Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Hot Bastard написа:

...

Toва е Ubuntu и честа грешка на начинаещия да го подмена с линукс, което мен ме дразни. А рекламата ясно. Космонафтът го закъса в последно време и пуска рекламки, търпи се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Profruit написа:

Toва е Ubuntu и честа грешка на начинаещия да го подмена с линукс, което мен ме дразни. А рекламата ясно. Космонафтът го закъса в последно време и пуска рекламки, търпи се.

Линукс може да не е убунту, но убунту е линукс. Аз когато съм започнал с тази ОС нямаше убунту.

Еми спри ги тия рекламки, де?

sudo systemctl disable motd-news.service motd-news.timer

Между другото, ти си един от малкото свестни хора във форума. Не очаквах да се вържеш на цирка с двд-то и да вадиш дискове, че да пробваш - става ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, всеки клоун с номера си. Но ме загложди, а как беше едно време и така, плюс желание да помогна.
Аз зъб ти нямам и също мога да кажа, че си с добро сърце. Просто ти е много скучно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 минути, Profruit написа:

Е, всеки клоун с номера си. Но ме загложди, а как беше едно време и така, плюс желание да помогна.
Аз зъб ти нямам и също мога да кажа, че си с добро сърце. Просто ти е много скучно.

А дано все ми е скучно. Скуката е хубаво нещо. Когато човек сам си стане шеф и други му работят, може да си позволи скука. Също както в студентските години. Разликата е, че в студентските години си мислех колко е зле, когато ми е скучно. Сега се радвам, защото това значи, че някой друг ми върши работата и се поти, а аз си клатя краката на сянка и разцъквам смартфона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Hot Bastard написа:

Линукс може да не е убунту, но убунту е линукс. Аз когато съм започнал с тази ОС нямаше убунту.

Еми спри ги тия рекламки, де?

sudo systemctl disable motd-news.service motd-news.timer

Между другото, ти си един от малкото свестни хора във форума. Не очаквах да се вържеш на цирка с двд-то и да вадиш дискове, че да пробваш - става ли.

Само не ми казвай, че си почнал нещо като с Gentoo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 28 минути, acnekt написа:

Само не ми казвай, че си почнал нещо като с Gentoo.

Почнал съм с Дебиан. Тогава Дебиан и Слакуер водеха модата. Ред Хат още опипваха почвата. По време на златните години на Дебиан, изкарвах луди пари като Линукс сисадмин. Хора като мен в България почти нямаше. Тогава да имаш компютър вкъщи беше голяма работа, какво остава за Линукс. Повечето, които сега авторитетно коментират и ме наричат трол, тогава не са знаели какво е Линукс и щастливо са цъкали на Уиндоус ХП-то. Аз, че троля - троля, но го правя когато няма смисъл да се води сериозен разговор.

Както и да е, не се сърдя. Поради някаква причина, повечето от малкото хора, ползващи Линукс, се мислят за голяма работа, само защото ползват Линукс. Това на мига ми подсказва колко ниска топка е дадения човек.

Айде стига, че пак много внимание ви обърнах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hot Bastard написа:

Голям сеир батко. Признавам, че и ти си добър. Всичките хванаха по един диск в ръка и почнаха да тестват - аджеба, може ли в Линукс да се слуша музика от диск?

Само дето аз не съм хванал нищо а само си проверих групите и то графично ами така де не ми се тества па и нямам PCR Kit :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Hot Bastard написа:

Айде стига, че пак много внимание ви обърнах.

Иди да нагледаш работниците :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, vpvelev написа:

Иди да нагледаш работниците :cool:

Те са до 6:30...сега сигурно си разцъкват игрички на Уиндоуса, и не им пука какво е това животно Линукс.

преди 4 минути, petie1 написа:

Само дето аз не съм хванал нищо а само си проверих групите и то графично ами така де не ми се тества па и нямам PCR Kit :)

Как е Ксеона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Hot Bastard написа:

Как е Ксеона?

Бива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, petie1 написа:

Бива

На добро животинче си се спрял...ще ти служи вярно, ако не се гавриш прекалено много с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Hot Bastard написа:

Те са до 6:30...сега сигурно си разцъкват игрички на Уиндоуса, и не им пука какво е това животно Линукс.

Ти сега от някакво заведение ли пишеш?

Щом си ШЕФ, би трябвало сега поне на ресторант да си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Hot Bastard написа:

На добро животинче си се спрял...ще ти служи вярно, ако не се гавриш прекалено много с него.

Ами гледам много много да не го мъча специално си избирах компютъра за Линукс а между другото ако не си чел съм започнал с РедХат 7.2 и Сузи 9

преди 2 минути, vpvelev написа:

Да готви ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, petie1 написа:

Ами гледам много много да не го мъча специално си избирах компютъра за Линукс а между другото ако не си чел съм започнал с РедХат 7.2 и Сузи 9

Спомням си го...Ред Хат преди да стане РХЕЛ...сузито и тогава, и сега, уж е фактор, но си беше и си остана в миманса.

преди 5 минути, vpvelev написа:

На заведение ще съм след малко. Още е рано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Hot Bastard написа:

Спомням си го...Ред Хат преди да стане РХЕЛ...сузито и тогава, и сега, уж е фактор, но си беше и си остана в миманса.

Ама тогава Сузи беше единствената що годе за начинаеши та явно не си бил сам щях да почна с Дебиан ама как се дърпаха 6 диска през телефон на онея години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съживих си стария компютър. 
Снимката си казва всичко, процесора е стар, но бачка.
Искам да попитам, след като е patch-ната системата трябва ли да търся драйвери, например някой custom? В момента на idle си работи, някои леки app-ове поддържа и вървят, но пусна ли видео в youtube много сече. Моля за помощ! :)

Screenshot_2020-06-26_15-12-52 – Копие.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 32 минути, tulpn написа:

В момента на idle си работи, някои леки app-ове поддържа и вървят, но пусна ли видео в youtube много сече. Моля за помощ! :)

Айде да видим спецовете на форума по Линукс, аспкет и врвелев какво ще кажат...за пореден път в рамките на няколко дни, някой се оплаква, че клипчетата не му вървят. Май просто Линукса не става за тази работа? Много му идва натоварването?

@tulpn  няма какво да направиш, това е нормално за Линукс. На този компютър само Уиндоус ХП може да върви. На Уин ХП даже стари игри ще можеш да играеш. На Линукс забрави да направиш каквото и да е, освен този скрийншот от конзолата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, tulpn написа:

Искам да попитам, след като е patch-ната системата трябва ли да търся драйвери, например някой custom?

Като гледам, това е за твоето видео.

https://packages.debian.org/jessie/xserver-xorg-video-openchrome

http://unichrome.sourceforge.net/

VT3371:

• Chrome 9 HC IGP on the P4M900, VN896, CN896.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Hot Bastard написа:

Айде да видим спецовете на форума по Линукс, аспкет и врвелев какво ще кажат...за пореден път в рамките на няколко дни, някой се оплаква, че клипчетата не му вървят. Май просто Линукса не става за тази работа? Много му идва натоварването?

@tulpn  няма какво да направиш, това е нормално за Линукс. На този компютър само Уиндоус ХП може да върви. На Уин ХП даже стари игри ще можеш да играеш. На Линукс забрави да направиш каквото и да е, освен този скрийншот от конзолата.

Хаха, наясно съм, че само със картинката от конзолата ще си остана (ама изглежда яко, нали? :)))) )

Чудно ми е как тая антика още се търкаля, дано се запази поне още 13 години- имам фетиш към стари ... машинки. 

Уй н ХП не искам да го слагам, защото не се поддържа и излагам цялото нещо на опасност.

Не че изобщо е използваемо де. :)

Дебиана иначе е страхотно дистро- стабилно, с xfce леко, поддържа старата х86 архитектура. Е, не е bleeding edge, ама пък и ние не сме мноо' яките арчовци, които винаги живеят на ръба. :))

@acnekt Благодаря за предложението, на сутринта ще пробвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "копеленце"@Hot Bastard няма ли кой до го затрие от темата, че вече ми дотегна на шнорхела да свири на дудуци лигави колко не става линукс в тема за взаимопомощ на начинаещи линукс потребители. Тръгнал да ми накланя философията на самодостатъчност в линукс с менажерията на "вижте ме какво (не) умея" в "плащаш и ползваш" егоцентризма на циганина псевдо-филантроп, клонинг на очилатия крадец в оставка. И всички, които му давате трибуна на логорейните мъчения, не правите услуга на съвестния потребител, жадуващ прощъпулник в линукс вселената.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези процеси може ли да поорежа нещо, без да си чупя инсталацията?

IMG_0593.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, tulpn написа:

Искам да попитам, след като е patch-ната системата трябва ли да търся драйвери, например някой custom? В момента на idle си работи, някои леки app-ове поддържа и вървят, но пусна ли видео в youtube много сече. Моля за помощ! :)

Screenshot_2020-06-26_15-12-52 – Копие.png

Свали клип и го пусни за да разбереш, къде е причината -в нета или в системата. Предполагам ,в не толкова добрата връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bigiadri написа:

Свали клип и го пусни за да разбереш, къде е причината -в нета или в системата. Предполагам ,в не толкова добрата връзка.

Нета си е окей за видео стриймимнг по принцип.

Как да стане тоя тест обаче, монитора не иска да тръгне. :)

Ей тва е- правиш 1 нещо, чупят се 10 други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тая антика можеш да пробваш да качиш Дебиан 8 а не 10 да видиш как ще се държи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...