Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 2 минути, vpvelev написа:

Това за него е висша математика :)

Сега тук на мода е да имаш Ace Player. Ти имаш ли го Валсо?

А и да казваме че дебианци не могат да го подкарат ни със снап ни без снасп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vpvelev написа:

Тогава няма да можеш да гледаш безплатно украинки и Наташки :)

Аз си ги гледам безплатно и само с VLC. Само дето не им разбирам нищо от езика и затова предпочитам да зяпам AXN, понеже там повечето са на английски, а за него субтитри или дублаж не ми трябват.

преди 2 минути, petie1 написа:

А и да казваме че дебианци не могат да го подкарат ни със снап ни без снасп

За 3-те години ползване на Ментата се научих да не обичам снапа, защото нещата от него рядко тръгваха. Инсталираш снапа, търсиш в менюто - хой, програма няма. Пишеш името в търсачката на менюто - програма няма. Накрая теглиш една команда за деинсталиране и си намираш нормален appimage. Ако и оттам не тръгнеше, прибягвах до уиндоуската версия на програмата. VLC 3.0.1 до 3.0.8 бяха бъгави и нейтив не тръгваха по никой начин (от снап или инсталирани през синаптик) и затова ползвах уиндоуската версия, която вървеше чудесно с така омразното на Бангиеца Вино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Валсо написа:

Аз си ги гледам безплатно и само с VLC. Само дето не им разбирам нищо от езика и затова предпочитам да зяпам AXN, понеже там повечето са на английски, а за него субтитри или дублаж не ми трябват.

Е стига де разби му фантазиите на Джокер белгийски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е стига де разби му фантазиите на Джокер белгийски

Каква Белгия? Той само украинки, руснаци го вълнува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак го закъсах........Следвах инструкциите в сайта на Wine.........но вместо последната 5-та версия се е инсталирала 4/0/4 та въпроса е как да инсталирам последната стабилна версия 5.0........благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Николай Пильов написа:

Пак го закъсах........Следвах инструкциите в сайта на Wine.........но вместо последната 5-та версия се е инсталирала 4/0/4 та въпроса е как да инсталирам последната стабилна версия 5.0........благодаря предварително.

Уф да си беше казал и дистрото:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Николай Пильов написа:

ubuntu 20.04

sudo apt-cache search wine

В списъка търсиш wine 5

Сега проверяваш версията

wine --version

Изтриваш я

sudo apt-get purge wine-4.0/ако е друга пишеш нея

После пишеш

sudo apt-get install wine5 /или както е дадена в списъка

Готово

преди 4 минути, Валсо написа:

Ама той иска Вино 5 а е набил Вино 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама той иска Вино 5 а е набил Вино 4

Еми маха 4-ката и действа по линка, който му дадох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Валсо написа:

Еми маха 4-ката и действа по линка, който му дадох.

Нали тва му казах и разписах как става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.kaminata.net/forum/viewtopic.php?p=983426#p983426

Само заменяш

sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

с

sudo add-apt-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ focal main'

И никак не си уцелил форума по въпроси, свързани с Wine ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе какво направих и аз не знам😁 просто следвах стъпките от линка на Васло(метод 2)и сега съм със Вино 5 благодаря на всички...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Mozo написа:

https://www.kaminata.net/forum/viewtopic.php?p=983426#p983426

Само заменяш

sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ bionic main'

с

sudo add-apt-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ focal main'

И никак не си уцелил форума по въпроси, свързани с Wine ;)

Какво му е на този форум тука ?
http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/w/wine/wine_5.0-3ubuntu1_all.deb
сваля начинаещият , също както е правил във Уиндоус и с десен бутон го инсталира без да гледа реклами от твоя бизнес.

преди 10 часа, Николай Пильов написа:

Следвах инструкциите в сайта на Wine.........

Аз пък на тези там им нямам никакво доверие, те нарочно обясняват как да ти е трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото си кух, толкова си и некадърен. Ти си ясен, поне не лъжи другите icon_thumright.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Николай Пильов написа:

Абе какво направих и аз не знам😁 просто следвах стъпките от линка на Васло(метод 2)и сега съм със Вино 5 благодаря на всички...........

Радвам се че помогнахме пак заповядайте!

П.С Никога не правете като @Белгиеца иначе ще берете бая ядове :)

преди 16 минути, Mozo написа:

Колкото си кух, толкова си и некадърен. Ти си ясен, поне не лъжи другите icon_thumright.gif

Па и неблагодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,доколкото разбрах за моето дистро все още не е била налична 5-та версия...........и аз като като начинаещ хубаво се насочих............начин лесен да се добавя геймпад ........X/D input си има.................winecfg-библиотеки си има някакви настройки за X-input..........въпроса е дали от там се добавя или пак трябва се ръчка терминала.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Николай Пильов написа:

Значи,доколкото разбрах за моето дистро все още не е била налична 5-та версия...........и аз като като начинаещ хубаво се насочих............начин лесен да се добавя геймпад ........X/D input си има.................winecfg-библиотеки си има някакви настройки за X-input..........въпроса е дали от там се добавя или пак трябва се ръчка терминала.........

Ами питай Мозо или п;оразръчкай камината и  питай там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Mozo написа:

Ти на мене си ми ясен, заради това не ти чета форума.
Имаш ли дете и жена вкъщи или си от партията на Валсо Радов ?
А сега де !
Аз се обзалагам че бягаш от жените като дявол от тамян.
Неуравновесената ти агресивна войнственост към Уиндоус те издава много яко какъв ти е характерът.
Може да пусна една тема, да обясня на читателите що е то садизъм, да си знаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ти търпят глупостите тук, направо не знам. Не напразно половината са те блокирали, защото не им се четат безсмислици. Ясно му било, връзките не може да си върже, акъл тръгнал да раздава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2020 г. в 10:14, DarkEdge написа:

На дрът Windows-чия какво дистро ще предложите за старт?

Зависи. Аз бих ти препоръчал да не е с ГНОМ среда. КДЕ - за да си го ръчкаш - Kubuntu най-добре. Модерно, красиво, можеш да си го правиш, както си поискаш да изглежда:

Подобно и на други, имаш си Store, отделно и такъв за теми и всякакви кичозности. Не слушай бай Белжо, терминал ти не трябва - предполагам го знаеш.

Лично моето любимо е XFCE, но едва ли ще те привлече - изглежда като Win 95, но това най-много ме привлича. Отдолу си е модерна система. Мате също изглежда много класически и семпло, но не знам защо при мен на три машини нещо все се чупи изневиделица. Budgie също е готина десктоп среда, но не знам колко е стабилна. Ето още малко:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Мальчик Бананан написа:

Зависи. Аз бих ти препоръчал да не е с ГНОМ среда. КДЕ - за да си го ръчкаш - Kubuntu най-добре. Модерно, красиво, можеш да си го правиш, както си поискаш да изглежда:

Подобно и на други, имаш си Store, отделно и такъв за теми и всякакви кичозности. Не слушай бай Белжо, терминал ти не трябва - предполагам го знаеш.

Лично моето любимо е XFCE, но едва ли ще те привлече - изглежда като Win 95, но това най-много ме привлича. Отдолу си е модерна система. Мате също изглежда много класически и семпло, но не знам защо при мен на три машини нещо все се чупи изневиделица. Budgie също е готина десктоп среда, но не знам колко е стабилна. Ето още малко:

Като твое допълнение, бих изкал да допълня,  аз също не съм напреднал линуксджия, въпреки че го ползвам 10 години вече, но лично https://manjaro.org/ е доста лесно за управление и красиво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, acnekt написа:

Като твое допълнение, аз също не съм напреднал линуксджия, въпреки че го ползвам 10 години вече, но лично https://manjaro.org/ е доста лесно за управление и красиво. 

Чудех се и аз дали да го напиша него. Но нямам никакъв опит с Manjaro - един час сигурно на виртуалка. Само обаче бих привел един пример с приятел, който не се интересува от компютри си ползва Manjaro без проблем втора година. Почти де, успя да го омаже по някакъв начин - не го бил ъпдейтвал много дълго време, дал му ъпдейт и дотам. Поне така разправя, че е станало - кой го знае какво е правил.

Elementary OS също ми се нрави, но не знам на какъв етап в развитието си. Някой с впечатления да каже. Аз последно съм я ползвал преди две-три години.

https://elementary.io/bg/

Не помня точно кога последно го ползвах, но явно е било отдавна защото беше версия под 1.о, сега гледам вече е 5.1. Но нека някой повече да сподели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Elementary OS също ми се нрави, но не знам на какъв етап в развитието си. Някой с впечатления да каже. Аз последно съм я ползвал преди две-три години.

https://elementary.io/bg/

Не помня точно кога последно го ползвах, но явно е било отдавна защото беше версия под 1.о, сега гледам вече е 5.1. Но нека някой повече да сподели

В момента се разработва новата 6-та версия. До някой друг месец би трябвало да излезе.

Елементарито е стабилно и Пантеона работи по-добре от Гном, поне за мен.

Ап центъра за мен е най-добрия от всички налични дистрибуции въпреки, че липсват определени пакети.

Но и тя си има своите недостатъци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...