 19.3), Battlefield V, започна да ми сече. Преди с 8гб рам вървеше идеално, сега с 16 гб ДДР4 2666Мхц ми сече сякаш нямам видеокарта. На какво може да се дължи това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Тодор Андреев написа:

Видях Ви отговора, но много посрно при тези руснаци.

Какво си видял?Кой изтри поста ми?Какво е значението на думата"посрно"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Miro40 написа:

Кой изтри поста ми?

С поставане на линк водещ до торент тракер нарушаваш правило. 

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.05.2020 г. в 15:57, Тодор Андреев написа:

Освен в Замунда, в кои торенти още има качени игри за линукс?

преди 4 часа, FusE написа:

както и заявките за такива.

А така поставеният въпрос(пост на Тодор Андреев) не е ли "заявка за такива",и не нарушава ли правилата на форума?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

А ако играта за линукс е FOSS, тогава какво правим с това правило? Или пък торентът е безплатен мод за игра? Като например ProMods за ETS2 - безплатен мод за платена игра, който мод е качен в рутракера за по-бързо сваляне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Валсо написа:

А ако играта за линукс е FOSS, тогава какво правим с това правило? Или пък торентът е безплатен мод за игра? Като например ProMods за ETS2 - безплатен мод за платена игра, който мод е качен в рутракера за по-бързо сваляне.

Не задавай на мен този въпрос, а на писалите правилата на форума. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Не задавай на мен този въпрос, а на писалите правилата на форума. 

Точно тях питам. Просто няма как да изтрия от цитата частта, където пише "еди-кой-си написа:".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Miro40 написа:

А така поставеният въпрос(пост на Тодор Андреев) не е ли "заявка за такива",и не нарушава ли правилата на форума?

Няма линк водещ до торента, не съм аз който решава това, но за мен не е нарушаване на правилата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, FusE написа:

а на писалите правилата на форума

Тук във форума има хора със стотици постове(публикации),съдържанието на които, няма нищо общо с коментираната тема,обиди и подигравки,но явно за писалите правилата на форума,това не е нарушение,даже натрупаните лайкове от това се зачитат, и участват в надпреварата за титлата-легенда на форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рук за правилата на форума ..................Няма как пирати на софтуер ползващи нелицензирани ОС и сума ти програми кракнати да ми дават наклон на шапката !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Рук за правилата на форума ..................Няма как пирати на софтуер ползващи нелицензирани ОС и сума ти програми кракнати да ми дават наклон на шапката !

Аз не ползвам пиратски софтуер, нито ОС, нито програми на устройствата си. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Ивайло Димов написа:

И ти си кракнал твоята Лагуна щом си турил газова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде пак кривнахме от  пътеката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Miro40 написа:

Тук във форума има хора със стотици постове(публикации),съдържанието на които, няма нищо общо с коментираната тема,обиди и подигравки,но явно за писалите правилата на форума,това не е нарушение,даже натрупаните лайкове от това се зачитат, и участват в надпреварата за титлата-легенда на форума.

Форумът има два вида правила. Едните са за удобство на потребителите, а другите са за удобство на системата за реклами.

Правилото против пиратски сайтове нарушава по-важния от двата вида правила. Нетематичните постове не са фатални.

Мое мнение, разбира се.

Може би това ще те просветли малко повече:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Miro40 написа:

посРно = посТно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Попаднах на ТАЗИ статия и понеже съм начинаещ, който много неща не са му ясни, моля ако някой има желание да обясни дали това е важно или е само за по-тесен кръг от специалисти?

ПП. Предварително се извинявам, ако въпросът не е за тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ript написа:

Дайте  алгоритъм да кача LMInt на стар комп с WXP, на D диск  има 127 GB свободни.

Аа нека гуруто на Линукс и ИТ Джокер белгийски  да ти отговори аз само ще ти подскажа как започва алгоритъма... Отцепване на партиция от дял D и чрез ръчното разделяне на диска в инсталатора на  Минт се оказва ноотцепената партиция... Леле ама аз ти казах целия алгоритъм за гурото не остана нищо :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2020 г. в 12:37, petie1 написа:

Аа нека гуруто на Линукс и ИТ Джокер белгийски  да ти отговори аз само ще ти подскажа как започва алгоритъма... Отцепване на партиция от дял D и чрез ръчното разделяне на диска в инсталатора на  Минт се оказва ноотцепената партиция... Леле ама аз ти казах целия алгоритъм за гурото не остана нищо :)

Как се прави партиция на Д диск -1 , 2 ,3, 4 -то 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ript написа:

Как се прави партиция на Д диск -1 , 2 ,3, 4 -то 

@DarkEdge да ти обясни аз не си спомням как ставаше под ХР

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване