Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 16 минути, Maleficient написа:

Не че нещо, но адски съм любопитна и ми се ще да го пробвам този така омразен ти Линукс,

Омразен му е, защото не може да го научи и много неща в Linux не са му ясни :)

Затова и обикаля повече темите за начинаещи в Linux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и да се представя като ЛинуксоФоб, има и онзи момент,. да акцентира на недостатъци, които да се имат предвид. Без задължително да убеждава във вярата на Уиндоус, нали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, Maleficient написа:

Колкото и да се представя като ЛинуксоФоб, има и онзи момент,. да акцентира на недостатъци, които да се имат предвид. Без задължително да убеждава във вярата на Уиндоус, нали.

Аз не съм Линуксофоб, защото с него съм си изкарвал хляба. Под достойнството ми е да съм фоб на нещо толкова банално като операционна система. И Линукс и Уиндоус са просто подложки върху които си пускаш програмите, нищо повече. Обаче някои хора се мислят за големи хакери като сложат един Линукс. Всъщност те са Линуксофоби, защото в очите на нормалните хора, създават образа на линуксчията, като на асоциален индивид, който на 40 години живее с майка си и по цял ден човърка нещо на компютъра, докато в същото време не може да си изпере гащите. Това е например Валсо.

За жалост във форума такива типове са се самоназначили с титлите "главни линуксчии" и "разбирачи", и най-жалкото е, че май си вярват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, не си Фоб, но за да не се размива темата, вероятно има начин да канализираш конкретно това, от което си си изкарвал хляба и да "съпортваш" на потребители, които ползват различна "подложка". Мисълта ми е- двете Кокакола и Пепси съществуват, защо да не са еднакво използваеми за коктейл КубаЛибре? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Maleficient написа:

Хубаво, не си Фоб, но за да не се размива темата, вероятно има начин да канализираш конкретно това, от което си си изкарвал хляба и да "съпортваш" на потребители, които ползват различна "подложка". Мисълта ми е- двете Кокакола и Пепси съществуват, защо да не са еднакво използваеми за коктейл КубаЛибре? :)

Ааа не...аз хвърлям електронните джаджи и отивам на море...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях сериозен с това да баннем бастардчето, мен ме кефи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.06.2020 г. в 17:46, Hot Bastard написа:

Защото за 2 години вече са му поизчистили бъговете. Убунту като пусне нова версия, първата година е неизползваемо, втората го пооправят, а третата вече става са изчистили грешките и става...като за Линукс.

Разбира се, говорим за ЛТС, останалите дори не се коментират, там е ясно, че ако тръгне си късметлия.

Наистина ми е мъчно за теб :D Спешно ти трябва жена, човече, много спешно.

В случая си объркал Убунту с Windows. Точно джама е напълно неизползваем, преди първия си сървис пак. Едно време на ХР даже трябваха 2 сървис пака, та да стане такава легендарна операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, tremal написа:

Едно време на ХР даже трябваха 2 сървис пака

Даже 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама стана легендарен ХР а истинската легенда си остава ДОС :) А спамърите марш в темата за спам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, tremal написа:

Наистина ми е мъчно за теб :D Спешно ти трябва жена, човече, много спешно.

В случая си объркал Убунту с Windows. Точно джама е напълно неизползваем, преди първия си сървис пак. Едно време на ХР даже трябваха 2 сървис пака, та да стане такава легендарна операционна система.

Ох миличкия, намерил на кого да го каже. Аз като бях по-млад сменях жените повече отколкото вие линукс дистрибуции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със скрола на мишката, или със стрелките на клавиатурата? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак сте оспамили всичко гиди спамъри със спамърите, Копеле ти не замина за плажа е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 часа, petie1 написа:

Пак сте оспамили всичко гиди спамъри със спамърите, Копеле ти не замина за плажа е?

На 11ти заминавам за Бодрум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя тая тема отдавна е само спам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тва е темата за спам, ама всички я игнорират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да сте чували за GRUP 3 защото след като надградих минт 19 до 20 в GRUP ми се появи опция достъп до UEFI/BIOS 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ninov написа:

да сте чували за GRUP 3 защото след като надградих минт 19 до 20 в GRUP ми се появи опция достъп до UEFI/BIOS 

Разбира се но не е гръб 3 а просто развитие на ядрото и дистрото

http://grub3.aiju.de/

Ето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се инсталира Viber на Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно. На официалната страница си има .deb и .rpm пакети за Ubuntu и Fedora.  Сигурно има и snap пакет. Но, след инсталацията имаше някакъв трик с регистрацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

32 или  64  има ли значение, не тръгвало уж на 32

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Лесно. На официалната страница си има .deb и .rpm пакети за Ubuntu и Fedora.  Сигурно има и snap пакет. Но, след инсталацията имаше някакъв трик с регистрацията.

Въвеждаш телефонния си номер и сканираш qr кода с телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вибратора ще ядеш голямо дърво на Линукса ако е Убунту/дебилиъб. На девуан се наложи да разопаковам пакета да променя версиите на libcurl и libssl в цонтрол файла и после  пак да опаковам пакета. И тръгна. Единствената дистрибуция, където тръгна без ядове е Слакуер, щото няма пакетен менажет да се прави на интересен и да не се кефи на дадени пакети,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Крематориум написа:

Единствената дистрибуция, където тръгна без ядове е Слакуер,

Единствената? Сега го инсталирам на Арч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...