Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

Май трябва отделна тема за манжаро, но и аз ще пиша тук. Току що се опитах да инсталирам канелата и xfce 15.12 но греда. Инсталира се стартирам и до тук:

8708628.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера ще разгледам пак сайта им. Да видя, дали няма нещо по-ново като дистро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Май трябва отделна тема за манжаро, но и аз ще пиша тук. Току що се опитах да инсталирам канелата и xfce 15.12 но греда. Инсталира се стартирам и до тук:

http://prikachi.com/images.php?images/628/8708628O.jpg

Редактирано от yogle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Mozo написа:

защото не са рефрешнати ключовете.

Няма как да знаем със сигурност, без изхода от командите.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ghostBG86 написа:

Довечера ще разгледам пак сайта им. Да видя, дали няма нещо по-ново като дистро.

Няма смисъл, просто изпълни командите, ъпдейтни и ще си с последното. Тук нямат значение версиите, защото с един ъпдейт си с най-новото ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Росен Р. Александров написа:

Манджаро си е Арч но имат друга философия. Имат също някои много иновативни идеи.

Тук ме заинтригува. Драсни няколко реда, ако имаш време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като пример е Контролния им Център от където имаш достъп до финни настройки на ядрото, имаш избор между всякакви версии на ядра. Настройка на драйвери за устройства. Много удобно и спретнато. Аз на лаптопа го ползвам от известно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, yogle написа:

http://prikachi.com/images.php?images/628/8708628O.jpg

Едва ли са чак такива хакери, че да съборят ядрото. По-скоро има някакъв проблем там /в linux kernel/. Опитай с LTS версията или просто някоя друго ядро.

https://forum.manjaro.org/index.php?topic=19421.15

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mozo написа:

Няма смисъл, просто изпълни командите, ъпдейтни и ще си с последното. Тук нямат значение версиите, защото с един ъпдейт си с най-новото ;)

Стана, ама след като преинсталирах. Иначе, с командите дето ги даде, от другия форум, даваше грешки. Някакви локални ключове липсвали. И нещо за база данни.

Та преинсталирах, ама чрез другия графичен инсталатор. Пак не искаше да се ъпдейтне, чрез програмата. Но с командите, вече се получи.  Но за сега, всичко работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Росен Р. Александров написа:

Аз на новите в нашата общност бих препоръчал следните лесни за използване и доста добре пипнати дистрибуции.

ApricityOS, TrentaOS, ChaletOS, ZorinOS, Manjaro

Пипнати - да. Ако се ползват както идват (и такава е идеята) - лесни може би. Но ако съм нов и искам да направя нещо (без да чета) - и лесното става нагорно. Или пък чета, ама следвам всичко което съм прочел сляпо, едно към едно, без да влагам мисъл какво правя и какво може да направя на себе си (по ОС)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лесна дистрибуция, аз мисля Минт. Тук прехода от Уиндосу към Линукс, е най-лесен. Като се има предвид, че повечето дето идват от Уиндоус, имат определени изградени навици. И трудно възприемат новото, поне първите дни или месеци. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Манджарото не ти върви добре може да пробваш Netruner Roling release .Също арч базирано дистро с Plasma 5 ,работата е да имаш по 4 гб рам и двуядрен процесор понеже изисква ресурси тая графична среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с какво ще му помогне ползването на Manjaro базирания тежък Netrunner ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега, си върви добре. Говоря обаче, за това коя дистрибуция е по-лесна, при преход от друга ОС. За мен за сега, това е Минт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Росен Р. Александров написа:

И с какво ще му помогне ползването на Manjaro базирания тежък Netrunner ?!

Имах предвид ако иска Арч базирано дистро с графичен инсталатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ghostBG86 написа:

За сега, си върви добре. Говоря обаче, за това коя дистрибуция е по-лесна, при преход от друга ОС. За мен за сега, това е Минт. 

Съгласен съм. 

На 10 инчова Тошиба с 1гб рам / 2011година/на мои приятели-  7стартер се влачеше ,че направо ми идваше да го хвърля в кофата./

Поставих му Минт xfce /поизчистих програмите ,които няма да ползват/ и лаптопчето направо си хвърчи.Ползва го 60 год. жена .

Много е доволна и веднага свикна с интерфейса..Можех да си поиграя и да и поставя Arch -но не ми се занимаваше онази вечер.Фен съм на ролинг релийз все пак. A и pacman ми е по удобен.

На всички мои приятели,отказвам да им инсталирам Джама -на повечето поставям Минт за по лесен преход.за тях.

Linux Mint 17.3 Rosa Xfce - Absolutely fantastic       http://www.dedoimedo.com/computers/linux-mint-rosa-xfce.html

Редактирано от dred (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ghostBG86 написа:

Стана, ама след като преинсталирах. Иначе, с командите дето ги даде, от другия форум, даваше грешки. Някакви локални ключове липсвали. И нещо за база данни.

Та преинсталирах, ама чрез другия графичен инсталатор. Пак не искаше да се ъпдейтне, чрез програмата. Но с командите, вече се получи.  Но за сега, всичко работи.

Този проблем понякога е упорит, но винаги може да се оправи. Важното е, че сега ти бачка.

преди 3 часа, ghostBG86 написа:

За лесна дистрибуция, аз мисля Минт. Тук прехода от Уиндосу към Линукс, е най-лесен. Като се има предвид, че повечето дето идват от Уиндоус, имат определени изградени навици. И трудно възприемат новото, поне първите дни или месеци. :D

Като поизползваш малко Arch, ще разбереш колко по-лесен е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо трябва ли да се добавя, като допълнителни хранилища?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук няма такива филми. Ако искаш да инсталираш нещо, което го няма в официалните, вече ти дадохме командата за това:

yaourt -S именапакет --noconfirm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ghostBG86 написа:

Ако ти е зора "лесното преминаване" - направи десетина смЕни и ще претръпнеш (изтръпнеш). После всичко ще ти е ... лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе да инсталираш Arch в команден ред си е гъдел...........една грешка да направиш и се връщаш в началото.Идеално за тренировка на нервите :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото днес е излязла последната версия на Arch с ядро 4.4.5

преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

Смених си графичната среда с нещо си compiz нещо си, устройваме :Д :D

я дай единн скрийн шот ,и внимавай с тоз compiz да не омажеш нещата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Иво Димов написа:

Абе да инсталираш Arch в команден ред си е гъдел...........една грешка да направиш и се връщаш в началото.Идеално за тренировка на нервите :) .

Няма такова нещо при мен. Правил съм  грешки и въобще не се връщам от начало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А се борих 2 дена докато го инасталирам ,Мozo ми даваше напътсвия  и успях .Ползвах го 3 месеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...