Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

korduna
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 5 часа, Методи Дамянов написа:

Здравейте, колеги, изчезна ми звука - Debian 8.2. XFCE. Някакви идеи?

Провери, дали е зададен Pulseaudio изход от аплета за панела и от миксера. Трябва да е избран и от двете места. Като отвориш миксера, виж, дали не е заглушен някой от контролерите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 7 часа, cybercop написа:

Провери, дали е зададен Pulseaudio изход от аплета за панела и от миксера. Трябва да е избран и от двете места. Като отвориш миксера, виж, дали не е заглушен някой от контролерите.

Ето как са ми:

1b4b7fc43dfb8f63.png

2dc6996042f12228.png

Абе.. мисля няма връзка, но, инсталнах по грешка mplayer, вместо smplayer, после инсталнах smplayer и го махнах. Не помня дали не махнах и mplayer. Може ли от това да е?

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Методи Дамянов написа:

То нали ще избере "Инсталирай Минт" с Уиндоус...

Така е, но други хора са ми казвали, че единственото което са постигнали на първа проба, това е било да си изтрият диска.

преди 5 минути, Методи Дамянов написа:

Ето как са ми:

Абе.. мисля няма връзка, но, инсталнах по грешка mplayer, вместо smplayer, после инсталнах smplayer и го махнах. Не помня дали не махнах и mplayer. Може ли от това да е?

Не би трябвало да има никаква връзка. Освен ако не са направили зверска грешка със зависимостите, а това е невероятно.

Не знам може ли да има връзка, но и аз имах такива проблеми. Оправих го с превключване на картите и усилване на всички плъзгачи. Грешката не беше от мен и ми се случи на няколко пъти. Не рабрах как става. След надграждане на софтуера подобни проблеми не се повториха.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете трябва да показват Pulse aудио изхода. За да го имаш, трябва да е инсталирана добавката gstreamer-0.10pulseaudio. И, Pulseaudio, естествено след рестарт на системата.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Методи Дамянов написа:

Ето как са ми:

1b4b7fc43dfb8f63.png

2dc6996042f12228.png

На "Speaker" ти е забранено табчето под плъзгача - кликни върху него и го активирай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, vasettoo написа:

На "Speaker" ти е забранено табчето под плъзгача - кликни върху него и го активирай.

Хм.. Не знам какво е станало. Махнах забраната на Speaker и почна едно ужасно пищене. И после автоматично се на Master се появи забранително съобщение. Ужасен пищящ звук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направил си микрофония или компютърния аналог с вътрешните линии. Затова трябва да намелиш line in, microphone на нула. Като цяло си го оправил, а дефекта е в резултат на опитите преди това.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за пореден път много! Стана. Намалих микрофона и всичко е ок. От две седмици, искам ли да гледам филм или да слушам музика, превключвах на Уиндоуса си, а вече избягвам този навик. :) Между другото сега ми трябва и програмче като Sumatra PDF, за да забравя съвсем, че имам Уин на същия комп и да си го ползвам само като бекъп, ако си омажа нещо много лошо Дебиана...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Методи Дамянов написа:

Благодаря ви за пореден път много! Стана. Намалих микрофона и всичко е ок. От две седмици, искам ли да гледам филм или да слушам музика, превключвах на Уиндоуса си, а вече избягвам този навик. :) Между другото сега ми трябва и програмче като Sumatra PDF, за да забравя съвсем, че имам Уин на същия комп и да си го ползвам само като бекъп, ако си омажа нещо много лошо Дебиана...

Най-напред да ти кажа, че е хубаво да мутнеш всички сорсове, които не ползваш. За да не подават шум.

По принцип за да не се получава токова гадно автоповторение, аз пускам всички на 30%. Така няма шанс да "изпусна" някой канал, който се влияе от друг. И като свърша си ги мутвам. Хем знам, кой не ми трябват или съм се чудил, защото са на 30%.

Върви идеално с Wine. Пробвах преди минута и не намирам никакъв дефект. Може би само "обувката" на менюто горе е леко отрязана, но това се преживява.

Разбира се има много подобни аналози за Linux, но ако точно тази ти харесва повече, няма нищо лошо да я ползваш така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Melmak ® написа:

Върви идеално с Wine. Пробвах преди минута и не намирам никакъв дефект. Може би само "обувката" на менюто горе е леко отрязана, но това се преживява.

Разбира се има много подобни аналози за Linux, но ако точно тази ти харесва повече, няма нищо лошо да я ползваш така.

Ще пробвам и аз така със звука. А ще запомня ли суматрата с Wine, докъде съм стигнал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се. Заслужава си да пробваш, макар че този бъг с отрязването пречи малко. Но при теб може и да го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е странно, че няма версия на Суматра за Линукс... Миниатюрният размер и перфектна функционалност на програмчето ме накара да разкарам Fox-it, който използвах от десетина години. Разбира се само за четене го използвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се запитах същото. Едва ли е толкова трудно да се портне. Ето каков казват авторите:

https://github.com/sumatrapdfreader/sumatrapdf/wiki/Why-only-Windows%3F

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!   Сега ще ми помогнете ли да си сложа един Linux?  Не съм много на ясно как става тази работа!   Кажете ми от къде мога да си сваля и как да го сложа!   Windows 7 ultimate съм!

Здравейте !

Имам модем Huawei Е 303 от Виваком.

Как се инсталира в УСУ Линукс (Ubuntu) ?

От иконката на работния плот се отваря панела за стартиране, въвеждане на ПИН и т.н.

След щракане на "бутона" "СВЪРЗВАНЕ", нищо не се появява и нищо не тръгва.

В Windows XP, в този момент се появява каре за въвеждане на ПИН,

после друго каре с отчет за действията,

пак се щрака на "СВЪРЗВАНЕ" ...

А в УСУ операцията спира до тук.

Тук някой е обяснил как се прави, но не успявам да изпълня още командите в конзолата.

https://bigmarvel.wordpress.com/category/linux/

Моля за съвет или линк къде да прочета повече !

Благодаря ви !

Пробвaй го първо нa някоя виртоaлкa /virtoalbox/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяка дистрибуция (изключаме "джобните") си има аналог на Суматрата и да се подкарва под "виното" си е разхищение, но всеки си има вкусове.

За Уйн - перфектна е.

:D Единственият път (скоро беше) когато оставих инсталатора да "прояви разум" , а не ръчно да разделям - съжалявах много горчиво. Имах "резерва" обаче , но загубих час-два да прехвърлям от външния хард.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.12.2015 г. at 22:12, cybercop написа:

Може би, като изключиш автоматичната проверка за обновления от "Програми и актуализации".

не става, пак се показва тая простотия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам лаптоп Dell inspiron 15 3521, но с която и дистрибуция да съм, вентилатора върти м/у 15 000 и 15 600 RPM (макс), след ровене насам натам открих решение, програма наречена i8kutils. Инсталирах я, но когато напиша sensors излиза следното 

i8k-virtual-0
Adapter: Virtual device
fan2:           0 RPM
temp1:        +54.0°C  
temp2:            N/A  

coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Physical id 0:  +56.0°C  (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 0:         +56.0°C  (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 1:         +51.0°C  (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)

натоварих лаптопа до 76 градуса без да е пусне вентилатора и го изключих да се охлади. Та въпроса ми е мога ли да променя стойностите на програмата вентилатора да се пуска от 50-55 градуса? Не ми е проблема да я деинсталирам, просто ми писва постоянно да върти 15 000 - 15 300 - 15 600 когато е 40 - 42 градуса. 

П.С. Махнах я защото лаптопа почна да се затруднява дори когато пиша. Та ако някой знае дали могат да се променят стойностите, добре е дошъл. 

П.С. Сега съм с Ubuntu 14.04 LTS.

Редактирано от unsea (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш. Тази програма не настройва автоматично оборотите. Трябва сам да си ги задаваш в нея. Има профили за тих режим където не работят работен и максимум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново..

Имам проблеми с Ubuntu 12.04.5 (изтеглих този понеже пишеше, че поддържа всичко за моя лаптоп, но не).

Проблем №1

Драйверите за втората видеокарта AMD (нищо не излиза в 'Допълнителни драйвери'), а когато пробвах с sudo apt-get install fglrx, се инсталира, но когато натисна в/у CCC илиза :

There was a problem initializing Catalyst Control Center Linux edition.

It could be caused by the following.

No AMD graphics driver is installed, or the AMD driver is not functioning properly.

Please install the AMD driver appropriate for you AMD hardware, or configure using aticonfig.

lspci | grep VGA

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Thames [Radeon HD 7500M/7600M Series]

Едит; Оправих го.

Проблем №2

Не излиза нищо в 'Автоматично стартирани програми'.

Автоматично стартирани програми.png

Редактирано от unsea (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По проблем 2 - http://askubuntu.com/questions/69810/how-do-i-add-remove-the-hidden-startup-applications (първия отговор)

или иди и виж (не е руски филм) ръчно какво има в /etc/xdg/autostart/. След командата - виж пак какво има в показаното на снимката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,опитвам се да инсталирам Линукс на един HP таблет,но така и не успявам да го накарам да бутне през usb.Таблета е с win 10 инсталиран.

Изключих secure boot от биоса - не става.Какво ли не пробвах постоянно една и съща грешка - '"The selected boot device failed"

Пробвах да сложа win 7 - същата работа, не бутва и това е.Ако някой успее да помогне да буутнем това животно ще съм много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще изчакаш  да  направят това като хората и пробвай пак SailfishOS

До тогава не си троши таблета а го ползвай с каквото ти го дава производителя.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек тоя win 10 е кошмар!Няма начин да се ползва с тая система.Не може да няма начин да се буутне  :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Понеже знам, че тук четат хора, които са доста навътре в материята искам да попитам, дали има начин да се инсталира  Acestream  на  Ubuntu 15.10

Като от това, което знам е че има репота до 14.04, но някъде бях чел, че и на 15.04 са го слагали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване