Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna

Препоръчан отговор

Чакай сега. Имаш или нямаш флашка? Казваш две различни неща. Това което искаш, не може да стане. Намери си флашка, направи си я буутваща и си инсталира Уиндоус щом искаш. Като направиш отново, дяловете на диска.

Колкото до въпроса, с две ОС на един компютър, ползвай търсачката. Има теми по въпроса, но пак ще ти трябва флашка.

Флашката ми е 2ГБ и да мина 50 километра за по-голяма флашка не е оферта. 

С 2 думи само чрез диск или флашка може да инсталирам исо?

Няма ли да стане да го монтирам и с Груб да го заредя при старт?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Флашката ми е 2ГБ и да мина 50 километра за по-голяма флашка не е оферта. 

С 2 думи само чрез диск или флашка може да инсталирам исо?

Няма ли да стане да го монтирам и с Груб да го заредя при старт?

Груб не е чувал за исо, как ще ги запознаеш ? Можеш и по мрежата да инсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как по мрежата?

Аз не разбрах ,какво питате? Има инсталирана Линукс ГНУ система   и питате как да инсталирате Уиндоус ли ? 

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах ,какво питате? Има инсталирана Линукс ГНУ система   и питате как да инсталирате Уиндоус ли ? 

Да, точно.

Но нямам подходяща флащка под ръка, нито диск. И след като линукс ти дава една идея повече възможности си мисля, че все ще има начин да инсталирам на този компютър директно исо файла със Уиндолс.

Ако ще и да затрие това линукс-а инсталиран сега, него после мога да си го инсталирам отново, имам флашка която ще го побере.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно.

Но нямам подходяща флащка под ръка, нито диск. И след като линукс ти дава една идея повече възможности си мисля, че все ще има начин да инсталирам на този компютър директно исо файла със Уиндолс.

Ако ще и да затрие това линукс-а инсталиран сега, него после мога да си го инсталирам отново, имам флашка която ще го побере.

Виртуална машина не върши ли работа ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, пробвах вече.

Ако не бъркам GRUB  може да буутва iso  файлове директно от хард диск,но не съм пробвал и не знам подробности.А и няма логика,защото ще се загуби първоизточника на информация.Трябва да се прави дялове,да се пипа GRUB  и тн.

По-лесно ми е от флашка или от диск

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам GRUB  може да буутва iso  файлове директно от хард диск,но не съм пробвал и не знам подробности.А и няма логика,защото ще се загуби първоизточника на информация.Трябва да се прави дялове,да се пипа GRUB  и тн.

По-лесно ми е от флашка или от диск

Бе то и на мен, ама случая е друг тук. Няма флашка няма нищо.

Ако можеш дай някой линк да прочета, че да приключвам с това. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

[email protected]:~$ vainfo
libva info: VA-API version 0.35.0
libva info: va_getDriverName() returns 0
libva info: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/i965_drv_video.so
libva info: va_openDriver() returns -1
vaInitialize failed with error code -1 (unknown libva error),exit

След като съм инсталирал пакетите,които са необходими, следващия ред това ли трябва да е?

sudo ln -s /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/vdpau_drv_video.so /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/i965_drv_video.so

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм подобни шашми под Мак ОС  със   рестор на исото на мака на отделен партишън и после се бутва със  Chameleon

от флашка или диск . Не е пробвано  за това което ти искаш и не давам гаранция ,че ще стане.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересна задача - ГРУБ да подкара исото на Уйндоус, който после да се инсталира, да го затрие и да помни, че трябва да продължи да се конфигурира от исото, което е някъде по харда. И всичко това (ако можеше, де) защото няма ни диск, ни голяма флашка, ни имидж на дяла... И защото според бат' Ивайло този начин ще е по-лесен и бърз (ако го има). Само че го няма. А ако го имаше - докато се обясни и то станало 2020г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересна задача - ГРУБ да подкара исото на Уйндоус, който после да се инсталира, да го затрие и да помни, че трябва да продължи да се конфигурира от исото, което е някъде по харда. И всичко това (ако можеше, де) защото няма ни диск, ни голяма флашка, ни имидж на дяла... И защото според бат' Ивайло този начин ще е по-лесен и бърз (ако го има). Само че го няма. А ако го имаше - докато се обясни и то станало 2020г.

Бат Начо не всички сме толкоз запознати.

След доста ровене реших да пробвам с УИН 7, че се събира на една флашка и от там надграждане до 10, след това вече едно рекавъри да се затрият всички гешки от магията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има win7 , който е доста малък, по Заливо (например), не че ще пълнофункционален но поне ще е Уйн. 2гб флашка - ще рече 1.85 в най-добрия случай, ще стигне ли? Излъгал съм , сега до сметнах - 1.95 е.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има win7 , който е доста малък, по Заливо (например), не че ще пълнофункционален но поне ще е Уйн. 2гб флашка - ще рече 1.85 в най-добрия случай, ще стигне ли? Излъгал съм , сега до сметнах - 1.95 е.

Мисинг оепратенщшън системс.

Да му таковам мамата аз.

Вградения в убунду диск креатор не намира исо-то, унетобоотин пък преебава нещо и след боотване пише, че няма операционна система и да опитам пак с друг диск.

winusb вади грешка с Боот нещо си, при това с 10 различни исо-та. 

Аз ли съм тъп или убунтуту не ще да се занимава с уиндолски глупости не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно няма да стане. Това с GRUB се поддържа, като първо трябва да зареди цялото ISO в RAM-та. Обаче в момента в който се зареди Win ядрото и ще го изтрие от там. Досега не е измислен начин, който да му казва да го държи. А и ще трябва да имаш поне 8 GB RAM, преди да си помислиш за такава магия.

И така остава да наделиш дялове за Windows и за инсталатора, но подобна инсталация ще е ужасно мъчителен процес.

Онова, което казва колегата за мрежова инсталация е абсолютно възможно, но трябва друг компютър, който ще сервира услугата. Това значи доста играчка и там, но от предложени досега е най-бързо и ще стане със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисинг оепратенщшън системс.

Да му таковам мамата аз.

Вградения в убунду диск креатор не намира исо-то, унетобоотин пък преебава нещо и след боотване пише, че няма операционна система и да опитам пак с друг диск.

winusb вади грешка с Боот нещо си, при това с 10 различни исо-та. 

Аз ли съм тъп или убунтуту не ще да се занимава с уиндолски глупости не знам.

М-да. Малко късно си разбрал, че няма да стане по лесния начин. Последното изречение е вярното. Може, но няма да кажа как, коментирали сме го и друг път, остава да го намериш във форума. Ако потърсиш в нета правилно - ще е по-лесно. Обикновенно се пита "как да бла-бла" и гледаш резултатите в които се пише в терминала . До тук съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М-да. Малко късно си разбрал, че няма да стане по лесния начин. Последното изречение е вярното. Може, но няма да кажа как, коментирали сме го и друг път, остава да го намериш във форума. Ако потърсиш в нета правилно - ще е по-лесно. Обикновенно се пита "как да бла-бла" и гледаш резултатите в които се пише в терминала . До тук съм.

Хахахахахахаха, гоуема работа си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жокер - ms-sys у търсачката, подхода, как да е формулиран въпроса към нея, оставям на теб.

Вероятно (за по-лесно) ще трябва и едно от трите - mounty, acetoneiso или furios iso mount, айде и gparted (за форматиране на флашката).

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден. Мога ли по някакъв начин да инсталирам графичния package manger на убунту(май се казваше Synaptic) на arch linux(antergos).

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте, приятели! Пак си счупих дистрото - "Дебиан" 8.2. Не знам какво се случи, но днес включвам компа, на десктопа няма икони. Не знам какво толкова съм правил... Сложих си едно Conky, след това набор от иконки (от gnome-look), добавих едно хранилище - на Минт, мисля, за да мога да си инсталирам "Скайп", след което "изкоментирах" (#) реда, да не стане някой гаф при ъпдейт (така прочетох, че е добре..). Не знам къде да гледам, какво да правя, но не искам да го преинсталирам. Прилагам нещо, което ми направи впечатление... Не мога да променям нищо по десктопа...

Нямам инсталиран торент клиент

Цитат

Xsession: X session started for user at Tue Nov 10 11:51:56 EST 2015
localuser:user being added to access control list
openConnection: connect: No such file or directory
cannot connect to brltty at :0
/usr/bin/x-session-manager: X server already running on display :0

(nm-applet:1095): libnm-glib-CRITICAL **: nm_secret_agent_register: assertion 'priv->registered == FALSE' failed

(Do:1061): Wnck-CRITICAL **: wnck_set_client_type got called multiple times.

[Error 11:52:20.494] [PluginManager] Encountered error loading plugin: TargetInvocationException "Exception has been thrown by the target of an invocation."
Could not locate Tomboy on D-Bus. Perhaps it's not running?

System.InvalidCastException: Cannot cast from source type to destination type.
  at Mono.Data.Sqlite.SqliteDataReader.VerifyType (Int32 i, DbType typ) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Mono.Data.Sqlite.SqliteDataReader.GetString (Int32 i) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Firefox.PlacesItemSource+<LoadPlaceItems>c__Iterator3.MoveNext () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at System.Linq.Enumerable.ToArray[PlaceItem] (IEnumerable`1 source) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Firefox.PlacesItemSource.UpdateItems () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Universe.ItemSource.UpdateAndEmit () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Universe.ItemSource.Enable () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Universe.DynamicItemSource.add_ItemsUnavailable (System.EventHandler`1 value) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Core.UniverseManager.OnPluginChanged (System.Object sender, Mono.Addins.ExtensionNodeEventArgs args) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Mono.Addins.ExtensionNode.add_ExtensionNodeChanged (Mono.Addins.ExtensionNodeEventHandler value) [0x00000] in <filename unknown>:0

Transmission.TransmissionAPI+TransmissionAPIError: Cannot access Transmission RPC service ---> System.Net.WebException: Error: ConnectFailure (Connection refused) ---> System.Net.Sockets.SocketException: Connection refused
  at System.Net.Sockets.Socket.Connect (System.Net.EndPoint remoteEP) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at System.Net.WebConnection.Connect (System.Net.HttpWebRequest request) [0x00000] in <filename unknown>:0
  --- End of inner exception stack trace ---
  at System.Net.HttpWebRequest.EndGetRequestStream (IAsyncResult asyncResult) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at System.Net.HttpWebRequest.GetRequestStream () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Transmission.TransmissionAPI.PerformRequest (System.Byte[] payload) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Transmission.TransmissionAPI.Call[TorrentGetResponse] (Transmission.APIRequest request) [0x00000] in <filename unknown>:0
  --- End of inner exception stack trace ---
  at Transmission.TransmissionAPI.Call[TorrentGetResponse] (Transmission.APIRequest request) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Transmission.TransmissionAPI.GetTorrents (IEnumerable`1 torrent_hashes) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Transmission.TransmissionAPI.GetAllTorrents () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Transmission.TorrentItemSource.UpdateItems () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Universe.ItemSource.UpdateAndEmit () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Universe.ItemSource.Enable () [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Universe.DynamicItemSource.add_ItemsUnavailable (System.EventHandler`1 value) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Do.Core.UniverseManager.OnPluginChanged (System.Object sender, Mono.Addins.ExtensionNodeEventArgs args) [0x00000] in <filename unknown>:0
  at Mono.Addins.ExtensionNode.add_ExtensionNodeChanged (Mono.Addins.ExtensionNodeEventHandler value) [0x00000] in <filename unknown>:0
[Error 11:52:25.489] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
[Error 11:52:25.878] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
[Error 11:52:26.010] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

(Do:1061): GLib-GIO-CRITICAL **: g_app_info_get_name: assertion 'G_IS_APP_INFO (appinfo)' failed

(Do:1061): GLib-GIO-CRITICAL **: g_app_info_get_description: assertion 'G_IS_APP_INFO (appinfo)' failed

(Do:1061): GLib-GIO-CRITICAL **: g_app_info_get_icon: assertion 'G_IS_APP_INFO (appinfo)' failed
[Error 11:52:26.181] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

(Do:1061): GLib-GIO-CRITICAL **: g_app_info_get_name: assertion 'G_IS_APP_INFO (appinfo)' failed

(Do:1061): GLib-GIO-CRITICAL **: g_app_info_get_description: assertion 'G_IS_APP_INFO (appinfo)' failed

(Do:1061): GLib-GIO-CRITICAL **: g_app_info_get_icon: assertion 'G_IS_APP_INFO (appinfo)' failed
[Error 11:52:26.247] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.635] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.642] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.644] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
[Error 11:52:26.654] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
[Error 11:52:26.656] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
[Error 11:52:26.658] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.660] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.661] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.665] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.666] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object

[Error 11:52:26.667] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
[Error 11:52:26.730] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
[Error 11:52:26.747] Could not load desktop item: Object reference not set to an instance of an object
Could not locate Tomboy on D-Bus. Perhaps it's not running?
[Error 11:54:26.798] [UniverseManager] Error while updating item source "Firefox Places": Cannot cast from source type to destination type.
[Error 11:54:26.802] [UniverseManager] Error while updating item source "Torrents": Cannot access Transmission RPC service
nm-applet-Message: PID 1 (we are 1095) sent signal 15, shutting down...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това което си дал нещо гърмят библиотеките. И то една от основните.

Аз принципно бих предпочел да инсталирам .deb файл, вместо да добавям хранилище.

Най-напред опитай да създадеш чисто нов потребител, за да си сигурен че не е от настройките:

# adduser newuser

Ако успяваш да се логнеш и да тръгнат нещата с новия потребител, значи може и да не е от библиотеките. Ако пак крашва следва да потърсиш кои пакети са инсталирани заедно със Skype от онова хранилище и тогава да се опиташ да ги замениш с оригиналните дебиански.

Ето идеи къде да гледаш за логовете от иснталиране:

http://unix.stackexchange.com/questions/89118/does-debians-dpkg-store-the-time-date-of-package-changes-i-e-installation-pu

http://serverfault.com/questions/175504/how-do-i-get-the-history-of-apt-get-install-on-ubuntu

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа. С XFCE съм. Направих го - добавих нов потребител и всичко е ок при него - иконите се виждат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване